PDA

Zobacz pełną wersję : kominkowy czarny humor



pik33
24-01-2003, 09:57
Cytat stąd:

http://www.kominiarz.org.pl/3-98/06.htm

jak nie należy budować kominka:

---------------------------------------------------------------
(...)
Wkład kominkowy (z jednej z niezłych firm, bo bywają też "samodiełki"), obudowa z płyty kartonowo-gipsowej, (zwykłej bo tańsza), czopuch wykonany z rury ALUMINIOWEJ typu flex (grubość ścianki 0,1 mm), ruszt obudowy pod płytę gipsową wykonany z listew świerkowych (oczywiście bez impregnacji) oddalony od żeliwnej skrzyni o 6 cm w najbliższym miejscu! Podłączenie wprawdzie do komina "murowanego", ale z kształtek ceramicznych - wentylacyjnych (grubość ścianki 3-4 cm) całość żeby było ciekawiej w domu wybudowanym w technologii szkieletu drewnianego! Uff, aż się włos na głowie jeży, a "fachowcy" od budowy kominka zapewnili mnie że postawili już wiele takich kominków i nic, a i tak dobrze że właściciel się uparł na murowany komin, bo oni przeważnie to prowadzą rurę i potem owijają wełną mineralną, poczym taki "komin" obudowuje się "gipsówką" (oczywiście na ruszcie drewnianym).
(...)

tcic
24-01-2003, 10:46
Dobre...

Darkop
24-01-2003, 10:47
Jeśli ktoś otwiera taki wątek zadam pytanie Ja też chyba dałem ciała Kazałem wybudować komin z prostkami kominowymi (taka kamionka ) prostki są z Gożdzicy .Komin ten jest do kominka z wkładem Przestraszono mnie że podczas spalania drewna wytwarzają się sadze szkliste i po jakimś czasie komin się zapali, prostki popękają i może mi rozerwać komin ,bo te prostki są ponoć tylko do piecy na gaz ,olej itp. Czy faktycznie powinienem się bać jeśli tak to jak sięratować .Prostki są 18na 18 cm.Pozdrowionka

PanRopuch
24-01-2003, 10:51
Dolina...
Tyle ze w dalszej części autor artykułu proponuje objęcie kominków Polską Normą. A to może mieć dwie strony... Nagle okaże się, że żaden z kominków nie spełnia norm - chyba, że inwestor skłonny byłby "negocjować"...