PDA

Zobacz pełną wersję : Czy już powinniśmy się marwić ?



gosciu01
18-01-2006, 20:54
.


Z opracowań wynika, że zanim zestarzeję się, to nie bęzie czym już domu ogrzać. W każdym razie konwencjonalne rozwiązania będą bardzo drogie.
Ba ! Nawet lekarst nie będzie z czego produkować, a popularnym środkiem transportu może okazać się ... np. osiołek.

Trudno określić, czy w końcu jest to niezależne źródło inforamcji ,czy klub katastrofilów ?!
W każdym razie lektura dała mi sporo do myślenia ...



http://www.oilpeak.pl/



.

KonAn
19-01-2006, 02:31
Martwić się można, ale jak wiadomo potrzeba jest matką wynalazków.Myślę, że ludzkość zmuszona będzie do zamiany jednego źródła energii na inny(jak to nie raz w naszej historii bywało).

wiaterwiater
19-01-2006, 09:08
Tak, tak. Zacznij budować stodołę na sianko dla osiołka.

radomik
19-01-2006, 09:25
Tak, tak. Zacznij budować stodołę na sianko dla osiołka.

Stodołę owszem, ale nie na sianko tylko na słomę i nie dla osiołka, tylko do pieca, czy generatora :-)

kriss73
19-01-2006, 09:32
Dlaczego nie będzie źle?
1. trwają intensywne prace nad nowymi paliwami odnawialnymi, np. pochodzenia roślinnego więc nie ma problemu z zasilaniem silników,
2. coraz bardziej popularne będą napędy elektryczne, a energia elektryczna będzie pozyskiwana z elektrowni wiatrowych, słonecznych, atomowych i innych
3. wzrost popytu na alternatywne źródła energii spowoduje mniejszy zapotrzebowanie na ropę naftową co doprowadzi do drastycznego obniżenia jej cen.
4. nie ma się czym przejmować, energii jest full dookoła. trzeba tylko obniżyć ceny jej pozyskiwania i to się już robi

rafałek
19-01-2006, 10:36
Ja jestem spokojny - palę paliwem odnawialnym którego ciągle przybywa... :D