PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebna głowica termostatyczna do grzejnika z programem cz



24-01-2003, 20:11
Witam i o poradę pytam.
Właśnie potrzebuję w/w głowic 5 szt aby sterować cześcią domu (pomieszczenia lekarskie).
Sądzę, że głowice w zakupie będą tańsze, niż wykonanie dodatkowego obiegu ze sterowaniem.
Proszę poradżcie gdzie szukać i jakiej firmy ?

Dziękuję Jolka

wega
24-01-2003, 20:46
http://www.herz.com.pl/cgi-bin/catalog/product/22 to głowica
a to kontakt http://www.herz.com.pl/kontakty.html

Pzdr.

mirzaw
24-01-2003, 21:20
Jeśli jeszcze nie masz pieca i CO to zastanów się nad dwoma obiegami - w rurach nie musi krążyć woda. Polecam piec (sam taki kupiłem) co ma możliwość sterowania dwoma obiegami - ARISTON ECOPLUS - kondensacyjny za 6200

Mirzaw

25-01-2003, 06:29
mirzaw
Chodzi właśnie o to, że kocioł już mam. Sterowanie jest dobrane na 2 obiegi (grzejniki i podłoga) dlatego nie chcę ze względu na koszty trzeciego obiegu.

Jolka

Marek13
25-01-2003, 12:36
Polecam głowice programowalne firmy Danfoss. Katalogowa cena to 127 zł brutto, ja dostałem jeszcze 10% rabatu. Pozwalają na obniżenie temperatury o 3 stopnie. Są bardzo stabilne, tzn. utrzymują zadaną temperaturę. Od dwóch miesięcy stosuje je w połowie domu, obniżając temperaturę w pomieszczeniach, w których nie przebywam w nocy. W tych termostatach nie można regulować stopnia obniżenia temperatury, ale te 3 stopnie to optimum, w moim przypdaku dojście do normalnej temperatury trwa ok. 1 godz.

aziel
27-01-2003, 11:17
Takie głowice w ofercie ma również Honeywell.
Ciekawy system oferowany jest w sieci wysyłkowej CONRAD ELECTRONIC - nadajnik z programatorem na ścianie, głowice sterowane radiowo - nie trzeba zmieniać programu na każdej głowicy. (głowica 199zł, sterownik z jedną głowicą 350 - 399zł)
O ile mnie dobrze poinformowano, to głowice Danfos-a pasują jedynie do zaworów termostatycznych tej firmy. Jeśli więc masz grzejniki z wbudowanym zaworem, to niestety pozostają jedynie pasujące głowice. (MAREK 13 daj znać jak jest inaczej)

Marek13
27-01-2003, 11:54
W katalogu jest wymienionych kilka typów grzejników (są trzy rodzaje tych głowic), trzeba się zapytać. Ja kupowałem do Purmo.

27-01-2003, 15:50
Dziekuję wszystkim za poradę

Jolka

mirzaw
27-01-2003, 20:16
Witaj anonimowy.
Mam jedno zasadnicze pytanie - co chcesz sterować w podłodze?
Temperaturę?
Czy wiesz jaką bezwładność cieplną ma ogrzewanie podłogowe oparte na wodzie ?
Zastanów sie, albo poradź jakiegoś fachowca.
Przecież podłoga nie jest z aluminum czy stali, nie nagrzewa się czy chłodzi w 5 minut tylko w kilka godzin (zależy od grubości warstw.
Przemyśl to jeszcze!