PDA

Zobacz pełną wersję : stan surowy dla domu 160m2 za 95000z? kolo gdyni. Czy to dob



Ninja
23-01-2003, 23:53
Witam. dzis dostalem wycene od pierwszej ekipy. jeszcze krotko przypomnie jaki dom buduje. dom jest bez piwnic , parterowy, pow 160m. bez uzytkowego poddasza, nie jest to prosta bryla budynku zasadnicze wymiary budynku 17,04 na 13.20 z tym , ze obiekt ( jak to jest napisane w projekcie,) jest w swojej formie rozczlonkowany. Co to oznacza? Powiedzial mi budolaniec, ze to sie dluzej buduje, bo sa zakamarki czyli duzo rogow i zalaman muru. To niby takie pracochlonne budowanie, a ja mu na to , ze prosty to jest chinski mur, i najlepiej cos takiego budowac. J 3 stopnie przed wejsciem do domu. Powierzchnia zabudowy 195,7 m kw. Powierzchnia uzytkowa 160,8 m kw,Kubatura 852 m szescienne.
teraz ta wstepna kalkulacja!!!!!!
1) wykop pod lawy fundamentowe i ich zalanie 4000 zl
2) wymurowanie bloczkow fundamentowych 4000 zl
3) wymurowanie parteru 8000 zl
4) zaszalowanie stropu +zalanie 7000 zl
5) wymurowanie kominow i cos tam nie moge odczytac 4000 zl
W sumie ok 27000zl. Bez rachunku!!!!
Za konstrukcje dachu , pokrycie dachu deskami i papa chce 10000zl , bez deskowania i bez papy 4000 zl mniej.
Tak pobieznie liczec dach ma ok 200- 250 m kw . to trzeba dokladnie policzyc.
Jak wyglada dalsza kalkulacja materialowa cenowo tak mniej wiecej na razie:
1) zrownanie terenu i usuniecie db ziemi 1000 zl
2) beton na zalanie lawy 4000
3)bloczek betonowy na podmurowke 3500
4)deski szalunkowe na strop i dach 3500
5)zbrrrojenie na lawy, +strop + wieniec 3500
6) cegla pelna 1500
7) cement do murowania+ wapno + piasek 1500
cement na wylewki 600
9)pustak Redy na parter 12000
10) beton na strop 5000
11) drewno konstrujcyjne na dach 7000
12) lzolacja pozioma + gwozdzie + sruby 20000

Zeby sie dlugo nie rozwodzic to ok 60000 zl a wiec stan surowy otwarty bez dachowki ok 95000 zl .
co wy otym sadzicie, napiszcie pare slow. w przyszlym tygodniu mam jeszcze miec dwie wyceny. zwracam sie z prosba, jesli ktos ma dobra ekipe budowlana prosze o namiar. pozdrawiam

Paweł.h
24-01-2003, 20:13
Dla porównania, nasz budynek ma prawie 180 mkw, a cena robocizny wyniosła 20,000 zł (netto) to jest - 4,000 ławy, ściany fundamentów, izolacja termiczna, izolacja p. wilgociowa i chudziak. Następny etap to parter -8,000 ściany nośne budynku, ścianki działowe, schody i strop monolityczny. Etap trzeci i ostatni to poddasze i dach 8,000 ściany szczytowe, ścianki działowe , więźba dachowa, kominy(dwa), deskowanie dachu i pokrycie deskowanej pow. papą.

Paweł.h
24-01-2003, 20:14
Dodam jeszcze że nasz dom powstaje koło Wejherowa.

Paweł.h
24-01-2003, 21:36
Pozwoliłem sobie sięgnąć do swojego dziennika wydatków, i wydaje mi się, że Twój wykonawca wyliczył sobie niezłą prowizję za zakup materiałów.
Porównuje tu ceny podane przez Ciebie z cenami jakie płaciłem między czerwcem a sierpniem(wysokie ceny bo sezon budawlany w pełni).
Co to znaczy "izolacja pozioma"?

Ninja
24-01-2003, 23:29
czesc Pawel
faktycznie tez mi sie wydaje, ze troche koles chce duzo. bede musial z nim pogadac. niby twierdzil ze materialy kupuje po "dobrych cenach". Zreszta w przyszlym tygodniu bede mial jeszcze dwie wyceny. wtedy zobacze jakie sa "widelki" dzieki za mail. pozdrawiam ninja pawel b.

Maciej
28-01-2003, 10:50
Cześć

Maciej
28-01-2003, 10:57
Ja dom buduję w Bojanie. Oto koszta jakie dotej pory poniosłem:
1.Robocizna z więżbą włącznie 24tyś. z rachunkiem
2.Położenie dachówki 5,5 tyś bez rachunku
3.Materiały ok. 55 tyś z dachówką Ruppa.

Dom ma 140m powierzchni użytkowej + 36m garaż na dwa auta
(z bloczków silikatowych)
Całość dotej pory kosztowała mnie z ogrodzeniem 86 tyś.

Padre
29-01-2003, 15:53
Niechce otwierac nowego watku, wiec tutaj sie przylacze...
Czy 16 tys zl. za wymorowanie domu ok 220 m2 powierzchni uzytkowej z poddaszem uzytkowym, podpiwniczonego plus 5000 za wiezbe dachowa (dach czterospadowy, dosyc skomplikowany) deskowanie i pokrycie papa to duzo?
Bede budowal na wiosne w okolicach Minska Mazowieckiego. i taka dostalem oferte od poleconego fachowca. Widzialem jego dziela i musze przyznac ze sa naprawde solidnie wykonane.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Padre dnia 2003-01-29 16:54 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Padre dnia 2003-01-29 16:55 ]</font>

radex
30-01-2003, 10:50
Padre - moim zdaniem to jest dobra oferta.

Bela
30-01-2003, 15:31
Padre - dobra oferta. Szkoda, że ja nie znałam takich fachowców.

Na pierwsze pytanie: mój dom (pod Warszawą) - ok. 250 m2 (z garażem) z BK (Solbet)na P+W 30 cm na cienkie spoiny (parter + poddasze użytkowe), pokryty blachodachówką - robocizna z materiałem ok. 120.000 PLN (materiał sama kupowałam). Najdrożej kosztował mnie dach - ponad 50.000 PLN, ale była jesień i musiałam się zdecydować...
"Co nagle to po diable..."
B

Padre
30-01-2003, 15:54
No to ciesze sie, ze w zasadzie tak od razu znalazlem niezla oferte, a przede wszystkim solidna :smile:))
Dzisiaj zlozylem dokumenty o kredyt... zobaczymy czy rzeczywiscie na wiosne rusze z budowa...

30-01-2003, 20:00
Ninja nie daj sie nabrac! chyba,ze masz nadmiar gotowki?

Padre bierz wykonawce. cena super dobra. madry fachowiec, tym sposobem zawsze bedzie mial klientow.

04-02-2003, 13:29
Nie da się wycenić na naszych łamach tej roboty. Trzeba zawsze znać przedmiar robót, aby cokolwiek powiedzeć. Warto zawsze poświęcić na dobry kosztorys 1000 zł. niż dać póżniej "zarobić" wykonawcy robót. Poza tym zawsze trzeba sprawdzać w trakcie trwania robót, czy wykonawca wbudowuje właściwe jakościowe materiały, po cenie ujętej w kosztorysie. Bo na cenach też okradają.
Pozdrawiam !

Piotr Jan
14-02-2003, 13:45
Stan surowy ok.190 m2 (pod Wejherowem) z deskowaniem, częściowo podpiwniczony 2002 rok - 98.000 zł.

Nie polecam szukania "tanich" fachowców. Mój sąsiad szukając tańszych niz moi fachowców dwa razy dał zaliczke i szukał ekipy po knajpach, a ostatni zakończyli prace z duzym bólem przed sylwestrem. Nie wiem jakie miał koszty tych "poszukiwań" ale sądze że zapłacił "trochę" drożej niż ja.

Dla zainteresowanych mam szczegółowa rozpiske kosztów.

Anhalt
18-02-2003, 02:03
Czterech różnych wykonawców wyceniła budowę stanu surowego mojego domu 10x10 w cenie po 8000 zł za każdą kondygnację - dodając, że więcej pracy jest przy fundamentach ale mniej na I piętrze i strychu więc się to wyrówna przy tej cenie którą nazywali średnią.Wyszło więc 32000 za dom plus osobno za wykopanie funndamentów tj. 2000 zł.
Najtańszy wykonawca okazał się najlepszym naciągaczem - gdy wyciągnął już 30000 zł a nie było widać jeszcze końca zwinął się z budowy zostawiając 25% nieukończonej budowy.
Ważna jest dobrze sformułowana umowa na wykonanie robót budowlanych tj. stanu surowego otwartego, taka, aby potem można było egzekwować nieterminowość, złe wykonanie itp.itd. co jest regułą wśród budowlańców.

andrzejm
19-02-2003, 21:49
Za dom D-24 z wykuszami okolice Gdyni zapłaciłem za stan surowy z dachem odeskowanym i papą oraz izolacje w ziemi, szambo 9m3 i odprowadzenia ścieków do szamba z rozprowadzeniem z PCV, kominy 2 szt. z wentlacją schidela śr. 200 -- 93000,-zł pow domu około 170m2 + 40m2 garaż. Budowała mi firma materiały kupowali oni.

Zależy to od inwestora czy ma czas na kupowanie materiałów i szukanie różnych wykonawców do różnych robót żeby zaoszczędzić.

Ja zleciłem wykonanie stanu surowego jednej firmie i w razie czego wiem kto ma dotrzymać warunków gwarancji.
W mojej umowie są to trzy lata gwarancji od wprowadzenia lub pięć lat od odbioru wykonanych robót.

Dla mnie te warunki były lepsze bo mogłem zająć się pracą.
Powtarzam wszystko zależy od priorytetów inwestora.

Gwidon
25-02-2003, 12:39
Drogi Ninja.
Ja w 2001 roku (zaczynałem w kwietniu)za chałupkę (powierzchnia około 250m2) na baie litery „L” podpiwniczoną w 1/3 części (wymurowana z bloczków),część podmurówki lana, parter z tarasem i wykuszem plus schody wejściowe chronione gankiem z łukami, poddasze użytkowe, dwa kominy z klinkieru, garaż w budynku (36m2)nietypową ciesielkę (dach z trzema kukułkami i wchodzącym dachem z garażu - prawie 420 m2), odeskowanie i obicie papą, ułożenie dwóch stropów typu Terriva, zrobienie schodów (wygodne - inne niż w projekcie) plus doradztwo techniczne (inne ustawienie ścianek działowych) zapłaciłem ekipie 24 tys. do ręki. Całość wraz z materiałami kosztowała mnie prawie 100 tys. Zastrzegam iż za drewno na ciesielkę nie brałem kwitów. Ściana trójwarstwowa.
W ubiegłym roku wstawiłem okna, zrobiłem kanalizację, wodę i elektrykę ze wszystkimi pozwoleniami (płacę rachunki). Położyłem dach z blachodachówki (to dopiero były koszta), założyłem rynny. Mam wykonaną podbitkę w trudno dostępnych miejscach. Budynek jest otynkowany z zewnątrz. W środku wykonane w połowie tynki. Teren uprzątam na bieżąco. Wiele rzeczy robię metodą gospodarczą. Materiały kupuję sam. Ubiegły rok zamknął się podobną kwotą.
Uważam że jeżeli nie zależy Ci zbytnio na kosztach to i tak jest to cena wygórowana. Sprawdź robotę tej firmy na poprzednich budowach. Pamiętaj Pańskie oko konia tuczy i można zaoszczędzić na obroku.

Gwidon
25-02-2003, 12:44
Padre
Cena według mnie realna i godziwa. Jeżeli chodzi o skomplikowany dach to czy nie lepiej zatrudnić cieślę. U mnie znalazło się parę drobnych błędów, które na szczęście usunął dekarz i nie kosztowały mnie poprawki(nie ma jak znajomości). Pamiętaj nie ma złotych rączek.

viator01
13-03-2003, 09:39
Jeśli chodzi o materiały to wg mnie ok, ale robocizna co najmniej 2x droższa niż u mnie. Moze to dlatego że w innym rejonie.