PDA

Zobacz pełną wersję : chce kupic dobry duzy dom ale niewiem jaki



ewa i aleksander
15-01-2006, 18:31
pomocy[/list]

holusio
15-01-2006, 19:25
no to sobie ktos zarobi na tobie
prponuje jakis fajny dworek w lesie spedzam w takim wakacje u kumpla :wink:

Goni_Mnie_Peleton
15-01-2006, 19:44
Dobry i duży dom powinien być drogi.
Jednak nie wszystkie drogie domy są dobre i duże.
Czy jest duży czy mały łatwo rozpoznać , czy dobry niestety trudniej.
Najlepiej żeby dom , który odpowiada wam pod względem lokalizacji , architektury itp ocenił przed kupnem jakiś rzeczoznawca , nawet dobrze opłacony. Zbyt dużo pieniędzy dom kosztuje aby przy jego kupnie doradzali krewni , znajomi , przypadkowi ludzie , którym może się wydawać , że o budowie wiedzą wiele bo sami np wybudowali. Sam się czasem łapię na złudnym przekonaniu , że sporo wiem o tym co to jest dobry dom ( mam przynajmniej nadzieje , że taki buduje).
Szukajcie dobrego fachowca w dziedzinie wyceny domów , nie powiązanego w żaden sposób ze sprzedającym.
Krótko mówiąc jak macie do wydania kilkaset tysiecy , zatrudnijcie profesjonaliste , który pomoze wam wydać te pieniądze najlepiej.
Czytać i pytać na forum warto , ale bałbym się zdać wyłacznie na opinie forumowiczów chcąc kupić dobry , duzy dom.

bladyy78
15-01-2006, 22:56
Powiem tak ze w dzisiejszych czasach dobry duzy dom czasem mona kupic zdecydowanie taniej niz dom maly.

Goni_Mnie_Peleton
15-01-2006, 23:25
bladyy zapomniałeś chyba napisać "relatywnie" taniej.
Nie zmienia to jednak faktu , że istnieje niebezpieczeństwo utpienia pieniedzy w wiekszą lub mniejszą rudere.

Przekorek
16-01-2006, 11:40
A po co duży? Ja mam duży bo myślałem, że chcę, a teraz się okazuje, że chciałbym mały...

holusio
16-01-2006, 11:43
trombel budowlany dla przekorka brawo brawo

16-01-2006, 12:59
Ee, Przekorek - mamy bardzo skąpe dane ;). Może oni chcą otworzyć np pensjonat albo coś w tym stylu?
Moje pytania:
- co to znaczy "duzy dom"
- jakie ma mieć funkcje, ilu mieszkańców, na jakiej działce, w jakim miejscu, jakieś "efekty specjalne" typu staw, stadnina itp
- chcecie kupić... ale używany dom, projekt domu ???

Bez tego raczej trudno cos podpowiedzieć...

ania
16-01-2006, 14:47
No przecież napisali, że nie wiedzą jaki! :wink:

Przekorek
16-01-2006, 15:18
Ani nie wiedzą - gdzie.. :lol:

ewa i aleksander
16-01-2006, 15:21
sorki,to nasz 10-letni synek zadal to pytanie[nie pytajac nas czy moze],bo bardzo jest niezadowolony z domu w jakim mieszka.![230m kw,ale jescze nieskonczony.]Jak mozna skasowac ten post?

ania
16-01-2006, 15:30
Jak mozna skasowac ten post?

Po zalogowaniu odszukaj go a następnie kliknij w ikonkę karteczki i długopisu w prawym górnym rogu tego postu. (Opcja "zmień/usuń")