PDA

Zobacz pełną wersję : Jak polaczyc PC z Laptopem



Karol N.
14-01-2006, 13:34
Moja obecna Konfiguracja: DSL > Router a za routerem PC polaczony kablem z Routerem a Leptop za pomoca W-LAN z Routerem. Do pelni szczescia potrzebuje polaczyc bezposrednio PC z Leptopem aby od czasu do czasu powymieniac duze pliki miedzy nimi. Na PC XP Professional na Leptopie XP Home. Za sugestie, wskazowki bylbym wdzieczny bo moja wiedza poprzez DOSa konczy sie gdzies na poiomie windowsa 3.11 i troche Win 95.
Pozdrawiam Karol N.

Majka
14-01-2006, 15:26
udostępnienie plików poprzez sieć ci nie wystarcza?

Karol N.
15-01-2006, 15:41
udostępnienie plików poprzez sieć ci nie wystarcza?
Oczywiscie, zeby starczylo. Tylko jak to zrobic tzn, udostepniac foldery pliki umie tylko "nie widze" na zadnym z PC struktury sieci. Jak juz wspominalem dostep do internetu fnkcjonuje bez zarzutu.

ponury63
15-01-2006, 16:06
Nie wiem, czy to pomoże, pewnie nie, bo u Ciebie jest inny rodzaj sieci, ale u mnie zasoby osiedlowego LAN-a widoczne były dopiero po wyłączeniu firewall'a [i zalogowaniu sie do sieci].

Majka
15-01-2006, 20:24
zacznij od utworzenia połączenia sieciowego 8) To, że internet działa nic nie oznacza, ono jest realizowane przez router :wink:

Karol N.
17-01-2006, 14:21
zacznij od utworzenia połączenia sieciowego 8) To, że internet działa nic nie oznacza, ono jest realizowane przez router :wink:

Pytanie: czy potrzebuje dodatkowe polaczenie miedzy PC stacjonarnym a Leptopem czy wystarczy to polaczenie PC > LAN > Router > W-LAN > Leptop, ktore istnieje?
Domyslam sie, ze bede musial troche pomajstrowac z IP. Obydwa PC maja IP stale natomiast Router ma dynamicznie przyznawany.

ckwadrat
22-01-2006, 15:15
zacznij od utworzenia połączenia sieciowego 8) To, że internet działa nic nie oznacza, ono jest realizowane przez router :wink:

Pytanie: czy potrzebuje dodatkowe polaczenie miedzy PC stacjonarnym a Leptopem czy wystarczy to polaczenie PC > LAN > Router > W-LAN > Leptop, ktore istnieje?
Domyslam sie, ze bede musial troche pomajstrowac z IP. Obydwa PC maja IP stale natomiast Router ma dynamicznie przyznawany.

Oczywiście, że wystarczy. Tylko, że "udostępanianie" jest wyjątkowo paskudne. Raz potrafi działać, raz nie. Czasem nie działa nawet, jak komputery są bezpośrednio połączone skrosowanym kablem. Ja mam taki własnie przypadek a próbowałem już chyba wszystkich sztuczek :x Internet współdzieli się oczywiście bez problemu, i to przez komputer a nie ruter, po kablu i po WiFi :-? [/img]

YEYO
10-02-2006, 13:40
A może na jednym kompie postawić serwer FTP co ty na to ?

Karol N.
12-02-2006, 21:40
A może na jednym kompie postawić serwer FTP co ty na to ?
Nic mi to nie mowi. Moje wiadomosci nie siegaja tak daleko. Ale musze sie przyznac, ze troche pokombinowalem i jak to z takimi rzeczami bywa nagle zaczelo dzialac :lol: i jest swietnie.

Dziekuje wszystkim

ckwadrat
12-02-2006, 22:11
Jeśli udostępnianie zawodzi, można też próbować przepychać pliki Skypem (działa bardzo sprawnie i to także, w przeciwieństwie do Tlena czy GG, także na prywatnych adresach IP). No w najgorszej sytuacji YouSendItem ;) - na około, ale na pewno zadziała. :lol:

Goni_Mnie_Peleton
13-02-2006, 06:53
Kurcze a ja swoje dwa laptopy laczylem przez kabelek USB , to mi wystarczylo.

Goni_Mnie_Peleton
13-02-2006, 16:37
Sorry , pomylilem sie z tym kabelkiem , to nie USB byl :oops: , tylko "gruby kabelek podobny nieco do telefonicznego" - crossover patch cable , laczacy porty sieciowe ( network port) , ale dosc szybki byl , jak dla mnie wieksze pliki przesylal w zadowalajacym tempie:)

_ZBYCH_
13-02-2006, 18:11
zacznij od utworzenia połączenia sieciowego 8) To, że internet działa nic nie oznacza, ono jest realizowane przez router :wink:

Pytanie: czy potrzebuje dodatkowe polaczenie miedzy PC stacjonarnym a Leptopem czy wystarczy to polaczenie PC > LAN > Router > W-LAN > Leptop, ktore istnieje?
Domyslam sie, ze bede musial troche pomajstrowac z IP. Obydwa PC maja IP stale natomiast Router ma dynamicznie przyznawany.

Jeœli nie przeszkadza Tobie wolniejsze połšczenie przez WLAN, to nie potrzebujesz dodatkowego połšczenia kablowego między PC i laptopem.

Skoro potrafisz włšczyć udostępnianie plików, to do wzajemnego widzenia komputerów trzeba nadać im tš samš nazwę GRUPY ROBOCZEJ i nazwy komputerów muszš być różne. W numerach IP nic nie musisz majstrować!

Naciœnij na klawiaturze klawisz WINDOWS i przytrzymujšc go naciœnij klawisz Pause Break. Wyœwietli się okno "Właœciwoœci systemu". Tam przejdŸ do zakładki "Nazwa komputera". Wybierz "Zmień", aby zmienić nazwę komputera i nazwę grupy roboczej. Uruchom ponownie komputery i powinieneœ mieć już widoczne udostępnione pliki. Jeœli nie, to znaczy, że może masz firewall, który blokuje połšczenia między komputerami. Jeœli nie potrafisz zmienić ustawień tego firealla, to może wyłšcz go na czas przesyłania danych między komputerami.

Powodzenia!

milimetr198
14-02-2006, 07:38
W udostępnianiu pod Windows XP jest niestety istotne jakie SP są wgrane. Po wgraniu SP1 i ustawieniu zapory pojawiają się problemy z udostępnianiem (raz jest widoczne raz nie). Można wyłączyć zaporę (ale należy mieć świadomość zagrożeń i mieć zainstalowany inny firewall) albo dograć SP2 który powinien już usunąć te problemy. Przy użyciu kreatora sieci („Moje miejsce sieciowe/Konfiguruj sieć w domu lub w małej firmie”) dalsza konfiguracja nie powinna już być problemem.
A tak na marginesie to komputery wcale nie muszą być w tej samej grupie roboczej aby się widziały (jak twierdzi _ZBYCH_). Co prawda jest to wygodne ale nie wymagane.

_ZBYCH_
14-02-2006, 09:11
U mnie ustawienie tej samej grupy roboczej pomogło. Tak też zalecajš spece na forach komputerowych, np. INFOJAMA - forum komputerowe (http://forum.infojama.pl)

Czasem pomaga włšczenie konta GOŒĆ.

Więcej o udostępnianiu plików można przeczytać TU (http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;304040) i TU (http://www.pckurier.pl/archiwum/artykuly/stelmaszek_ewa/przegsie/)

Karol N.
14-02-2006, 12:22
zacznij od utworzenia połączenia sieciowego 8) To, że internet działa nic nie oznacza, ono jest realizowane przez router :wink:

Pytanie: czy potrzebuje dodatkowe polaczenie miedzy PC stacjonarnym a Leptopem czy wystarczy to polaczenie PC > LAN > Router > W-LAN > Leptop, ktore istnieje?
Domyslam sie, ze bede musial troche pomajstrowac z IP. Obydwa PC maja IP stale natomiast Router ma dynamicznie przyznawany.

Je�li nie przeszkadza Tobie wolniejsze połšczenie przez WLAN, to nie potrzebujesz dodatkowego połšczenia kablowego między PC i laptopem.

Skoro potrafisz włšczyć udostępnianie plików, to do wzajemnego widzenia komputerów trzeba nadać im tš samš nazwę GRUPY ROBOCZEJ i nazwy komputerów muszš być różne. W numerach IP nic nie musisz majstrować!

Naci�nij na klawiaturze klawisz WINDOWS i przytrzymujšc go naci�nij klawisz Pause Break. Wy�wietli się okno "Wła�ciwo�ci systemu". Tam przejd� do zakładki "Nazwa komputera". Wybierz "Zmień", aby zmienić nazwę komputera i nazwę grupy roboczej. Uruchom ponownie komputery i powiniene� mieć już widoczne udostępnione pliki. Je�li nie, to znaczy, że może masz firewall, który blokuje połšczenia między komputerami. Je�li nie potrafisz zmienić ustawień tego firealla, to może wyłšcz go na czas przesyłania danych między komputerami.

Powodzenia!

Zbychu stokrotne dzieki, jak wczesniej pisalem dziala to juz od jakiegos czasu nawet drukowanie, oczywiscie po udostepnieniu drukarki. Dokladnie robilem to co sugerujesz teraz. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Moge sciagac tylko pliki z drugiego konca sieci natomiast nie moge wyslac pliku na drugi koniec sieci, oczywiscie z i do udostepnionych katalogow. Ma to tak dzialac czy jeszcze musza jakas opcje wlaczyc. Myslalem ze jest to wszysko bardziej skomplikowane. Jak widac na najprostsze rozwiazania jest najtrudniej wpasc.

ZBYCHU widze, ze nie jedna masz pasje.

_ZBYCH_
21-02-2006, 22:06
Zbychu stokrotne dzieki, jak wczesniej pisalem dziala to juz od jakiegos czasu nawet drukowanie, oczywiscie po udostepnieniu drukarki. Dokladnie robilem to co sugerujesz teraz. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Moge sciagac tylko pliki z drugiego konca sieci natomiast nie moge wyslac pliku na drugi koniec sieci, oczywiscie z i do udostepnionych katalogow. Ma to tak dzialac czy jeszcze musza jakas opcje wlaczyc. Myslalem ze jest to wszysko bardziej skomplikowane. Jak widac na najprostsze rozwiazania jest najtrudniej wpasc.

ZBYCHU widze, ze nie jedna masz pasje.

Bardzo proszę :D

Problemy z œcišganiem/ wysyłaniem plików mogš mieć zwišzek z firewall-em lub ustawieniem uprawnień do plików. Nie przeœlesz nic do pliku z uprawnieniem tylko do odczytu.

Karol N.
22-02-2006, 21:22
Zbychu stokrotne dzieki, jak wczesniej pisalem dziala to juz od jakiegos czasu nawet drukowanie, oczywiscie po udostepnieniu drukarki. Dokladnie robilem to co sugerujesz teraz. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Moge sciagac tylko pliki z drugiego konca sieci natomiast nie moge wyslac pliku na drugi koniec sieci, oczywiscie z i do udostepnionych katalogow. Ma to tak dzialac czy jeszcze musza jakas opcje wlaczyc. Myslalem ze jest to wszysko bardziej skomplikowane. Jak widac na najprostsze rozwiazania jest najtrudniej wpasc.

ZBYCHU widze, ze nie jedna masz pasje.

Bardzo proszę :D

Problemy z �cišganiem/ wysyłaniem plików mogš mieć zwišzek z firewall-em lub ustawieniem uprawnień do plików. Nie prze�lesz nic do pliku z uprawnieniem tylko do odczytu.

W sumie komunikacja dziala i nie ma to wielkiego znaczenia czy sciagam czy wysylam. Bylo dla mnie logiczne, ze firewall bedzie sie wtracal przy takiej komunikacji i majstrowalem przy nim. Musze jednak wziasc go jeszcze raz pod lupe moze jednak tak jak sugerujesz cos przeoczylem. Przeciez to nie moze byc aby urzadzenia robily to co chca a nie to co my chcemy.