PDA

Zobacz pełną wersję : Złoty dąb



MarzannaPG
15-01-2006, 19:00
Hipotetycznie: gdybym zamówiła okna PCV w okleinie złoty dąb, to czy uda mi się dobrać właśnie taki kolor drzwi drewnianych a do tego odpowiednią lakierobejcę do drewnianych słupów, podbitki, sztachet płotu?
Wszystkie te elementy będą robiły różne firmy (okna i drzwi też), nie wiem czy wszędzie funkcjonuje jeden złoty dąb a poza tym pewnie wygląda inaczej na okleinie okiennej a inaczej na drewnie? :(
Wiem, że są na forum posiadacze okien złotych dębów. Czy mieliście problemy z doborem drzwi? Innej stolarki?

Mały
15-01-2006, 19:02
"Są posiadacze złotego dębu" - dla Twojej informacji w tej chwili sprzedają się okna białe i złoty dąb.Inne kolory to margines. :D
Tak ,że nie sądzę żeby był kłopot ów kolor dobrać - inna sprawa to połysk.

holusio
15-01-2006, 19:04
OKLEINY SA ustandaryzowane musisz stosowac zawsze ten sam numer (renolit....)tak jak przy kolorach farb np RAL 8014 to braz najczesciej stosowany.
a tak poza watkiem to po co tyle firm wybierz jadna kompleksowo i ogolem na pewno taniej wyjdzie i nie bedzie niespodzianek -ten sam renolit ta sama stylistyka nie ma sensu ganianie po 200 wykonawcach podczas budowy ich ilosc nalezy minimalizowac przynajmniej jeden na drugiego nie zgania (a to tamten krzywe sciany postawil a tamten to a tamren tamto) :wink: przemysl to

MarzannaPG
15-01-2006, 23:25
Zgadza się, holusio, ale jak się nie ma naraz całej kaski, to trzeba na raty. I to co najpierw najważniejsze. Zresztą nie słyszałam,żeby mi okniarze zrobili płot i podbitkę do tego :D Co do drzwi i okien, to chętnie jedna firma, tyle że jedna ma fajne okna a druga fajne drzwi i nijak nie chcą się w jedną połączyć... :wink:
Wracajac do głównego nurtu wątku: wciąż mam obawy o ten 'złoty dąb' na plastiku (okna) a złoty dąb na drewnie - przecież to się musi różnić, nawet chyba różne numery tej kolorystyki są -tak myślę, no chyba że to odcienie niezauważalne w ogólnym widoku domu tzw. niegryzące się :D
A tak na marginesie co powiecie na taką wizję: białe okna, natomiast zgrane w drewnie (kolor np. mahoń) drzwi, słupy, podbitka, płot i balustrada balkonu nad wykuszem, w dalekiej przyszłości może ozdobne okiennice?

jareko
15-01-2006, 23:36
Marzanno - co tu mozna sadzic?
Jednemu podobaja sie blondynki innemu brunetki a jeszcze inny gustuje w rudzielcach
I niestety TY samam musisz sobie na te pytania odpowiedziec a nie my. Faktem jest ze ten sam zloty dab bedzie inny na PVC i inny na drewnie ale czy to nie przesada z ta walka o identyczny odcien? Jakze rzadko jest tak by okna byly tuz obok drzwi wejsciowych, jakze czesto drzwi maja zadaszenie czy wrecz ganek wejsciowy powodujcy ze cien inaczej bedzie na nie padal i nawet jesli beda z identycznego materialu to wygladac beda inaczej. Jesli chcesz miec to samo to zamow drzwi w PVC w takiej samej okleinie. Nie wiem dlaczego u nas jakos o takim rozwiazaniu sie zapomina skoro jest chyba najbardziej rozposzechnionym na zachodzie.

MarzannaPG
15-01-2006, 23:40
Dzięki, Jareko. Pewnie, że ja będę musiała podjąć decyzję, ale odrobina konsultacji przecież nie zaszkodzi, co nie? Gdybym wiedziała, czego chcę, nie zadawałabym pytań, tylko robiła... :wink:
Co do drzwi oklejanych PCV - chętnie, aż taką fanką drewna nie jestem, tyle, że nie widziałam żadnych, dosłownie żadnych, które by mi się podobały.

andrzej100
16-01-2006, 01:58
Ja mam taka sytuacje, ze mam okna w kolorze zlotego debu (plastyk), drzwi kupowane w innej firmie z jakiejs masy sztucznej (bejcowane) i futryne z naswietlem drewniana w tymze samym kolorze. Futryna minimalnie rozni sie odcieniem od drzwi. Roznicy do okien nie widac, bo juz dzieli je ok.3m odleglosci.
Nie przejmowalbym sie obawa o inne odcienie, nie wiem jakim trzeba byc esteta, aby ta roznica rzucala sie w oczy i irytowala (to sa naprawde minimalne roznice i pewnie poza Toba nikt ich nie zobaczy)

ALF
16-01-2006, 09:24
Marzena jest to do zrobienia ja mam okna w kolorze złotego dębu. W tym samym kolorze miały być drzwi jednak na moim terenie nie mogłem kupić takich gotowych więc złożyłem zamówienie u stolarza. ZROBIŁ IDENTYCZNY KOLOR. A to link możesz obejrzeć drzwi , okien za bardzo nie widać.
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=38968&grupa=0&kat=2&a=pawron

Ew-ka
16-01-2006, 09:38
moje okna są w okleinie złoty dąb a drzwi drewniane zamowione u stolarza -dopasowane super w tymże kolorze
http://www.dj-miter.com/ew-ka/dekoracje/pict2279.jpg

i okna

http://www.dj-miter.com/ew-ka/pict2179.jpg

tu może troszkę światło przekłamuje :D ale są prawie identyczne
a też sie martwiłam ,widać niepotrzebnie

MarzannaPG
16-01-2006, 20:40
Dzięki wszystkim, trochę mnie uspokoiliście. Jeszcze nie wiem czy brać ten złoty dąb PCV, ale brak trudności z dobraniem odpowiednich drzwi już świadczy na plus.

gabriela
17-01-2006, 06:56
Mowicie o oknach w okleinie zloty dab, ja mam zamiar kupic zloty dab barwiony w masie , pieciokomorowy, rewelacja. Barwione w masie chyba lepsze w uzytkowaniu, jak sadzicie?

jareko
17-01-2006, 12:30
gabriela - bez znaczebnia chyba ze nie calosc a pol na pol w masie bedzie - tu juz triche gorzej. Lecz trzymajac sie rozsadnych wymiarow to wszystko we wszystkim zrobic mozna :)

ALF
17-01-2006, 16:45
Gabriela ja mam właśnie pięciokomorowe barwione w masie. Jestem z nich bardzo zadowolony.

gabriela
17-01-2006, 20:23
Jareko, nie rozumiem, jak pol na pol w masie? Mialam na mysli, ze na okleinie po uszkodzeniu odslania sie kolor masy podstawowej. I tego nie mozna niczym zatuszowac. Barwione w masie, jezeli sie nawet troche podrapia, uszkodza, nie widac tego. Mam racje? Przymierzamy sie do firmy Konal, ktora ma w naszym miesie siedzibe i niedaleko zaklad produkcyjny.

gabriela
17-01-2006, 20:25
Alf , masz moze zdjecia domu i okien? Chetnie zobaczylabym. A jaka dachowke macie?

jareko
17-01-2006, 20:56
Jareko, nie rozumiem, jak pol na pol w masie? Mialam na mysli, ze na okleinie po uszkodzeniu odslania sie kolor masy podstawowej. I tego nie mozna niczym zatuszowac. Barwione w masie, jezeli sie nawet troche podrapia, uszkodza, nie widac tego. Mam racje? Przymierzamy sie do firmy Konal, ktora ma w naszym miesie siedzibe i niedaleko zaklad produkcyjny.
i tu jest blad :) Wyobraz sobie ze nawet jak zarysujesz okleine na bialym rdzeniu tak ze biel widac sa specjalne "mazaki" by takie uszkodzenie naprawic. Jak podobne zarysowanie pojawi sie na rdzeniu barwionym w 90% i tak ta rysa bedzie widoczna gdyz niewiele kolorow pasuje do rdzenia :) i i tak trzeba te ryse zamalowac :)
Konl znam - wspolpracowalem z nim i zlego slowa nie moge powiedziec
A te pół na pół to mialen na mysli barwienie zewnetrznej wartswy na iles tam w glab i biala cala reszte rdzenia.

Ew-ka
17-01-2006, 20:57
moje okna tez są barwione w masie i pieciokomorowe firma MS

gabriela
17-01-2006, 21:11
Ew-ka napisala:


moje okna są w okleinie złoty dąb a drzwi drewniane zamowione u stolarza -dopasowane super w tymże kolorze


moje okna tez są barwione w masie i pieciokomorowe firma MS

Jareko, jest roznica miedzy okleina a barwionymi w masie, prawda?