PDA

Zobacz pełną wersję : punkt zero



bendzamin
18-01-2006, 19:43
jak punkt zero ma sie do scian fundamentowych czy nalezy wykonac scianki wyzsze? jak tak to ile to wynosi u was ? u mnie ławy beda na 120 cm wys. ław 40 cm i reszta z bloczków betonowych do punktu zero wychodzi 5 warstw ile trzeba wiecej dac wartsw

remx
18-01-2006, 20:46
Możesz to spokojnie potraktować jako umowny poziom odniesienia.
Tj jak się umówisz z geodetą tak będzie zrobione.
A ściany fundamentowe zrób tak wysokie jak ci pasuje niezależnie od usytuowania poziomu 0

Mam na myśli że wyjdzie na to samo czy punkt zero ustawisz na wysokości (np) 0cm nad poziom (np) drogi a ściany fundamentowe 50cm nad ten poziom zero czy też poziom zero na głębokości 10cm w ziemi a ściany fundamentowe na wysokości 60cm od tego poziomu. W obu przypadkach ścianki fundamentowe będa na tej samej wysokości

Generalnie chodzi o to aby dom tak posadowić, żeby nie stał w zagłębieniu względem drogi i innych działek - aby po deszczu woda z okolicy nie wlewała się na twoją działkę i pod fundamenty twojego domu.
Ale i to nie zawsze. Ja swój dom usytuowałem w niewielkim zagłębieniu bo tak jest ładniej a działkę mam piaszczystą i zalanie mi nie grozi. Poza tym inaczej taras zbyt wystawałby mi nad poziom zero.

radomik
18-01-2006, 20:53
.
Ja swój dom usytuowałem w niewielkim zagłębieniu bo tak jest ładniej

ale wcale ładnie nie jest jak sąsiedzi dookoła mają punkty "0" wyżej od nas, a nasz dom stoi w dołku. Traci urok.

jarpol
18-01-2006, 21:03
jak się umówisz z geodetą tak będzie zrobione


podpowiadasz i podpowiadasz nieprawidlowo. punkt zero jest to wysokosc ktora jest podana przez projektanta w trakcie adaptacji projektu budynku na mapie do celow projektowych a w koncowym efekcie w planie zagospodarowania dzialki. i ma to ogromne znaczenie do ustalenia wysokosci punktu zero. punkt zero powinien byc zaznaczony na mapie w obrysie rzutu projektowanego domu jesli adaptujacy projekt popelnil pomylke przy adaptacji projektu a starostwo wydajace pozwolenie na budowe przepuscilo fuszerke to kierownik budowy powinien wydac polecenie geodecie na przyjecie punktu zero zgodnie z projektem technicznym tak jak jest na adaptowanym projekcie w odniesieniu do warstwic - wysokosci terenu ktore znajduja sie na mapie a powinny sie tam znajdowac w obrebie dzialki oznaczonej najczesciej literami ABCD....przekroczenie oraz jak podpowiada remx jest bledem technicznym. punkt zero ma okreslona wysokosc i nie mozna przyjac go byle jak. posadowienie budynku niezgodnie z projektem , PINB moze potraktowac jako ???

remx
19-01-2006, 10:13
Jarpol jak zwykle straszysz ludzi jakimiś niespotykanymi konsekwencjami.

Mnie geodeta pytał sam który poziom przyjąć za zero. Ekipa nie protestowała. Powiedzieli że i tak jakby co skoryguja jak mi będzie pasowało odpowiednio obniżając lub podwyższając. I tak też zrobiłem - obnizyłem tak jak mi pasowało i śpię spokojnie

remx
19-01-2006, 16:59
.
Ja swój dom usytuowałem w niewielkim zagłębieniu bo tak jest ładniej

ale wcale ładnie nie jest jak sąsiedzi dookoła mają punkty "0" wyżej od nas, a nasz dom stoi w dołku. Traci urok.

No niekoniecznie, bo i tak mój dach jest najwyżej :P

yama
19-01-2006, 21:22
[quote="remx"]Jarpol jak zwykle straszysz ludzi jakimiś niespotykanymi konsekwencjami.

jarpol zlituj sie

remx
19-01-2006, 22:04
Jarpol zlituj się nade mną nieszczęsnym. I co ja teraz pocznę. Nawet tego poziomu zero nie mam naniesionego na mapie. Każą mi rozbierać dom, kierownikowi zabiorą uprawnienia a moje dzieci będą chodziły głodne.
Wszyscy moi krewni do siódmego pokolenia w przód nie zaznają spokoju.

Co ja uczyniłem dobrego !!!!!

aleksik
19-01-2006, 23:34
a gdzie ci się spieszy - zrób wszytsko jak będzie więcej czasu, pogoda ok, chęci, kasa, ...

jarpol
20-01-2006, 09:24
poziomu zero nie mam naniesionego na mapie.Wszyscy moi krewni do siódmego pokolenia w przód nie zaznają spokoju.



1.tutaj nikt ciebie nie straszy ale powinienes wiedziec ze decyzja administracyjna wydana niezgodnie z prawem jest w mysl tego samego prawa niewazna.
2.nawet przez 25 lat instytucje takie jak PINB moga uniewaznic decyzje juz wydana czyli pozwolenie na uzytkowanie.
3.jesli nie ma dodatkowego naniesienia punktu zero na mapie to obowiazuje wysokosc posadowienia z projektu technicznego w odniesieniu do warstwicy na planie zagospodarowania dzialki.
4.a tak dla pewnosci siebie to nie chwal sie tym sasiadom bo jak podpadniesz ktoremu to aby cie nie pod.....

remx
20-01-2006, 09:48
Już podpadłem