PDA

Zobacz pełną wersję : Walka o podlaczenie pradu



alla&martinek
19-01-2006, 10:14
Witam wszystkich forumowiczow i prosze o ewentualna rade w sprawie podlaczenia pradu.
Kupilismy dzialke pod Warszawa (Wielgolas Brzezinski). Jest ladnie polozona, dosyc duza 1408m2,blisko do kolejki. Niestety schody zaczely sie gdy uruchomilismy procedure podlaczenia pradu. Panowie z ZEW-t S.A zaspiewali nam za podlaczenie ponad 12 tys zl. Swoja cene warunkuja odlegloscia od stacji transformatorowej ok 470m.
Narazie w tym rejonie jestesmy pionierami elektryfikacji jednak otaczaja nas juz wydzielone dzialki budowlane. Po mojemu i ichniemu to ja zaplace za czesc inwestycji (calkowity koszt napisali 60000zl) i pociagna mi linie a potem jak ktos sie do nich zglosi zaplaci tylko za przylacze czyli ok 1000zl. Wydaje mi sie to niesprawiedliwe i napisalem odwolanie poniewaz ok 150m od mojej dzialki jest slup wysokiego napiecia z ktorego zasilane jest pobliskie gospodarstwo. Dostalem odpowiedz odmowna poniewaz zaslaniaja sie prowadzeniem lini blisko rowu melioracyjnego i odlegloscia od stacji ok 800m. Jednym slowem walka z wiatrakami.
Slyszalem cos o jakiejs ustawie a propo gminy,ze jezeli wydzielila dzialki budowlane w planie zagospodarowania przestrzennego to powinni doprowadzic media jednak nie jestem tego pewien.
Bardzo prosze o rady w tej sprawie. Moze ktos zna te ustawe jezeli ona w ogole istnieje i jak sie do tego zabrac by koszty nie byly tak wysokie.
Z gory dziekuje za odpowiedzi.

ania
21-01-2006, 18:17
Taka ustawa rzeczywiście była ale się zmieniła :evil: tzn po słowach musi przyłączyć prąd dodano słowa pod warunkiem opłacalności tej inwestycji. Krótko mówiąc - podłączymy jeśli uznamy że warto.

Zacznij może od wniosku o kosztorys. Tzn. skąd się ta kwota wzięła: niech wyodrębnią pozycje. Założę się, że cena od razu spadnie (u mnie tak było)

Powodzenia

jacekj
21-01-2006, 21:23
witam :)
Kwota przyłączeniowa bierze się z iloczynu mocy i opłaty za 1 kW.
Dla obiektów powyżej 200m od miejsca przyłączenia do ww kwoty dolicza się dopłate w wysokości około trzydziestu kilku zł za każdy metr ponad 200.
Czyli około:
15 kW x 125 zł/kW = 1875 zł
270m x 35 zł = 9450 zł
razem 11 325 zł +VAT 22% = 13 816 zł

Taka nieubłagana jest taryfa.

alla&martinek
28-04-2006, 22:20
stoen zaproponowal zebysmy pokryli czesc jego inwestycji...
ale problem chyba z glowy...
Pisalam o tym na poczatku stycznia, problem z energia-stoenem i laska jaki robi ten przebrzydly monopolista.//
po okresleniu przez stoen warunkow finansowych tej inwestycji oraz czasu realizacji/2 lata-jesli nie pojawia sie jakies problemy/-czyli mozna rzec przy dobrych wiatrach za dwa lata i zainwestowaniu juz teraz 12tys w ich inwestycje, zrezygnowalismy z tego niepewnego ukladu,
by poszukac innej dzialki.../ktorej zakup w tym momencie stanal pod znakiem zapytania gdyz dotarlam do:
pkp energetyka-i tu dobra wiadomosc dla majacych problemy ze stoenem./Niestey linia kolejowa winnnalezec w niedalekiej odleglosci od nieruchomosci.
Pkp-energetyka-okazuje sie, ze moze zaopatrzyc w energie indywidualnego klienta i chociaz moze koszty inwestycji beda zblizone do proponowanych przez stoen/mimo to jednak nizsze/ to mozemy rozlozyc to pomiedzy sasiadow-pobliskich dzialek gdyz pkp nie zastrzega sobie koniecznosci natychmiastowego odbioru pradu/jak to jest w przypadku stoenu/-a nasi sasiedzi narazie nie planuja sie budowac-zeby mogli podpisywac taka umowe jaka proponuje stoen/
i co wiecej Pkp wykonuje to wlasciwie od reki-czyli czas realizacji i oczekiwania na prad= miesiac/a nie jak stoen-2 lata+zabezpieczenie sobie w umowie nieprzewidzianych okolicznosci i mozliwosci zmiany terminu/ po dostarczeniu im wszystkich dokumentow projektow i pozwolen.
Jestesmy w trakcie wnikania w ta strukture i mozliwosci korzystania z pkp energetyka. Nareszcie pojawia sie jaks nowa mala alternatya dla tego przebrzydlego monopolisty stoenu!
Jesli ktos sie zetknal z pkp energetyka to prosimy o wymiane zdan i doswiadczen -my rowniez na bierzzaco poinformujemy o dlaszych krokach w temacie.
dla zainteresowanych:
http://www.pkpenergetyka.pl/main.php?index=1&show=1&lang=pl