PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wygladaja plyty ceramiczne po kilku latach uzytkowania?



ewa i aleksander
19-01-2006, 09:59
Mam na mysli stan techniczny.Czy maja duzo zadrapan ,czy sa jakies odbarwienia,brak polysku ,itd.Jednym slowem jak starzeja sie te kuchnie.Ja mam plyte Amica i musze przyznac ,ze jestem bardzo rozczarowana.W miejscach stawiania garnkow sa widoczne slady.Takie jakgdyby matowe ,jasniejsze kregi a o zadrapaniach nie wspomne.
Plyte zawsze mylam wg instrukcji uzywajac polecane pzrzez Amice specjalne mleczko.

Inka1
19-01-2006, 10:34
Mam Amicę od.... 3 lat chyba. Wygląda jak nowa. Czyszczę mleczkiem do płyty cermicznej - 1x na 2-3 tyg. Faktem jest, że przed rozpoczęściem używania zakupiłam komplet zupełnie nowych garnków - gdyż poprzednio używane (również na gazie) były brudne od dołu i mogły mi płytę porysować.

Maxtorka
19-01-2006, 11:30
Mam Amicę od.... 3 lat chyba. Wygląda jak nowa. Czyszczę mleczkiem do płyty cermicznej - 1x na 2-3 tyg. Faktem jest, że przed rozpoczęściem używania zakupiłam komplet zupełnie nowych garnków - gdyż poprzednio używane (również na gazie) były brudne od dołu i mogły mi płytę porysować.


Inka1 ,

a w tzw. międzyczasie nie czyścisz jej w ogóle ? To ja chyba wyjątkowy brudasek :wink: jestem , bo moja po 1-2 dniach nadaje się przynajmniej do przetarcia . A jakie to mleczko poleca Amica ?

Pozdrowionka :)

A tak na marginesie mam płytę AEG , uzytkuję ją intensywnie rok i dwa miesiące i jak ją dobrze wyczyszczę wygląda jak nowa .

Grzegorz63
19-01-2006, 12:00
Nie ma cudów. Jak ktoś jest prawdziwym kucharzem i zwraca uwagę na przygotowywaną potrawę a nie na prawidłowe położenie garnków bez przesuwania i kręcenia to taką płytę porysuje. W końcu nie jest ona z diamentu. :wink:

Inka1
19-01-2006, 12:19
Mam Amicę od.... 3 lat chyba. Wygląda jak nowa. Czyszczę mleczkiem do płyty cermicznej - 1x na 2-3 tyg. Faktem jest, że przed rozpoczęściem używania zakupiłam komplet zupełnie nowych garnków - gdyż poprzednio używane (również na gazie) były brudne od dołu i mogły mi płytę porysować.


Inka1 ,

a w tzw. międzyczasie nie czyścisz jej w ogóle ? To ja chyba wyjątkowy brudasek :wink: jestem , bo moja po 1-2 dniach nadaje się przynajmniej do przetarcia . A jakie to mleczko poleca Amica ?

Pozdrowionka :)A tak na marginesie mam płytę AEG , uzytkuję ją intensywnie rok i dwa miesiące i jak ją dobrze wyczyszczę wygląda jak nowa .



Czyszczę, mokrą szmateczką ;)

a mleczka używam bodajże MrMuscle

Maxtorka
19-01-2006, 12:28
Nie ma cudów. Jak ktoś jest prawdziwym kucharzem i zwraca uwagę na przygotowywaną potrawę a nie na prawidłowe położenie garnków bez przesuwania i kręcenia to taką płytę porysuje. W końcu nie jest ona z diamentu. :wink:

No dobra , moja wygląda prawie jak nowa :wink:
Prawie robi dużą różnicę
:wink: :wink:

Smaczniutkie pozdrowionka z kuchni :) ( właśnie pichcę zraziki )

Grzegorz63
19-01-2006, 12:40
...Smaczniutkie pozdrowionka z kuchni :) ( właśnie pichcę zraziki )...
Ło matko! Nie masz litości! Aż mnie skręca! :(

Cypek
19-01-2006, 12:47
Jak ja gotuję, po po jednym razie płyta jest do czyszczenia.
Żona nie ma tego kłopotu.
Najgorzej, jak cos wykipi na rozgrzane pole i się przypali.
Wtedy preparat santan gel i jak nowa.
Mamy ją 1 rok, amica.

Maxtorka
19-01-2006, 12:53
...Smaczniutkie pozdrowionka z kuchni :) ( właśnie pichcę zraziki )...
Ło matko! Nie masz litości! Aż mnie skręca! :(

No dobra , chyba są przesolone :wink: Żebym tylko nie została za to wypisana z domu :wink:

Pozdrowionka :)

pi_ngwinek
19-01-2006, 14:57
Moi rodzice maja piec z plyta ceramiczna od ok. 8 lat, brak jakichkolwiek zadrapan czy zarysowan.

wiaterwiater
19-01-2006, 15:10
Smaczniutkie pozdrowionka z kuchni ( właśnie pichcę zraziki )
Prawie mnie skręciło. Tak więc dla głodomorków: Spaghetti Bolognese, posypane serem żółtym, zapieka się w piekarniku. Będzie gotowe za parę minut. Smacznego.

tomjot
19-01-2006, 16:15
Używamy prawie 5 lat - zero śladów użytkowania, czyszczona mleczkiem (chyba jakimś niemieckim) - wygląda jak nowa

harpo
19-01-2006, 19:15
Moja plyta ma 5 lat i uzywana jest intensywnie. Ma 3 male rysy, a poza tym jak nowa. Czyszcze Cif-em.