PDA

Zobacz pełną wersję : Czym grzać



EWA-S
21-01-2006, 12:23
Szukam podpowiedzi -wynajete pomieszczenie nie ma wody,gazu,komina, farelka tyle o ile.może znacie inny pomysł.czy są jeszcze do dostanie gdzies jakieś jakieś piece akumulacyjne,może ktoś ma dobry pomysł.To jest pomieszczenie sklepowe więc jakieś duże inwestycje nie warto.Piec gazowy na butlę boję sie takiego gazu a i podobno boli głowa po paru godzinach.Czy jest jeszcze cos innego co ogrzeje i nie póści mnie z torbami.

Rezi
21-01-2006, 13:43
piece katalityczne na naftę - ale czy boli głowa po ty ...nie wiem

Juras XR4Ti
21-01-2006, 14:02
Witam

Akumulacyjny jak najbardziej ma sens, ale tylko przy rozliczeniu dwutaryfowym. Jak go nie masz, to konwektor tylko...

Pozdrawiam - Juras

Jeż
21-01-2006, 14:41
Dla wynajetęgo najlepszym rozwiązaniem byłaby przenośna nagrzewnica olejowa z odprowadzeniem spalin na zewnątrz. 8 lat temu zastosowałem takie rozwiązanie w hurtowni z materiałami wykończeniowymi dla domu.

EWA-S
21-01-2006, 19:09
Czy to odprowadzenie spalin to typowy komin do góry czy jakieś boczne odejscie przez ścianę,bo prowadzenie komina do góry ta nie możliwe jakiś stryszek nad nami a sufit to płyta gk.Nie wiem czy właściciele wyrażą zgodę na kucie przez ściane,a te spaliny to tak jak z pieca dym czy takie nie widoczne?,a ten olej to duży pojemnik musi być,Proszę o przybliżenie mi tego tematu.
Prąd jest dwutaryfowy na szczęście,tylko gdzie szukać pieca akumulacyjnego i jakie jest jego "zapotrzebowanie" na prąd,bo jeden wiatraczek + olejowy puści mnie z torbami.

Jeż
21-01-2006, 20:34
Do EWY-S
Prosze poszukać w internecie pod hasłem "nagrzewnice olejowe". Przepraszam, że odsyłam do internetu, ale nic nie wiem o Pani sklepie, nawet jaką ma powierzchnię i kubaturę, jaka izolacyjność cieplną itd. Dlatego żadnej konkretnej nagrzewnicy nie moge zaproponować. Proponuję natomiast, aby po znalezieniu sklepu lub producenta nagrzewnic olejowych, zwróciła się pani do nich o pradę - jaka wielkość, moc, na czym polegałaby instalacja, jakie odprowadzenie spalin, ocieplone czy nie itd. Ja tylko mogę Pani napisać powtórnie, może szerzej, jak i dlaczego 8 lat temu rozwiązałem podobny problem. Po rozważeniu różnych propozycji wybrałem nagrzewnice olejową z odprowadzeniem spalin jako optymalne rozwiązanie. Dlaczego? Bo wszelkie źródła ciepła zasilane elektrycznie, akumulacyjne czy nie, są najbardziej komfortowe, ale najdroższe w eksploatacji. Znacznie tańszy jest gaz i olej, jeszcze tańszy węgiel, a najtańsze drewno, trociny itp. Gdyby w sklepie był komin i jeśli sklep jest mały - to proponowałbym przenośną kozę. Są teraz w sprzedaży bardzo atrakcyjne i tanie. Ale komina chyba nie ma. Gazu najwyraźniej boi się Pani, więc pozostaje olej opałowy. W związku z tym nagrzewnica olejowa z odprowadzeniem spalin, aby w sklepie było czym oddychać. Zajmuje niewiele miejsca - 0,5m2 może. To zależy od wielkości. Nie wymaga super komina. Wystarczy boczne odejście przez okno na przykład. Ale te szczegóły powinien Pani przekazać sprzedawca lub producent i znajdzie je Pani w instrukcji obsługi wybranej nagrzewnicy.

EWA-S
21-01-2006, 20:52
Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc być moze bedzie to najbardziej optymalne wyjście.Poszukam bo zainteresowało mnie to.Pozdrawiam

Majgeniusz
21-01-2006, 22:49
Jeszcze są promienniki elektryczne. :lol: Stawiasz czy wieszasz tam gdzie chcesz żeby grzało i nie musi całego pomieszczenia ogrzewać! :lol: :wink: