PDA

Zobacz pełną wersję : Łazienka dla gości



Roobertt
19-01-2006, 15:11
W łazience tej ma być umywalka, wc i bidet zastanawiam się czy mogła by się obyć bez płytek.
Prosze o rady

wbro
19-01-2006, 15:21
Roobertt nie kombinuj, a dałbyś zamiast WC dziurę w podłodze? Poszukaj np. płytek z końcówek serii - będą tań

wbro
19-01-2006, 15:24
Roobertt nie kombinuj, a dałbyś zamiast WC dziurę w podłodze? Poszukaj np. płytek z końcówek serii - będą tańsze. No i łatwiej posprzątać. Sorry coś mi zjadło odpowiedź i poszła okrojona.

wiaterwiater
19-01-2006, 15:26
Ja bym jednak dał chociaż lakier bezbarwny i czemu nie.

holusio
19-01-2006, 15:31
mozesz czesciowo dac plytki w polaczeniu z tynkiem ozdobnym

Roobertt
19-01-2006, 15:37
Ja bym jednak dał chociaż lakier bezbarwny i czemu nie.
Prosze jaśniej z tym lakierem.
Chodzi o zabezpieczenie ścian

wiaterwiater
19-01-2006, 16:33
wiaterwiater napisał:
Ja bym jednak dał chociaż lakier bezbarwny i czemu nie.

Prosze jaśniej z tym lakierem.
Chodzi o zabezpieczenie ścian
Roobertt. Zastanawiasz się, czy łazienka mogłaby obyć się bez płytek?
W takim razie powiedz, gdzie jest napisane, że w łazience muszą być płytki? Jeśli nie ma takiego wymogu, to znaczy, że mogłaby. Pisząc o lakierze miałem na myśli fakt, iż w łazienkach z reguły leje się woda, a tam gdzie woda tam wilgoć i grzyb, więc trzeba to jakoś zabezpieczyć, choćby lakierem bezbarwnym. Póżniej jeszcze trzeba tam jakoś utrzymać czystość. U siebie bym tego nie zrobił, ale to w końcu to Twoja łazienka i to Ty prosisz o radę. Z tysiąca rad wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie.

Berenika
19-01-2006, 16:55
Moja łazienka gościnna nie będzie miała wcale płytek. Za to na podłodze będzie drewno :D

Zastanawiałabym się raczej czy w łazience gościnnej bidet jest niezbędny.

Grzesiek13
19-01-2006, 17:00
Bidet bym zamontował - to już normalność w łazienkach. Kafelki też bym położył - odpadnie problem czystości ścian i ich zmywalności - w końcu to łazienka. Po drugie jak ma byc dla gości to niech będzie to łazienka z prawdziwego zdarzenia, by i domownicy z niej skorzystali. Robienie jej na odwal się mija się z celem.

pattaya
19-01-2006, 21:08
Goście ,zwłaszcza pijani,mogą mieć osobliwą skłonność do sikania po ścianach (tzw.efekt "słabego cela" ).
Wyłożyłbym najbliższe okolice kibelka choćby folią.

holusio
20-01-2006, 10:38
wlasnie tez sie z zonka zastanawialismy czy MUSZA byc kafelki otoz decyzja padla na 40 % kafli polaczonych z drewnem i tynkiem ozdobnym w miejscach gdzie nie ma narazenia na slaby cel :P lub cos w tym stylu-szczerze to troche mi sie przewidzialy lazienki wykoszone od gory do dolu kaflem :roll:

JackD
20-01-2006, 10:45
ale kombinujecie.....
płyki mozna kupić za bezcen... już kilkanascie zł za m2...
a tak to kombinacje najbardziej narazone mniej narazone włos na czworo..
drewno lakier... echhh..

holusio
20-01-2006, 10:50
ja nie robie tego z oszczednosci bo pewnie wyjdzie na to samo ale lubie zmiany i tu mam wieksze pole do popisu a druga sprawa to takie wykonanie powtarza sie ostatnio w katalogach i mnie to bardzo ujmuje :wink: naprawde jest duzo cieplej a mam dosc duza lazienke i chce ja poruszyc do zycia 8)

Przekorek
20-01-2006, 13:20
Dla mnie moj dom swiadczy o mnie. Jak goscie maja miec warunki jak w WC w 2. klasie pociągu osobowego, to byloby mi wstyd.

Roobertt
20-01-2006, 15:18
ja nie robie tego z oszczednosci bo pewnie wyjdzie na to samo ale lubie zmiany i tu mam wieksze pole do popisu a druga sprawa to takie wykonanie powtarza sie ostatnio w katalogach i mnie to bardzo ujmuje :wink: naprawde jest duzo cieplej a mam dosc duza lazienke i chce ja poruszyc do zycia 8)
Podzielam zdanie Ja też wole coś nowego a te płytki to niedość że ciężko wybrać to szybko się nudzą a tak pomalować na jakieś ładne kolorki i już jest fajnie i przytulnie

Karorka
20-01-2006, 15:35
W łazience tej ma być umywalka, wc i bidet zastanawiam się czy mogła by się obyć bez płytek.
Prosze o rady

beda sie kapac w bidecie? :wink:
jezeli nie przewidujesz dla gosci takich luksusow :wink: jak prysznic to po co ten bidet?

Roobertt
20-01-2006, 15:55
W łazience tej ma być umywalka, wc i bidet zastanawiam się czy mogła by się obyć bez płytek.
Prosze o rady

beda sie kapac w bidecie? :wink:
jezeli nie przewidujesz dla gosci takich luksusow :wink: jak prysznic to po co ten bidet?
Z braku miejsca a bidet już mam kupiony i musze go zainstalować.
Gości teraz to się ma tak żadko na kilka dni wiec jak będą to wpuszcze ich do mojej łazienki

Karorka
20-01-2006, 16:13
W łazience tej ma być umywalka, wc i bidet zastanawiam się czy mogła by się obyć bez płytek.
Prosze o rady

beda sie kapac w bidecie? :wink:
jezeli nie przewidujesz dla gosci takich luksusow :wink: jak prysznic to po co ten bidet?
Z braku miejsca a bidet już mam kupiony i musze go zainstalować.
Gości teraz to się ma tak żadko na kilka dni wiec jak będą to wpuszcze ich do mojej łazienki

no chyba ze tak :)

ale skoro lazienka mala to mysle ze inwestycja w plytki w miejscach gdzie sie bedzie chlapalo nie bedzie specjalnie obciazajaca

znajomy ma betonowa (jakis specjalny) lazienke ale jeszcze nie widzialam