PDA

Zobacz pełną wersję : Znajdź swój dom na zdjęciach satelitarnych



Trini
18-01-2006, 07:15
http://earth.google.com/

po prawej stronie w górnym rogu jest link download
świetna zabawa, można zobaczyc naprawdę cuda :)

Loxia
18-01-2006, 08:18
Szkoda tylko, że to trochę stare te zdjęcia. na oko sprzed 2 lat mniej więcej.

Trini
18-01-2006, 08:48
no to racja, ale znaleźć zawsze coś się da i popatrzeć ;)

Loxia
18-01-2006, 08:49
JA SWOJE M3 znalazłam :D

michal_m
18-01-2006, 16:09
A na naszej działce zielona trawa, sąsiedzi kończą budowę. Co najmniej 3 lata wstecz

oskar0259
18-01-2006, 16:20
No i niestety tylko część Polski (z reguły okolice wielkich miast) jest sfotografowana w dobrej rozdzielczości, pozwalającej dostrzec samochody, drzewa, krzewy, szczegółowy zarys dachów. W "moim" kierunku od Warszawy dobra jakość kończy się na pograniczu Pruszkowa. Szkoda.

KozAnka
31-01-2006, 10:53
Naprawdę fajna zabawa.
Pooglądałam sobie różne miejsca na świecie i polecam Kanion Kolorado. Trzeba sobie zrobić maksymalne zbliżenie na rzekę i potem przesunąć trochę w bok. Jest takie wrażenie, jakby się leciało samolotem i miało się rozbić o skały. Super.

elvis
09-02-2006, 21:27
Zgadzam się iz Google Earth są super ale dopiero zdjęcia lotnicze pozwalają zobaczyć swój domek ze wszelkimi szczegółami.
Z racji wykonywanego zawodu mam z nimi dużo do czynienia i goroąco polecam. Wbrew pozorom jest dużo miejsc w sieci gdzie można je za darmo zobaczyć, np.: http://mapy.wrotamalopolski.pl/wrotamalopolski.htm
- szkoda że tylko Małopolska.
Sam posiadam duże ich archiwum i na priva mogę je zainteresowanym udostępnić (oczywiście za free).
Nie ma co ukrywać iż przyszłość należy do zdjęć satelitarnych ale to dopiero za ladnych kilkanaście lat.

tomek1950
09-02-2006, 21:40
Elvis, a masz może zdjęcia na wschód od Giżycka? Niestety te z Googli są kompletnie nieczytelne.

elvis
09-02-2006, 21:49
Mam sporo zdjęć z Mazur i jeśli ich jeszcze nie mam to będę miał je do końca maj. Proszę podaj coś dokładniej, np. nazwę miejscowości to jutro sprawdzę i dam Ci znać. Niestety akurat z tego rejonu będą czarno - białe ale dużo lepszej jakości niż na Google.

tomek1950
09-02-2006, 21:54
Odpowiadam Ci na priva. Będę ogromnie wdzięczny.

elvis
09-02-2006, 22:06
Wstępnie sprawdziłem i mam zdjęcia na wschód od Giżycka.
Piszesz iż dostanę coś na priva - ok, co prawda nigdy z priva jeszcze nie korzystalem i nie wiem jak to działa ale chyba sobie poradzę.
Najlepiej jak byś przesłał jakieś godło mapy lub daj znać to Ci wyślę fragment mapy topograficznej to mi zaznaczysz dokładniejszą lokalizację.

tomek1950
09-02-2006, 23:44
Sprawdzę zaraz dokładna pozycję swojej chałupy - długość i szerokośc geograficzną :D Na priva wysłałem opis. U góry każdej strony pod domkiem z napisem FORUM masz napis: Masz (lub nie) wiadomość. Kliknij na to to otworzy Ci sie Twoja skrzynka.

maksiu
10-02-2006, 07:48
Zgadzam się iz Google Earth są super ale dopiero zdjęcia lotnicze pozwalają zobaczyć swój domek ze wszelkimi szczegółami.
Z racji wykonywanego zawodu mam z nimi dużo do czynienia i goroąco polecam. Wbrew pozorom jest dużo miejsc w sieci gdzie można je za darmo zobaczyć, np.: http://mapy.wrotamalopolski.pl/wrotamalopolski.htm
- szkoda że tylko Małopolska.
Sam posiadam duże ich archiwum i na priva mogę je zainteresowanym udostępnić (oczywiście za free).
Nie ma co ukrywać iż przyszłość należy do zdjęć satelitarnych ale to dopiero za ladnych kilkanaście lat.

A jak z aktualnością posiadanych przez Ciebie zasobów? nowsze niż te na googlu?
pozdrawiam
m.

elvis
10-02-2006, 08:23
Zależy z którego obszaru kraju. od 1998 (zachód) roku do 2005 (południe, mazury)

elvis
11-02-2006, 18:51
Sprawdzę zaraz dokładna pozycję swojej chałupy - długość i szerokośc geograficzną :D Na priva wysłałem opis. U góry każdej strony pod domkiem z napisem FORUM masz napis: Masz (lub nie) wiadomość. Kliknij na to to otworzy Ci sie Twoja skrzynka.

Jak tam, dostałeś emaila ze zdjęciem? Znalazłeś się tam?

tomek1950
11-02-2006, 19:31
Wysłałem Ci maila. Trafiłeś ze zdjęciem w "10" Moja chałupa jest w samym centrum zdjęcia! Rozpoznaję nie tylko drzewa, ale i krzaki, krowy sąsiada i jego samochód na drodze :D . Tego dnia mnie nie było. Przyjechałem dwa dni później.
Serdeczne dzięki :D

elvis
11-02-2006, 22:13
Widzę iż większość forumowiczów to Warszawa więc może to was zaciekawi - http://mapa.warszawa.um.gov.pl/ortofoto/
Zdjęcia zprobione końcem kwietnia.

Ps. te czarne plamy to obiekty niejawne (tajne). :lol:

maksiu
12-02-2006, 11:47
Zależy z którego obszaru kraju. od 1998 (zachód) roku do 2005 (południe, mazury)

wlasnie zachod mnie interesuje, ale 1998 to duzo starsze niz to co na googlu, tam sa zdjecia z 2003 roku, sierpien-wrzesien, tak na oko, po stanie moje chalupki tak by wynikało :D
pozdrawiam
m.
ps. gdybys mial cos nowszego, stargard szczecinski i najblizsza okolica to bylbym zainteresowany

elvis
13-02-2006, 11:19
Zależy z którego obszaru kraju. od 1998 (zachód) roku do 2005 (południe, mazury)

wlasnie zachod mnie interesuje, ale 1998 to duzo starsze niz to co na googlu, tam sa zdjecia z 2003 roku, sierpien-wrzesien, tak na oko, po stanie moje chalupki tak by wynikało :D
pozdrawiam
m.
ps. gdybys mial cos nowszego, stargard szczecinski i najblizsza okolica to bylbym zainteresowany

Niestety dostępne są zdjecia z 2004 roku ale zaczynają się dopiero 5 km od granic Stargardu na wschód. Sam Stargard jest tylko w "wersji" satelitarnej z 2002 lub 2003 roku. Bardzo prawdopodobne iż zdjęcia będą tam wykonywane ale dopiero w 2007 roku.

Teska
13-02-2006, 13:18
Zależy z którego obszaru kraju. od 1998 (zachód) roku do 2005 (południe, mazury)

wlasnie zachod mnie interesuje, ale 1998 to duzo starsze niz to co na googlu, tam sa zdjecia z 2003 roku, sierpien-wrzesien, tak na oko, po stanie moje chalupki tak by wynikało :D
pozdrawiam
m.
ps. gdybys mial cos nowszego, stargard szczecinski i najblizsza okolica to bylbym zainteresowany

Niestety dostępne są zdjecia z 2004 roku ale zaczynają się dopiero 5 km od granic Stargardu na wschód. Sam Stargard jest tylko w "wersji" satelitarnej z 2002 lub 2003 roku. Bardzo prawdopodobne iż zdjęcia będą tam wykonywane ale dopiero w 2007 roku.


a zachod miejscowosc Kościno...... :lol:

elvis
13-02-2006, 14:11
Kościno - przy granicy?
Niestety tylko satelita lub zdjęcia ale w 2007 :-?
Ale uparliście się na ten Szczecin. Tam jest jedno w niewielu miejsc gdzie jest tylko satelita. :lol:

Teska
13-02-2006, 14:23
Kościno - przy granicy?
Niestety tylko satelita lub zdjęcia ale w 2007 :-?
Ale uparliście się na ten Szczecin. Tam jest jedno w niewielu miejsc gdzie jest tylko satelita. :lol:
przy samej granicy - okolica Lubieszyna

elvis
13-02-2006, 14:47
Więc tak jak pisałem tylko satelita.

Pafnucy
14-02-2006, 00:00
Cześć wszystkim, cześć Elvis

a czy masz może krakowską dzielnicę Bronowice na mapce? Na wrotach małopolski trochę mało szczegółowo jest, chętnie spojrzałbym na coś jeszcze z tej okolicy. Jeśli chcesz dokładniej wiedzieć, o jaki teren mi chodzi, napisz.

Fajnie się tak ogląda świat.

Pozdrawiam
Pafnucy

elvis
14-02-2006, 06:02
No pewnie ze mam i to w dosc dobrej rozdzielczosci. Zdjecia sa z wrzesnia 2004. Podaj np. nazwe ulicy to Ci podeśle ten fragment.

RYDZU
14-02-2006, 08:25
Elvis - a masz może Częstochowę w miarę aktualną?

Pozdrawiam

_bogus_
14-02-2006, 11:24
elvis - dzięki za namiary na ortofotompę W-wy. Nie masz może jeszcze np. okolic Grodziska Mazowieckiego (na zachód od W-wy jakieś 20 km od granic zachodnich podanej ortofotomapy)?

Pozdrawiam

Tomik_B
14-02-2006, 12:31
elvis, a może masz okolice Zielonej Góry? :roll:

tigermoth
07-03-2006, 09:31
elvis a masz może Bieszczady, szczególnie chodzi mi o okolice Sanoka i Leska

sakus
07-03-2006, 11:41
A może posiadasz zdjęcia rejonu Starogardu Gdańskiego - byłbym bardzo zobowiązany ;)

kika79
07-03-2006, 14:28
A Poznań i okolice? ja też chcę zobaczyć swój domek!

Cpt_Q
09-03-2006, 23:09
elvis - widać jesteś oblatany w temacie ;)
Ja natomiast jestem rozczarowany rozdzielczością Gdyni w GE. Gdybyś miał i był tak uprzejmy:

http://cptq.photosite.com/Album1/chart.html

ze szczególnym uwzględnieniem wskazanej pozycji.

Nie wiem dlaczego Gdynia jest tak po macoszemu potraktowana, na plaży w Sopocie można rozróżnić pojedyncze postacie...

a jest jedno zdjęcie z Madagaskaru, wręcz powalające rozdzielczością, jak się nauczę, to zamieszczę link (Man on the bicycle), zresztą do znalezienia w Google Earth Community.

Pozdrawiam -Q

EDZIA
10-03-2006, 11:09
elvis - widać jesteś oblatany w temacie ;)
Ja natomiast jestem rozczarowany rozdzielczością Gdyni w GE. Gdybyś miał i był tak uprzejmy:

http://cptq.photosite.com/Album1/chart.html

ze szczególnym uwzględnieniem wskazanej pozycji.

Nie wiem dlaczego Gdynia jest tak po macoszemu potraktowana, na plaży w Sopocie można rozróżnić pojedyncze postacie...

a jest jedno zdjęcie z Madagaskaru, wręcz powalające rozdzielczością, jak się nauczę, to zamieszczę link (Man on the bicycle), zresztą do znalezienia w Google Earth Community.

Pozdrawiam -Q

Cpt_Q / ratowniku :wink: /- pozwoliłam sobie obejrzeć cały Twój album, jestem pod wrażeniem piękne i niesamowite zdjęcia.

Czekam na zdjęcie z Madagaskaru

pozdrawiam

Edzia

Cpt_Q
10-03-2006, 22:50
Oto zdumiewające w swoich detalach zdjęcie satelitarne (trzeba mieć zainstalowane Google Earth).

http://bbs.keyhole.com/ubb/showthreaded.php/Cat/0/Number/326104/an/0/page/0
trzeba kliknąć "open placemark".

A swoją drogą zastanawiające, dlaczego taka jedna klatka w tak mało ciekawym terenie. Może chodzi o ten obiekt strategiczny - przeprawa przez rzekę :wink:

Edziu pozdrawiam i dziękuję, album będę wkrótce uaktualniał, zapraszam zawsze :D Miło być czasem pomocnym... :wink:
Q

KozAnka
11-03-2006, 20:54
Oto zdumiewające w swoich detalach zdjęcie satelitarne (trzeba mieć zainstalowane Google Earth).
Super. Co prawda to jest zdjęcie lotnicze, ale i tak ciekawe.

Cpt_Q
11-03-2006, 21:25
Co prawda to jest zdjęcie lotnicze...

Hmm, nie wiem dlaczego, ale sie tak jakoś od początku sugerowałem, że
wszystkie foty na GE są z satelitów :o

Faktem jest, że można nad tym programem spędzić dłuugie godziny (kosztem Forum :wink:

KozAnka
12-03-2006, 15:23
Faktem jest, że można nad tym programem spędzić dłuugie godziny (kosztem Forum :wink:

Dokładnie tak. Wczoraj weszłam na chwilę, zobaczyć to zdjęcie, o którym pisałeś, i znowu mnie wciągnęło prawie na pół godziny.

Cpt_Q
13-03-2006, 21:49
... i znowu mnie wciągnęło prawie na pół godziny.

tylko ? :wink:

Warto pośledzić to forum GE Community - ludkowie naprawdę ciekawe miejsca wynajdują na świecie. Ostatnio dłużej się zatrzymałem w Lesie Kabackim, gdzie była pamiętna katastrofa naszego IL-62. Są linki, opisy - ludzie pamiętają i zaznaczają takie miejsca na globie. Podobnie miejsca bitew i wiele innych.

elvis
25-03-2006, 21:49
Elvis - a masz może Częstochowę w miarę aktualną?

Pozdrawiam


Chwilę się nie odzywałem ale jestem juz z powrotem. Raczej mam ale proszę troszkę konkretniej o jaki fragment chodzi. Co do aktualności to jest to 2003 rok.

elvis
25-03-2006, 21:55
elvis - dzięki za namiary na ortofotompę W-wy. Nie masz może jeszcze np. okolic Grodziska Mazowieckiego (na zachód od W-wy jakieś 20 km od granic zachodnich podanej ortofotomapy)?

Pozdrawiam

Sorry ale raczej nie. Mam namiary na miejsce gdzie można kupić te zdjęcia ale nie polecam bo strasznie drogo. Są to zdjęcia z 2004 roku. Jak będziesz zainteresowany to daj znać,

elvis
25-03-2006, 21:57
elvis a masz może Bieszczady, szczególnie chodzi mi o okolice Sanoka i Leska

Ten akurat rejony mam. Daj znać gdzie dokładnie potrzebujesz to Ci mogę podesłać ale to już chyna na priva. Jest to 2004 i 2005 rok.

elvis
25-03-2006, 22:06
A może posiadasz zdjęcia rejonu Starogardu Gdańskiego - byłbym bardzo zobowiązany ;)

Starogard Gdański - nie jestem pewien gdzie to jest ale chyba mam to. Jeśli nadal jesteś zainteresowany to daj znać na priva który dokładnie fragment potrzebujesz to sprawdzę. Generalnie zwróć uwagę jaka jest rózenica pomiędzy staelitą a zdjęciami lotniczymi :-)

elvis
25-03-2006, 22:10
elvis, a może masz okolice Zielonej Góry? :roll:

Wreszcie się odzywam i mam dobre wiadomości - mm sporo zdjęć z tego rejonu ale muszę wiedzieć dokładniej o które miejsce chodzi. Puść info na priva to ci dam znać.

elvis
25-03-2006, 22:12
A Poznań i okolice? ja też chcę zobaczyć swój domek!
Tak jak pisałem są zdjęcia ale bardzo drogie. Jeśli jesteś zainteresowany to daj znać, prześlę ci namiary na sklep.

elvis
25-03-2006, 22:20
elvis - widać jesteś oblatany w temacie ;)
Ja natomiast jestem rozczarowany rozdzielczością Gdyni w GE. Gdybyś miał i był tak uprzejmy:

http://cptq.photosite.com/Album1/chart.html

ze szczególnym uwzględnieniem wskazanej pozycji.

Nie wiem dlaczego Gdynia jest tak po macoszemu potraktowana, na plaży w Sopocie można rozróżnić pojedyncze postacie...

a jest jedno zdjęcie z Madagaskaru, wręcz powalające rozdzielczością, jak się nauczę, to zamieszczę link (Man on the bicycle), zresztą do znalezienia w Google Earth Community.

Pozdrawiam -Q

Wreszcie jestem. Co do rozdzielczości to masz racje, tragedia, ja też jestem rozczarowany. Gdynia - są zdjęcia z 2005 roku ale cholernie drogie. Jeśli bardo chcesz to mogę Ci dać namiary na sklep. Ja będę miał Gdynie ale dopiero około maja - czerwca za to z kwietnia 2006. Jeśli będziesz nadal zainteresowany to daj znać. Co do rzodzielczości to jeszcze raz - satelita 70 cm do 100 cm. Już są 40 cm a ja będę miał: 30 cm - oczywiście chodzi o wielkośc terenową piksela.

elvis
25-03-2006, 22:33
Co prawda to jest zdjęcie lotnicze...

Hmm, nie wiem dlaczego, ale sie tak jakoś od początku sugerowałem, że
wszystkie foty na GE są z satelitów :o

Faktem jest, że można nad tym programem spędzić dłuugie godziny (kosztem Forum :wink:

Z tego co ja wiem to rzeczywiście są tam tylko zdjęcia satelitarne. Ale może się mylę. A temat naprawdę jest interesujący więc nie dziwię się iż wciąga was tak bardzo. Mnie tak wciągnęło iż zawodowo sie tym zajmuję.
Pozdrawiam

elvis
25-03-2006, 23:01
Oto zdumiewające w swoich detalach zdjęcie satelitarne (trzeba mieć zainstalowane Google Earth).

http://bbs.keyhole.com/ubb/showthreaded.php/Cat/0/Number/326104/an/0/page/0
trzeba kliknąć "open placemark".

A swoją drogą zastanawiające, dlaczego taka jedna klatka w tak mało ciekawym terenie. Może chodzi o ten obiekt strategiczny - przeprawa przez rzekę :wink:

Edziu pozdrawiam i dziękuję, album będę wkrótce uaktualniał, zapraszam zawsze :D Miło być czasem pomocnym... :wink:
Q
A co do tego to rzeczywiście jest to zdjęcie lotnicze a bardziej klasyczne zdjęcie tylko zrobione z samolotu (helikoptera).
Nie wiem czy wiesz iż dwa najdokładniejsze satelity pracują dla firm amerykańskich. Trzeci stalita ti Izrael - też Ameryka. Jakiekolwoek zdjęcia dostępne są dopiero po 48 h a w przypadku klęsk zywiołowych - 24 h - cenzura. Czyli ci nasi Kaczyńscy nie są tacy źli :-))

Cpt_Q
26-03-2006, 00:16
... Jeśli bardo chcesz to mogę Ci dać namiary na sklep. Ja będę miał Gdynie ale dopiero około maja - czerwca za to z kwietnia 2006. Jeśli będziesz nadal zainteresowany to daj znać.

Witaj elvis - taak jestem zainteresowany niezmiennie :D
Wprawdzie nie będzie mnie kwiecień-maj, ale w czerwcu powinienem się pojawić z powrotem i chętnie wrócę do tematu...bardzo to wszystko ciekawe - zwłaszcza dla nawigatora ;)
Hmm - namiary na sklep powiadasz - nie wiedziałem, że jest coś takiego - pokaż pokaż, zobaczymy jak się cenią :wink:

Miłej niedzieli!

elvis
26-03-2006, 19:36
... Jeśli bardo chcesz to mogę Ci dać namiary na sklep. Ja będę miał Gdynie ale dopiero około maja - czerwca za to z kwietnia 2006. Jeśli będziesz nadal zainteresowany to daj znać.

Witaj elvis - taak jestem zainteresowany niezmiennie :D
Wprawdzie nie będzie mnie kwiecień-maj, ale w czerwcu powinienem się pojawić z powrotem i chętnie wrócę do tematu...bardzo to wszystko ciekawe - zwłaszcza dla nawigatora ;)
Hmm - namiary na sklep powiadasz - nie wiedziałem, że jest coś takiego - pokaż pokaż, zobaczymy jak się cenią :wink:

Miłej niedzieli!

www.codgik.waw.pl - gdybyś miał problemy z dogadaniem się z nimi to daj znać - pomogę.
A co do ceny to drobne sprostowanie - drogie są zdjęcia przetworzone do postaci mapy (ortofotomapy), natomiast surowe zdjęcia (pewnie Ci wystarczą) nie są drogie - kilkadziesiąt złotych za zdjęcie.

Cpt_Q
26-03-2006, 20:59
Dzięki elvis - to jest TO. Mają jakieś chwilowe out-of-service, ale namiar złapany, no problem.

ZIELARZ
02-04-2006, 22:28
Witam

Elvis posiadasz może zdjęcia sanoka miasta i gminy bo pisza licencjata i mi jest potrzebne???
Wyślij na tego maila !!
Mail to: [email protected]

Dzięki!~!!!

Heimnar
10-05-2006, 12:46
Znalazłem naszą działkę. Fajnie wygląda - taka dzika kępa dorodnych drzew otoczona domami.
Niestety już się to trochę zmieniło, bo część drzew poległa - tam ma stanąć dom.

Sławek Agi J.G
24-05-2006, 19:49
To i prośba ode mnie.
Jeżów Sudecki, koło Jeleniej Góry, dolnośląskie
z góry dzięki

AnetaS
24-05-2006, 20:16
a jest szansa aby znalazło się zdjęcie Rzeszowa? :P
proszę.

karolinka
25-05-2006, 19:40
A ja jakaœ nie kumata jestem, bo znajduję zdjęcia bardzo rozmazane, bez ostroœci, ani dród, ani działeczki, nic nie widzę, nawet miasta zamglone

25-05-2006, 20:38
okolice Łodzi czy mozna poprosic bo chyba mojej ponderozy ni ma

sono
31-05-2006, 23:14
Proszę Cię Elvis o mapkę Bydgoszczy -Fordonu.
pozdrawiam

Marcin_Łódź
05-09-2006, 14:00
ja również chciałbym okolice łodzi. i kalisza jak się da

[email protected]

plamiak
20-10-2006, 17:24
Nieśmiało pragnę polecić serwis
http://www.geoportal.gov.pl/mapy
trzeba zaznaczyć opcję ortofotomapa - zdjęcia wielu okolic bardzo dokładne, niestety czarno-białe.Aby obejrzeć zdjęcie należy po zaznaczeniu interesującego nas województwa i potem gminy, nacisnąć i przytrzymać środkowy klawisz myszy.Pozdrawiam

kinemax
03-11-2006, 11:25
Tak !
Na geoportalu wiele okolic wiejskich jest sfotografowanych dużo dokładniej niż na google... Mnie interesowały okolice Sierpca i na GE była to beznadzieja, a tu całkiem, całkiem. Fragment po fragmencie (Shift-PrtSc) zmontowałem sobie super fotomapkę..

Pozdrawiam,

Włodek W.
15-09-2010, 13:28
doskonały ,,złodziej czasu"

http://www.youtube.com/watch?v=LtLF_m80GeA&feature=related

Ciekawe ,czy teraz aktualizują zdjęcia przez te ,,chmury"

krzychu1975
15-09-2010, 19:41
Dobra sprawa

Greg_81
17-02-2014, 11:07
doskonały ,,złodziej czasu"

http://www.youtube.com/watch?v=LtLF_m80GeA&feature=related

Ciekawe ,czy teraz aktualizują zdjęcia przez te ,,chmury"
Nie słyszałem o tym zjawisku.