PDA

Zobacz pełną wersję : ceramika z Harasiuk, wienerberger, markowicze a może Hadyków



adam153
21-01-2006, 19:46
Szef składu poleca mi Markowicze w cenie max 220 kl 15 35 zł za 1 m (22 szt/1m kw.)kw., U-180 kl.15 39 zł m kw. Podobno wieneberger trafia się kruchy. Czy lepiej z Maxa czy pustaka U? chodzi mi tu o grubość sciany tzn. czy U nie będzie za cienki,

Joasia
22-01-2006, 00:32
Ma rację. Markowicze są b. dobre, Hadykówka świetna, a Wien - kiepskawy.
U (25 cm) całkowicie wystarczy.

22-01-2006, 16:49
Harasiuki nierówne, równe i dobrej jakości Kozłowice.

basset
24-01-2007, 07:45
U mnie stoi 30 palet Hadykówki i czeka na rozpoczęcie robót.

grama
24-01-2007, 08:50
Ja budowałem zarówno z MAXa (ściany zewnętrzne), jak i z U-220 - oba pustaki z Markowicz. O ile MAX był równiutki, i bardzo mocny (majster mówił, że to jedne z najlepszych materiałów z jakich murował), o tyle U-220 zdarzał się po prostu krzywy. Więc o ile nie można zarzucić Markowiczom kruchości, o tyle z trzymaniem wymiarów miewają problemy (fakt, że kupowałem to w szczycie sezonu, kiedy wszystkie cegielnie pracowały pełną parą, a i tak nie nadążały).
Sprawdzić to przed kupnem raczej nie będzie możliwe, więc zastrzeż po prostu w składzie, że jeśli będzie sporo wybrakowanego materiału, to zażądasz jego wymiany (dlatego moim zdaniem, kupowanie w odległych składach, nawet jeśli na pierwszy rzut oka mają lepsze ceny niż składy pobliskie, może być znacznie droższe - koszt dokupienia jednej palety/reklamacji, itp )

Evva
24-01-2007, 11:25
Całym sercem polecam U-220 z Markowicz. Właśnie co postawiłam stan surowy i mam o nich jak najlepsze zdanie. POLECAM. Były równiutkie, niepopękane, po prostu miodzio.
Jeżeli chodzi o współczynnkik przenikania ciepła to jest lepszy w przypaku cegły U + 12 cm ocieplenia, niż w przypadku MAXa + 10 cm ocieplenia.

adam153
24-01-2007, 19:07
Dzięki za odpowiedzi. Ja swój wybór mam już za sobą. Wybrałem Markowicze. Hadykówka była tańsza ale transport był za drogi. Postawiłem ściany cegła kratówka 12 cm, 2cm luzu, wełna mineralna 12 cm, pustak U-220 19 cm. Niecałe 2 tygodnie temu zrobiłem posadzki. Czekam na wiosnę i wykończeniówkę. Pozdrawiam.

basset
24-01-2007, 19:44
Dzięki za odpowiedzi. Ja swój wybór mam już za sobą. Wybrałem Markowicze. Hadykówka była tańsza ale transport był za drogi. Postawiłem ściany cegła kratówka 12 cm, 2cm luzu, wełna mineralna 12 cm, pustak U-220 19 cm. Niecałe 2 tygodnie temu zrobiłem posadzki. Czekam na wiosnę i wykończeniówkę. Pozdrawiam.

Jaka cene zaplaciles za U-220?

Margo1
24-01-2007, 20:48
Witam,

czy ktoś może się wypowiedziedzieć na temat ceramiki z Odonowa? Chodzi mi o jakość i doświadzczenia budowlane.

Pozdrawiam
Margo

basset
24-01-2007, 21:57
Jesli z tego Odonowa kolo Kazimierzy Wielkiej w swietokrzyskim to slyszalem dobre opinie ale na wlasnym domu nie testowalem.

Krupiarz
24-01-2007, 22:40
A ja budowałem z max-a z Harasiuk, klasa 200.
Bardzo dobra cegła. Trochę czasami nierówna, jak każda ceramika. Ale kolega budował z Plecewic i tam było o wiele gorzej. U mnie tynkarze nie narzekali, a u niego ci sami strasznie biadolili.
Nie da się tego idealnie wypalić. Jeżeli chodzi o parametry cieplne to wydaje mi się, że ma lepsze niż Markowicze.
Ostatecznie wybierałem między Harasiukami i Markowiczami. Obejrzałem na placu jedne i drugie i postawiłem na te pierwsze. Cegła wydawała mi się "cieplejsza".
Ale zgadzam się, że Markowicze to bardzo dobra cegła.

Pozdrawiam

Margo1
25-01-2007, 06:52
Dzieki za te odpowiedzi, ale prosze o wiecej... W ciagu najbliższych dni musze zdecydowac pomiedzy Odonowem a Leierm. Odonów ovczywiscie jest tanszy...
z góry dziękuje...
margo

grama
25-01-2007, 15:46
Dzieki za te odpowiedzi, ale prosze o wiecej... W ciagu najbliższych dni musze zdecydowac pomiedzy Odonowem a Leierm. Odonów ovczywiscie jest tanszy...


Ja zawsze ilekroć oglądałem w składzie Leiera, to był strasznie pokruszony na paletach, ale słyszałem też dobre opinie o tym producencie.
Myślę, że z powyższych wypowiedzi można wysnuć wniosek, iż tak naprawdę ważniejsze jest zobaczenie materiału, który kupujesz, niż tylko poleganie na marce cegielni. Tym najlepszym zdarzają się wpadki, a ci mało znani często produkują bardzo dobre pustaki.
Jeśli więc masz możliwość obejrzenia tych pustaków przed zakupem, to weź kogoś bardziej doświadczonego, niech obejrzy i doradzi. Problemem jest kupowanie materiału, który jeszcze jest w cegielni albo w planach produkcyjnych. Tu pomoże tylko układ z hurtownią, że jak materiał będzie słaby, to wymienią na inny. Markę cegielni stawiałbym jako dalsze kryterium wyboru.

Margo1
26-01-2007, 06:45
dzieki za rozsądną odpowiedź...
margo

adam153
29-01-2007, 19:59
U-220 Markowicze w lutym albo początek marca 2006 r. po 1,66 zł brutto sztuka. cegła K-3 Markowicze po 1,53 zł brutto