PDA

Zobacz pełną wersję : Domek drewniany - problem !



Lecho M.
25-01-2003, 10:08
Odziedziczyłem mały domek (63 m2 ), działka 670 m. Problem jest tego rodzaju - usytuowany jest bardzo blizko drogi , około 1 m od płotu,no i jest dość mały.Mam zamiar przesunąć go o około 3,5 m w głąb działki i dobudowac z 3m ,a także zaadaptować poddasze co się wiąże ze zrobieniem nowego dachu.Jak można zauważyć będe miał z tym wszystkim TROCHĘ roboty, ale sen z powiek mi spędza jakim materiałem dobudować do drewniaka, i z czego zrobić strop nad całym budynkiem (stary jest do wymiany ).
Może ktoś mi poradzi-czekam z niecierpliwością . z góry dziękuje
Leszek.

marek200
25-01-2003, 19:11
Lecho nie przejmuj się jakim materiałem dobudować, to nie ma znaczenia. A jeżeli chodzi o strop, to z uwagi na starszą część, tę istniejącą, najlepszy będzie drewniany.
A tak w ogole to przecież i tak będziesz potrzebował projektu, więc musisz skorzystać z usług projektanta on ci podpowie wszystko.

Ryszard1
25-01-2003, 20:35
A nie lepiej wybudowac wszystko od nowa, wykorzystujac
material z rozbiorki ?
Nowy dom chcesz miec w innym miejscu, z mocniejszymi scianami
aby na nich postawic pietro i do tego ma miec wieksza
powierznie. Najczesciej jest tak ze remont jest drozszy od nowego,

orfi
20-04-2003, 14:34
Może się ktoś wypowiedzieć, kto już mieszka kilka lat w domu szkieletowym drewnianym i cos sprawdzonego może na ten temat powiedzieć? Bo jak dotąd to wypowiadają się ludzie, którzy jak sadze tylko przypuszczają o istniejących wadach a nie przechodzą przez to wszystko. Ponieważ stoję przed dylematem takiego domu czy postawić szkielet drewniany czy murowany to proszę o sprawdzone informacje?! I o ogrzewanie również... Jakie ogrzewanie w 70 m2 domu szkieletowym drewnianym z poddaszem /razem 70 m2/ - mały, ale swój?!! Czy można się spodziewać conajmniej 30 letniej dobrej kondycji tego domu? Za takim budowaniem przemawiają dwa aspekty wg mnie: niewiele tańszy.... Jakieś 100.00 Do 200.00 pln na m,2...ale to nie wszystko... Uzysk pow,uzytkowej przy pow. zabudowy 100 m2 jest to Ok 10 m2 - to jakby nie było ładny pokój za darmo! Dobrze wykonany dom w techn.szkieletu drewnianego to myślę ze nie jest zły pomyśl.. Niech ktoś się wypowie, kto to użytkuje!!!! wiem ze lata ostanie dały dużo doświadczenia naszym bobom budowniczym w stawianiu tych domów i dlatego domy sprzed 10 laty mogą mieć nieco więcej wad niż te budowane w latach 2002 i 2003.... Oprócz cienkich i ciepłych ścian mamy również w domach szkieletowych uzysk czasu.. Oczywiście dom szkieletowy położony czy złożony w 2 tygodnie nie może być dobrze złożony. Po rozmowach z firma http://www.abpnet.pl dowiedziałem się ze takie domy musza być pieczołowicie składane/budowane i musi to trwać około 6-8 tygodni!!! Same fundamenty i wybitnie pieczołowicie położona izolacja wymaga 4 tygodni pracy. Odwiedźcie stronę http://www.abpnet.pl wypowiedzcie się na ten temat!!! Co robić??? Dom szkieletowy o pow. 70 m2 pod klucz za 100,000.00....Czy??? 0 Dom z, ytonga ale za to tylko pow.60 m2 pod klucz za 120,000.00
Oba kosztorysy dotyczą oczywiście tego samego projektu LMP26 ze strony http://www.lipinscy.pl cos za cos?! tu szkielet, technologia jakby niebezpieczna dla zatwardziałych tradycjonalistów ale "ciut" taniej.... Za to więcej pow.użytkowej ; albo gazobeton, zawsze jest to mur chociaż nieco droższy i kosztem ok.10 m2 pow.uzytkowej ...Ludzie pogadajcie cos na tym forum o "kanadyjczykach" bo nikt nic nie mówi... zawsze tylko przypuszczenia albo bo sąsiad to ma pęknięcia albo sąsiad narzeka... Mówcie o swoich doświadczeniach!!!! i dodajcie coś o ogrzewaniu takiego małego domu!!!!
pozdrawiam [email protected] (eek:[email protected])

koala
27-04-2003, 15:26
Zburz i zbuduj od nowa ... naprawdę tak będzie łatwiej i na pewno nie ze starociami do remontu. Dom to nie meble, nie uda Ci się wszystkiego naprawić...

Bestmmw
05-08-2019, 10:53
Witam
Piszę w tym temacie gdyż też mam problem z domkiem ale w innej kwestii - (Domek drewniany - problem)
Właśnie jakiś 1 miesiąc temu podpisałem odbiór domku drewnianego na zgłoszenie 35m2 + 35m2 poddasza. Ogólnie brakowało mu trochę do idealnego wykonania i do dotrzymania terminu, zależało nam aby można było tam już zamieszkać a poprawki wizualne teść miał sam sobie poprawić.
Dzisiaj się dowiedziałem o dużym (prawdopodobnie - czekam na Waszą opinię) problemie - tzn:
Domek ma elewację drewnianą poziomą pióro - wpust ale pióro jest na dole , wpust u góry - woda może po jakimś czasie się lać.
Teraz moje pytanie - jestem amatorem ale biorę to na logikę - domyślam się że jest to problem - ale jako doświadczeni w tej branży czekam na WASZĄ poradę co najlepiej zrobić? Czy iść na wojnę z wykonawcą i kazać mu to poprawiać, czy próbować to jakoś uszczelniać i próbować aby zwrócił jakąś część pieniędzy - i jaką? i w jaki sposób to uszczelniać? Czy macie może jakieś inne pomysły? - czy może to jednak nie problem? Na koniec napiszę że zależy teściom na mieszkaniu tam do listopada.
Pozdrawiam

K160
06-08-2019, 16:35
Jeśli w Twoim domku wykonawca popełnia błąd w czymś tak oczywistym, to ciekawie jakie tam są jeszcze kwiatki. Jeśli masz duży okap i ryzyko zacinania deszczu jest niewielkie, to się tym nie przejmuj. Pomaluj czymś dobrym i gęstym, co uszczelni te połączenia. Jak woda nawet wcieknie to i odparuje, a przecież za elewacją masz pustkę powietrzną i membranę, więc będzie schnąć. Ogólnie to drobiazg.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
06-08-2019, 21:53
orfi

zamiast reklamować jakieś dziwne nie otwierające się strony oraz zastanawiać się na jaszcze bardziej przypadkowymi "kosztorysami" nierealnymi do cen rykowych, odpowiedz sobie sam na pytanie : czy w Polsce mamy dostępne certyfikowane drewno konstrukcyjne ? skąd ono pochodzi i jaka jest jego cena ?
oraz ( dot. kosztorysów reklamowych ) wejdź na stronę GUS :

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/przemysl-budownictwo-srodki-trwale/budownictwo/cena-1-m2-powierzchni-uzytkowej-budynku-mieszkalnego-oddanego-do-uzytkowania,8,1.html

zobacz ile kosztuje wybudowanie 1m2 budynku i zastanów się DLACZEGO ( ? ) skoro ( wg tego co piszesz ) " przebitka " wynosi mniej więcej 1 / 3 szkieletówki do technologii tradycyjnej to nie są realizowane tylko i wyłącznie tzw. " domy szkieletowe " ?
... masz o czym myśleć, a odpowiedzi same się narzucają

key1
07-08-2019, 08:10
orfi

zamiast reklamować jakieś dziwne nie otwierające się strony oraz zastanawiać się na jaszcze bardziej przypadkowymi "kosztorysami" nierealnymi do cen rykowych, ...
orfi to pisał w 2003 roku !

od tego czasu zmieniło się prawie wszystko.
strony się pozmieniały, firmy poupadały, ceny poszybowały.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
07-08-2019, 11:59
2003 - fakt !!!
treści na FM " wiszą " bezsensu przez ponad 15 lat i nikt nie kwapi się aby je usunąć