PDA

Zobacz pełną wersję : Czy jest sens?



kulistkiewicz
19-01-2006, 14:26
Czy jest sens zakładać ogrzewanie kominek z płaszczem plus piec na ekogroszek?
a może lepiej kominek z DGP i eko groszek?
co o tym sądzicie?

Przekorek
19-01-2006, 14:30
Jedno i drugie ma sens. Teraz tylko kwestia kalkulacji kosztow. Pewnie drozej wyjdzie kominek z plaszczem.

holusio
19-01-2006, 14:34
ja chcialem wrzucic groszek i plaszcz + solar po miesiacach przemyslen i kalkulacji zostal groszek i kominek ale otwarty tak na swieta zeby byl dom 120 uzytkowej

kulistkiewicz
19-01-2006, 14:43
Zastanawiamnie tylko fakt czy jest sen instalować płaszcz skoro i tak będę latał do pieca co 3-4 dni z reguły zanjomi robli taki kominek w opcji z gazem tak by zejść z kosztów , a w tej sytuacji? sam juz nie wiem.

holusio
19-01-2006, 14:46
sam sobie odpowiedziales bedziesz mial zainwestowane w 2 kotlownie a korzystal z jednej :wink:

pattaya
19-01-2006, 21:10
Proponowałbym aby jedno z dwojga było bezobsługowe.
Rano latać z drewnem a wieczorem z groszkiem?

aleksik
19-01-2006, 23:35
kominek piec gazowy, reku, centralny odkurzacz - to jest sens :lol: - ciekawe ile mi się uda zrobić z tych sensów :roll:

rafałek
20-01-2006, 06:58
Mam kociołek na drewno i przygotowane orurowanie na kominak z płaszczem. Na razie kominka brak, ale jak znajdą się finanse to będzie. Teraz może wyjaśnie czemu tak wybrałęm.
Rozważałęm kominek z DGP, ale robiąc to małym kosztem ogrzeję tylko część pomieszczeń na dole i niewiele na górze. Jeśli zacznę rozbudowywać instalację o turbinki itp to zaczyna mi się podnosić koszt. W tym układzie stwierdziłęm, że wolę z płaszczem który bez większych dodatkowych nakładów (pompka i sterowanie) będzie ogrzewał cały dom (łącznie z podłogówką) oraz zapewni mi CWU. W efekcie w okresach przejściowych jeśli najdzie mnie ochota na nastrój w salonie będę miał jednocześnie ciepło w całym domu i do tego gorącą wodę do kąpieli 8)

holusio
20-01-2006, 10:32
rafalku twoje rozumowanie jest logiczne ja tez tak chcialem tyle ze pomyslalem sobie ze nie bede zatrzymywal kotla na groch i walil drewno w kominek to mnie irytowalo i zrezygnowalem
jak masz wolna gotowe to pomysl o solarach -ciepla woda przez 6-8 mcy bo z programu ktory ostatnio widzialem udzial slonca jako widocznego golym okiem nie ja\est juz tak wazny(moze to bylo od poczatku tak? :-? )
reasumujac zostawie kominek otwarty bo wiem ze zadko bede palil a ze salon mam bardzo duzy to kominek musi byc :wink:

rafałek
20-01-2006, 12:20
O solarach myślę, tylko finanse na nic więcej mi nie pozwalają :roll: