PDA

Zobacz pełną wersję : Bukowe schody i podlogi



MZel
23-01-2003, 17:08
Czy ktos z Was ma jakies doswiadczenia z bukowym parkietem albo schodami. Chcialem zafundowac sobie wlasnie takie (zwlaszcza schody), ale dowiedzialem sie, ze buk jest bardzo wrazliwy na zmiany temperatur i wilgotnosci. Podobno szybko sie znieksztalca i robia sie dziury.
Moze wiecie, na ile to prawda, a na ile glupie "madrosci"

Bartt
23-01-2003, 17:17
MZel niestety to prawda. Mój parkiet podniósł się po 1/2 roku od położenia i nie było to w domu a na 1p nowego bloku :sad:
Ja drugi raz nie zaryzykowałbym, chociaż buk prezentował się b. okazale. Jeśli ty wchodziłbyś jednak w buk, to b. dokładnie przesusz najpierw cały dom min. 1/2 roku od wylewek. Bartek

23-01-2003, 22:11
Ja sobie zafundowałem schody bukowe (kolor tzwn. buk parzony, obłożenie betonowych). Jak na razie zero problemów. Wyglądają super, wykończenie jak dobrej jakości mebel, trepy lite grubości 4cm. Też w rozmowach z różnymi "fachowcami" spotykałem się ze zdaniem: robimy tylko z dębu bo buk się do tego zupełnie nie nadaje za bardzo pracuje. Ale znalazłem f-mę która działa na całym rynku europejski od wielu lat, robi tylko schody i tylko z buku. W Europie daje 3 lata gwarancji, u nas niestety tylko rok, ale to specyfika naszego rynku. Po wykonaniu pomiaru, dalej już w fabryce (polskiej i z polskich buków)wykonują stopnie i podstopnie na wymiar, od razu lakierują, a u klienta tylko montaż. Dzięki temu materiał jest odpowiednio przygotowany, wysezonowany, wysuszony, polakierowany. Sam montaż trwał 2 dni zero wyziewów lakierniczych tylko zapach obrabianego drewna. Szczerze polecam. Wyszło może trochę drożej niż przecietna cena
"fachowców" ale oni wszyscy twierdzili że nie da się położyć gotowego już pomalowanego materiału, czyli że u mnie dokonano cudu, a byłem tego świadkiem. (www.rintal.pl) Wnioskuję z powyższego że jeżeli wykonawca twierdzi że buk się nie nadaje to znaczy że on się nie nadaje. Dodam jeszcze że w salonie położyłem bukowe panele z Barlinka i też zero problemów, a te leżą już drugi sezon na nowych wylewkach. Pozdrawiam.

zp
23-01-2003, 22:15
Wyświetliło się jako niezalogowany ale się logowałem. To powyżej to moje i to wszystko prawda.

Felek
24-01-2003, 04:42
Od trzech lat mam bukowe schody i parkiet (parkiet to jakies skandynawskie panele z drewna). Do tej pory nic mi nie zapracowalo i jest super. Wybralem buk bo jest moim zdaniem ladniejszy od debu, ale to juz zalezy od gustu... . Uwaga, buk z czasem ciemnieje!!!

MZel
24-01-2003, 13:06
No to troche mnie pocieszyliscie. Dzieki.
Chociaz mimo to ciagle jeszcze mam watpliwosci.

janio
24-01-2003, 13:31
Od 6. lat mam bukowe schody (jasny buk w odroznieniu od zp), samonosne, azurowe z klejonego buka. Jest to dwupoziomowe mieszkanie w bloku, wiec warunki dla drewna są chyba gorsze niż w domku. Zimą ogrzewanie dziala na full, a mimo to nie zauwazylem zadnych oznak "pracowania" drewna. Jedyna rzecz, to pekniecia na trzech stopniach, ale nawet nie na calosci, tylko poszczegolnych fragmentach ze sklejki.
Schody sa bardzo ladne, wszyscy znajomi chwala. Przedstawiciel producenta przyjechal, pomierzyl i za trzy tygodnie gotowe, polakierowane schody przyjechaly w ponumerowanych kawalkach.. Nawet niewiele docinali, tylko porecz i obudowe stropu. Wszystko pasowalo, jak ulal. A cena byla bardzo atrakcyjna. Podobno robila to jakas fabryka w okolicach Ostrowca Swietokrzyskiego. Nieststy nie mam namiaru, a firma ktora mi je sprzedala gdzies sie przeniosla. Jezeli ktos mialby namiar, to bede wdzieczny.
Powszechnie uwaza sie, ze dab "pracuje" mniej niz buk, ale ja nie lubie koloru debu. A w ogole, to podobno najmniej pracuje jesion.

27-01-2003, 17:51
Ja slyszelm niezbyt dobre opinie o buku na podlogach

araman
28-01-2003, 21:48
zp może jakieś namiary na firme

pawcik7
28-01-2003, 22:58
witajcie.
ja też bym poprosił o jakieś namiary na tą fabrykę schodów

pzdr2all

Octavian
29-01-2003, 11:38
I ja też.
Hej
pzdr

Bela
29-01-2003, 13:17
zp napisał: (www.rintal.pl) - to chyba ten namiar na schody
B

Bartt
29-01-2003, 15:39
Sprawdziłem ceny w rintalu 15 stopni drewniana konstrukcja, ale takie bez prześwitów mm. stopniami od 8500 do 17000zł uffffff

araman
30-01-2003, 20:32
Wiem że to nie to forum ale czy możecie sie podzielic ile placiliście za schody. Wiem ze jest to różnie liczone -za stopień albo za całą robotę. Mi zaproponowano 280 zł za stopień calość z klejonego dębu lakierowanie i montaż. Schody ułozone na wylanych schodach betonowych. Podstopnie też z dębu.Bez balustrad. A jak jest u was?