PDA

Zobacz pełną wersję : Inwestor a rozwiazania techniczne dla kominiarza



woki
19-01-2006, 13:33
Witam Forumowiczow .

Trudno bylo mi opisac temat tego postu , ale chodzi mi o to czy są jakieś
przepisy budowlane nakazujące inwestorowi " udostępnienie " dostępu na dachu do komina kominiarzowi to znaczy czy musi inwestor budowac na dachu schodki dla kominiarza ? Czy ma obowiązek zakupu specjalnych dachówek ( schodków ) dla kominiarza ? Czy też " dotarcie " do komina to juz jest " wkalkulowane " w ryzyko zawodowe kominiarza , jego umiejętności i posiadany przez niego sprzęt? Czy jest to wymagane przy odbiorze domu ? I czy wystarczy może okno połaciowe ???

Pozdrawiam :wink:

Mały
19-01-2006, 13:56
Witam Forumowiczow .

Trudno bylo mi opisac temat tego postu , ale chodzi mi o to czy są jakieś
przepisy budowlane nakazujące inwestorowi " udostępnienie " dostępu na dachu do komina kominiarzowi to znaczy czy musi inwestor budowac na dachu schodki dla kominiarza ? Czy ma obowiązek zakupu specjalnych dachówek ( schodków ) dla kominiarza ? Czy też " dotarcie " do komina to juz jest " wkalkulowane " w ryzyko zawodowe kominiarza , jego umiejętności i posiadany przez niego sprzęt? Czy jest to wymagane przy odbiorze domu ? I czy wystarczy może okno połaciowe ???

Pozdrawiam :wink:
No jasne że musisz udostępnić kominiarzowi wejście na dach i umożliwić przegląd/czyszczenie komina.
Niech sie zapali komin to kto winny? Ty bo go nie wpuściłeś lub nie umożliwiłeś mu bezpiecznego wejścia na dach ,a to określają dla niego przepisy BHP i nie ma obowiązku narażać swojego zdrowia i życia.