PDA

Zobacz pełną wersję : Zawór trójdorgowy



nahiba
14-01-2006, 22:44
Czy ktoś się spotkał z zaworem trójdrogowym który pod wpływem zadanej temperatury się otwiera w innym kierunku przepływu.Chodzi mi o to żeby działał mi jako zawór bezpieczeństaw.Miałem w swojej instacji taką sytaucję że pływak w zbiorniku wyrównawczym się"utopił" rozpuścił pod wpływem temp. i wylała się woda ze zbiornika na ścianę.Było to spowodowane róznież brakiem prądu bo pieć nie działał w danej chwili ale paliło się w kominku który jest wpięty w insalację ogrzewania.Poprostu chcę się zabezpieczyć przed taką sytuacją.
Za wszelką pomoć dzięki!

Mały
15-01-2006, 10:31
Czy ktoś się spotkał z zaworem trójdrogowym który pod wpływem zadanej temperatury się otwiera w innym kierunku przepływu.Chodzi mi o to żeby działał mi jako zawór bezpieczeństaw.Miałem w swojej instacji taką sytaucję że pływak w zbiorniku wyrównawczym się"utopił" rozpuścił pod wpływem temp. i wylała się woda ze zbiornika na ścianę.Było to spowodowane róznież brakiem prądu bo pieć nie działał w danej chwili ale paliło się w kominku który jest wpięty w insalację ogrzewania.Poprostu chcę się zabezpieczyć przed taką sytuacją.
Za wszelką pomoć dzięki!
A gdzie w takim razie jest odpływ??? Przeciez po to on jest żeby nie wylało się np górą. No i tańsze rozwiązanie niż zawór ,który zresztą nie może być użyty w tym wypadku (średnica min 1"przy rurze) chyba że jakiś 1,5" ze sterownikiem (koszt!).

Grzesiek13
15-01-2006, 10:43
Coś można kombinować - ALE NIE W TYM PRZYPADKU!!!!!!!!
Życie Ci nie miłe i Twoich bliskich.
Oberwie Ci się od Janusza :evil:

niezły
15-01-2006, 11:20
http://www.ecovarm.com/eco_sklep/product_info.php?products_id=169&osCsid=d2b069e4b7cdbdcedd9f807186497110

Mały
15-01-2006, 18:54
Niezły - ale to wygląda na zawór dopuszczający do wężownicy schładzającej w kotle.
Nahiba - o to chodziło?

nahiba
15-01-2006, 21:29
Coś z tego wyjdzie.Wielkie dzięki za pomoc!