PDA

Zobacz pełną wersję : Parkiet bambusowy??Proszę o Pomoc



jarek .K
22-01-2006, 19:01
Chcę położyć w salonie parkiet bambusowy. Słyszałem rózne opinie w tym temacie w szcególności że drewno egzotyczne różnie się zachowuje. Zdecydowałem się na niego ponieważ jest twardszy od dębu.Czy ma ktoś z Was taki parkiet. Prosze o opinię. Czy to trafny wybór???

bialy
23-01-2006, 15:08
Witam Jarku,
pół roku temu mieliśmy podobny dylemat. Osobiście napisałem podobnego posta i dostałem kilka odpowiedzi dzieki którym lub jak wolisz przez które nie zdecydowałem sie na taką podłogę. Kobita mi prawie płakała pa nocy, że opinie były negatywne. Podobno nie jest tak bardzo twarde jak piszą (kup kawałek deski bambusowej i sprawdz), czasem się oddziela tzw "drzazga". Bambus nie jest drewnem a trawa i w momencie rozszczepienia sie deski tzw "drzazga" leci wzdłuż deski.

Nie jestem fachowcem i postaraj sie dowiedzięć więcej od innych. Podługa babusowa jest piekna ale......

Pozrawiam

jarek .K
23-01-2006, 16:38
Dzięki za informacje. Mysle że będę miał ten sam problem.Mojej zonie też bardzo podoba się bambus - teraz bedę musiał jej ta zmiane wytłumaczyć. A tak swoją droga co proponujesz-salon ma 32m2 i podłoga musi być jasna bo pomimo 3 drzwi balkonowych pomieszczenie nie należy do jasnych- zasłaniają wysokie drzewa!A moze deska barlinecka??Prosze o opinię

Pawlik
24-01-2006, 01:41
panele drewniane trójwarstwowe typu deska Barlinecka to może być dobre rozwiazanie pod warunkiem , że wybierzesz dobra firmę . Akurat barlinek bym odradzał choć trochę tańszy , gdyz w tym przypadku w zasadzie odpada ewentualny późniejszy demontarz , bo strasznie clicki się wyłamuja . Rok temu zmieniałem mieszkanie (teraz zaczynam budowę :o ) i chciałem zabrać ze sobą praktycznie nowe panele drewniane , a położyć w ich miejsce zwykłe tanie laminaty (była to zamiana mieszkań w rodzinie) i wtedy , przy probie demontarzu u barlinka (w sypialni) cliki sie wyłamywały tak , że musieliśmy go tam zostawić po doklejeniu tej zdemontowanej już części . Natomiast w salonie miałem panel drewniany szwedzki (tylko 15% drozszy niż barlinek) i ten był przy demontarzu był super można było wręcz bawić się wpinając i wypinając zaczepy bez zadnej szkody dla niego . Nazwy firmy nie pamiętam teraz choć podobno inny szwedzki Tarkett jest porównywalnie dobry . zastanów sie jeszcze nad duoparkietem jak chcesz jasny to np. ładnie wygłąda jesion select (do bardziej nowoczesnych wnętrz) , do bardziej tradycyjnych może być natural .

Pawlik
24-01-2006, 01:42
panele drewniane trójwarstwowe typu deska Barlinecka to może być dobre rozwiazanie pod warunkiem , że wybierzesz dobra firmę . Akurat barlinek bym odradzał choć trochę tańszy , gdyz w tym przypadku w zasadzie odpada ewentualny późniejszy demontarz , bo strasznie clicki się wyłamuja . Rok temu zmieniałem mieszkanie (teraz zaczynam budowę :o ) i chciałem zabrać ze sobą praktycznie nowe panele drewniane , a położyć w ich miejsce zwykłe tanie laminaty (była to zamiana mieszkań w rodzinie) i wtedy , przy probie demontarzu u barlinka (w sypialni) cliki sie wyłamywały tak , że musieliśmy go tam zostawić po doklejeniu tej zdemontowanej już części . Natomiast w salonie miałem panel drewniany szwedzki (tylko 15% drozszy niż barlinek) i ten z wyglądu jak i przy demontarzu był super można było wręcz bawić się wpinając i wypinając zaczepy bez zadnej szkody dla niego . Nazwy firmy nie pamiętam teraz choć podobno inny szwedzki Tarkett jest porównywalnie dobry . zastanów sie jeszcze nad duoparkietem jak chcesz jasny to np. ładnie wygłąda jesion select (do bardziej nowoczesnych wnętrz) , do bardziej tradycyjnych może być natural .