PDA

Zobacz pełną wersję : czy montować okna zaraz po budowie?



dżempel
19-01-2006, 19:02
podpowiadają nam ,żeby lepiej odczekać aż budynek osiądzie,że jest możliwość ,że okna się zwichrują itp. czy ktoś ma jakieś doświadczenia pod tym względem. ile czasu np. trzeba dać budynkowi na osadzanie się. :roll:

korba
19-01-2006, 19:16
podłącze się do pytania ten temat też mnie interesuje :wink:

JACKIE P
19-01-2006, 20:44
wydaje mi się, że czasem może miec to wpływ, jednakże dla bezpieczeństwa, ja zrobiłem fundamenty i ławę w listopadzie 2004, a mury zacząłem stawiać od kwietnia 2005, nakryłem dachem, w lipcu 2005 zamontowałem okna i jakoś do dziś nie mam problemów. :D :D :D

ppp.j
19-01-2006, 20:52
Wszystko zależy, w jakim tempie się buduje. Jeżeli inwestor nie ma mieszkania to powinien jak najszybciej wybudować nawet w jeden sezon by zminimalizować koszty wynajmu mieszkania. Natomiast, jeżeli jest to możliwe to najlepiej jest wybudować dom i zrobić wszystkie mokre prace w jednym roku odczekać zimę by budynek wysechł i osiadł a następnego roku wykończyć, wstawić okna i drzwi i zamieszkać. Jest to lepiej technologicznie i bezpieczniej, bo nie pilnowane okna potrafią nie tylko chodzić, ale nawet fruwać. :evil:

zygmor
19-01-2006, 21:33
Jeżeli masz zostawić to do wiosny to nie, po drugie musisz być pewny czy wewnątrz nie ma nadmiaru wilgoci, bo montaż drewnianych okien w takim pomieszczeniu może im po prostu zaszkodzić!
zygmor

aleksik
19-01-2006, 23:37
Moje mury właśnie osiadają, przemarzają i ... czekają na zakupoione już okna. myślę , ze co nagle to ...POczekaj. na okna szkoda ich psuć pośpiechem.

rafałek
20-01-2006, 06:47
Ale czy chodzi o to czy wstawiać teraz - zimą czy po jakimś etapie? Jeśli teraz w budynku nieogrzewanym i nieobsuszonym a do tego drewniane to nie warto, jeśli chodzi o to by czekać np. rok tylko dla osiadania budynku to trochę dziwne. Dobrze wykonany budynek powinien osiadać równomiernie. Jeśli osiadanie budynku miało by doprowadzić do wypaczenia okien to jakie to będzie osiadanie? :o Poza tym budynek nie osiada przez rok tylko dłużej. Jeśli się kierować osiadaniem to okna trzeba by wstawiać w niektórych przypadkach po kilku latach.

Danielek
20-01-2006, 07:15
zgadzam sie ;)
chyba nie ma czegos takiego ze budek osiadzie przez zime :lol:
jesli osiada to kilka lat, i powinien osiadac rowno, chyba kazdy konstruktor/projektant liczy i rozklada obciazenia rowno, jeszcze byly by przypadki "krzywych domow" budowanych w jeden sezon :o jesli budynek by mial osiadac nierowno.

Maciek-MZM
20-01-2006, 12:57
Zaczalem rozbudowe w maju 2005, we wrzesniu wstawilem okna drewniane, od grudnia 2005 mieszkam :) Nic sie nie dzieje.