PDA

Zobacz pełną wersję : Co zdrożeje w sezonie budowlanym 2006?



bingo-ada
19-01-2006, 16:11
Moi drodzy! Czy macie jakieś wiadomości na temat cen materiałów budowlanych - cegła, cement, stal, drewno - jakie będą ceny od marca-kwietnia? Czy jest sens robić niektóre zakupy w styczniu, korzystając z zimowych "obniżek"? Czy wraz z rozpoczęciem sezonu budowlanego ceny wzrosną czy raczej spadną? Podobno w zeszłym roku ludzie kupowali zimą stal, a od marca cena poszła o 300 zł/tonę w dół. Dzisiaj dowiedziałam się natomiast, że cegła od 1 lutego zdrożeje o co najmniej 5%, a prawdopodobnie nawet 10%. Zdecydowani jesteśmy kupić już teraz dachówkę, myślimy o cegle, ale czy naprawdę uda nam się zaoszczędzić? Kto ma jakieś przecieki, niech szybciutko pisze!

KonAn
19-01-2006, 16:57
Hm..to pytanie nadaje się chyba na forum ... astrologiczne.Poważnie jednak mówiąc to w zimie ceny są normalne.Od wiosny są one zawyżane dla zwiększenia zysków.Ja np. w następnym tygodniu kupuję beton komórkowy.Po nowym roku obniżono jego cenę o 10%.Także nie trzeba być prorokiem, żeby stwierdzić , że wraz z wiosną i bocianami przylecą nowe, wyższe ceny.Jakoś nie bardzo sobie mogę przypomnieć odwrotnej sytuacji.Także jeżeli ktoś ma tylko kasę i miejsce do składowania materiałów to niech kupuje.W martwym sezonie można też więcej utargować.

acca5
19-01-2006, 18:03
Juz drożeja niektore materiały, slyszałam ,że po targach Budma Poznań podrożeją np. silka, suporex? Ale ile w tym prawdy ?/

radomik
19-01-2006, 18:12
Ja np. w następnym tygodniu kupuję beton komórkowy.Po nowym roku obniżono jego cenę o 10%.
A co to za producent i gdzie ta obniżka??

wilcza75
19-01-2006, 18:25
W każdym roku ceny zmieniają się i sezonowo i w zależności od ogólnej koninktury. Generalnie moim zdaniem to loteria.
Przykład:
Jak mi mówiono. w 2004r pręty konstrukcyjne 12mm, kosztowały do 3000zł/tona, ja w kwietniu 2005 kupowałem po 2600zł, a w czerwcu dokupiłem już po 2200zł. Latem cena spadła chyba poniżej 2000zł.
Jak widać kto kupił na zapas - stracił.
BK w tym roku w marcu kupowałem w takiej samej cenie jak w czerwcu.
Większe znaczenie miały ceny w danej hurtowni i upusty jakie dawali waściciele.
Jeśli dziś bym zaczynał, nie robiłbym żadnych zapasów.


Po 2 m-cach od tamtego wpisu dodam, że widząc szaleństwo budowlane w ostatnich tygodniach 2005, moim zdaniem popyt na materiały bud. w I poł.2006 będzie znikomy. A produkcja będzie szła pełną parą.
Wniosek - wszystko co mi będzie jeszcze potrzebne będę kupował w ostatniej chwili i jeszcze bardziej marudził oraz targował o upusty.
t

dżempel
19-01-2006, 19:07
niby ma zdrozeć ceramika! ale to mówił pan ,który nam ją sprzedaje-------i sprzedał!!!I tak musimy kupić zaczynamy jak pogoda pozwoli a najwyżej oni będą dla nas spaleni.(ale myśle ,że będzie dobrze-dobrze im z oczu patrzy)

Rezi
19-01-2006, 21:21
Juz drożeja niektore materiały, slyszałam ,że po targach Budma Poznań podrożeją np. silka, suporex? Ale ile w tym prawdy ?/


info od PH z kilku firm z branzy budowlanej
po zimie drożeje 60% asortymentu, ale wzrost cen oejmuje prawie wyłacznie rynek detaliczny dla odbiorców dużych , instytucjonalnych kompensowane to jest zwiększonymi rabatami

Datę tę wyznacza właśnie Budma

rob10
21-01-2006, 11:35
kable, przewody miedziane.

gregory28
21-01-2006, 13:45
pustaki ceramiczne z markowicz już zdrożały od nowego roku o około 10 gr

mack
21-01-2006, 16:22
mam ofertę na styropian FS 15 frezowany za 109/m3

wilcza75
21-01-2006, 16:50
kochani nie panikujcie.
primo - każdy sprzedawca i zawsze będzie was straszył bo taki jest jego fach,
secundo - wzrost cen cennikowych, nie ma się ni jak, do ceny po której możecie kupić - np.ceny w górę o 10% , ale upustu wcześniej było 10%, a teraz można uzyskać 30%.
Do swoich przykładów nieco wyżej dodam, poszukajcie na forum, jak forumowicze licytowali się w sierpniu-wrześniu, kto dał mniej za markowe dachówki ceramiczne. Cennik to ok.35zł/m, a o ile pamietam,niektórzy kupowali po 23zł, czyli ponad 30% w dół.
I jescze jedna zasada którą zaobserwowałem. Im bliżej dużego miasta tym taniej - powód prosty - konkurencja!!!!
t

KonAn
21-01-2006, 18:03
A co to za producent i gdzie ta obniżka??
Prefbet Śniadowo, ale ewentualny zysk zje Ci transport.Jak patrzyłem w necie to BK w Twoich rejonach wcale nie jest droższy.

jarek244
21-01-2006, 18:33
Uważam, że nie da się tego niestety przewidzieć, w zeszlym roku ceny w trakcie sezonu spadły na wiele artykułów, na część się wogóle nie zmieniły. Dopiero koniec roku, gdzie znikało wszystko i wszędzie z półek składów budowalnych co by zdążyć z odliczeniem ulgi przez remontujących.
Sugeruję spokój;-)

jarek244

JacekS
21-01-2006, 20:08
Uważam, że nie da się tego niestety przewidzieć, w zeszlym roku ceny w trakcie sezonu spadły na wiele artykułów, na część się wogóle nie zmieniły. Dopiero koniec roku, gdzie znikało wszystko i wszędzie z półek składów budowalnych co by zdążyć z odliczeniem ulgi przez remontujących.
Sugeruję spokój;-)

jarek244

Ja jednak nie sugeruje spokoju
Po podwyżce nośników energi i kosztów transportumyślę że cena na art budowlane idzie w góre mam już monity paru firm podwyżki strikte 4-10% wszystko idzie po budmie do czasu targów cena jest jak co roku utrzymywana w tym martwym sezonie na poziomie starych cen
nie liczyłbym na wielkie upusty rzędu nastu procent - taki uust wiąże sie zawsze z podniesieniem eny dtalicznej lub ukrytych ubocznych kosztów np transport.
Źima zawsze jest dobrym czasem na zakup materiałów , do lutego czyli do Budmy
Potem świstaki się budzą i zaczynają zawijać toto w te swoje sreberka:)

elvis
22-01-2006, 07:23
A ja ze swej strony dodam iż ostatnio kupując płytki dowiedziałem się, że Hiszpańskie firmy zaczynają nas traktować jak UE (dopiero :D) więc ceny mają pójść 40% do góry. Dla pocieszenia podobno nie we wszystkich fabrykach. Moje poszły do góry tylko 10% :x