PDA

Zobacz pełną wersję : Nieszczelny montaż okna dachowego



tomek_2
18-01-2006, 13:52
Okien dachowych mam dośc dużo i nie wykryłem dotąd nieszczelności - z wyjątkiem 1 okna od strony północnej. Ewidentnie wieje przez szpary między ościeżnicą okna a płytą gipsową wykańczającą obróbkę. Co prawda osobiście pilnowałem, by wełna była porządnie ułożona i paroizolacja szczelna ale ten moment jak widać albo przeoczyłem, albo coś się rozszczelniło (znowu profesjonalizm ekip. Ech, nóż się otwiera.........).
W każdym razie, czy pomoże wypełnienie tych szczelin (ok. 1-2 mm) akrylem? Pewnie zredukuje wwiewanie zimnego powietrza ale mostki termiczne i tak będą - dobzre myślę? Nie zamierzam jednak robić z tym nic grubszego - cierpliwość an wykończeniu :) Okna same w sobie szczelne, szyby k 1.1 lub 1.2 a tu kuchnia takie partactwo. :evil:

julcik
19-01-2006, 21:14
Właśnie ,też tak mam w jednym oknie.Jest to taka malutka szparka w rogu,przez którą wieje.Wełnę układał mąż z kolegą!!! Myślisz,że to z tego się bierze?

rafałek
20-01-2006, 07:42
Prawdopodobnie nieszczelność jest gdzieś na foli dachowej przez które to wwiewane jest zimne powietrze. Uszczelnienie od dołu paroizolacji to zabieg częściowy bo i tak coś będzie wwiewane w wełnę która wbędzie wychładzana. Ja osobiście zacząłbym od sprawdzenia od zewnątrz i uszczelnienia połączenia folii z oknem - to powinno przynieść najlepszy efekt.

lonly
20-01-2006, 08:08
Prawdopodobnie nieszczelność jest gdzieś na foli dachowej przez które to wwiewane jest zimne powietrze. Uszczelnienie od dołu paroizolacji to zabieg częściowy bo i tak coś będzie wwiewane w wełnę która wbędzie wychładzana. Ja osobiście zacząłbym od sprawdzenia od zewnątrz i uszczelnienia połączenia folii z oknem - to powinno przynieść najlepszy efekt.
A czym najlepiej uszczelnić to miejsce? (Tzn. styk okna, foli i desek pokrycia dachu) Zostało mi trochę gąbki rozpręznej z okien i tym zamierzałem uszczelnić ale podobno są i inne sposoby?

rafałek
20-01-2006, 12:11
Folię powinno się wywinąć na okno i przymocować. Jeśli są nieszczelności to chyba jakaś taśma? Dokłądnie nie wiem - mam papę i deskowanie i chcę to w przyszłości potraktować pianką.

lonly
23-01-2006, 07:33
A pianka nie popęką lub nie popodnosi np foli tak, że może później gdzieś podciekać ?

rafałek
23-01-2006, 08:11
Ja mam papę, a ta z racji sztywności idealnie nigdy się nie ułoży...

zgroza
29-03-2006, 12:57
mam okna dachowe fakro i blachodachówkę,jedno okno mi ewidentnie cały czas podmaka/za wielki otwór wycieli pseudo-fachowcy/co robić?

bigmario4
30-03-2006, 06:02
mam okna dachowe fakro i blachodachówkę,jedno okno mi ewidentnie cały czas podmaka/za wielki otwór wycieli pseudo-fachowcy/co robić?
Ale jak za wielki:boki za szeroko czy może tył?
Zawsze można blachę podłożyć.