PDA

Zobacz pełną wersję : Do wszystkich jednoroczniaków którym sie udało



kodaka
20-01-2006, 22:03
Mam zamiar wybudować dom i wprowadzić się do niego w ciągu jednego roku. Na chwilę obecną stoją fundamenty.
Ile czasu zajmują poszczególne etapy i na co zwrócić uwagę aby było to możliwe. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. Dom o powierzchni całkowitej z garażem 200m2


Mirek

Whisper
20-01-2006, 22:30
Zadałeś pytanie, na które nie da się łatwo odpowiedzieć ;) Ale powiem tak:

Po pierwsze - starać się dograc ekipy, żeby nie było przestojów, "bo wszyscy tynkarze są zajęci". Dziwnym trafem sezon na tynkarzy przypada latem, na ocieplaczy jesienią. Pamiętaj, że wszyscy chcą się wprowadzić na święta. Nawet Chuck Norris ;) :lol:

Po drugie - dokładnie opracować... wykończeniówkę. Wiedzieć jaka glazura, ile, gdzie kupić, ile się czeka. To jest horror jeśli tego nie wiesz wcześnej.

Po trzecie - patrzeć im na ręce. Osobiście jestem za obcinaniem rąk wykończeniowcom, ale jeśli już muszą coś zrobić, to nie zachwycać się tym, że już jest pięknie i kolorowo, tylko szukac dziury w całym. Zaręczam Ci, że i tak potem powychodzą różne kwiatki ;)

rs6000
21-01-2006, 06:01
Mnie się udało - w 6 miesięcy wybudować.

kodaka
21-01-2006, 18:43
Chodziło mi o bardziej precyzyjne ramy czasowe np. instalacja elektryczna 2 tygodnie, wod - kan 3 tygodnie, tynkowanie miesiąc itp. Tym samym znając orientacyjny czas poszczególnych etapów można po pierwsze dograć precyzyjnie pozostałe terminy dla ekip , po drugie zamówić na odpowiednią chwile materiały.