PDA

Zobacz pełną wersję : kto grzeje kominkiem z plaszczem?



brachol
18-01-2006, 07:50
Witam
dosc czesto na forum pojawiaja sie opinie ze ktos mial zamiar grzac kominkiem ale dosc szybko zrezygnowal i grzeje glownie czyms innym a kominek tylko okazjonalnie. Mozna wiedziec ile jest osob ktore grzja kominkiem caly czas i wykorzystuja ten plaszcz wodny?

nesia
18-01-2006, 08:38
Ja grzeję Czasami załączy się piec gazowy ale tylko w przypadkach jak przez dłuzszy czas nie ma nas w domu.

miwol
18-01-2006, 09:11
Ja grzeję cały czas kominkiem z płaszczem gdyż to jak na razie jedyne urządzenie grzewcze w naszym domu. Ale mieszkam dopiero od dwóch tygodni - docelowo, przed następnym sezonem grzewczym doposażę chałupkę w piec na propan-butan.

BK
18-01-2006, 09:40
miwol,
gratulacje - fajnie że już mieszkasz :)
co do kominka, to u nas grzejemy cały czas, w zasadzie jest to główne źródło ciepła. Rozpalanie trwa 15 minut, potem dokładanie które wcale nie wdaje nam sie uciążliwe. Lubimy palić w kominku i po paru miesiącach palenia nadal podchodzimy do tego z równym zapałem. Szczególnie jak wyobrazimy sobie koszty grzania gazem. Na grzanie wyłącznie gazem nie byłoby nas po prostu stac. Jest to parę tysięcy róznicy (szacuję że od 2 do 4 na rok, nie wiem jak czeto musielibyśmy tankować gdyby nie kominek).

Zukow
18-01-2006, 13:17
mam pytanie do was.

Sam planuję założyć kominek z płaszczem wodnym, ale ...

Słyszałem, że jak się nie pali w kominku to wilgoć zbiera się na zimnych rurachh wypełnionych wodą - woda kapie na paleniskoo i robi się fajne błotko - proszę powiedzie mi czy jest to prawda bo bardzo się tym niepokoję

Mały
18-01-2006, 18:03
mam pytanie do was.

Sam planuję założyć kominek z płaszczem wodnym, ale ...

Słyszałem, że jak się nie pali w kominku to wilgoć zbiera się na zimnych rurachh wypełnionych wodą - woda kapie na paleniskoo i robi się fajne błotko - proszę powiedzie mi czy jest to prawda bo bardzo się tym niepokoję
Robi się tak przy początku palenia w kominku ,kiedy jest on długo wyziębiony i zaraz po rozpaleniu zaczyna rosić.

Zukow
19-01-2006, 07:08
Mały

czyli w okresie gdy się nie pali część wiosny lato i początek jesieni w kominku jest sucho i moje obawy były przesadzone?

Mały
19-01-2006, 07:31
Mały

czyli w okresie gdy się nie pali część wiosny lato i początek jesieni w kominku jest sucho i moje obawy były przesadzone?
Mi się jeszcze nie zdarzyło żeby kocioł niepracujšcy był mokry...ale jak nachajcowałem po długiem niepaleniu to i się zwilżył (bez podtekstów...:-D).

Majka
19-01-2006, 08:16
Mały

czyli w okresie gdy się nie pali część wiosny lato i początek jesieni w kominku jest sucho i moje obawy były przesadzone?
Mi się jeszcze nie zdarzyło żeby kocioł niepracujšcy był mokry...ale jak nachajcowałem po długiem niepaleniu to i się zwilżył (bez podtekstów...:-D).

w moim kominku sucho. Nie zauważyłam roszenia.

Grzesiek13
19-01-2006, 08:41
Majka a T. się chwalił, że On zawsze pali w kominku :wink:

Majka
19-01-2006, 12:48
Majka a T. się chwalił, że On zawsze pali w kominku :wink:

ta, oprócz tego czasu, kiedy ja palę :wink: Typowy facet :lol:

Grzesiek13
19-01-2006, 17:22
T. widocznie dużo pracuje i z przemęczenia nie pamięta kto pali.