PDA

Zobacz pełną wersję : kocioł z podajnikem Ogniwo S8WC-17 17kW mała sprawność



andrzej-sk
15-01-2006, 10:50
Ma ktoś taki kociołem? Jeśli tak to proszę się podzielić doswiadczeniami z uzytkowania.
Dlaczego te kociołki wg. producenta mają sprawność 79 do 80 % a innych producentów nawet 83 czy 85. dlaczego jest taka różnica?
Wie ktoś?

andrzej-sk
15-01-2006, 20:03
ewentualnie może ktoś ma innej mocy kociołek tej firmy?

Janussz
15-01-2006, 20:20
W kotłach mierzy się dwie sprawności, którymi posługują się producenci.
Sprawność spalania i sprawność urządzenia. Miernik podaje sprawność spalania. Sprawność urządzenia to już troszeczkę więcej pracy trzeba włożyć, aby to określić. Jeżeli ktoś podaje sprawność 78-80%, a konkurencja podobne urządzenie ma o sprawności 85%, to ja bym wybrał te mniej sprawne. Nie zawsze tak jest, ale w 90% tak ma się sprawa. Dlatego tak bym postąpił, gdyż widać, że firma jest uczciwa i nie nabija klienta w butelkę sprawnością spalania.
Palniki retortowe mają podobne sprawności. Dochodzi jeszcze odbiornik ciepła, ale i te są bardzo podobne do siebie wewnątrz.
Mógłbym tutaj podać wiele kotłów mających podaną sprawność powyżej 80%, a wiem, że mają sprawność w granicach 40-50%.
Z wiadomych powodów nie uczynię tego.

andrzej-sk
22-01-2006, 15:58
czyli inni nie podają prawdy?

Janussz
22-01-2006, 19:08
czyli inni nie podają prawdy?

To tylko ksiądz w konfesjonale wie oraz podpowiada zdrowy rozsądek, którego często nam podczas zakupów brak.