PDA

Zobacz pełną wersję : Budma 2006



20-01-2006, 10:14
Czy ktoś z Was był kiedyś na tych targach, bądź się wybiera w tym roku? Warto? Mam do przejechania ponad 300 km w jedną stronę, jeśli warto, można się wybrać. A szukam wszystkiego o instalacjach grzewczych a zwłaszcza kotłów na paliwa stałe.

Robert_M
20-01-2006, 10:52
Wybieram się w pierwszym dniu czyli we wtorek. Napiszę jak jest po powrocie. Pozdrawiam

acca5
20-01-2006, 11:12
a ja jestem ciekawa czy ktos z was forumowiczow byl na targach i dalo to jakies wymierne efekty dla waszych budów, np. nowe materialy zastosowane, potwierdzenie wyboru itp.

alison
20-01-2006, 12:18
Ja byłam w zeszłym roku na BUDMIE - mieszkam pod Poznaniem, więc poza 1 dniem urlopu w pracy, wysiłek organizacyjny był nieduży. W tym roku nie idę, poniewż uważam, że ogólnie jest dużo chodzenia, przedstwiciele handlowi rozmawiają bardziej z przedstawicielami innych firm niż z prywatnymi inwestorami. W zeszłym roku było dużo Chin i Korei (płytki, armatura łazienkowa) a tych rzeczy na którym mi zależało tzn. POŚ, polskie cegły silikatowe, pompa ciepła, kolektory było mało... Oczywiście obłowiłam się 5 kg ulotek, z czego przydatnych okazało się może 10 szt ( w tymo wełnie).
Podsumowując, sądzę, że więcej można dowiedzieć się z Forum Muratora niż de facto na BUDMIE, ale jeżeli ktoś ma czas wolny i jest nie daleko to dlaczego nie... Jestem ciekawa waszych opinii po tegorocznej wystawie.

Pozdrawiam

Maciek-MZM
20-01-2006, 12:49
Bylem w roku 2005 przed rozbudowa domu. Zobaczylem wiele ciekawych rzeczy nawiazalem kontakty ktore potem procentowaly. Polecam wszystkim ktorzy chca sie budowac lub jeszcze buduja.

beno11
20-01-2006, 13:36
witam
bylem w ubieglym roku i zaluje - w tym nie chce tracic niepotrzebnie czasu

SławekD
20-01-2006, 14:05
Podobne pytanie do tego z serji ... okna plastikowe czy drewniane ?... :wink:
Satysfakcjonującej odpowiedzi raczej się nie otrzyma.

Rezi
20-01-2006, 14:35
Podobne pytanie do tego z serji ... okna plastikowe czy drewniane ?... :wink:
Satysfakcjonującej odpowiedzi raczej się nie otrzyma.

juz odpowiadam

platikowe - zdecydowanie plastikowe :lol: :lol: :lol:

a tak na serio
czasami można zobaczyc coś ciekawego ale rozwiązania wykraczające pona słowo standardowe budowanie domu.
Ja np mam okazje porozmawiac z dystrybutorem sterowania do rolet , izolacji tarasu, obejrzec drzwi etc

nie ukrywam ze targi kosztuja i nieststey koszt ten wliczony jest w produkt finalny

Bikerus
20-01-2006, 17:02
Chodziłem co roku słuzbowo - zawsze sie opłaciło.

Prywatnie jako inwetsor za duzo sie nie ugra ale warto zobaczyc troche nowinek technicznych, nowych materiałów i czesto info o firmach o ktorych sie nie mialo pojecia ze istnieja.

W tym roku reklamuja sie ze beda budowac dom na zywo - takie widzialem billboardy na miescie - ale nie mam pojecia o co dokladnie chodzi. (logo muratora jest tez na bilboardzie)
pzdr

Tabaza
24-01-2006, 12:47
Witam,
Ja wlasnie jestem sluzbowo na Budmie i jestem zaskoczona frekwencja. Wydawalo mi sie, ze trzaskajace mrozy troche przystopuja zwiedzajacych a tu takie zaskoczenie. Ze wzgledu na temperature odpuscilam sobie dzis bieganie po pawilonach, mam na to jeszcze trzy dni :) To, co ciekawego zdazylam zauwazyc, to ekspresowa budowe domu z silikatow. Budowa byla w trakcie a ja szczerze wspolczulam dekarzom, ktorzy przy -20 biegali po dachu z dachowkami. Taka budowa dziala na wyobraznie :D
Moim zdaniem, jesli ktos jest zainteresowany nowinkami, nowowdrazanymi technologiami to powinien sie tu pojawic :) Jest duuuuuuzo do ogladania.
Pozdro z Poznania
Tab

mundzia
24-01-2006, 13:01
Witam!!
Byłam rok temu i bede w tym roku... podłapałam w zeszlym roku kontakt z firma od oczyszczalni sciekow, okien, instalacji, podejrzalam kominki, plytki i jeszcze wiele wiele innych rzeczy... robili mi tez wyceny na przykład okien itd na miejscu, mozna je dokladnie tam obejrzec, pomacać :D:D:D
ogolnie jestem zadowolona, ale tez moze na to wplywa fakt, ze ja lubie łazic i ogladac takie róźne rzeczy zwiazane z budowaniem i wykanczaniem domków :) :) :)

pozdrawiam :)

tczarek
24-01-2006, 13:26
Ja byłem i już nie pojadę. Z takim inwestorem indywidualnym mało kto chce rozmawiać i zbywa dając "tony" uletek z których jak już ktoś napisał przydatne mogą być jedna lub dwie sztuki. Więcej znalazłem w internecie. Z drrugiej strony nie ma się co dziwić bo wykupienie stoiska na takuch targach odpowiednio kosztuje i małe a solidne firmy nie zawsze chcą inwestować.
Nie jadę.

ryby
24-01-2006, 14:52
Ja właśnie wróciłem i niestety jestem rozczarowany. Nie znalazłem żadnego producneta POŚ z drenarzem, z kotłami na paliwo stałe to tylko namiot Hef-a przed pawilonem i nic więcej.
Mundzia. jeśli możesz podaj mi na priv namiary producenta oczyszcalni i jeśli się zdecowałaś to coś o kosztach.
pzdr.

mundzia
25-01-2006, 09:39
ryby oczywiscie dam namiary, ale dzis ich nie mam przy sobie, mam w domu. Jutro bede na targach. W piatek Ci odpisze... oki???
Pamietam tylko ze sa z Pleszewa i wstepnie (bez ogladania warunkow w rzeczywistosci) wycenili na okolo 8 tys złotych...
pozdrawiam i w piatek powiem jak bylo :)

mundzia

KaiM
25-01-2006, 10:17
ryby oczywiscie dam namiary, ale dzis ich nie mam przy sobie, mam w domu. Jutro bede na targach. W piatek Ci odpisze... oki???
Pamietam tylko ze sa z Pleszewa i wstepnie (bez ogladania warunkow w rzeczywistosci) wycenili na okolo 8 tys złotych...
pozdrawiam i w piatek powiem jak bylo :)

mundzia

Mundzia to wklikaj mnie też proszę do tej wiadomości o oczyszczalni.

Ja myślę że więcej producentów i instalatorów będzie na targach INSTALACJE 2006 też w Poznaniu w dniach 28.03.2006 - 31.03.2006. Tutaj więcej informacji: http://instalacje.mtp.pl/pl

KAS01
25-01-2006, 12:27
Naprawde dużo jest tylko producentów drzwi (jak posegregowałem katalogi, to połowa była właśnie od nich). Pozostałymi branżami przydatnymi na etapie wykończeniówki byłem rozczarowany (może jeszcze poza schodami). Dużo wystawców, ale ich nazwy nic mi nie mówiły. Brakowało mi tych największych. Właściwie z każdej branży która by mnie interesowała był tylko jeden (np. wełna - Rockwool, płyty GK - Nida, systemy ociepleń Kreisel i paru nieznanych, grzejniki - Purmo, kotły- Viessman, instalcje co i cwu - Wavin, kominki bez płaszca - Spartherm, Tim).
Podsumowujac: jak ktoś jest z okolic Poznania, to warto się wybrać, a jeśli trzeba by przyjechać z dalszej okolicy to lepiej sprawdzić w internecie, czy są firmy które nas interesują. I prawdą jest też to, ze są to targi raczej dla profesjonalistów (większość zwiedzajacych w garniturach - wg MTP jest ich 85%)
pozdrawiam
Konrad

irtad
26-01-2006, 13:45
Byłem, właśnie wróciłem i powiem że NIE WARTO. Jak ktoś z Poznania to można się przejść. Podejście do klienta indywidualnego beznadziejne. To samo można obejżeć w internecie i na reklamówkach. Jednym słowem strata czasu i pieniędzy.

sylwia i rafał
26-01-2006, 21:21
właśnie nas odwiedliście od wyjazdu,mamy ok.200 km. do poznania i w ostatniej chwili rezygnujemy.Może pojedziemy w przyszłym roku jak będziemy wykańczać,a w takim układzie pojedziemy tak jak w zeszłym roku na wrocławskie targi,nawet było nieźle-no i bliżej :wink:

Olsen
26-01-2006, 21:44
Byłem, właśnie wróciłem i powiem że NIE WARTO. Jak ktoś z Poznania to można się przejść. Podejście do klienta indywidualnego beznadziejne. To samo można obejżeć w internecie i na reklamówkach. Jednym słowem strata czasu i pieniędzy.

To prawda podejście do klientów beznadziejne, ale do hurtowników owiele lepsze :wink: ale i tak bardzo słabe

mundzia
27-01-2006, 08:26
Witam!!
Bylismy wczoraj i ogolnie jestemy zadowoleni... dogadalismy sie w sprawie okien z Gebauerem, w sprawie dachowki z Jopkiem i przygladnelismy sie roznym drzwiom i oknom, ale tez wiemy duzo wiecej o kominkach makotermu, mamy namiary na polecanego przez nich fachowca z naszego regionu - co nas tez bardzo interesowalo-jestesmy zadowoleni bardzo, a i kociol kondensacyjny, ze stali nierdzewnej, firmy unical zwrocil nasza uwage dosc istotnie... poza tym pompy ciepla-facet duzo opowiadal, ale bylo takie zainteresowanie ze sie do niego dobic nie moglismy :D
i czasu nie starczylo na inne pawilony niestety :)
w sprawie oczyszczalni odpowiem zainteresowanym na priv...

pozdrawiam

Mundzia :)

tomjot
27-01-2006, 09:04
Witam!!
Bylismy wczoraj i ogolnie jestemy zadowoleni... dogadalismy sie w sprawie okien z Gebauerem, w sprawie dachowki z Jopkiem i przygladnelismy sie roznym drzwiom i oknom, ale tez wiemy duzo wiecej o kominkach makotermu, mamy namiary na polecanego przez nich fachowca z naszego regionu - co nas tez bardzo interesowalo-jestesmy zadowoleni bardzo, a i kociol kondensacyjny, ze stali nierdzewnej, firmy unical zwrocil nasza uwage dosc istotnie... poza tym pompy ciepla-facet duzo opowiadal, ale bylo takie zainteresowanie ze sie do niego dobic nie moglismy :D
i czasu nie starczylo na inne pawilony niestety :)
w sprawie oczyszczalni odpowiem zainteresowanym na priv...

pozdrawiam

Mundzia :)
No to pogratulować :lol:
W zeszłym roku, kiedy byłem przed etapem stanu surowego - targi były naprawdę interesujące; teraz na etapie wykończeniówki - nędza. Byłem nastawiony na obejrzenie m.in. kominków, odkurzaczy centralnych - a tego bylo jak na lekarstwo. Rozmowa z Gebauerem, od którego miałem ofertę - nie rzuciła mnie na kolana (wychodzi na to, że będę najpewniej zamawiał okna bezpośrednio na opolszczyźnie - tam jest bardzo duża konkurencja a i ceny dużo niższe - choć ciekawe bo Gebauer też z tamtąd). I tylko jesli chodzi o podłogi, drzwi no i może okna - było sporo wystawców. Kiedyś więcej było 'instalacji' na budmie, ale to się skończyło od czasu kiedy instalacje są na osobnych targach.

Zukow
27-01-2006, 09:09
Czyli nie warto jechać

Coś zniechęcające są wasze wieści

mundzia
27-01-2006, 09:13
przepraszam, wkradł sie błąd w moim poscie.... kociol nie jest firmy unical tylko ACV.... ups... :oops: za duzo tego wszystkiego...

mundzia

zuczek
27-01-2006, 09:22
Nie wszystkie firmy mają beznadziejne podejście do inwestora indywidualnego. Są takie, które chętnie udzielą wyczerpujących informacji, ale są też takie, które mają na to olew, albo jeszcze takie, w których siedzi panienka, która nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania.

My ogólnie byliśmy zadowoleni m.in. z firm okien dachowych, ceramiki, ytonga. Natomiast beznadzieja obsługa jeśli chodzi o creatona i odkurzacze centralne.

P.S. Warto zabrać ze sobą projekt.

Pozdrawiam

zuczek
27-01-2006, 09:31
Z creatonem to w ogóle był obciach jak nie wiem. Akurat tak się składa, że planujemy tą dachówkę i mieliśmy jeszcze kilka pytań. Podchodzimy, pytamy, gość na nas patrzy z góry na dół i mówi:
- Hmm... hmm... Ale wie pan... to jest bardzo droga dachówka...
mąż:
- I pewnie pan myśli, że skoro jestem ubrany w rozciągnięty sweter i dżinsy, a nie garnitur, to mnie na nią nie stać?
gostek:
- :oops: :oops: :oops:

Warto iść. Można się trochę pośmiać z niektórych :wink:

Zukow
27-01-2006, 09:35
nieźle mu powiedziałeś

tak trzymaj

ja na twoim miejscu bym w czasie negocjacji przypomniał im o tym incydencie
zmieknie im rura

zuczek
27-01-2006, 09:42
To akurat mój mężuś powiedział. Ja musiałam się dyskretnie oddalić żeby nie wybuchnąć przy panu śmiechem :wink:

Zukow
28-01-2006, 05:56
A co mi tam jednak jadę choś dziś koniec

Zukow
28-01-2006, 05:58

Zukow
28-01-2006, 06:00
właśnie sprawdziłem targi się wczoraj skończyły
dobrze że lubie wszystko sprawdzać dwa razy