PDA

Zobacz pełną wersję : Nastawy kotła Zebiec KWKP25



mva
22-01-2006, 11:56
Mam kocioł z podajnikiem firmy Zębie - i mam pytanbie do użytkowników. Jakie macie nastawy na swoim kotle. Bo u mnie na programmatorze mam jedynie czas przerwy 45s, moc dmuchawy i nastaw temepratury 54 C- czy to wszystko ? Bo jak dla mnie to mało 9brak - albo nie znalazłem czsu podawania etc.) pozdrawiam (brr zima)

jarexol
22-01-2006, 12:26
tez jestem zainteresowany tym piecem.jak sie sprawuje?ile pali?

mva
22-01-2006, 12:31
U mnie spalił przez 2,5 miesiąca 2,5 tony węgla. Dom ma 200 m2 parter ogrzewany na 100 pietro na "pół gwizdka" plus CWU 200litrów. Zasyp obecnie co 4 dni - ale chyba miałem słaby węgiel bo zostawał strasznie duzo zużlu i musialem wybierać popioł co 2 dni. Z pieca jestem zadowolony ale interesują mnie oarametry na jakich pracuje u innych użytkownikow.

mack
22-01-2006, 15:51
. Zasyp obecnie co 4 dni - ale chyba miałem słaby węgiel bo zostawał strasznie duzo zużlu i musialem wybierać popioł co 2 dni.

pytanie laika- co robi sie z popiołem z kotła/kominka?

andrzej-sk
22-01-2006, 15:56
U mnie spalił przez 2,5 miesiąca 2,5 tony węgla. Dom ma 200 m2 parter ogrzewany na 100 pietro na "pół gwizdka" plus CWU 200litrów. Zasyp obecnie co 4 dni - ale chyba miałem słaby węgiel bo zostawał strasznie duzo zużlu i musialem wybierać popioł co 2 dni. Z pieca jestem zadowolony ale interesują mnie oarametry na jakich pracuje u innych użytkownikow.

a jaka temperatura wewnątrz domku? ile płaciłeś za węgiel?

rafałek
22-01-2006, 16:02
. Zasyp obecnie co 4 dni - ale chyba miałem słaby węgiel bo zostawał strasznie duzo zużlu i musialem wybierać popioł co 2 dni.

pytanie laika- co robi sie z popiołem z kotła/kominka?

Z kominka (zakłądam, że palisz drewnem :wink: jak również z kotła na drewno możesz dodawać do kompostu - ja obecnie rozsypuję po działce (zaorana). Jednak z węglowym to już jest pewny problem. Można u mnie wysypywać do kubła na śmieci, ale pytanie czy zmieszczą się wtedy śmieci...

Pozostaje jeszcze możliwość "napray" lokalnej drogi gruntowej - tylko na ile to jest ekologiczne?

slawturo
22-01-2006, 19:03
mva , jeżeli co drugi dzień wybierasz popiół, to rzeczywiście coś ze spalaniem węgla lub samym węglem jest nie tak. Ja wybieram raz na 2 ( dwa) tygodnie, dopiero, gdy jest pełen popielnik. Już w innych wątkach przewijał się temat ilości spalanego węgla i konkluzja była taka, że tona na miesiąc w sezonie grzewczym jest ok.
Bardzo duże znaczenie ma czy budynek jest nowy ( pierwszy sezon), czy nie.
Gdy odpaliłem mojego Zębca w listopadzie i rozpoczeło sie nagrzewanie budynku to przez kilkanaście dni spalił bardzo dużo węgla. Obecnie po 2 miesiącach wszystko się unormowało. Także bez paniki, słyszę czasami głosy ludzi, którzy dopiero co zaczeli grzać i sa, tak jak ja wcześniej, lekko przerażeni apetytem kociołka. Dopiero teraz widzę, że posadzki wyschły ( wylewane w październiku). Sądzę, że na drugi sezon (tak jak czytałem gdzieś na forum) spali nawet do 30 % mniej węgla. Mnie zadowoli nawet liczba 5-6 ton na sezon, jak pomyślę, że sąsiad spali 3000 litrów oleju to i tak jestem do przodu :P

andrzej-sk
22-01-2006, 22:10
mva , jeżeli co drugi dzień wybierasz popiół, to rzeczywiście coś ze spalaniem węgla lub samym węglem jest nie tak. Ja wybieram raz na 2 ( dwa) tygodnie, dopiero, gdy jest pełen popielnik. Już w innych wątkach przewijał się temat ilości spalanego węgla i konkluzja była taka, że tona na miesiąc w sezonie grzewczym jest ok.
Bardzo duże znaczenie ma czy budynek jest nowy ( pierwszy sezon), czy nie.
Gdy odpaliłem mojego Zębca w listopadzie i rozpoczeło sie nagrzewanie budynku to przez kilkanaście dni spalił bardzo dużo węgla. Obecnie po 2 miesiącach wszystko się unormowało. Także bez paniki, słyszę czasami głosy ludzi, którzy dopiero co zaczeli grzać i sa, tak jak ja wcześniej, lekko przerażeni apetytem kociołka. Dopiero teraz widzę, że posadzki wyschły ( wylewane w październiku). Sądzę, że na drugi sezon (tak jak czytałem gdzieś na forum) spali nawet do 30 % mniej węgla. Mnie zadowoli nawet liczba 5-6 ton na sezon, jak pomyślę, że sąsiad spali 3000 litrów oleju to i tak jestem do przodu :P

a jaką powierzchnię ogrzewasz?

Budyn
25-01-2006, 17:13
A jakiego węgla używasz? Też mam Zębca i wybieram co dwa dni. Sypie ekogroszek (390 zł tona), ale podejrzewam że skład węgla gdzie go kupiłem nie jest do końca uczciwy
Pozdr
B

slawturo
25-01-2006, 17:40
Ogrzewam 200 m2. Wprawdzie dom jeszcze nie zamieszkamy, obecnie przebywa tam tylko ekipa od wykończeniówki i mocno nie grzeję, ok 15-16 st C, ale popiół wybierałem ostatnio chyba tak na początku zeszłego tygodnia. Dzisiaj zaglądałem do kotła i stwierdziłem, że jutro wybiorę ( nie chciało mi się a w popielniku był jeszcze luz).Fakt, że przez te mrozy i palił więcej. Na kotle temp. 55 st. C podawanie co 30 s. Na workach jest nazwa EKORET (czy coś podobnego),dokładne dane mogę podać jutro jak będę w domu to spiszę.

slawturo
25-01-2006, 20:29
Jakie macie nastawy na swoim kotle. Bo u mnie na programmatorze mam jedynie czas przerwy 45s, moc dmuchawy i nastaw temepratury 54 C- czy to wszystko ?
Aby mieć dostęp do innych parametrów należy wejść w ustawienia serwisowe: włączyć programator w przyciśniętym przyciskiem START/STOP.