PDA

Zobacz pełną wersję : Vitopend222,aquaPLUS VUI282-7,Eurostar AcuHit ZWSE 23-4MFA ?



KAS01
22-01-2006, 00:52
Witam
Szukam do swojego domu najlepszego gazowego kotła z zamknietą komora spalania (kondensat jest dla mnie nieopłacalny).
W tej chwili rozpatruje wiszące dwufunkcyjne z zasobnikiem (1F też biorę pod uwagę, ale o nich tu nie będe pisał)

Założenia są takie:
- nowy dom o pow. uż. 116m2, dobrze ocieplony
- kominek z DGP do każdego pomieszczenia (tym mam zamiar głównie grzać, ale jak wyjdzie, to nie wiem :roll: )
- dwie łazienki; jedna w pomieszczeniu przy kotle, druga nad nim (najdalszy punkt czerpania ciepłej wody, to ok.5m liczone po rurze)
- zlewozmywak kuchenny oddalony od pieca ok 7m
- dwie dorosłe osoby + 6 letnie dziecko (w najbliższej przyszłośći jeszcze jedno)
- ja biore zawsze tylko krótki prysznic (nie lubie wanny), moja partnerka woli wanne
- oboje mamy bardzo nieregularny tryb życia.

Rzuty budynku:
http://www.domek.net.pl/mur_cieply_z_garazem/cieply_parter.jpg
http://www.domek.net.pl/mur_cieply_z_garazem/cieply_poddasze.jpg

Zastanawiam się który kocioł wybrać:
-VIESSMANN Vitopend 222, moc 10,5-24,30kW, zasobnik 50l, wydatek cwu do 20l/min; do kupienia za ok 5350zł (brutto)
-VAILLANT aquaPLUS VUI 282-7, moc 10,4-28kW, zasobnik 20l (warstwowy), wydatek cwu 13,5l/min ; do kupienia za ok 5320zł (brutto)
-JUNKERS Eurostar Acu Hit ZWSE 23-4 MFA, moc 8-23kW, zasobnik 48l, wydatek cwu 17,5l/min ; do kupienia za ok 5380zł (brutto)
-SAUNIER DUVAL ISOMAX F 28 E, moc 10,4-27,6kW, zasobnik 42l, wydatek cwu 19,7l/min ; do kupienia za ok 5630zł (brutto)

*) wszystkie cenny, to najniższe jakie znalazłem w sieci za które można kupić te kotły (głównie allegro)

Dla mnie najciekawiej wyglada Viessmann. Martwi mnie tylko jedna rzecz przy tego typu kotłach. Moc na CO dla mojego domu nie przekroczy raczej 7KW, dodatkowo dom grzany bedzie kominkiem, zimy w okolicach Szczecina są łagodne, więc min. moc każdego z tych kotłów jest za wysoka (kocioł bedzie się właczał i wyłaczał, więc pewnie wpłynie to na zużycie paliwa oraz na jego żywotność). Najlepiej pod tym wzgledem wyglada Junkers, ale wydaje mi się, że ma za małą górną moc jak dla kotła dwufunkcyjnego przy dwóch łazienkach.
Co o tym sądzicie i czy w moim przypadku taki kocioł lepiej się sprawdzi niż kocioł 1F z zasobnikiem (myslałem o 120l)?

Ze wzgledu na bliskość obu łazienek zastanawiam się też nad nie robieniem cyrkulacji (wcześniej ją chciałem). W kuchni byłby wtedy jakiś niewielki elektryczny podgrzewacz pojemnosciowy (bedzie zmywarka, więc nie przewiduje intensywnego korzystania ze zlewozmywaka).
Zastanawiam się tylko jak długo się czeka przy tych kotłach na wodę w umywalce do której jest 5m przewodu?

pozdrawiam
Konrad

KAS01
22-01-2006, 10:13
Dorzucam do listy jeszcze kocioł (za sugestią VPS)
SAUNIER DUVAL Isofast H-MOD F 35 E (http://www.saunierduval.pl/manuals/PDF/Isofast_H_mod_FINAL.pdf) , moc 5-35kW, zasobnik 4l, wydatek cwu 16,5l/min ; do kupienia za ok 4800zł (brutto)
Ma on pożądaną dla mnie moc minimalną (5kW dla c.o. i 6kW dla c.w.u.). Zastanawiam się tylko nad komfortem c.w.u w przypadku poboru w wielu punktach (np wanna i prysznic), przy takich temperaturach zewn. jakie są teraz.
Min. przepływ jaki uruchamia ten kocioł to już 1l/min.
Jest to nowość, więc nie ma na tym forum żadnych informacji dot. tego kotła.
pozdrawiam
Konrad