PDA

Zobacz pełną wersję : Izolbet-K i rurki PEX-owe



jozek
17-01-2006, 08:08
Dzien dobry,
Pisze do Panstwa w bardzo waznej sprawie. Na poczatku postaram sie opisac zaistniala sytuacje. Na plycie betonowej mam polazona instalacje cieplej wody uzytkowej i centralnego ogrzewania. Instalacja jest wykonana w technologi firmy Wirsbo-PEX (patrz. http://www.wirsbo.biz.pl). Rurka ta wykonana jest z wzbogaconego, usieciowionego polietylenu o wysokim ciezarze molekularnym (HDPE). Dodatkowo rurki te zostaly umieszczone w rurce peszlowej. Na te rurki polozona zostala papa izolacyjna asfaltowa niemodyfikowana firmy Icopal (produkt SIZ HYDROBIT V60 S30). Papa ta zostal
przyklejona za pomoca Izolbet-K. Niedawno wprowadzilem sie do domu i niestety woda uzytkowa smierdzi czyms w rodzaju benzyny lub asfaltu.
Moje pytanie jest nastepujace:
Czy mozliwe jest aby Izolbet-K reagowal w jakis sposob z tymi rurkami PEX-owymi?
Czy mozliwe jest aby przenikal przez scianki takiej rurki do wody i rozpuszczal sie w niej?
Prosze bardzo o udzielenie mi odpowiedzi na te pytania. Widmo wymiany instalacji poprostu mnie przeraza wiec staram sie uzyskac jak najwiecej
informacji na te temat.
Z gory dziekuje.

sebo8877
17-01-2006, 08:38
Nie jestem pewien ale istnieje prawdopodobieństwo zachodzenia reakcji
PE z rozpuiszczalnikami oraganicznymi. Pytanie czy takie rozpuszczlniki ma w swoim skladzie Izilbet K - jezeli ma w sobie asfalt - najprawdopodobniej ma w skałdzie asfalt -to pochodna ropy naftowej (rozp organiczny) w związku z czym istnieje duże prawdopodobienstwo PE albo azachodzi w reakcję , albo ropuszcza się, albo absorbuje własnie organiczne rozp- (to by wyjasniało smród benzyny asfalu) najgorzej jest w sytuacji w której Izolbet rozpuścił rurę :(
Wydaje mi sie ze najwiecej informacji własnie udzieli Ci na ten temat doradzca wirsbo

Pozdrawiam
sebo8877