PDA

Zobacz pełną wersję : jaki piec wybrać. Pomocy za 3 tygodnie muszę wybrać



jarek .K
22-01-2006, 17:19
Pomóżcie!!!!Jestem w trakcie budowy segmentu 155m2.Kotłownia na parterze łazienka na 2 pietrze - natrysk i wanna.Będę miał ogrzewanie kominkowe z rozprowadzeniem na wszystkie pokoje.Musze wybrać piec gazowy.Mam pytanie czy wybrac piec zwykły dwu funkcyjny z zasobnikiem warstwowym 20 l np. Vaillant czy tez kupić jedno funkcyjny z zasobnikiem 120 litrowym droższym ale bardziej komfortowym.Słyszałem że kotły Vaillanta z zasobnikiem 20 litrowym są bardzo dobre i wystarczające i nie watro inwestować w piec jednofunkcyjny z duzym zasobnikiem. Zrezygnowałem z kotła kondensacyjnego krążą opinie że piec ten zwraca sie dopiero po 7 latach - róznica w cenie zakupu i zużycia gazu. proszę o pomoc!! :lol:

KAS01
22-01-2006, 17:28
Fajny masz podpis. :wink:
Sam mam dokładnie taki dylemat.

Czy wybrać 2F z zasobnikiem :
-VIESSMANN Vitopend 222, moc 10,5-24,30kW, zasobnik 50l, wydatek cwu do 20l/min
-VAILLANT aquaPLUS VUI 282-7, moc 10,4-28kW, zasobnik 20l (warstwowy), wydatek cwu 13,5l/min
-JUNKERS Eurostar Acu Hit ZWSE 23-4 MFA, moc 8-23kW, zasobnik 48l, wydatek cwu 17,5l/min
-SAUNIER DUVAL ISOMAX F 28 E, moc 10,4-27,6kW, zasobnik 42l, wydatek cwu 19,7l/min
-SAUNIER DUVAL Isofast H-MOD F 35 E , moc 5-35kW, zasobnik 4l, wydatek cwu 16,5l/min

Czy może 1F z zasobnikiem:
-VAILLANT VUW TURBOmax PLUS 202-5 + zasobnik VIH R 150
-TERMET MINIMAX turbo GCO-DZ-21-03 + zasobnik ZWU-150/N
- dopiero szukam zestawów do rozpatrzenia :wink:

Trudny orzech do zgryzienia. Ale chyba wybiore 1F+ zasobnik. Tylko ten Vitopend 222 :roll: :P

pozdrawiam
Konrad

jarek .K
22-01-2006, 17:38
Dzieki Konrad! Napisz czy zastanawiłeś się nad grzejnikami jezeli tak to o jakich myslisz. Słyszałem że bardzo dobre są firmy purmo, buderus, radson, kermi.
Pozdrawiam

KAS01
22-01-2006, 17:44
Dzieki Konrad! Napisz czy zastanawiłeś się nad grzejnikami jezeli tak to o jakich myslisz. Słyszałem że bardzo dobre są firmy purmo, buderus, radson, kermi.
Pozdrawiam

Wszystko jedno z tych co wymieniłeś. Jakość ta sama (są robione z tej samej blachy), wyglad podobny (różnią sie odcieniami bieli, jeśli ma to dla Ciebie znaczenie). Ja wybiore te na które bede mial najlepszą oferte cenową. Rabaty na grzejniki to od 30% do 40% od cennika firmowego (Purmo ma chyba najmniejsze).

jarek .K
22-01-2006, 17:57
Konrad napisz jakie przewidujesz ogrzewanie tzn. czy będziesz miał wkład kominkowy. U mnie za miesiąc mają robic rozprowadzenie. Wybrałem wkład Turbo Fonte 15 KW sprzedawca zapewniał mnie że to jedne z najlepszych wkładów na rynku. zastanawiałem się nad tarnawą. Jaka jest Twoja opinia w tym temacie?
I jeszcze jedno pytanko słyszałem że przy zakupie piecy Vaillant sa bonifikaty na zakup grzejników tej firmy - czy spotkałeś się z tym???
Pozdrawiam

Mały
22-01-2006, 17:59
Zobacz jeszcze Korado Radik - wygląd identyczny jak purmo , jakość ta sama (blacha,gwarancja) troszkę bielsze (coś jak w reklamie proszku do prania) a cena zdecydowanie niższa.
Co do kociołka jeśli masz więcej jak 2 punkty odbioru wody to zdecydowanie 1 funkcyjny lub z funkcją "komfort" czyli np własnie vitopend222.
PS z jakiego rejonu jesteś?

KAS01
22-01-2006, 18:06
Na temat grzejników Vaillanta nic nie wiem.
U siebie bede miał wkład Tarnawy PZEOS 14kW (oznaczenie mogło sie lekko zmienić - wkład z zaokragloną szybą bez podziałów) z grawitacyjnym DGP.
Zastanawiam się też nad kominkami z Austroflammu, bo wizualnie najbardziej mi sie podobają (mają ładne, nowoczesne obudowy kominków).
O Turbo Fonte nic nie wiem, poza tym że istnieje taka firma.

jarek .K
22-01-2006, 18:09
Jestem ze Śląska.
mam jeszcze pytanie jakie grzejniki wybrać aluminiowe czy stalowe - opinię w tym temacie są podzielone.Słyszałem o grzejnikach firmy Gorenje ponoć bardzo dobra jakość wykonania i nowoczesna technologia - proszę o opinię w tym temacie.

Mały
22-01-2006, 18:33
Jestem ze Śląska.
mam jeszcze pytanie jakie grzejniki wybrać aluminiowe czy stalowe - opinię w tym temacie są podzielone.Słyszałem o grzejnikach firmy Gorenje ponoć bardzo dobra jakość wykonania i nowoczesna technologia - proszę o opinię w tym temacie.
Zauważ , że dziś wszystko jest produkowane w "nowoczesnej technologii" a czasem też " kosmicznej...".

Grzesiek13
22-01-2006, 19:53
Jak chodzi o grzejniki to panelowe wszystkie jakości podobnej oprócz chyba purmo i tych z marketu. Kocioł - weź ten który ma najlepsze parametry cwu - czyli viessmann - 30 kW na wodę, wydatek 20l/min, a ogrzewanie do 24kW.
Viesiek ma zasobnik warstwowy i jest z nierdzewki (higiena, jakość i bezobsługowość). Pisz na priva to Ci podrzucę jakieś ceny.
Pozdrawiam Grzesiek

pawcik7
23-01-2006, 09:30
cześc
ja mam 200 do ogrzania i kupiłem 1-dno funkcyjny z zasobnikiem 100l. Viessmana Vitopend.
Nawet teraz w te mrozy gdy temp. w domu jest na poziomie 20 stopni piec jest ustawiony tak mniej wiecej na połowę lub nawet trochę mniej mocy.
I tak się zastanawiam czy nie jest przewymiarowany.
Moc ma standartową 14 - 30 kw.
Będąc już drugi rok użytkownikiem tego pieca nie mam z nim najmniejszych kłopotów.
Viessman to sprawdzona chyba firma i jeśli miał bym kupic jeszcze raz to też bym go wybrał.

pzdr.

Mały
23-01-2006, 11:02
cześc
ja mam 200 do ogrzania i kupiłem 1-dno funkcyjny z zasobnikiem 100l. Viessmana Vitopend.
Nawet teraz w te mrozy gdy temp. w domu jest na poziomie 20 stopni piec jest ustawiony tak mniej wiecej na połowę lub nawet trochę mniej mocy.
I tak się zastanawiam czy nie jest przewymiarowany.
Moc ma standartową 14 - 30 kw.
Będąc już drugi rok użytkownikiem tego pieca nie mam z nim najmniejszych kłopotów.
Viessman to sprawdzona chyba firma i jeśli miał bym kupic jeszcze raz to też bym go wybrał.

pzdr.
Vitopendy mają od 10,5 do 24 kW.

pawcik7
23-01-2006, 11:05
moja wina :)
chodzi o sam zaistniały fakt


pzdr.