PDA

Zobacz pełną wersję : Czym najlepiej przewody do ścian i sufitów przymocować ?



Kulin
20-01-2006, 08:00
Witam.

Stara metoda "klejenia" przewodów do ścian i sufitów to gips budowlany. Czym lepiej, tzn. prościej to zrobić, szczególnie na suficie. Ostatnio przyklejałem przewody od instalacji alarmowej gorącym klejem czy jak to się nazywa (taki pistolet i do tego plastykowy wkład który się topi). Problem w tym że i to nie zawsze chce trzymać, niekiedy odpada. Czy ktoś zna jakiś lepszy sposób ??

Pozdrawiam

sebo8877
20-01-2006, 08:14
Ja w swoim domku ma strop wypełniony cegłami - i mocowałem przewody na ten teges takich łacznikach plastikowych z gwoździkiem - 100 szt w Castoramie chyba jakies 5zł (te plasticzki dopasowane sa kształtem pod rodzaj przewodu np Ydy-p sa w kaształcie prostakatnym dla zwykłego Ydy o ształcie półokragłym lub kwadratowym)troszkę wprawy trzebabyło nabrac zanim udało sie wbic ale przy 10-tym juz było ok.
Pozdrawiam sebo

Raffyxxx
20-01-2006, 09:13
tam gdzie sie da "gorący klej" a w miejscach gdzie możliwe kruszenie i klej może nie trzymać łączniki wbijane w ekstremanych sytuacjach uchwyty montowane na kołkach.

Najwygodniej oczywiści klejem - tylko potrzeba praktyki i paru poparzeń ;p a później idzie jak spłatka

pawelurb
20-01-2006, 15:07
ja miałem klejone starą metodą, na gips , szybko, i skutecznie i tanio , nie wiem po co komplikować sobie życie , worek gipsu woda packa i się musi trzymać.