PDA

Zobacz pełną wersję : Czy stosowaliście coś zamiast płyt g-k(poddasze)?



Bonzai
19-01-2006, 10:15
Zastanawiam się nad zastosowaniem czegoś zamiast płyt g-k. Może boazeria - wtedy na pewno unikne wszelkich pęknieć na sufitach. Coraz cześciej słyszę że na połączeniach płyt pojawiają się pęknięcia. Pojawia się zatem pytanie jak tego uniknąć.

plzws
19-01-2006, 10:16
Zastanawiam się nad zastosowaniem czegoś zamiast płyt g-k. Może boazeria - wtedy na pewno unikne wszelkich pęknieć na sufitach. Coraz cześciej słyszę że na połączeniach płyt pojawiają się pęknięcia. Pojawia się zatem pytanie jak tego uniknąć.

Ja mam płyty fermacell na klej systemowy.
Nic nie pęka.

rafałek
19-01-2006, 10:17
Znajomi położyli boazerie i wygląda bardzo łądnie. Mają nawet jeden pokój w lipie i przyznam, że to bardzo ciekawe rozwiązanie, a drewno jedno z tańszych. Może sam się skuszę...

wiaterwiater
19-01-2006, 10:22
Większość bezwzględna woli jednak pęknięcia.

lagerfeld
19-01-2006, 11:40
można zastosować np. podwójne krycie płyt - podobno zapobiega wizualnym efektom pękania (jeśli już to pierwsza warstwa pęka - wewnątrz). sam tak mam (od października) i jeszcze mi nic nie pękło.
obawiałem się jedynie znacznego obniżenia sufitu przy tym systemie (szczególnie na użytkowym poddaszu) jednak wyszło bardzo fajnie tzn. nie za nisko :lol:

rafałek
19-01-2006, 12:19
obawiałem się jedynie znacznego obniżenia sufitu przy tym systemie (szczególnie na użytkowym poddaszu) jednak wyszło bardzo fajnie tzn. nie za nisko :lol:

Ja przy tej wersji obawiał bym się obniżenia stanu rachunku bankowego :lol:

Dominik!
19-01-2006, 17:28
Boazeria faktycznie mogłaby wyglądać naprawdę ładnie na skosach.
Jednak z moich doświadczeń wynika, że jeśli zrobi się dokładnie sufity, to pęknięcia się nie pojawiają.

lagerfeld
20-01-2006, 08:22
Ja przy tej wersji obawiał bym się obniżenia stanu rachunku bankowego :lol:
:D :D :D
zarówno wysokość poddasza jak i stan rachunku nie obniżyły się aż tak drastycznie aczkolwiek listopad (płyty skończyliśmy w połowie października) był pod względem finansowym dość smutnym miesiącem :cry:

ppp.j
20-01-2006, 09:59
Na całym poddaszu sufit mam zrobiony z OSB 5mm, bo bałem się, że przy zakładaniu GK może mi popękać. Na to dam tapetę. W jednym pokoju skos mam wyłożony boazerią. Wyszło super tylko że jest to bardziej pracochłonne. Wszystko robiłem sam.

Dominik!
21-01-2006, 16:24
Na całym poddaszu sufit mam zrobiony z OSB 5mm, bo bałem się, że przy zakładaniu GK może mi popękać. Na to dam tapetę. W jednym pokoju skos mam wyłożony boazerią. Wyszło super tylko że jest to bardziej pracochłonne. Wszystko robiłem sam.
Bardzo dobry pomysł z tymi płytami osb i tapetą. :D
A jak kształtuje się to cenowo?

jorg
22-01-2006, 11:22
Kupiłem deski na pióro wpust o szerokości 9 cm. Przycieli na wymiary w tartaku. Polecam z drewna.

ppp.j
22-01-2006, 12:46
Bardzo dobry pomysł z tymi płytami osb i tapetą. :D
A jak kształtuje się to cenowo?
Niestety ponad dwukrotnie drożej :( ale tego nie jest aż tak dużo. Układałem tak, że długość OSB starczała w poprzek sufitu. Szło jak burza. Jeśli przyjać, że nie opłacałem "specjalistów" to wychodzi, że mam i taniej i mocniej.

Dominik!
22-01-2006, 12:50
Bardzo dobry pomysł z tymi płytami osb i tapetą. :D
A jak kształtuje się to cenowo?
Niestety ponad dwukrotnie drożej :( ale tego nie jest aż tak dużo. Układałem tak, że długość OSB starczała w poprzek sufitu. Szło jak burza. Jeśli przyjać, że nie opłacałem "specjalistów" to wychodzi, że mam i taniej i mocniej.
A ile kosztuje taka pojedyńcza płyta osb o tej grubości i jakie ma wymiary?
Jak chciałem zastosować osb 22mm na podłogę na I piętrze, to wyszło mi, że taniej wyniesie mnie położyć deski sosnowe :-?

ppp.j
22-01-2006, 16:27
A ile kosztuje taka pojedyńcza płyta osb o tej grubości i jakie ma wymiary?
Jak chciałem zastosować osb 22mm na podłogę na I piętrze, to wyszło mi, że taniej wyniesie mnie położyć deski sosnowe :-?
Poprawka. Spojrzałem do spisu wydatków i była to grubość 10mm. Za 10 szt. w zeszłym roku płaciłem 570 PLN wymiar standardowy 125/250. Ta grubość nie jest produkowana w wersji PW. Za OSB22PW 125/250 26 szt. w 2003 r zapłaciłem 2135,38PLN. Jak to dobrze wszystko notować. :lol: Ponieważ 1/2 domu mam strop drewniany to musiałem zastosować OSB. Uważaj dechy mogą skrzypieć.

Dominik!
23-01-2006, 18:24
Jeśli chodzi o koszty to nie wychodzi to rewelacyjnie, ale z pewnością łatwiej wykonać.
Dzięki za radę co do skrzypienia desek, ale nie przeszkadza mi to wcale, bo na parterze mam parkiet położony na deskach i w jednym pokoju podłoga skrzypi :lol: 8)