PDA

Zobacz pełną wersję : WIĘŹBA, KRYCIE DACHU TERAZ!!!POMOCY!!



TOSIAP
21-01-2006, 16:31
HEJ!
LUDZIE POMÓŻCIE!!
SPAĆ JUŻ NIE MOGĘ PRZEZ TEN "DACH". CZY MOŻNA W TAKICH ZIMOWYCH WARUNKACH KOŃCZYĆ DACH? MAM WIĘŹBĘ I WYKONAWCA CHCE RUSZYĆ Z DALSZĄ ROBOTĄ TZN. KŁAŚĆ FOLIĘ, KONTRŁATY I BLACHODACHÓWKĘ. DZISIAJ NP. PADAŁ DESZCZ, TROCHĘ POWYŻEJ ZERA, ALE OD JUTRA STRASZĄ ZNÓW MROZAMI.
MOŻE ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ CIERPLIWY NA FORUM I WYTŁUMACZY TO WSZYSTKO BLONDYNCE! :(

Majka
21-01-2006, 18:01
powiedz wykonawcy, że pogoda musi się ustabilizować. Doświadczenia niech robi za swoją kasę.

chopinetka
21-01-2006, 18:28
Witaj

Wybacz mi tą złośliwą uwagę, ale ciekawa jestem czy ręce wykonawcy nie przymarzną do blachy, może warto to sprawdzić. Chyba ,że to "wielka stopa". :wink:

ciepło pozdrawiam

Yogi66
21-01-2006, 18:41
Czy Twój wykonawca ma firmę budowlana z która zawarłaś umowę? Czy też Twój wykonawca to tylko "fachowiec" zatrudniony na czarno.
Jeśli to drugie to zwróć uwagę na to, że podczas mrozów będzie musiał być ubrany bardzo grubo co znacznie ograniczy jego ruchy a to wraz z faktem, że ośnieżone czy też nawet oblodzone elementy więźby, łat i kontrłat a zwłasza blachodachówki są niebezpieczne spowoduje Twoją i tylko Twoją odpowiedzialność za ewentualny wypadek.

Z tego też powodu odradzam.

Facet chce koniecznie zarobić. W taką pogodę nigdzie pracy w "swoim fachu" nie znajdzie. Będzie siedział bezczynnie w domu aż do kwietnia.
To powoduje jego "chęci"

TOSIAP
21-01-2006, 20:53
MAM UMOWĘ Z FIRMĄ BUDOWLANĄ NA WYKONANIE DOMU "POD KLUCZ".
SPÓŹNILI SIĘ TRZY MIESIĄCE Z TYM DACHEM.... A KASA BY SIĘ PRZYDAŁA.... A JA NIE CHCĘ PŁACIĆ DOPÓKI NIE BĘDZIE DACHU. PANOWIE WIĘC SIĘ SPIESZĄ, CZY IM ŁAPKI PRZYMARZNĄ TO MNIE MAŁO OBCHODZI, BO JAK MIELI DOGODNE WARUNKI TO NIC NIE ROBILI LUB U INNYCH PRACOWALI.
MNIE BARDZIEJ INTERESUJE TO CZY TE WARUNKI ATMOSFERYCZNE ŻLE NIE WPŁYNĄ NA POŹNIEJSZY STAN DACHU TZN. CZY NIE BĘDĘ MIAŁA WILGOCI, JAKIEGOŚ GRZYBA ITP.
PROSZĘ POWIEDZCIE CO O TYM SĄDZIECIE. :(

jajmar
21-01-2006, 21:41
PROSZĘ POWIEDZCIE CO O TYM SĄDZIECIE. :(

Utrudnieniem przede wszytkim są warunki atmosferyczne, skoro więźba stoi to moknie, jak ją przykryją to tylko jej zrobi na plus. A co do płacenia masz zupełnie rację po skończonej robocie, a jak masz w umowie kary to strasz karami za zwłokę.


I na przyszłość wyłącz CAPS LOCK !

marekf
21-01-2006, 21:43
Witam
Sprawdz na stronie producenta blachy {nie tłoczni blachy} lub zadzwoń do jakiej ujemnej temp. można układać blachę .Coś mi sie zdaje że przy niskiej temp może pękać powłoka na blasze.
U mnie jest już -18 st więc nie wyobrazam sobie jak można w takie zimno precyzyjnie układać blachę.
Marek

TOSIAP
21-01-2006, 21:50
Oczywiście kary w zawartej umowie są i dlatego wzięli się Panowie do pracy. Rozumiem Jajmar, że czym szybciej przykryją dach tym lepiej?

Marku myślę, że przy -18 temp. to nikt nie bedzie kładł blachodachówki. Martwię się jednak czy mokry śnieg i np. -5 temp. nie zaszkodzi foli itp.

długi
21-01-2006, 21:53
Warunki atmosferyczne napewno wpłyną na dokładność wykonania dachu , bo ... wtych warunkach gwarantuję ,że będą robić bardzo szybko i nie koniecznie dokładnie. Poza tym sprawdż w parametrach materiałów (najlepiej na stronie producenta)w jakich warunkach można je kłaść. marekf zgadzam się z tobą.
A grzyb może grozić i nie dlatego że pokrycie kładzione zimą ale dlatego ,że niedokładnie.

marekf
21-01-2006, 22:17
witam
Znalazłem taką stronę o kryciu dachów www.dachy org.
Jest tam wzmianka o temp min od -5 do +5 st w zaleznosci od tego czy obróbka jest ręczna czy maszynowa.
Ciekawa strona -mozna zostac blacharzem.
Pozdrawiam
Marek

TOSIAP
21-01-2006, 23:02
Dzięki Długi i Marekf. Sprawdzę zaraz stronę.
Pozdrawiam. :wink:

rafałek
22-01-2006, 16:37
Ja się tylko zastanawiam jak przy obecnych ujemnych temperaturach zachowa się folia dachowa? Czy nie będzie sztywniejsza i bardziej podatna na uszkodzenia których przy takim mrozie nikt nie będzie szukał i naprawiał...

TOSIAP
23-01-2006, 10:24
No właśnie... Rafałek to jest właśnie to... jak sie będzie zachowywać folia i zmarnięte drewno? Wiadomo, że teraz nikt mi nie będzie kończył tego dachu jak jest - 20 stopni, ale jak przyjdzie około -2 to jaki to ma wpływ wszystko razem na siebie tego nikt mi nie powiedział. Może komuś się nudzi i coś napisze. :(