PDA

Zobacz pełną wersję : granulat styropianowy



Jan_Ost
16-01-2006, 11:38
Witajcie! :D

Mam do ocieplenia trudno dostępną przestrzeń (jest to zaułek do którego dostęp jest tylko przez mały otwór (30x40 cm). :( Chodzi o wyscielenie podłogi w tym kącie, wymiary tej podłogi to jakieś 2m x 30cm. A okienko jest z jednej skrajnej strony na wysokości 1,5m. :-?
Czym to zrobić? :roll:

Wymyśliłem, ze moze to być gratulat styropianowy, a czy to dobry pomysł... 8)
Macie może jakieś inne? Chętnie zapoznam się z Waszymi pomysłami!

A jeszcze jedno, jeśli zwycięży granulat styropianowy to wie ktoś może gdzie go kupić w Warszawie w jakichś rozsądnych ilościach (200l-300l)?


Pozdrawiam
Janusz

Grzesiek13
16-01-2006, 11:57
Znajomy kupował u producenta styropianu, ale koło Krakowa.

Jan_Ost
16-01-2006, 12:04
Znajomy kupował u producenta styropianu, ale koło Krakowa.

Ha, no to trochę daleko... Jak na wyprawę po 300 litrów granulatu.
Ale jakbym nie mógł kupić tego lokalnie to zwrócę się o pomoc... :lol:

lajkonikk
16-01-2006, 12:29
Znajomy kupował u producenta styropianu, ale koło Krakowa.
Grzesiu
czyli gdzie??
jestem zainteresowany tym granulatem

Jan_Ost
16-01-2006, 15:13
Ze względu na ujemne temperatury podbijam wątek... :wink:

Grzesiek13
16-01-2006, 15:49
W Mińsku Mazowieckim robią styropian.

lajkonikk
16-01-2006, 15:53
W Mińsku Mazowieckim robią styropian.
czy to jest koło Krakowa?

Grzesiek13
16-01-2006, 16:03
Lajkonikk popatrz skąd jest Janusz, a dopiero potem zadaj pytanie :o

thalex
16-01-2006, 16:07
Może to pomoże na takie ilości;

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=48819&highlight=granulat+styropianowy

ewa i aleksander
16-01-2006, 16:43
konstancin jeziorna ul mirkowska 43 tel 754 02 49.
B-Bis sp z oo.

lajkonikk
16-01-2006, 18:23
Grzesiek13
ELITA FORUM (min. 1000)


Dołączył: 18 Paź 2004
Posty: 1790
Skąd: małopolskie
Wysłany : Pon, 16 Styczeń 2006 13:57 Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Znajomy kupował u producenta styropianu, ale koło Krakowa.
_________________
Monika i Grzesiek
[email protected]

pytałem Ciebie :)))

Grzesiek13
16-01-2006, 18:54
Lajkonik - koło Krzeszowic.

lajkonikk
16-01-2006, 19:12
od Krakowa czy od Olkusza?

Grzesiek13
16-01-2006, 20:33
Tak i tak dojedziesz :lol:
Nie wiem dokładnie, ale tam jest chyba jeden producent to Ci powiedzą.

lajkonikk
17-01-2006, 07:06
daj ma PW o kogo mam pytać

Wakmen
17-01-2006, 09:48
Czy taki granulat styropianowy można zastosować w ścianie 3 warstwowej jako ocieplenie ?? Czy taka izolacja była by cieplejsza z gwarancją że nie powstaną mostki termiczne ?? Ktoś z was robił już tak ??
Czy robił. Ja z Wujasem zajmujemy się tym w Trójmieście i okolicach.
Czy się nadaje do ocieplenia ścian 3warstwowych? Jeden facet kiedyś wybudował dom z silikatów (chciał 2warstwowy) ale ściany mu tak krzywo postawili, że dobudował kolejną ścianę i nas poprosił o wypełnienie szczeliny 0d 1 cm do 10 cm takim granulatem. Na zewnątrz ocieplił to jeszcze jedną warstwą styropianu ale już w płytach.
Jak to robimy? Mamy przyczepę ze specjalną pompą przez którą pod niewielkim ciśnieniem wdmuchujemy w szczeliny domów z lat 80-tych bydowanych w technologi ze szczeliną powietrzną. Tą metodą można jeszcze ocieplać podłogi drewniane na legarach bez ich demontarzu, a tawet na ostatniej kondygnacji sufity bloków, kamienic, w których jest tzw. płaski dach (do końca on wcale nie jest płaski a tylko lekko skośny z przestrzenią powietrzną).[/url]

Grzesiek13
17-01-2006, 09:51
Lajkonik, ja nie mam dokładnych namiarów, ale wiem, że kumpel tam kupował, po prostu tam pojechał samochodem i producent mu sprzedał bez problemu w workach.
Spytaj Majki, może coś wie?

Jan_Ost
17-01-2006, 13:41
konstancin jeziorna ul mirkowska 43 tel 754 02 49.
B-Bis sp z oo.

Faktycznie!!! :D Dziękuję bardzo za namiar 8)

Mają tam w sprzedaży regranulat styropianowy (zmielone kawałki styropianu) w cenie 69zł za metr sześcienny. A pakowane to mają w worki po 0,4-0,5 metra sześciennego. :D

Niebawem zatem wyruszam na zakupy!
:lol:

Wakmen
22-01-2006, 08:24
Ja z Wujasem zajmujemy się tym w Trójmieście i okolicach.

Dzięki za odpowiedź, szkoda że ja z Łodzi. Powiedź jeszcze jak to wychodzi w praktyce ?? Czy klienci są zadowoleni z takiego ocieplenia ?? Do jakiej głębokości można max pompować, czy w ten sposób da się na dmuchnąć styropian do samych fundamentów mając pompę na strychu ??
To nie jest takie proste jak byś chciał.
Zawsze wdmuchyje się kondygnacjami gdyż gdy są takie szczeliny to przez stropy nie są one ciągnięte. Kolejna sprawa załużmy mamy ścianę bez okien idrzwi więc robimy jeden otwór o średnicy 10 cm np. w lewym górnym rogu a w prawym górnym rogu drugi o średnicy 1 cm. Tym większym wdmuchuje się granulat z powietrzem a tym mniejszym jest wydmuchiwane powietrze. Skuteczność takiej operacji jest bardzo duża. Styropian zostanie wdmuchnięty w każdą szczelinę do 0,5 cm grubości.
Kiedy mamy w takiej ścianie drzwi czy okna to takie pary otworów trzeba robić od narożnika do okna, od okna do okna (drzwi) ...gdyż nadproża zamykają ciąg pustki powietrznej i w takim przypadku mogłyby powstać trójkątne mostki termiiczne (pod względem izolacyjności cieplnej takie miejsca bardzo się różnią.
Na koniec otwory zamurowujemy choć granutal jest wdmuchany pod takim ciśnieniem, że witatr go nie wudmucha (z dużego otworu) ale ptaki mogą wydziobać.
Chyba dobrze wyjaśniłem a w razie jeszcze jakiś pytań to proszę - odpowiem.

Xena z Xsary
22-01-2006, 10:12
czesc a jak to wyglada w przypadku ocieplenia nieuzytkowego strychu zamiast wełny na suficie podwieszanym?I czy znasz kogos kto to robi w okolicach Wrocławia

Wakmen
22-01-2006, 16:16
czesc a jak to wyglada w przypadku ocieplenia nieuzytkowego strychu zamiast wełny na suficie podwieszanym?I
Jeżeli jest jakaś szczelina choćby niewielka i jest sens ekonomiczny ocieplania takowym granulatem to nie widzę przeciwskazań technicznych jeżeli nie ma możliwości ocieplenia innym materiałem (względnia tanio).

....I czy znasz kogos kto to robi w okolicach Wrocławia
:lol: No niestety nie znam a dla nas jest zbyt daleko, no może jak pokryjesz koszty dojazdu, noclegu, czas poświęconego na dojazd.... :wink: to możemy się dogadać.

pawlik07
27-02-2006, 22:03
Witam!
Czy macie jakieś pomysły na zmielenie odpadów styropianowych (po opakowaniach AGD), tak aby można je było wdmuchiwać?
Wiem, że średni sklep AGD "produkuje" kilka metrów sześciennych styropianu miesięcznie (dziś sprawdziłem) i mają z tym problem!
Pomóżmy im się tego pozbyć!!!
Oczywiście zdaję sobie sprawe, że nie będzie to łatwe, ponieważ styropian do opakowań występuje w różnych twardościach, ale myślę, że warto się nad tym zastanowić! Oni to wszystko wyrzucają na wysypisko śmieci!!!
Miasto ok. 50tyś. może "produkować" dziesiątki metrów szściennych styropianu miesięcznie, które zaśmiecają i wypełniają wysypiska.
Wydaje mi się, że poza względami ekonomicznymi i ekologicznymi, styropian granulowany (mielony) ma tą zaletę, że jednak przepuszcza powietrze w przeciwieństwie do płyt. Myślę, że może to być szczególną zaletą przy ocieplaniu domów (stropów) z drewna.

27-02-2006, 22:14
srutownik

pzdr

Wakmen
28-02-2006, 07:15
srutownik

pzdr
Śrutownik do tego się nie nadaje. Za drobno mieli bo wiem jak mieli. Niby chłop jestem z miasta ale jednemu gospodarzowi troszeczkę pomagam.

28-02-2006, 10:21
Śrutownik do tego się nie nadaje. Za drobno mieli bo wiem jak mieli. Niby chłop jestem z miasta ale jednemu gospodarzowi troszeczkę pomagam.

pomagasz gospodarzom ?:D :lol:
a wiesz co to są wymienne sita w śrutowniku ?

pzdr

Wakmen
28-02-2006, 10:25
Śrutownik do tego się nie nadaje. Za drobno mieli bo wiem jak mieli. Niby chłop jestem z miasta ale jednemu gospodarzowi troszeczkę pomagam.

pomagasz gospodarzom ?:D :lol:
a wiesz co to są wymienne sita w śrutowniku ?

pzdr
A jak do tego śrutownika będziesz wpychał kawałki styropianu? Palcami (rękoma po kawałku???) Toć to jest nieekonomiczne. Śrutownik (ten, który widziałem) to taki wielki młynek do kawy i zborze spada do niego pod własnym ciężarem i raczej przez niewielki otwór. Jakoś tego nie widzę.

28-02-2006, 10:48
A jak do tego śrutownika będziesz wpychał kawałki styropianu? Palcami (rękoma po kawałku???) wpychac ? z góry ...
a czy rekami czy palcami ? to juz jak wolisz ....


Toć to jest nieekonomiczne...
kwestia liczenia .... a ekonomiczne jest wyrzucanie styropianu na smietnik, transport recykling ?


Śrutownik (ten, który widziałem) to taki wielki młynek do kawy i zborze spada do niego pod własnym ciężarem i raczej przez niewielki otwór. Jakoś tego nie widzę.
widziłeś jeden śrutownik, w którym mielono zboże ...
srutowniki sa rózne:małe, średnie i duze ...
mielic mozna w nich rózne rzeczy
sita do granulacji tez sa rózne ...

pzdr

Wakmen
28-02-2006, 14:43
Brzoza może i masz rację z tym śrutownikiem ale jak dla mnie to troszeczkę śmieszne.
Ja widziałem takie rozwiązanie:
W przyczepie jest zamontowany dmuchawa (silnik ze śrubą mialącą) który raz dmucha na zewnątrz styropian a raz zaciąga by załadować przyczepę tuż przed wyjazdem na robotę.
Przy takim rozwiązaniu wąż wkładasz np. do worka z większym granulatem lub ścinkami i sam zaciąga, mieli i upycha. Bez żadnego wkładania rąk czy palców.
Chyba więcej nie muszę tłumaczyć?

28-02-2006, 14:55
owszem, Wakmen - nie neguje ze to co opisujesz jest bardziej profesjonalne ... ale ja odpowiadałem pawlikowi który chciał zmielic odpady ... taka produkcja granulatu na mała skale
Witam!
Czy macie jakieś pomysły na zmielenie odpadów styropianowych (po opakowaniach AGD), tak aby można je było wdmuchiwać?
Wiem, że średni sklep AGD "produkuje" kilka metrów sześciennych styropianu miesięcznie (dziś sprawdziłem) i mają z tym problem!
Pomóżmy im się tego pozbyć!!!
...


moge Ci powiedziec ze metode opisana przeze mnie wykorzystywała firma /obecnie potentat na rynku polskim w produkcji styropianu/ zanim została potentatem ...
zaczynali od srutownika ...

pzdr

pawlik07
28-02-2006, 20:38
Dziękuję za podpowiedzi!
Niestety nie posiadam śrutownika, ale mam dwóch sąsiadów, którzy prawdopodobnie są w posiadaniu tej maszynki.
Ale czy mieląc np. naście metrów sześciennych styropianu nie zniszczę tego urządzenia?
Ile ewentualnie kosztuje tarcza wymienna? Kupię nową, ale jakie oczko?
Myślałem również o urządzeniu do szatkowania gałęzi?
Może wstępnie zmielić w tym ostatnim a później w śrutowniku?
Może ma ktoś konkretne doświadczenia za sobą?
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem :D
Paweł

Maciek Kra
28-02-2006, 21:15
Mają tam w sprzedaży regranulat styropianowy (zmielone kawałki styropianu) w cenie 69zł za metr sześcienny. A pakowane to mają w worki po 0,4-0,5 metra sześciennego. :D

:lol:


Czy coś takiego sprawdzi się jako ocieplenie podłogi na legarach ? Bo cena 69 za m3 a 130 za styropian w płytach to poważna różnica. Wg mnie to nawet lepiej, mam rację ?

01-03-2006, 07:22
Ale czy mieląc np. naście metrów sześciennych styropianu nie zniszczę tego urządzenia?

Paweł - nie niszczysz
zboze, wyższą twardość od styropianu,
a nawet, jesli jekis pech, czy zmęczenie materiału by wystapiło - to przeciez spawarki sa dostepne ...


Ile ewentualnie kosztuje tarcza wymienna? Kupię nową, ale jakie oczko?

Paweł
tarcza wymienna to kawałek blachy z nawierconymi otworami - a oczko dobierzesz do swoich potrzeb, sam - ja nie wierciłbym mniej niz 5 mm


Myślałem również o urządzeniu do szatkowania gałęzi?
Może wstępnie zmielić w tym ostatnim ...
byc moze - na Twoje potrzeby wystarczy taki stopien rozrdobnienia ...
chodzi o to zeby granulat wypełnił jakąś przestrzeń ...ale czy koniecznie musi byś ubity tam idealnie szczelnie ...?

pzdr

01-03-2006, 07:27
...Bo cena 69 za m3 a 130 za styropian w płytach to poważna różnica. ? ...
granulat kupowałem w cenie 1/3 wartości styropianu pełnowartościowego

pzdr

Last Rico
01-03-2006, 08:40
Zgniatanie, mielenie, przecinanie itp. podobne działanie na styropian nie jest dobre.
Dochodzi wtedy do deformacji pojedynczych kulek powstałych z granulatu.
Najlepiej by było, móc odrywać kulkę po kulce z całości.
Nie jest to łatwe, ale gdybym miał takie zadanie do rozwiązania, to zamocowałbym do silnika
(w miarę wolne obroty) koło ze sklejki o średnicy np. 50cm, dobrze je wycentrował,
potem wyciąłbym takie samo koło z blachy i na całej powierzchni wykonałbym dużo otworów
dużym gwoździem. Gwoździem, a nie wiertłem, bo chodzi o przebicie blachy i stworzenie
z drugiej strony blachy czegoś na kształt tarki.
Wtedy przykręcam wkrętami blachę do sklejkowego koła, robię jakąś podpórkę i jedziemy :)
Wydajność tego rozwiązania jest duża, styropian niknie w oczach....

Wiem że są takie szlifierki do drewna (sklejkowe koło z papierem ściernym), adaptacja wydaje
się dość łatwa, problem jest tylko w obrotach, bo wg. mnie są zbyt duże.

pawlik07
01-03-2006, 19:57
Dziękuję !

Ciekawe pomysły, na pewno je zrealizuję!
Pozdrawiam wszystkich :)

P.S. Na allegro spotkałem granulat styropianowy po 55zł/m2 ale po co skoro można go mieć za prawie darmo. Myślę, że zaoszczędzone 2-3tyś. można zainwestowć w inne elementy, szczególnie jeżeli nie cierpi się na nadmiar gotówki.

pawlik07
01-03-2006, 19:58
Dziękuję !

Ciekawe pomysły, na pewno je zrealizuję!
Pozdrawiam wszystkich :)

P.S. Na allegro spotkałem granulat styropianowy po 55zł/m3 ale po co skoro można go mieć za prawie darmo. Myślę, że zaoszczędzone 2-3tyś. można zainwestowć w inne elementy, szczególnie jeżeli nie cierpi się na nadmiar gotówki.

Maciek Kra
01-03-2006, 20:51
...Bo cena 69 za m3 a 130 za styropian w płytach to poważna różnica. ? ...
granulat kupowałem w cenie 1/3 wartości styropianu pełnowartościowego

pzdr


a gdzie ? daj namiary jak pamiętasz.

02-03-2006, 06:53
a gdzie ? daj namiary jak pamiętasz.
kupowałem juz dość dawno temu, granulat mielono z odpadów dla mnie na bieżąco po podstawieniu samochodu ...
zdaje sie, ze jednak firma wycofała sie z tej produkcji, bo znalazła inny sposób na zagospodarowanie odpadów ...
mozesz zapytac ... moze filie zakładu miela ...
http://www.ntb.pl/kontakt.html

pzdr