PDA

Zobacz pełną wersję : zabezpieczenia przeciwwypływowe gazu



janus_z
20-01-2006, 08:56
Witam
Mam od około 4 miesięcy płyte gazową z zabezpieczenia przeciwwypływowe gazu o symbolu 1870N Mastercooka, i tak na poczatku uzytkowania wystarczyło potrzymac pokrętło około 4-5s, a teraz juz niektóre palniki nawet z 20s, co jest oczywiście bardzo denerwujace.:evil:
Jak to u was wyglada, czy mozna cos podregulować żeby skrócic ten czas?

jabko
20-01-2006, 09:02
Chyba nic sie nie da regulować.
Trzeba by wymienić czujniki.

Tak naprawdę to nie są jakieś czujki gazu tylko temperatury. Dopuki się nie nagrzeją to wyłaczają. Jakis bimetal prawdopodobnie.

kawu
20-01-2006, 09:12
U mnie wystarczy mocniej wciskać pokrętła - też mam Mastercook.

Tomik_B
20-01-2006, 09:41
Może, wystarczy wyczyścić? :roll:

janus_z
20-01-2006, 11:07
czyste sa, i nawet sprawdzałem czy sie nagrzewają, po chwili sa gorące że parza a po puszczeniu kurka gaz sie wyłacza

Ja2
07-04-2006, 16:36
Witam
Mam od około 4 miesięcy płyte gazową z zabezpieczenia przeciwwypływowe gazu o symbolu 1870N Mastercooka, i tak na poczatku uzytkowania wystarczyło potrzymac pokrętło około 4-5s, a teraz juz niektóre palniki nawet z 20s, co jest oczywiście bardzo denerwujace.:evil:
Jak to u was wyglada, czy mozna cos podregulować żeby skrócic ten czas?

Ja też mam Mastercooka od ok. 2 tyg. tyle że model KGE 3490 FUT i podobny problem ale z jednym palnikiem - największym.
Jak wszystkie pozostałe trzeba przytrzymywać ok. 4-6 sek. tak ten największy grubo ponad 10 sek. co jest strasznie wkurzające.
Czy znalazłeś może już jakiś sposób na skrócenie czasu zapalania palników czy dalej męczysz się z tym ustrojstwem?
Ja wogóle to zastanawiałem się już czy istnieje możliwość odłączenia tego zabezpieczenia przeciwwypł. gazu... :evil:

sSiwy12
07-04-2006, 16:46
Witam. Prawdopodobnie zostały zanieczyszczone "termostaty" ( to te drugie, z których nie iskrzy). Sprawdź, czy są "ruchome" (czy można je odchylić w pionie), jesli tak - to wystarczy odtłuścić ich nasadę i kuchenkę w miejscu styku. Pomaga - sprawdzone