PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D12b PRZYTULNY wariant 3



FREDY
23-01-2003, 21:58
Poszukuję domu D12B "Przytulny" do oglądnięcia bo nie mogę się zdecydować. Czy ktoś buduje ten dom. Jestem z Wrocławia.

agata19
14-02-2003, 13:10
W marcu ruszam z budową Przytulnego D12b. Mieszkam w Kielcach. Widziałam ten dom (wykończony) w Józefosławiu pod Warszawa. Jest dużo ładniejszy w rzeczywistości niż na zdjęciach. Możesz do mnie napisać: [email protected]. Małgosia

FREDY
15-02-2003, 18:57
Też widziałem ten dom - i tez mi się nie podobał. Myślę że można go zrobić znacznie ładniej. Ja też ruszam z budową w marcu. Dziwi mnie to że jest to podobno jeden z najbrdziej popularnych projektów muratora a tak mało się go widzi w przyrodzie.
Czy planujesz jakieś zmiany?

agata19
18-02-2003, 09:17
Kupiłam projekt lustrzany (garaż po prawej stronie wejścia). Nie planuję żadnych zmian, jedynie mam zamiar powiększyć łazienkę na górze, kosztem sypialni. Gdzie mieszkasz? pozdrawiam. Małgosia

msobanie
19-02-2003, 15:02
Witam! Ja takze zaczynam "Przytylnego D12b" lustrzane odbicie na wiosne. Biore kredyt i w tym tygodniu bede mial kosztorys. Czy ktos juz przez to przeszedl? Buduje pod Grodziskiem Mazowieckim (stan zero gotowy). Serdecznie pozdrawiam!

FREDY
23-02-2003, 22:44
Witam fanów Przytulnego .Mieszkam we Wrocławiu, a na wiosnę zaczynam budowę pod Wrocławiem. Ja mam kilka wątpliwości co do tego projektu na które staram się jeszcze teraz sobie odpowiedzieć. Nie wiem czy komin w-g projektu nie jest zbyt cienki - składa się z rzędu pięciu kanałów szeregowo - to trochę jak taka żyletka. Jak chcecie usytuować Tv w salonie - trochę mam z tym kłopot. A co sądzicie o oknach z boku które nie są symetryczne, czy to nie będzie się gryzło. Co z oknem obok schodów - może luksfery? Ale tak poza tym to projekt jest rewelacja. Pozdrawiam !

robertk
25-02-2003, 11:12
Witam miłośników "Przytulnego"
Ja zacząłem od oglądania projektów, pewnie parę setek. Przytulny bardzo się nam podobał, potem zobaczyliśmy go w naturze w Józefosławiu i już został tylko ten projekt. Kupiliśmy wersję "b", ale zleciliśmy spore zmiany. Po pierwsze, garaż z boku (lewego), jak w wersji "a", lecz na dwa samochody. W efekcie powstał "kundel" wersji a i b, ale afekt, na razie na papierze, bardzo ładny. Zaczynamy w tym roku. Wnętrze zostało z "b", tylko kominek przenieśliśmy z kąta przy schodach na ścianę oddzielającą kuchnie od salonu, w konsekwencji przesunięte są drzwi tarasowe. Zmieniliśmy też trochę usytuowanie okien od jadalni i salonu. Znależliśmy inwestorów, którzy wpadli na taki sam pomysł przeniesienia garażu, w stanie surowym jest naprawdę ładny. Jeżeli ktoś jest zainteresowny, mogę "sprzedać" parę naszych pomysłów.
Pozdrawiam forumowiczów,
Robert

agata19
25-02-2003, 12:26
Bardzo zainteresowałam sie propozycją robertk'a. Proszę go o kontakt.e-mail: [email protected]

FREDY
26-02-2003, 21:53
Podziwiam Cię Robert za tak odważne zmiany. Też myślałem o dwóch garażach, ale dałem sobie spokój. Wydaje mi się że mogą ulec zachwianiu proporcje pomiędzy garażem i domem. Widziałem takie domu gdzie garaż dominował nad domem.
Chyba mamy wszyscy podobne problemy - umiejscowienie Tv i kanapy w salonie. Jeśli masz jakieś przemyślenia to daj znać. Mój adres [email protected] .
A może znasz jakieś lokalizacje już wybudowanych D12B ?

agata19
27-02-2003, 09:15
Myślę, że pomysł z usytuowaniem kominka na ścianie graniczącej z kuchnią jest doskonały. Tylko jak będzie przebiegał komin na górze? Taka zmiana wymaga zapewne przeprojektowania przez architekta a to są oczywiście dodatkowe koszty.

pawcik7
13-03-2003, 10:17
Hej wszystkim
Tak się złożyło że powoli kończę D12b po Warszawą.( trasa na Poznań )
Większych zmian w projekcie nie robiłem.
Jak ktoś ma ochotę to zapraszam na razie do korespondencji [email protected]
Na początku kwietnia mam zamiar na dobre ruszyć z budową, więc będzie można mnie odwiedzić i naocznie się przekonać jak mi wyszło.

pzdr.

pawcik7
14-03-2003, 08:12
i jeszcze kilka zdjęć :smile:

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=6294&q=d12b&k=2

Pagin
14-03-2003, 20:40
Witam,
RobertK prosze odezwij sie. Interesuje mnie przesuniecie kominka na sciane oddzielajaca kuchnie od jadalni. Jak wowczas przebiega komin na poddaszu (czy przez srodek pomieszczenia?). Czy przesuniecie komina wywoluje jeszcze jakies inne zmiany w projekcie?.
Czy slupy podtrzymujace wiezbe na nie przeszkadzaja zbytnio na poddaszu?
Jak szacujesz koszty budowy (w systemie gospodarczym) stanu "do wprowadzenia sie"?
Pozdrawiam

FREDY
16-03-2003, 20:53
Do Robertk.
W jaki sposób zlokalizowałeś drugi garaż? Przecież poszerzenie garażu spowoduje albo zmianę kąta, albo podwyższenie dachu nad garażem, I jedno i drugie diametralnie zmieni wygląd. Jaką masz szerokość garażu?
Pozdrawiam.

skrysztofik
24-06-2003, 10:10
Od roku jestem w trakcie budowy.Bardzo chętnie podzielę się moimi uwagami i przemyśleniami dotyczącymi projektu D12B-Przytulny czekam również na opinnie innych którzy wybrali ten projekt.Pozdrawiam Staszek .

Żaba
25-06-2003, 13:17
Witaj,
wprawdzie zaczynam budować Przytulny w wersji 12a, ale bardzo proszę o informacje jakie koszty poniosłes w przypadku twojej budowy?
Jakieś szczegóły: z czego budujesz, sam czy też ekipa, jakich dokonałes zmian itp...

Żaba

27-06-2003, 22:27
Ja rowniez jestem zainteresowana budowa d12b.
Napisz cos wiecej na temat tego domku.

FREDY
01-07-2003, 23:15
Witam. Ja też buduję D12B- jestem na etapie stropu. Ciekawe jakie macie opinie o tym projekcie. Jak na razie parter jest bardzo fajnie rozplanowany - jedyny mankament to trudność z lokalizacją Tv w salonie. Jest też kilka błędów w projekcie - co było dla mnie dużym zaskoczeniem , przecież to sztandarowy projekt muratora.

pharmagedon
02-07-2003, 13:48
Też zaczynamy od przyszłego tygodnia.
Jestem cekaw jakie są te błędy.
Pomniejszamy taras i w ten sposób będzimy mieli miejsce na tv w salonie.

FREDY
04-07-2003, 22:05
Błędy które zauważyłem u mnie w projekcie to np. źle ponumerowane belki stropowe oraz słupki na poddaszu w miejscu gdzie schodzi krokwia narożna nad balkonem. Jest też kilka błędów w profilu posadzki na gruncie , raz jest ocieplenie 10 cm , a raz 5cm. Ale poza tym to projekt jest OK. Jak sądzicie czy kąt nachylenia dachu 35 stopni nie jest zbyt mały. Mam wątpliwości czy pomieszczenia na górze nie będą klaustrofobiczne. Pozdrawiam

venda
02-08-2003, 16:47
Czy ktoś jeszcze może podzielić się szczegółami na temat przytulnego?

Ania cc
06-08-2003, 02:21
mhm...tez z checia zobaczylabym D12b-kupilam projekt ale co z tego bedzie?

msobanie
13-08-2003, 11:34
Witam,
Właśnie zamknąłem stan surowy otwarty (z dachem). Co do kosztów to polecam wątek o domu Pawcika 7. Teraz jak licze to wychodzi bardzo podobnie.
Błąd jest w stropie (numeracja belek) ale także UWAGA! w długości belek. Nie pamiętam które, ale sprawdźcie przed zamówieniem.
Jestem ciekawy, ile Wam poszło cementu (u mnie 20 ton) polecam mój wątek "Ile cementu na budowę?".
Koszty - straszne - że też dałem się namówić żonie na ten dom!
Stan surowy zamnknięty z wylewkami na parterze i tynkami - ok. 130 tys.
To jest bez ocieplenia, z dachem (blacha mat ceglasty - moim zdaniem super). Do tego szambo (gotowe betonowe - 4200) + kanalizacja + rozprowadzenie rurek co i wody.
Wkrótce postaram się zamieścić dokładne dane (nie mam ich w pracy :-) )
Pozdrawiam
Mirek

Carl
28-08-2003, 10:22
Witam wszystkich

Jestem tu na forum całkiem nowy... i prawie zielony 8)
Ale - klamka zapadła - budujemy domek.
Wybór projektu padł właśnie na D12 - pod warunkiem, że uda się go zawęzić, tak by się zmieścił na działce o szerokości 20 m.

Mam pytanko - czy jest ktoś w okolicach Krakowa, kto buduje, albo może wybudował już D12?

Carl
28-08-2003, 10:53
Witam

Jak widać powyżej zainteresowanie oglądnięciem D12 ogromne...
tylko chętnych do pokazania jakoś mało...
Nie ukrywam, że też jestem zainteresowany tym domkiem i też bym go chętnie oglądnął "na żywo" tylko gdzie? Jest ktoś w okolicach Krakowa kto buduje, lub może już wybudował?

ewa dragon
09-10-2003, 12:15
cześć mam przytulny d12 jesteśmy zadowoleni z projektu, jest to dom prosty w budowie z możliwościom zmian, my w projekcie powiekszyliśmy troche pomieszczenia kosztem korytarza , podwyższylismy dach w celu adaptacji w przyszłości ale narazie schody wstawiliśmy w pomieszczeniu gospodarczym i sa one takie strychowe, przesunelismy tez okno w jedym z pokoi aby było po stronie południowej , faktycznie jest problem z tv my go ustawiamy przy scianie graniczącej z kuchnią ( w projekcie w tym miejscu są schody ) zrobiliśmy trochę mniejsze wejscie do salonu i zmieści sie na jakimś stoliku , w czasie budowy projekt nie stwarzał większych problemów jest ok

Carl
09-10-2003, 13:20
Ja wymyśliłem coś takiego:
1. Schody na poddasze (użytkowe bo buduje wg d12a) na scianę sypialni 8
2. Kominek na tylną ścianę kuchni - w miejsce schodów.
3. TV na ścianie pomiędzy salonem, a sypialnią 8 - w miejscu kominka.

robertk
17-10-2003, 15:10
To robertk
Witajcie ponownie. Odzywam się ponownie dopiero po paru miesiącach, bo w tym czasie budowałem Przytulnego! Mam stan surowy z dachem, bez okien. Wyszedł naprawdę fajnie, to śliczny projekt. W praktyce wprowadziłem te zmiany, o których parę miesięcy temu pisałem i chyba się sprawdzą. Bryła domu jest kształtna, nawet z podwójnym garażem (przypominam, że ja mam garaż z boku, czyli z wersji 12a, ale wnętrze jest z b). Troszeczkę podniosłem dach i na poddaszu jest teraz dużo więcej przestrzeni, a dom na tym wcale nie ucierpiał.
A jak rosną Wasze domki?
Robert

Carl
20-10-2003, 07:45
Do robertk

No cóż na razie :wink: , to mogę tylko zazdrościć.
Kupiłem projekt D12a, ale z budową ruszam dopiero wiosną.
Ponieważ zdecydowałem się na przeniesienie kominka na tylną ścianę kuchni, to chciałem zapytać o szczegóły twoich zmian w zakresie drzwi tarasowych, oraz okien od jadalni i salonu - czyli to co pisałeś w lutym br.
Jeżeli nadal możesz "sprzedać" parę (...) pomysłów, to jestem zainteresowany.

robertk
03-11-2003, 14:09
Witam,
Carl, jeśli chcesz parę rysunków, podaj mi swojego maila (na forum pod wiadomością jest opcja wysłania prywatnej wiadomości do autora - prawa ikonka z 2 głowami).
Ja swój dom chętnie pokażę, ale buduję w Warszawie, a jak widzę zainteresowani są z różnych miast, trochę dalszych ode mnie.
W każdym razie, przy sprawnej ekipie, budowa stanu surowego nie powinna sprawiać problemów.
Pozdrawiam budujących obecnie i w przyszłości.
Robert

robertk
05-11-2003, 10:00
Witam,

Prawda (Carl), że nie za często zaglądam, ale ten czas..

Dla alexsoft:
wprowadziłem sporo zmian, ale przede wszystkim mój projekt to kundel wersji 12a, z której jest bryła (garaż z boku) i 12b, z której jest całe wnętrze, czyli na poddaszu 3 sypialnie, bez antresoli.
Wprowadziłem do projektu parę zmian:
1. garaz powiększony na 2 samochody (poszerzony), ale bryła pozostała podobna i dach jest różny wysokością dla garażu i domu
2 zlikwidowałem WC na parterze a w nim będzie spiżarnia (bez powiększania pom. gospodarczego)
3. w dachu parę dodatkowych okien na wszystkie strony świata
Krokwie też mam chyba większe, architekt robiący adaptację już to jakoś wyliczył.
Poza tym przesunąłem okna w salonie i jadalni i kominek na ścianę od kuchni. W stanie surowym domek prezentuje się świetnie (moje subiektywne odczucie, ale i innym się ten kształ podoba).
Miłego budowania.

iwona 213
08-12-2003, 22:13
witam wszystkich fanów przytulnego :)
wlasnie dzisiaj zakupilismy projekt przytulnego :) po wielu miesiacach szukania wkoncu zdecydowalismy sie. Chetnie zobaczylabym u kogos juz wybudowany ten domek, chociaz jak zdazylam sie zorientowac wiekszosc posiada wersje 12a lub 12b, a my wybralismy parterowke wariant I. Jesli ktos wybudowal ten domek prosze o kontakt. Wielkie dzieki :)

iwona 213
08-12-2003, 22:15
witam wszystkich fanów przytulnego :)
wlasnie dzisiaj zakupilismy projekt przytulnego :) po wielu miesiacach szukania wkoncu zdecydowalismy sie. Chetnie zobaczylabym u kogos juz wybudowany ten domek, chociaz jak zdazylam sie zorientowac wiekszosc posiada wersje 12a lub 12b, a my wybralismy parterowke wariant I. Jesli ktos wybudowal ten domek prosze o kontakt. Wielkie dzieki :)

skrysztofik
11-12-2003, 11:08
Rok temu rozpoczałem budowę.Impulsem była wystawa domów w Józefosławowie.Projekt ten wydawał mi się najbardziej przytulny i tak jest.W czasie budowy wprowadziłem kilka zmian zrezygnowałem z wc na parterze na korzyśc spiżarki zrobiłem szafę w wnęce na przeciw kuchni a reszta bez wiekszych zmian.Obecnie jestem na etapie wykańczania wnętrz i dopiero teraz widać jak duży jest to dom i ile będzie jeszcze kosztował,ale to nic najwazniejsze że w krótce zamieszkamy w nim całą rodziną.Pozdrawiam i życzę wytrwałości

Staszek

Senser
26-01-2004, 20:35
Od roku jestem w trakcie budowy.Bardzo chętnie podzielę się moimi uwagami i przemyśleniami dotyczącymi projektu D12B-Przytulny czekam również na opinnie innych którzy wybrali ten projekt.Pozdrawiam Staszek .

No to Please !!!
Podziel się swymi uwagami ze mną !!! :-)
My jesteśmy na etapie wyboru projektu....i właśnie mocno na tapecie jest D12b. (Prawdopodobnie lustrzane odbicie...)
I powiedz jak planujesz ustawić tam TV???
Szkoda trochę siedzieć tyłem do kominka...

Ale czekam również na inne twoje cenne uwagi dot. tegoż projektu...

Senser
27-01-2004, 09:18
Wątek owszem ciutek stary...ale problem wciąż aktualny...prosiłbym może jakiś śiwezych budowniczych, żebe zabrali głos w tej sprawie odnośnie D12B...

Piotr
27-01-2004, 15:01
Witam wszystkich !!!
Końcem roku 2003 kupiliśmy działkę. Zawitałem do klubu fanów D12-b.
Ładny domek, lecz nie wiem czy troszkę nie za duży.
Chciałbym zmniejszyć go troszkę poprzez cofnięcie garażu wgłąb domu kosztem tej jednej sypialni.
Czy jest możliwe by ktoś z Was mógł podesłać mi mailem rzuty tego budynku i chociaż jeden przekrój (jeżeli jest w osi garażu). Jedynym mankamentem jest to że nie można sobie dokładnie tego projektu przeglądnąć. No i strop. Na rysunkach tych na stronie www ukła ścian jest jakiś taki "nieczysty"
Pozdrawiam
Piotr :)

Senser
27-01-2004, 16:13
Ja w tym miejscu, chciałbym wszystkich zapytać jak sobie radzą, chcą poradzić czy po prostu poradzili z umiejscowieniem TV e Salonie...niby banalne ale zainteresowani wiedzą, że wcale nie jest takie banalne...

Carl
28-01-2004, 07:19
Witam wszystkich !!!
Końcem roku 2003 kupiliśmy działkę. Zawitałem do klubu fanów D12-b.

Zatem - wstępnie WITAJ!
A tak na full, to zawitasz jak kupisz projekt :D :D :D


Ładny domek, lecz nie wiem czy troszkę nie za duży.

To zależy dla kogo - albo jak wolisz - ile Was tam ma mieszkać :P
Ja buduję dla klasycznego modelu polskiej rodziny, czyli 2+2. Jak zapytasz Doris, to Ci powie, że dla niej jest za duży, ale jak chcesz mały, to wybuduj nieduży (http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=45) :wink:


Jedynym mankamentem jest to że nie można sobie dokładnie tego projektu przeglądnąć.
Całkowicie się z Tobą nie zgadzam, ja zanim kupiłem, to już go "prawie" na pamięć znałem 8) Idziesz do przedstawiciela muratora, mówisz, że jesteś zainteresowany kupnem i prosisz by go ściągnął z Warszawy. Oglądzasz.. jak Ci pasuje, to bierzesz i spoko, a jak nie to trudno :wink:


No i strop. Na rysunkach tych na stronie www ukła ścian jest jakiś taki "nieczysty"

??? znaczy diabelski ???

Carl
28-01-2004, 07:36
Ja w tym miejscu, chciałbym wszystkich zapytać jak sobie radzą, chcą poradzić czy po prostu poradzili z umiejscowieniem TV e Salonie
Witaj Sensor
Ja zrobiłem trochę zmian i miejsce już mam :) . Oto moje zmiany (rysunek masz na dole)
1. Przesunięcie ściany pomiędzy łazienką 10 w stronę pokoju 9 o szerokość drzwi - będzie zatem większa łazienka
2. Przesunięcie ściany pomiędzy pokojami 8 i 9, tak aby zwiększyć powierzchnię pokoju 9.
3. Przesunięcie ściany pomiędzy holem 4 i pokojem 8, tak by zawęzić hol, a zwiększyć powierzchnię pokoju 8.
4. Przeniesienie schodów z salonu do holu - znajdą się przy ścianie z pokojem 8.
5. Kominek będzie na tylnej ścianie kuchni - tam gdzie były schody.
6. TV na ścianie pomiędzy pokojem 8, a salonem - czyli tam gdzie miał być kominek.

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d12ar1.jpg

Pozdrawiam
Carl

Piotr
29-01-2004, 09:04
Carl, Dzięki za radę. Byłem u sprzedawcy, ale mają do wglądu D12a i to lewą mańkę.
Oczywiście trzęśli się jak osika gdy robiłem notatki.
Nie chcę robić takich zmian, które pocisną nas po kieszeni.
Czesem zmiana pierdoły powoduje spory zrost kosztów.
Mam nadzieje że ktoś mi jednak podrzuci jakieś skany rzutów, przekroju oraz rozmieszcenia belek stropowych.

Pozrawiam

P.S. Pytanie dla tych co wybudowali już parter. Czy kuchnia jest praktyczna ? Wydaje się kłopotliwa w aranżacji wnętrza. Mówi się, że "dobra" kuchnia to taka gdzie lodówka zlewozmywak i kuchenka są rozłożone po trojkącie równobocznym i to najlepiej w odległościach o 1.5 m?

Piotr
29-01-2004, 09:13
Senser,
Słuszne pytanko. Ja myślę by wydłużyć nieco ścianę tą przy klatce schodowej. Nie będzie trzeba oglądać drzwi od kibla, a TV może stanąć przy kominku.
Chyba jeszcze raz się przejdę do sprzedawcy na oglądanie.
No chyba że mnie pogoni w siną dal.

Pozdrawiam

Didi
05-02-2004, 15:59
Witam!
Ja buduję D12B wariant III L czyli lustrzane odbicie.
Wprowadziłam kilka zmian np schody betonowe (mam lęk przestrzeni), podnesione poddasze o 1 bloczek, powiększona łazienka na poddaszu przez cofnięcie ścianki, zamiana wc na dole na spiżarnię, zmniejszona ściana pomiedzy kuchnią a jadalnią (stanie tam barek), no i najważniejsze zamieniłam drzwi balkonowe wychodzące z jadalni na ogród na okno.
Pozdrawiam i zyczę miłego budowania

Didi
05-02-2004, 16:02
Aha jeszcze zamieniłam umiejscowienie drzwi do wc-spizarni i umiejscowiłam je na wprost kuchni i zrezygnowałam z tej ścianki odgradzającej hol od wejścia do gabinetu

Piotr
06-02-2004, 07:56
A może jednak ktoś buduje w wielkopolsce ? I da mi sposobność obejrzenia? Moja żona jest strasszną optymistką i chce budować tak duży dom, a ja przyjąłem pozycję schładzacza emocji.
Pozdrawiam

Arthee
06-02-2004, 22:38
Witam,
mam juz D12 ( moj Przytulny byl kupiony jako D12, do tego doszedl garaz na 2 samochody doklejony do sciany bocznej ( tak jak D12b ) w lustrzanym odbiciu )) w stanie surowym:) zamknietym.
Fundament z bloczkow, sciany z Porothermu 25P+W, 12 cm welny Isover, dachowka ceramiczna Creaton Kerapfanne kolor miedziany, w srodku duuzo zmian, sciany podniesione o 2 pustaki + wieniec pod murłate ( w projekcie murłata jest osadzona na stropie ), przy podnoszeniu scianki kolankowej pamietajcie o wydluzeniu krokwii, dzieki temu Wasz dom zachowa odpowiednie proporcje, nic nie psuje widoku domu jak "przykrotki" dach. Zmienilem tez wymiar krokwi ( w projekcie jest o ile dobrze pamietam 16X8 ), ja mam 18X6, moglem miedzy krokwie wlozyc 18 cm welny ( tez Isover Uni Mata ), na krokwie przymocowany stelaz do plyt G-K, miedzy stelaz dolozone 5 cm welny, na to paroizolacja i na to plyta G-K. Dzieki temu dodatkowemu dociepleniu wyeliminowalem mostki termiczne na krokwiach. Na poddaszu okna polaciowe Fakro Plus.
Okna drewniane, antywlamaniowe.

Do tego momentu koszt budowy to 124.000 PLN, z czego robocizna 30.000 PLN. Wiekszosc materialow z jednej hurtowni, wynegocjowane rabaty

Jak macie pytania to chetnie odpowiem.

Acha :) umieszczenie tv :) wejscie z holu do salonu zostalo zwezone i powstala scianka idealna na postawienie tv obok kominka.



P.S. Carl jezeli jestes jeszcze zainteresowany zmianami ktore wprowadzilem to w czwartek wysle Ci na priva skan rzutu parteru, bo wreszcie sie doczekalem :)

Pozdrawiam
Arthee

MarcinU
09-02-2004, 08:25
No nie mogę! Od pół roku podchodzę do projektu D12 i dopiero teraz znalazłem tą grupę! Rewelacja!

Projektu jeszcze nie kupiłem, ale juz rozmawiałem z architektem. Carl - mam dokładnie taki sam pomysł na kominek i TV. Wydaje się najsensowniejszym rozwiązaniem problemu.

Czy z Waszych analiz (a może z doświadczeń użytkownych) nie wynika iż kuchnia jest nieco za długa a jadalnia za wąska? Mam takie wątpliwości do tych pomieszczeń.

Piotr
09-02-2004, 10:40
Arthee. Mogę liczyć również na ten rzut parteru? Moje przymiarki nabierają pędu.
Miłego dnia

taJoasia
11-02-2004, 12:43
:D witam! Debiutuję dziś na Forum ale w końcu mam możliwości i mnie po prostu pcha. Bowiem emocje związane z DOMEM są po prostu olbrzymie. Co zresztą zauważyłm przeglądając chyba większość wiadomości. Mój mąż twierdzi, że nasze marzenia o własnym domu to efekt uboczny mojego błogosławionego stanu (to teraz już 7-letnia Zuzanna). Tak więc były sny o wypoczynku na tarasie, wybór projektów (ciężka praca) i prawie miłość od pierwszego spojrzenia do D-12 (pierwsza wersja - wtedy jeszcze bez wariantów). Rozumiecie - te miniaturowe rzuty w torebce, zmiany na planie nanoszone ołówkiem, układ mebli pod powiekami...). Teraz mamy już podobno stan surowy prawie zamknięty (na dachu tymczasowo papa - będzie gont) + garaż na 2 samochody z bramą własnej konstrukcji).
Sami wiecie jak to jest. Matki niemowlaków rozmawiają o kupkach i zupkach, budujący o materiałach, wykonawcach i pomysłach racjonalizatorskich. My często nie mamy z kim porozmawiać na te tematy bo nasi znajomi już, albo jeszcze się nie budują. Stąd ja tutaj. Tyle tytułem wstępu.
Jeśli chodzi o projekt to prawie nic nie zmieniliśmy. Przenieśliśmy tylko okna dwóch sypialni i wejście do WC na ścianę od strony kuchni. Kuchnia jest super funkcjonalna. Jak rozrysuję plany to pokażę. Na górze będzie jedno wnętrze z telewizorem. Na dole go nie będzie, więc nie mam dylematu. Na razie mam tylko taki babski problem - nie podobają mi się narożne kominki - nie spotkałam jeszcze odpowiedniego, może ktoś z Was ma jakiś fajny w zanadrzu. Co do błędów w projekcie, o których wspominaliście w różnych miejscach forum, to na szczęście trafiliśmy na rozumnych wykonawców (choć pomocnik murarza kłócił się ze mną, że nie potrafię odczytać rzutu i chcił robić wejście do domu w kuchni :roll: )
Tak na sam koniec jeden z moich pomysłów na nudę na budowie u 5-7 letnich dziewczynek (oczywiście wtedy kiedy zasypaliśmy doły, pozbieraliśmy gwożdzie itd. i panowie od stropów i dachu już sobie poszli) - kolorowa kreda i ozdabianie ścian - tematyka dowolna i inspirowana. Polecam i mam nadzieję na inne pomysły, bo niestety na zewnątrz już mam tynk i dzieła sztuki dziecięcej są niemile widziane. Pozdrawiam

janusz korczak
11-02-2004, 22:21
Witam wszystkich budujących d12bL.
My jestesmy przed rozmową z architektem na temat ewentualnych zmian. Mamy ich kilka. Rzeczywiście problem TV istnieje. Wydaje się,że ustawienie telewizora obok kominka to dobre rozwiązanie, ale niestety jedyne.
Lubię sobie czasem poprzestawiać mebelki.
Buduję we wsi Kamionka gm.Prażmów na południe od Piaseczna.
Może jest ktoś, kto już pewnych zmian dokonał w tym projekcie?
Mam pomysł, aby powstał mały taras przy jadalni, wówczas tylko krok z kuchni. No,tak ale nie ma żadnego daszku. Przed słońcem ratować mógłby tylko parasol.
J.k.

Piotr
12-02-2004, 10:57
Moja sugestia dla wszystkich którzy chcą budować dom, bo dla tych którzy już zaczęli jest to niestety za późno. Pamiętajcie o orientacji w stosunku do stron świata. Bardzo ważne by pokoje do pobytu dziennego były sytuowane od strony południowej, Lub południowo- zachodniej, sypialnie oraz pokoje dzieci wschód południe zachód a kuchnie łazienki garderoby sauny i in. od północy.
Uważajcie na to na etapie doboru projektu, bo nie każdy dom da się postawić na każdej działce. Może się okazać że wybraliśmy sobie prześliczny domek, odpowiada nam funkcja, pasują nawet strony świata gdy wtem OOooooops, niespodzinka. Wejście mamy od ogrodu.
Pozdrawiam
Dom budujemy raz, a mieszkać będziemy przez kilka lat. Niechto motto Wam przyświeca.
:wink:

iwona 213
12-02-2004, 21:41
Do taJoasi!!!

Powiedz mi czy schody zrobiliscie w tym miejscu w ktorym zostaly zaprojektowane, czy moze w innym?? my planujemy zrobic krecone schody w holu, w miejscu gdzie jest wejscie do wc. Z wc zrezygnowalismy aby powiekszyc pomieszczenie gospodarcze. Natomiast powiekszylismy lazienke kosztem pokoi dziecinnych, teraz obydwa pokoje maja po 11m/2

Ps. Widzialam w rzeczywistosci te schody w salonie i nie wyglada to ladnie

Pozdrawiam

Piotr
13-02-2004, 09:53
Życzę wszystkim miłego Weekendu. Wypoczywajcie bo wiosna już niebawem. Trzeba będzie wziąć się do roboty. :wink:

taJoasia
13-02-2004, 14:19
Do taJoasi!!!

Powiedz mi czy schody zrobiliscie w tym miejscu w ktorym zostaly zaprojektowane, czy moze w innym?? my planujemy zrobic krecone schody w holu, w miejscu gdzie jest wejscie do wc. Z wc zrezygnowalismy aby powiekszyc pomieszczenie gospodarcze. Natomiast powiekszylismy lazienke kosztem pokoi dziecinnych, teraz obydwa pokoje maja po 11m/2

Ps. Widzialam w rzeczywistosci te schody w salonie i nie wyglada to ladnie

Pozdrawiam

Witam Cię iwono 213 !
Schody mamy tak jak w projekcie. Mam nadzieję, że będą fajne - będą drewniane, pełne zrobione razem z biblioteczką pod schodami. Coś takiego kiedyś widziałm i mi się zamarzyło. Tak jak wspomniałam przenieśliśmy drzwi od WC na ścianę od strony kuchni, a wnękę na szafę "odwróciliśmy" w stronę łazienki. Ten kąt faktycznie jest dobry na schody, ale ja się zbyt zaparłam na tą biblioteczkę i taki pomysł mi wcale nie przyszedł do głowy. W tym miejscu u nas będzie psie królestwo. Pomieszczenie gospodarcze wejdzie w skład wiatrołapu - kotłownia nam nie jest potrzebna, a na graty mam duży garaż. A może mi powiesz jak zaplanowaliście górę. Trochę brak mi koncepcji na rozmieszczenie okien. Mam kupione 3 i czekają na wiosnę oraz decyzję o lokalizacji. No i co z kominkiem? Macie już koncepcję?
Pozdrawiam. Długiego weekendu.

iwona 213
13-02-2004, 14:40
Witaj taJoasiu :)

My o zagospodarowaniu poddasza podjelismy decyzje doslownie tydzien temu w niedziele, wzasadzie mialo byc nieuzytkowe, i schody chowane w stropie, ale tak nam sie spodobala gora u tych ludzi, ktorych odwiedzilismy w D12, przeznaczona w calosci dla dzieci ze nie moglam sie oprzec tej decyzji :) A mianowicie cala ta powierzchnie przeznaczamy dzieciom do zabaw (na razie jeszcze nie mamy dzieci co prawda, ale w lipcu sie pobieramy wiec moze juz za rok czy dwa bedzie jakis bobas), ewentualnie postawimy jeszcze biurko z komputerem, ale to dopiero wowczas, gdy oba pokoje beda zajete przez dzieci :)
Jesli chodzi o kominek, to robimy w tym miejscu w ktorym jest zaprojektowany, ale jaki.....tego jeszcze nie wiem :) tak daleko jeszcze nie jestem, dopiero w marcu startujemy i jak nam pojdzie ta budowa to sie okaze :)

Wy macie wersje I 116m/2 ?? czy moze a lub b?? bo jesli wersje I to na poddaszu nie ma chyba na tyle miejsca, zeby zrobic 2 pokoje - tak mi sie wydaje. Choc myslimy zeby zrobic tam jeszcze male wc :)

Pozdrawiam

taJoasia
16-02-2004, 08:29
Cześć Iwono 213 -
Nasz projekt nazywa się D-12 (bez wariantów), była to pierwsza wersja "Przytulnego", w którym poddasze było opcjonalnie do zagospodarowania z zachowaniem pustki nad pokojem dziennym. My postanowiliśmy zrobić strop - lubimy mieć suftit nad głową. Teraz mamy tylko otwór na schody. Na górze jest całkiem sporo miejsca. Do wykorzystania mamy ok. 55 m2, w tym o wys. 2,5 m ok 20 m2. Będzie tam jedna przestrzeń z telewizorem, komputerem (chyba). Teraz zastanawiam się gdzie umieścić trzy okna - pewnie sobie z nimi trochę polatam, bo muszę się przekonać naocznie, na planie mi nie wychodzi.
Nasz budowa niestaty trwa już 3 lata :oops: , ale budujemy własnymi siłami bez kredytu. Myślę, że w tym roku musimy się zdecydować na pożyczkę - planujemy wprowadzić się w 2005, a została nam cała wykończeniówka. W te wakacje już trochę mieszkaliśmy - mamy wszystkie stare meble teściów i strasznie nm się podobało (nawet pomimo sławojki). Ogród mamy już urządzony, bo do razu po kupieniu działki w 97 r. zaczęliśmy sadzić rośliny. W trakcie największych robót ziemnych straty były minimalne i wklakulowane w koszty. Oczywiście musieliśmy pilnować naszych wykonawców, że resztki zaprawy nie mogą lądować byle gdzie i nie bez znaczenia jest oddzielanie humusu od gliny. Niestety wśród sąsiadów jesteśmy najbardziej zaawansowani, więc naszą "oazę" otacza księżycowy krajobraz i te cholerne chwasty, które rozsiewają się u nas. Mam również wrażenie, że przychodzą do nas wszystkie krety z okolicy. Nasza Zuzia, dzięki częstym pobytom na budowie poznała już dzieci z okolicy (ma już nawet serdeczną przyjaciółkę), więc nie będzie z nią problemu gdy się przeprowadzimy. :)
Już niedługo ruszacie :) , z naszych początków pamiętam, że moim pierwszym marzeniem było wyjście na powierzchnię z fundamentami. Geodeta niestarannie wytyczył dom, ekipa nie chciała zaczynać bez poprawek, koparka już czekała, czas biegł, a ja myślałam o dodatkowych kosztach. Mieliśmy bardzo głębokie wykopy (mamy działkę ze spadkiem terenu), straszna glinę, wodęw wykopie i pogoda był do kitu - akurat wtedy przyszły deszcze. Zakup pompy, dodatkowa podsypka żwirowa, drenaż :evil: ... no ale potem było już lepiej.
Pozdrawiam serdecznie

Piotr
16-02-2004, 11:58
O dziewczęta ! Ale ja Wam zazdroszczę!

taJoasia
16-02-2004, 12:47
O dziewczęta ! Ale ja Wam zazdroszczę!
Piotr! Czego zazdrościsz? Tej gliny, wody i komplikacji? Tej kasy wydanej na cement, stal, bloczki itp. (a nie na nowe buty, szminkę i wczasy na Kanarach). Mój mąż okropnik nadal przelicza wszystko na... (aktualnie płyty g-k). Ty wiesz ile par butów i spodni zmarnowaliśmy? Ile musiałam narobić w historii budowy suchego prowiantu, że o kupnie mokrego nie wspomnę? Ile inspekcji wójków, ciotek i innych "życzliwych" przewaliło się przez naszą skromną budowę? No ale wszystko jeszcze przed Tobą

Piotr
17-02-2004, 08:35
No właśnie tego. Nie mogę się doczekać kiedy ja wreszcie wystartuję. Wciąż wertuję tony projektów. Negocjuję z żoną wielkości domu. Naraziedoszliśmy do porozumienia. Ona decyduje o elewacji (dom ma być ładny) a ja o całej technicznej otoczce.
Oczekuję zaproszeń na budowy D-12b.
No i zawsze służe fachową radą.
Pozdrawiam jak zwykle. 8)

Piotr
17-02-2004, 09:20
pomimo pracy w branży budowlanej dopiero teraz dojrzałem do budowy domu. Przede wszystkim finansowo (he he). Kupiliśmy działkę w obrej lokalizacji (cisza ptaszki ćwierkają, dziki jedzą żołędzie tzw drzwi do lasu). A wszystko to ok 2-3 km od rynku w Lesznie. Na wiosne skoszę trawę i poczekam aż miasto (od miasta kupiliśmy działkę) uzbroi teren w kanalizę i wodociąg. Tymczasem nie ma tam nawet jak dojechać. Ostatnio spróbowałem od strny lasu. Udało się ale czułem sie jak na CAMEL TROPHY.
Tak a'propos czy ktoś z Was wycinał drzewa iglaste ?
Nie wie czy wystarczy wyciąć i wykarczować pień, czy należałoby usunąć drzewko razem z korzeniem ?

Carl
18-02-2004, 13:41
Carl jezeli jestes jeszcze zainteresowany zmianami ktore wprowadzilem to w czwartek wysle Ci na priva skan rzutu parteru, bo wreszcie sie doczekalem :)
Dawno mnie tu nie było, ale już jestem, jeśli możesz posłać, to czekam

Carl
18-02-2004, 14:20
Czy z Waszych analiz (a może z doświadczeń użytkownych) nie wynika iż kuchnia jest nieco za długa a jadalnia za wąska? Mam takie wątpliwości do tych pomieszczeń.
Kuchnia jest OK.
Co do jadalni.. jak zobaczyłem ją w rzeczywistości, to byłem zaskoczony, że jest taka duża..

Arthee
22-02-2004, 21:55
czesc,

taJoasia: widzialem w ktoryms z Muratorow kominek przesuniety na sciane, wiazalo sie to niestety z przesunieciem komina:(

Iwona213: wyslalem Ci rzut mojego d12 na priv, ja schody umiescilem w holu, betonowe, zabiegowe. tyle ze moj D12 przypomina oryginal tylko na zewnatrz, przeprojektowalem scianki dzialowe w czesci sypialniano-lazienkowej, co diametralnie zmienilo rozklad pomieszczen.

Zgadzam sie, ze schody w salonie sa malo funkcjonalne, ograniczaja mozliwosc aranzacji i co najgorsze moim zdaniem salon zaczyna pelnic funkcje rowniez klatki schodowej. Ja swoj projekt kupilem w 1999 roku, do dzis powstaly 4 wersje, dopiero w ostatniej doszedlem do wniosku ze schody w salonie to nie jest to.

Pozdroowki

Arthee

Robert100
30-03-2004, 22:46
Witam.


Zbudowałem D12b ,stan surowy.

Didi czy robiłaś jakieś zmiany w projekcie.

Arthee
02-04-2004, 23:28
No i jak tam budowniczowie D12 postępy na budowach?
Ja mam już elektrykę, tynki wewnętrzne, kończę hydraulikę :)

Pozdrowienia

Arthee

Carl
06-04-2004, 09:59
No i jak tam budowniczowie D12 postępy na budowach?
Pozazdrościć, ja jestem przed początkiem... 8)
Zaczynam po świętach :P

Piotr
19-04-2004, 14:14
Czy bywa na forum ktoś kto użytkuje w 100% D12B ? Jakie są koszty ogrzewania w przeliczeniu na 1 m-c ? (szczególnie w okresie zimowym).
Koszt budowy ponosi się raz. Koszty eksploatacyjne przez całe życie.
Widziałem w daleka D12B pod Lubinem. Śliczna chatka. Aż przebieraliśmy z żoną nogami by z kimś (właścicielem) zamienić kilka słów. Niestety nikogo nie było doma.
Pozdrawiam :)

Carl
20-04-2004, 07:41
Czy bywa na forum ktoś kto użytkuje w 100% D12B ?
Jeszcze mi daleko, bardzo daleko :wink:
W tym tygodniu dopiero zaczynam :D


Jakie są koszty ogrzewania w przeliczeniu na 1 m-c ?
... byłem w takim domku i rozmawiałem z właścicielami. Jeżel mnie pamięć nie myli, to miesięcznie opłacili jakieś 400.. 450 zł (za gaz ziemny oczywiście).

Didi
20-04-2004, 11:43
Piotr ja uzytkuję D12b wariant III ale dopiero od 11 kwietnia, czyli od świąt, nie przyszły jeszcze do mnie rachunki, więc nie będę Ci mogła pomóc.

Jesli byłbyś w Szczecinie, to zapraszam do mnie! Raczej zawsze jestem!!


Pozdrawiam

Didi
21-04-2004, 13:18
Chciałam napisać o jeszcze jednym - o kaciku telewizyjnym.
Jest bardzo funkcjonalny - nie ma czym się martwić- ja nie mam scianki miedzy jadalnia a kuchnią i doskonale widzę telewizor, (aha z łazienki też widać ekran).
Dla mnie jest super!

wiola1234
23-05-2004, 08:40
:D witam! Debiutuję dziś na Forum ale w końcu mam możliwości i mnie po prostu pcha. Bowiem emocje związane z DOMEM są po prostu olbrzymie. Co zresztą zauważyłm przeglądając chyba większość wiadomości. Mój mąż twierdzi, że nasze marzenia o własnym domu to efekt uboczny mojego błogosławionego stanu (to teraz już 7-letnia Zuzanna). Tak więc były sny o wypoczynku na tarasie, wybór projektów (ciężka praca) i prawie miłość od pierwszego spojrzenia do D-12 (pierwsza wersja - wtedy jeszcze bez wariantów). Rozumiecie - te miniaturowe rzuty w torebce, zmiany na planie nanoszone ołówkiem, układ mebli pod powiekami...). Teraz mamy już podobno stan surowy prawie zamknięty (na dachu tymczasowo papa - będzie gont) + garaż na 2 samochody z bramą własnej konstrukcji).
Sami wiecie jak to jest. Matki niemowlaków rozmawiają o kupkach i zupkach, budujący o materiałach, wykonawcach i pomysłach racjonalizatorskich. My często nie mamy z kim porozmawiać na te tematy bo nasi znajomi już, albo jeszcze się nie budują. Stąd ja tutaj. Tyle tytułem wstępu.
Jeśli chodzi o projekt to prawie nic nie zmieniliśmy. Przenieśliśmy tylko okna dwóch sypialni i wejście do WC na ścianę od strony kuchni. Kuchnia jest super funkcjonalna. Jak rozrysuję plany to pokażę. Na górze będzie jedno wnętrze z telewizorem. Na dole go nie będzie, więc nie mam dylematu. Na razie mam tylko taki babski problem - nie podobają mi się narożne kominki - nie spotkałam jeszcze odpowiedniego, może ktoś z Was ma jakiś fajny w zanadrzu. Co do błędów w projekcie, o których wspominaliście w różnych miejscach forum, to na szczęście trafiliśmy na rozumnych wykonawców (choć pomocnik murarza kłócił się ze mną, że nie potrafię odczytać rzutu i chcił robić wejście do domu w kuchni :roll: )
Tak na sam koniec jeden z moich pomysłów na nudę na budowie u 5-7 letnich dziewczynek (oczywiście wtedy kiedy zasypaliśmy doły, pozbieraliśmy gwożdzie itd. i panowie od stropów i dachu już sobie poszli) - kolorowa kreda i ozdabianie ścian - tematyka dowolna i inspirowana. Polecam i mam nadzieję na inne pomysły, bo niestety na zewnątrz już mam tynk i dzieła sztuki dziecięcej są niemile widziane. Pozdrawiam
:P

Carl
03-08-2004, 10:29
Witam wszystkich budujących i mieszkających w D12 :D

Moja budowa powoli rośnie.. jestem przed stropem.

Mam małe pytanko - czy ktoś zrobił schody w holu (oprócz Arthee - oczywiście pozdrawiam :) ).
Jeśli TAK, to jak to się sprawdza.

Żaba
03-08-2004, 12:37
Witam wszystkich budujących i mieszkających w D12 :D

Moja budowa powoli rośnie.. jestem przed stropem.

Mam małe pytanko - czy ktoś zrobił schody w holu (oprócz Arthee - oczywiście pozdrawiam :) ).
Jeśli TAK, to jak to się sprawdza.

Witaj,

my również lada dzień będziemy robic stropy. Pierwszy nad garażem (lany), a następnie gęstożebrowy nad domem. Bardzo prosze Cię o infprmacje na jaki strop się zdecydowałeś i jak to u Ciebie wygląda pod względem kosztów? (W projekcie jest Ceram 60, a w ślepym kosztorysie Teriva)

Pozdrawiam

Żaba

Carl
03-08-2004, 13:56
Bardzo prosze Cię o infprmacje na jaki strop się zdecydowałeś i jak to u Ciebie wygląda pod względem kosztów? (W projekcie jest Ceram 60, a w ślepym kosztorysie Teriva)
Czee

Ja postawiłem na ceramikę :wink: . Kupiłem strop Wienerbergera.
Co do kosztów materiał (belki i pustaki) na strop kosztował ok. 6000 zł. Dodam tylko, że kupowałem jeszcze przed majem 8)
Do tego drut i beton, ale ile wejdzie, to jeszcze dokładnie nie wiem.
A jeszcze jedno, ja buduję bez garażu!

Pozdro
Carl

Arthee
25-01-2005, 22:26
Witam Wszystkich D12 - kowiczów :)
jak przebiegają Wasze prace?

Kto już mieszka?

Mi zostały do położenia: glazura, terakota, podłogi drewniane no i drzwi wewnętrzne.

Na długo tu cisza zaległa czas odświeżyć to forum :)

Pozdrowienia

Arthee

taJoasia
26-01-2005, 10:26
Faktycznie, trochę pusto zrobiło się wokół Przytulnego. Do końca roku kupowaliśmy co się dało, teraz do lata przewiduję bogaty program robót: trzeba dokończyć ogrzewanie, kanalizację, suche tynki, wstawić drzwi wewnętrzne itd. Ale wygląda na to, że mamy już z górki. Wakacje mają być już na swoim !!!! :D
Wiem, że w okolicy będą dwa następne D-12, aż miło popatrzeć.

taJoasia
26-01-2005, 10:28
No i poszło... (to na górze) i nie zdążyłam pozdrowić "wspólników". No to pozdrawiam i życzę sukcesów na każdym odcinku robót. Joasia

Arthee
27-01-2005, 21:54
Mam pytanie do mieszkających w D12.

Jakie płacicie rachunki za ogrzewanie? gaz.


Pozdrawiam

Arthee

Carl
31-01-2005, 08:46
Nie ukrywam, że czytam z zazdrością o Waszych d12'kach :D
Mnie udało się przed zimą przykryć, a nieco wcześniej zamontować okna i drzwi oraz położyć ocieplenie, ale w środku mur.. i nic więcej :(

Pozdrawiam
Carl

PS (do Arthee): Nadal czekam na fotki Twoich schodów 8)

mario_pa
01-01-2006, 21:40
WItam,

Czy ktoś myslał o adaptacji projektu D12b Przytulny (wariant 3),

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_31_8.jpg

aby od frontu był garaż 2-stanowiskowy, lub może buduje taki dom?

Pozdrawiam
Mariusz

Didi
19-09-2006, 10:02
ten pomysł u nas upadł z prostej przyczyny - mąż jeździ samochodem dużo większym (wyższym) więc trzeba było zbudować osobny garaż :D

Didi
19-09-2006, 10:06
Witam.


Zbudowałem D12b ,stan surowy.

Didi czy robiłaś jakieś zmiany w projekcie.
och! ja dopiero teraz ten post znalazłam :oops: przepraszam

mario_pa
19-09-2006, 11:19
ten pomysł u nas upadł z prostej przyczyny - mąż jeździ samochodem dużo większym (wyższym) więc trzeba było zbudować osobny garaż :D

A my wybraliśmy projekt z garażem 2-stanowiskowym. W tym tygodniu powinniśmy zacząć piętro.

Didi
19-09-2006, 14:20
ten pomysł u nas upadł z prostej przyczyny - mąż jeździ samochodem dużo większym (wyższym) więc trzeba było zbudować osobny garaż :D

A my wybraliśmy projekt z garażem 2-stanowiskowym. W tym tygodniu powinniśmy zacząć piętro.
ja mieszkam już od kwietnia 2004 roku i jestem bardzo zadowolona - wy też będziecie

mario_pa
19-09-2006, 17:13
ten pomysł u nas upadł z prostej przyczyny - mąż jeździ samochodem dużo większym (wyższym) więc trzeba było zbudować osobny garaż :D

A my wybraliśmy projekt z garażem 2-stanowiskowym. W tym tygodniu powinniśmy zacząć piętro.
ja mieszkam już od kwietnia 2004 roku i jestem bardzo zadowolona - wy też będziecie

Tyle, że to inny projekt M08L :wink: .

Didi
20-09-2006, 08:30
ten pomysł u nas upadł z prostej przyczyny - mąż jeździ samochodem dużo większym (wyższym) więc trzeba było zbudować osobny garaż :D

A my wybraliśmy projekt z garażem 2-stanowiskowym. W tym tygodniu powinniśmy zacząć piętro.
ja mieszkam już od kwietnia 2004 roku i jestem bardzo zadowolona - wy też będziecie

Tyle, że to inny projekt M08L :wink: .
aha, czyli woleliście całkowicie projekt zmienić? Muszę ten projekt obejrzeć

Didi
20-09-2006, 08:41
Musze powiedzieć, że zaciekawił mnie wasz projekt. Podoba mi się. Na górze sporo sypialni, na dole ciekawie rozwiązany taras, jest spiżarnia (ja w d12b przerobiłam wc na spiżarnię) i garderoba. Powiem szczerze. Mój projekt bodoba mi się niezmiernie i jest bardzo funkcjonalny, a ten co wy wybraliście jest dość podobnym rozwiązaniem i dziś budując na pewno miałabym duuży dylemat z wyborem, bo spełnia wszystkie moje wymogi. Gratuluję

mario_pa
20-09-2006, 08:56
Musze powiedzieć, że zaciekawił mnie wasz projekt. Podoba mi się. Na górze sporo sypialni, na dole ciekawie rozwiązany taras, jest spiżarnia (ja w d12b przerobiłam wc na spiżarnię) i garderoba. Powiem szczerze. Mój projekt bodoba mi się niezmiernie i jest bardzo funkcjonalny, a ten co wy wybraliście jest dość podobnym rozwiązaniem i dziś budując na pewno miałabym duuży dylemat z wyborem, bo spełnia wszystkie moje wymogi. Gratuluję

Zdecydował taras, dwustanowiskowy garaż i dwa pokoje na parterze.
Kolega robił indywidualny projekt w Linearte - ci z Raszyna(http://www.villanette.pl/twist.htm), nieważne że wydał dużo kasy.
Dom parterowy, bardziej rozległy - ale pewne funkcje rozwiązane bardzo podobnie (kuchnia, garderoba, spiżarnia).
Ale to co mnie zbulwersowało to to że zapłacił DUUUŻŻŻOOO pieniędzy (1X000), a ten projekt jest tak po prostu dostępny.
Autor zachował prawa autorskie, złodziejstwo, powinien mu obniżyć cenę o połowę.

Didi
20-09-2006, 09:10
Musze powiedzieć, że zaciekawił mnie wasz projekt. Podoba mi się. Na górze sporo sypialni, na dole ciekawie rozwiązany taras, jest spiżarnia (ja w d12b przerobiłam wc na spiżarnię) i garderoba. Powiem szczerze. Mój projekt bodoba mi się niezmiernie i jest bardzo funkcjonalny, a ten co wy wybraliście jest dość podobnym rozwiązaniem i dziś budując na pewno miałabym duuży dylemat z wyborem, bo spełnia wszystkie moje wymogi. Gratuluję

Zdecydował taras, dwustanowiskowy garaż i dwa pokoje na parterze.
Kolega robił indywidualny projekt w Linearte - ci z Raszyna(http://www.villanette.pl/twist.htm), nieważne że wydał dużo kasy.
Dom parterowy, bardziej rozległy - ale pewne funkcje rozwiązane bardzo podobnie (kuchnia, garderoba, spiżarnia).
Ale to co mnie zbulwersowało to to że zapłacił DUUUŻŻŻOOO pieniędzy (1X000), a ten projekt jest tak po prostu dostępny.
Autor zachował prawa autorskie, złodziejstwo, powinien mu obniżyć cenę o połowę.
my też musieliśmy mieć na dole dwa pokoje: jeden jako sypialnia gości (coby man po górze nie łazili) a drugi jako gabinet (właśnie w nim siedzę :D )
Też uważam, że ceny indywidualnych są zabójcze. W zeszłym roku szukaliśmy takowego - garażowego (prosty jak budowa cepa),naszkicowałam cały projekt (mam taką małą smykałkę) a architekt powiedział - 1x000zł. Siadłam do neta i znalazłam dokładnie taki o jaki mi chodziło ZG-22 z KB.Projekt za 1000zł, a razem z adaptacją i przyłączeniami mediów, kosztował mnie 2500.
Pozdrawiam i życzę udanej budowy

emwu
08-04-2008, 09:47
Czy jeszcze ktos tu czasem zaglada? Czy juz nikt nie buduje przytulnego?

Marik
09-04-2008, 09:13
Czy jeszcze ktos tu czasem zaglada? Czy juz nikt nie buduje przytulnego?


Ja buduję!!!! .... to znaczy zaczynam tyczyć
:oops:
Faktycznie dawno tu nie zaglądałem. Buduję wariację na temat Przytulnego - garaż z boku, ale góra cała użytkowa - bez antresoli, czyli jak w wersji D12c, tylko bez lukarn. Dałem do zrobienia projekt indywidualny bo poszerzyłem i wydłużyłem dom o 1m, a także rozszerzyłem garaż, tak że zmieszczą sie 2 samochody.
Pozdrawiam
Marik

emwu
09-04-2008, 09:47
O swietnie. Chociaz jedna osoba. Ja jeszcze nie zaczelam. Jesli wszystko dobrze pojdzie to moze zaczne przed latem. Narazie jednak nie bardzo mi los sprzyja:) . Moj przytulny to wersja bez garazu, bez antresoli ale z zagospodarowanym poddaszem :) . Kupilismy projekt od poprzednich wlascicieli z juz wprowadzonymi zmianami. Zmieniono uklad pokoi na parterze oraz wysunieto front lekko do przodu tak ze przy wejsciu nie ma filara.
Mam nadzieje , ze bedziemy w kontakcie i bedziemy wymieniac sie doswiadczeniami. Pozdrawiam.

grzesiek90
28-01-2012, 12:53
Witam, jestem zainteresowany projektem domu D12b chciabym sie dowiedziec jak wyglada wnetrze tego domku i czy jest funkcjonalny bardzo by mnie interesowaly zdjecia budowy piszcie wszystko na ten temat. Dzieki