PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie p?ytek ?ciennych



28-01-2002, 17:54
Witam wszystkich.
Mojej żonie zamarzyły się płytki ścienne do kuchni. Mnie również się podobają. Są białe z bardzo delikatnym i prostym wzorem w niebieskim kolorze. I wszystko by było pięknie gdyby nie cena wynosząca ni mniej ni więcej tylko 900 zł/m2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!
W akcie rozpaczy wymyśliłem, że można kupić takie same płytki bez wzoru i wykonać go samodielnie.
Pytanie brzmi: czy istnieje farba, która nadaje się do malowania takich płytek. Oczywiście farba nie może z czasem odpadać, blednąć, itp. itd. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Pozdrawiam Dawid

baba
28-01-2002, 20:08
w sklepie dla plastyków spotkałam się z farbami do porcelany do wypalania w piekarniku.Nie wiem jak przyjmą piekarnik kafelki-ale może się udać.baba

28-01-2002, 20:15
nie wiem czy gra jest warta zachodu, nia słyszałem o super farbie, moim zdaniem masz dwa wyjœcia: przekonać żonę, i kupić inne płytki(ja tak robię) lub brac na raty

baba
28-01-2002, 20:24
najlepiej spytać w sklepie ile to się trzyma,poza tym możesz kupić małą farbkę i eksperymentalnie potraktować pomalowany kafelek środkami do czyszczenia, ew. rozpuszczalnikiem.Będziesz wiedział czego się spodziewać.baba

28-01-2002, 20:43
Fakt - płytki z chińskiej porcelany są drogie, ale spróbuj na ruskim bazarze,tam można ich dostać po 90 zł/m2
...no chyba, że koniecznie chcesz zostać malarzem.
Mery

pitbull
29-01-2002, 09:02
Obawiam sie ze to co zrobisz nie bedzie trwale.
Wynika to z prcesu produkcji ceramiki.
Na wierzchu masz glazure do ktorej sie prawdopodobnie farby beda slabo przyjmowac

29-01-2002, 09:26
Niech żona zmieni zdanie, albo ... zmień żonę :lol:

29-01-2002, 19:10
Bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi.
Największe podziękowania dla baby - takich rad oczekiwałem.
A przy okazji - takiej żony jak moja sięnie zmienia - ma za dużo dobrych cech itd.. Takiej żonie napradę można kupić płytki za 900 zł/m2. W świetle tego co tutaj przeczytałe tak chyba zrobię.
Jeszcze raz wszystkim dziękuję. Cześć !