PDA

Zobacz pełną wersję : koszt miesiecznego ogrzewania domu



asia_grzes
21-01-2006, 15:05
witam.Kupujemy dom,musimy wybrać metodę ogrzewania go.Zależy nam na jak najoszczędniejszej metodzie.proszę o Wasze rady.jakie macie miesieczne rachunki za ogrzewanie domu i jaką metdodą?jakie są wady a jakie zalety:
-kominki
-konwektory
-piece akumilacyjne
-co weglowe

ogrzewanie na gaz nie wchodzi w grę


dziękuję za wszystkie opinie.pozdrawiam

asia_grzes
21-01-2006, 19:52
szukałam,ale przy moim rocznym synku mam zadanie utrudnione:),podaj wiec gdzie sa interesujace mnie informacje.
ponawiam tez prośbę o informację o Waszych miesięcznych rachunkach za ogrzewanie domu.dziękuję za wszelkie odpowiedzi
pozdrawiam wszystkich

Majka
21-01-2006, 19:59
miesięcznie nie dam rady
ale mogę podać ile wydajemy rocznie 8)
kocioł gazowy + kominek z płaszczem wodnym
gaz 2600zł, drewno 1000zł - dom 200m2, ogrzewane 160m2

elpo
03-02-2006, 21:05
znajomy kupił piec na groszek węglowy, dom dobrze ocieplony, sprawny piec , jest bardzo zadowolony choć wokół wszedzie gaz. pomyśl tez nad takim rozwiązaniem. ach, ja mam dom 350, ocieplony 15cm, żałuję, że nie więcej, ale jestem zadowolona że nie dałam się skusić na 12cm, w zimie miesięczne koszty gazu ziemnego to ok.450-500zł wraz z ciepłą wodą, a osób 6 do obmycia. kaloryfery konwektory bo takie zastaliśmy juz w tym domu, temperatura na piecu 40-45 st.C. uważaj tylko aby pomieszczenia nie były zbyt wysokie. moja sypialnia na poddaszu, piękne belki plus wykończenie płytami, wysokość w szczycie chyba 4m, w czqasie tych wielkich mrozów 30stC temperatura nie była wyższa niż 17, a w pokojach murowanych w tym samym czasie 20-21.

margen
16-05-2006, 11:57
a co jest?
to gotowy dom?

Marek30022
16-05-2006, 12:21
Spotkałem się z taką klasyfikacją.
Najtaniej węglowe ale trzeba mieć na to warunki i koszt "bezobsługowej" kotłowni też pewnie jest spory.
Później gaz ziemny,
Olej opałowy
Propan z butli porównywalny z prądem w tańszej taryfie.

Tak było podobno 2-3 lata temu. Jak jest teraz nie wiem.

Co do ogrzewania kominkiem to są dwie sprawy: cena drewna i uciążliwość - kotłownia w salonie.