PDA

Zobacz pełną wersję : kto sam placil za skrzynke elektryczna przylaczeniowa?



m.dworek
23-01-2006, 09:46
witam
ostatnio nie ma mnie na budowie ;)
ale miesiac temu zamontowano na slupie elektrycznym obok mojej posesji skrzynke plastikowa na przylacze do mojego nowobudowanego domu
zaraz pozniej otrzymalem pismo z firmy montujacej skrzynke, a wynajetej przez zaklad energrtyczny.
w pismie proszono o potwierdzenie, ze skrzynka zostala zamontowana.
pare dni temu dostalem pismo z energetyki wzywajace do zaplaty za skrzynke 1100 PLN.

do tej pory myslalem, ze place jedynie za ilosc zamowionych kW a nie za jakies skrzynki na slupach

jak to wygladalo u was?

czy tez zostaliscie zmuszani do zaplaty za skrzynki przylaczeniowe, zamontowane, bez waszego udzialu nie na waszej posesji?

czy musze na prawde placic za ta skrzynke?
dlaczego nie pzostawiono mi przynajmniej mozliwosci wyboru formy montujacej, lub modelu skrzynki jesli ma byc ona moja?

selimm
23-01-2006, 09:51
Niestety druga Japonia jest dopiero w planach ...

rafałek
23-01-2006, 11:03
Leon - ja płaciłem za skrzynkę. Dzieki temu jednak mogłem wybrać jaką chciałem, ale w obrębie sklepu ENEI. W efekcie kupiłem taką 3w1, do tego starszy model = tańszy. To był dodatkowy koszt poza przyłączem i skrzynka należy do mnie. Co z tego mam... że jak ją ktoś podprowadzi lub zniszczy to w mojej gestii leży jej wymiana...

kciuk
24-01-2006, 13:53
Leon - sprawdź jak masz wpisane w warunkach przyłączenia do sieci - ja mam skrzynke na słupie wpisaną po stronie GZE :D

Danielek
24-01-2006, 14:07
zlodzieje!!
ja dzisiaj sprawdze ja kto u mnie wyglada, mam nadzieje ze skrzynke moge miec swoja, bo mam miec za free od kumpla ;)

Zukow
24-01-2006, 14:34
jak rozmawiałem ze specjalistą w Zakładziee to mi powiedzieli, że płacę za KW i mam skrzynkę na granicy dzialki

ale muszę dołączyć przez uprawnionego elektryka własną skrzynkę z licznikiem :lol:

Podobno jest jakaś opłata za plombowanie licznika - mam nadzieję że nie jest to kosmos

ryby
24-01-2006, 14:35
Ja dostałe warunki przyłącza o dodatkowo wniosek do ENEA o montaż skrzynki . Przepraszam, nie wniosek tylko " zlecenia przygotowania miejsca pod układ pomiarowo-rozliczeniowy" na który składa się montaż szafki SPP z 1 pomiarem - cena jednostkowa 899 zł netto.
Duzo to czy mało, bo jeszcze im nie odesłałem. Za ile mozna kupić taka skrzynkę?
pzdr.

rafal9
24-01-2006, 14:56
Skrzynki chodzą nowe 400 - 700 zł.
U mnie postawili skrzynkę złącza kablowego obok mojej działki.
Skrzynka na licznik w granicy działki.
Wszystko poza ZK jest na koszt własny - oprócz licznika oczywiście.

sylwiapsik
24-01-2006, 14:59
My też bylismy zmuszeni przez zakład energetyczny do zapłacenia za skrzynkę ok 900 pln.
Mąż dogadał się z kim trza i kupiliśmy sami za 300 pln.Ale i tak uważam za ździerstwo :evil:

ryby
24-01-2006, 15:06
A jaki jest koszt podwójnej skrzynki aby ewentualnie z sąsiadem ją kupić. Bo nie wiem czy jest sens ładowania sie w takie coś, sąsiad jeszcze nie zaczął budowy i nie wiem czy wogóle byłbny zaiteresowany takim rozwiązaniem.

rafałek
24-01-2006, 16:11
Ja dostałe warunki przyłącza o dodatkowo wniosek do ENEA o montaż skrzynki . Przepraszam, nie wniosek tylko " zlecenia przygotowania miejsca pod układ pomiarowo-rozliczeniowy" na który składa się montaż szafki SPP z 1 pomiarem - cena jednostkowa 899 zł netto.
Duzo to czy mało, bo jeszcze im nie odesłałem. Za ile mozna kupić taka skrzynkę?

Nie ważne za ile można kupić, pytanie czy inną niż od nich Ci odbiorą. Moja ENEA odbiera tylko SWOJE skrzynki. Idź i wypytaj zanim zainwestujesz. Ja osobiście wybrałem od nich skrzynkę z placem budowy - bardzo fajna sprawa a co najwazniejsze nie potrzeba już nic więcej. Masz w niej część przyłączeniową, masz pomiar (miejsce na licznik) i zabezpieczenia przed i zalicznikowe. Do tego gniazdo na "siłę" i 230V. W efekcie nic więcej do budowy nei potrzeba, ekipa dostaje klucz i sama podłącza co tam ma. Możesz obejrzeć w dzienniku jak to wygląda. Po budowie zawsze można do tego podłączyć kosiarkę czy coś na "siłę" w zależnosci od potrzeb.
W moim przypadku trzeba było wynająć elektryka do ustawienia szafki do której oni mieli podłączyć przyłącze, ale można się było dogadać a chłopakamia za 0,5l :wink: Co jest najważniejsze: 1. domagać się swojego kompletu kluczy; 2. Dowiedz się czy potrzebny jest protokół z pomiaru szafki (jak ma plac budowy to mogą wymagać papieru. Elektryk wystawił mi zaoczniie za 20 zł. Swoją drogą co tam mierzyć jak wszystko jest gotowe i pochodzi od nich :roll: .

Zaleta jest taka że nie miałęm już zadnych problemów... no może poza licznikami, ale nie będę jeszcze raz pisał... :lol:

ania
24-01-2006, 16:17
Sprawa skrzynki wygląda tak (wiem bo monitowałam w URE):

Zasadniczo skrzynka jest w cenie opłaty przyłączeniowej ale wiele zakładów energetycznych w kraju samowolnie interpretuje to w ten sposób, że w cenie jest tylko skrzynka na złącze a za skrzynkę na licznik musi zapłacić klient :P (w końcu jest powiedziane, że mają zafundować skrzynkę a nie skrzynki.

URE stoi na stanowisku, że klientom należą się obie skrzynki w cenie i nawet co roku monituje, aby w taryfach znalazły się odpowiednie zapisy. (Mam te wszystkie monity).
Jednak zawsze gdy dochodzi do podpisania nowych taryf sprawa skrzynek jakoś umyka i zostaje po staremu.

Ja również zapłaciłam nadprogramowe 1200 zł za skrzynkę na liczniki i powiem szczerze - nie mam siły dłużej walczyć o zwrot kasy. Poszukam sobie innego sposobu na zemstę :evil:

rafałek
24-01-2006, 16:20
Poszukam sobie innego sposobu na zemstę :evil:

Polecam niekręcący się licznik... fajna sprawa.

m.dworek
24-01-2006, 16:38
Poszukam sobie innego sposobu na zemstę :evil:

Polecam niekręcący się licznik... fajna sprawa.

masz w tej kwestii jakies "doswiadcztenia"?
chetnie sie dowiem- moze byc na priva ;)

ania
24-01-2006, 16:57
Poszukam sobie innego sposobu na zemstę :evil:

Polecam niekręcący się licznik... fajna sprawa.

masz w tej kwestii jakies "doswiadcztenia"?
chetnie sie dowiem- moze byc na priva ;)

Ja również chętnie taki wypożyczę i dobrze zapłacę! :lol:

katerhasser
24-01-2006, 17:15
hola!
co innego bronić się przed oszustwem, choćby zinstytucjonalizowanym a co innego oszukiwać. :-?
ty Leon przestań się zajmować "niekręcącymi" licznikami, bo Ci to może bokiem wyjść jak się energetycy zorientują. Np. dopierniczą uznaniowo domiar wyrónawczy wg własnej kalkulacji zużycia prundu wstecz i będziesz miał dopiero kłopot...

furman2006
24-01-2006, 18:13
nie wiem pod jak a spoółkę podlegasz-rejon, u mnie to jest tak , ze co innego mowiš u mnie w miescie-punkt obsługi klienta , a co innego w centrali regionu gdzie podlegam, proponowalbym ci zadzwonic/lub osobiscie podjechac do centrali spolki do informacji i zapytac na jakich zasadach sa zakladane skrzynki, u mnie energetyka-enion podbeskidzie Bielsko zaklada zk + licznik, reszta to moj problem, ja tez mam slupa na dzialce i chce tam zalozyc skrzynkędocelowš, podobno wtedy nie musze miec skrzynki zk, tylko licznikowa, ktorš sam kupuję,
do znajomego podjechali (inny rejon-inna spolka)zakladac ZK na fundamencie (firma ktora wygrala przetarg w ZE) i zaproponowali od razu założenie skrzynki licznikowej- od niego zalezalo czy chce( po duzym zbiciu ceny zalozyl)

24-01-2006, 18:15
...czy musze na prawde placic za ta skrzynke?
dlaczego nie pzostawiono mi przynajmniej mozliwosci wyboru formy montujacej, lub modelu skrzynki jesli ma byc ona moja?

wg mnie masz wybór skrzynki ...
masz prawo wyboru zarówno jej koloru, wielkości, wyposażenia, itd.

ZE jest monopolista w podłaczeniu skrzynki ...

p.s.
skrzynke mozesz odkupic od kogoś kto kończy budowe np. za 10 % oferowanej wyzej ceny ...
a firmie montującej odpowiedz ze podobaja Ci sie skrzynki inkrustowane złotem i diamentami ...

pzdr

Majka
24-01-2006, 18:19
Poszukam sobie innego sposobu na zemstę :evil:

Polecam niekręcący się licznik... fajna sprawa.

masz w tej kwestii jakies "doswiadcztenia"?
chetnie sie dowiem- moze byc na priva ;)

Ja również chętnie taki wypożyczę i dobrze zapłacę! :lol:

magnesik się Wam marzy? 8) Podobno były w cenie.
Ale kto pierwszy ten lepszy. Teraz nie natniecie juz nikogo :wink:

rafałek
25-01-2006, 06:41
Poszukam sobie innego sposobu na zemstę :evil:

Polecam niekręcący się licznik... fajna sprawa.

masz w tej kwestii jakies "doswiadcztenia"?
chetnie sie dowiem- moze byc na priva ;)

Ja również chętnie taki wypożyczę i dobrze zapłacę! :lol:


1. Mam spore doświadczenie
2. Nikogo nie namawiam do oszustwa. Jak zauważyłem co się dzieje, a raczej niedzieje to poszedłęm do ZE i wyszedłęn ma idiotę. Nasłuchałęm się pytań w stylu "na prawdę chce pan to zgłosić", i tym podobne.
3. Opisywałem to kiedyś na forum, chyba nawet w dzienniku.

Ogólnie sprawa wyglądała tak, że ZE założył mi niedziałający licznik. Jak to zgłosiłem, to wyszło, że jestem idiota, i kretyn jakiś i między wierszami wyszło, ze mam się cieszyć i siedzieć cicho.
Dowiedziałęm się po jakimś czasie, że takie awarie są im na rękę bo mają pod co podciągnąć straty wynikłe z kradzieży prądu. Zawsze mogą zaprotokułować, że była awaria licznika i to przyczyniło się do strat. Rozliczają to ze średniego zużycia z okresu poprzedniego, ale ja przecież nie miałęm okresu poprzedniego a licznik pokazywał zerowe zużycie...

rafałek
25-01-2006, 06:45
wg mnie masz wybór skrzynki ...
masz prawo wyboru zarówno jej koloru, wielkości, wyposażenia, itd.

ZE jest monopolista w podłaczeniu skrzynki ...

p.s.
skrzynke mozesz odkupic od kogoś kto kończy budowe np. za 10 % oferowanej wyzej ceny ...
a firmie montującej odpowiedz ze podobaja Ci sie skrzynki inkrustowane złotem i diamentami ...

pzdr

Brzoza - ta wypowiedź powinna zaczynać się od słów: "za górami, za lasami, tam gdzie żyją smoki i krasnale..."

Gdzie nie jeżdzić wszędzie zare skrzynki... Coś mi się nawet wydaje, że nie może być zółta, bo to kolor zarezerwowany dla gazu. Złocona też odpada, bo ma być z materiału będącego dobrym izolatorem.

_Beti_
25-01-2006, 09:01
a to mnie zdziwiliście nie wiedziałam że trzeba płacić taka kupe kasy za skrzynkę :( musze dokładnie przeczytać moje warunki.

m.dworek
25-01-2006, 09:38
dzieki za odzew
nie chodzi mi o tymczasowa skrzynke, bo ja prad na dzialce mam od dawna
( i tu - no wlasnie- dlaczego mam placic za jajkis nowy przydzial kilowatow?)

gdyz na dzialce mam dom do rozbiorki

ostatecznie okazalo sie (mam nadzieje), ze faktura jest nie za zalozenie skrzynki, tylko za wlasnei zamowieone kilowaty.

(po prostu tesciowa przez telefon rozminela sie troche z faktami ;) )

dziwi mnie troche ze mam placic teraz za zamowione kilowaty, skoro w umowie zobowiazalem sie odbierac prad od czerwca tego roku....????

rafałek
25-01-2006, 10:01
Leon - przy zmianie mocy przyłącza płacisz opłatę przyłączeniową za tą właśnie różnicę i o ile pamiętam był na to chyba jakiś paragraf.

m.dworek
25-01-2006, 10:16
Leon - przy zmianie mocy przyłącza płacisz opłatę przyłączeniową za tą właśnie różnicę i o ile pamiętam był na to chyba jakiś paragraf.
ale jak to zorganizowac?
ja normalnie trzymalem sie do tej pory formalnosci- czyli uzgodnienia, projekt itd i jakos nie wspomnial nikt, ze moge korzystac w nowym dumu z przylaczy (woda, prad) starego domu...

wiec jak to jest?
czy oni mnie naciagaja?
nie wiem jaka moc jest zamowiona dla tego domu do rozbiorki
ale hyba powinno to gdzies byc zapisane..?

rafałek
25-01-2006, 10:58
ale jak to zorganizowac?
ja normalnie trzymalem sie do tej pory formalnosci- czyli uzgodnienia, projekt itd i jakos nie wspomnial nikt, ze moge korzystac w nowym dumu z przylaczy (woda, prad) starego domu...

wiec jak to jest?
czy oni mnie naciagaja?
nie wiem jaka moc jest zamowiona dla tego domu do rozbiorki
ale hyba powinno to gdzies byc zapisane..?

Jeśli istaniały przyłącza do starego domu to trzeba by było uderzyć do właściciela mediów i załatwić przepisanie na nowego z ewentualnymi zmianami. Do tego trzeba było to uwzględnić przy adaptacji projektu. Nie wiem jakie tam są doprowadzone media, ale ułatwiało by to prace na początku. Co do prądu to przecież ZE miał gdzieś napisane co było na początku. W takim ukłądzie to ppowinieneś był pisać tylko wniosek o zwiększenie mocy przyłącza.

ania
25-01-2006, 11:34
wg mnie masz wybór skrzynki ...
masz prawo wyboru zarówno jej koloru, wielkości, wyposażenia, itd.

ZE jest monopolista w podłaczeniu skrzynki ...

p.s.
skrzynke mozesz odkupic od kogoś kto kończy budowe np. za 10 % oferowanej wyzej ceny ...
a firmie montującej odpowiedz ze podobaja Ci sie skrzynki inkrustowane złotem i diamentami ...

pzdr

Brzoza - ta wypowiedź powinna zaczynać się od słów: "za górami, za lasami, tam gdzie żyją smoki i krasnale..."


Oj, dawno się tak nie uśmiałam przy komputerze....
Popieram rafałka!
:lol: :lol: :lol:

25-01-2006, 12:04
Brzoza - ta wypowiedź powinna zaczynać się od słów: "za górami, za lasami, tam gdzie żyją smoki i krasnale..."


Oj, dawno się tak nie uśmiałam przy komputerze....
Popieram rafałka!
:lol: :lol: :lol:
skrzynka jest takim samym towarem jak inne - zamawiajacy ma prawo okreslic jej wyposazenie (np ilośc i moc gniazd siłowych ilosc gniazdek 220 V zamówic wyłacznik "prawo - lewo" itp itd )... jak ma ochote to i kolor i ... sposób zamykania jak i dziesiatki własnych upodobań ...
i ma równiez prawo negocjowac cene ...
mnie smieszy, ze sa ludzie którym mozna wcisnac wszystko ... kazdy towar ... jak leci, a oni i tak zapłaca bez szemrania kazdą cene ...

rafałek
25-01-2006, 13:12
skrzynka jest takim samym towarem jak inne - zamawiajacy ma prawo okreslic jej wyposazenie (np ilośc i moc gniazd siłowych ilosc gniazdek 220 V zamówic wyłacznik "prawo - lewo" itp itd )... jak ma ochote to i kolor i ... sposób zamykania jak i dziesiatki własnych upodobań ...
i ma równiez prawo negocjowac cene ...
mnie smieszy, ze sa ludzie którym mozna wcisnac wszystko ... kazdy towar ... jak leci, a oni i tak zapłaca bez szemrania kazdą cene ...

Pochwal się jakimiś sukcesami w negocjacjach... z gazownią, ZE czy innym dostarczycielem mediów.
Jak na razie nie ma widoków na przełąmywanie monopoli. Za szczęśliwców uważają się Ci którzy załatwiają wszystko za jednym zamachem i za niewielkie kwoty. Gdyby było tak jak piszesz to dostarczyciele mediów chodzili by za nami i się napraszali... Brzoza czemu tak nie jes? za zimno czy co?

Pozdrawiam

25-01-2006, 13:49
no coz ... powtórze to co napisałem wczesniej ... i rozwine


...czy musze na prawde placic za ta skrzynke?
dlaczego nie pzostawiono mi przynajmniej mozliwosci wyboru formy montujacej, lub modelu skrzynki jesli ma byc ona moja?

wg mnie masz wybór skrzynki ...
masz prawo wyboru zarówno jej koloru, wielkości, wyposażenia, itd.

ZE jest monopolista w podłaczeniu skrzynki ...

ja rozgraniczam to na co jestem skazany - tzn monopol w podłaczeniach do sieci ze wzgledu na bezpieczeństwo /tzn. aby osoba która nie ma do tego uprawnień nie narazała własnego zycia łaczac przewody na słupie /
i to - na co jest prawo wyboru ...
Leon pytał o 2 rzeczy
1. wybór firmy montujacej
2. wybór modelu skrzynki
na pierwsze pytanie odpowiedziałem - nie ma wyboru - istnieje monopol ...
na drugie odpowiedziałem - jest wybór, nie musisz kupowac "kota w worku" ...
jesli uwazasz, ze jest inaczej - przytocz przepis, który zabrania wyboru skrzynki ...

pzdr

rafałek
25-01-2006, 14:00
jesli uwazasz, ze jest inaczej - przytocz przepis, który zabrania wyboru skrzynki ...


U mnie powoływali się na wewnętrzne przepisy dotyczące skrzynki. Są tak skonstruowane, że tylko ich skrzynki to spełniają... Jak monopol to na całego...

ania
25-01-2006, 15:42
jesli uwazasz, ze jest inaczej - przytocz przepis, który zabrania wyboru skrzynki ...


U mnie powoływali się na wewnętrzne przepisy dotyczące skrzynki. Są tak skonstruowane, że tylko ich skrzynki to spełniają... Jak monopol to na całego...

U mnie tak samo.
Z resztą nie musi być przepisu - monopolistyczny system obsługi opiera się na wilopiętrowych zależnościach i zacięcie na jednym z nich powoduje że ostatecznie po prostu nie masz prądu. Tak jest w Warszawie.

25-01-2006, 15:59
trzeba było zapytac ich - co stoi na przeszkodzie aby odkupic skrzynke wg. ich "wewnętrznego przepisu dotyczącego skrzynek ... " od kogos kto kończy budowe i ma spełniajaca takie własnie warunki skrzynke ... za 1/10 oferowanej ceny ... ? albo wrecz dostac za darmo ...
lub kupic bezposrednio u producenta skrzynek ?
a nie u nich - "elektryków - posredników" ... ?
co takiego drogocennego jest w skrzynce oprócz /tu strzelam/ 2 gniazd siłowych, gniazdka 220 V, oprawki, wyłacznika, 3 bezpieczników, tablicy podlicznikowej, kawałka ebonitu, paru metrów przewodu, paru srub i nakretek i kawałka kabla 4 żyłowego
wyjatkowo cenna obudowa ? ... ze skrzynka kosztuje az 1100 zł ... :-?
handel skrzynkami stał sie jak widac intratnym zajeciem ...
wystarcza sugestywna gadka, ze "przepisy dotyczące skrzynek są tak skonstruowane, że tylko ich skrzynki to spełniają ... " i sa tacy którzy w to wierza ...
:-? :-? :-?


pzdr

Krupiarz
26-01-2006, 04:49
Witam,

Jeżeli chodzi o koszt skrzynki i fundamentu do przyłącza kablowego, to sporo się pozmieniało w nowych taryfach SD które w większości SD weszły w życie od 1 stycznia 2006 (wyjątej STOEN S.A.).


W tej chwili zapisy są prawie ujednolicone we wszystkich taryfach (są dwie wersje, które sprowadzają się do tego samego).

Punkt 8.4 taryfy ZE W-wa Teren brzmi :

".... Stawki opłat za przyłączenie dla IV i V grupy przyłączeniowej dla przyłącza kablowego uwzględniają koszty zakupu i montażu złącza kablowego i szafki złączowo pomiarowej lub szafki złączowej w przypadku budynków wielolokalowych, w których lokalizacja układów pomiarowych nie pokrywa się z lokalizacją złączy kablowych"

Te zapisy są jasne. Wcześniej była mowa tylko o montażu złącza kablowego i ZE obciążały odbiorców kosztami zakupu i montażu fundamentu i szafki złączowo - pomiarowej.
Osobiście warunki dla przyłącza napowietrznego dostałem w czerwcu zeszłego roku (umowy nie podpisywałem), a niedawno (po wejściu w życie nowych taryf) wystąpiłem o ich zmianę na przyłącze kablowe. Był 17 stycznia i Pan z ZE (Rejon Konstancin) zadzwonił do mnie i zapytał czy wiem co robię, że to się wiąże z dodatkowycmi kosztami, właśnie m.in. z montażem fundamentu i skrzynki, a ja obeznany w temacie wyjechałem mu z paragrafu 8.4 i powiedziałem że teraz to oni mi to mają zamontować na własny koszt. Oczywiście zaprzeczył, po czym wziął taryfę, przeczytał ze 3 razy i przyznał mi rację. "No tak, teraz jest napisane że to my montujemy" po czym dał mi wyklad o słabej kondycji finansowej ZE i że relatywnie to stawki opłat za przyłącze kablowe uległy zmniejszeniu bo musza za tyle samo zrobić więcej, że URE ich ciśnie (tu się z nim zgodziłem :-). On był akurat od spraw technicznych i tu nie było problemu, natomiast uświadomiłem również innego Pana który wydaje projekt umowy i de facto tam jest zapisane kto co robi i za co płaci. Ten również przyznał mi rację (po zapoznaniu się z zapisami p. 8.4 swojej taryfy) i stwierdził, że teraz to będą musieli kupować fundamenty i skrzynki.

Działo sie to w połowie stycznia, a taryfy weszły o 1.01. Powyższe pokazuje na stan wiedzy/niewiedzy pracowników ZE (tarya obowiązuje pół miesiąca, a oni nawej jej nie przeczytali). SKANDAL!

Teraz czekam na zmienione warunki i projekt umowy. Mam nadzieję, że będzie zgodny z moimi oczekiwaniami, choć głowy nie dam, bo mogą szukać dziury w całym i starać się (pomimo jasności zapisów taryfy) coś wymyśleć.
(wypowiedź Ani w tym temacie chyba dotyczy lat poprzednich, bo rzeczywiście było tak, że zapisy były jednoznaczne dla URE,ale nieprecyzyjne i ZE itnerpretowały je inaczej).

Temat monitorowałem przed wejściem taryf w życie, rozmawiałem z osobami w URE opracowującymi taryfy SD intencją ich było, by klient nie ponosił kosztów zakupu i montażu złącza kablowego ani szafki złączoowo - pomiarowej. Tym razem obiecali zmienić zapisy i dopilnować tematu. Moim zdaniem to się udało.

Powyższe dotyczy tylko tych, którzy umowy przyłączeniowe podpiszą po 1 stycznia 2006, dla umów podpisanych wcześniej obowiązują zapisy umowne (czyli wg. starej taryfy).
Odezwę się jak dostanę umowę.

Pozdrawiam

rafałek
26-01-2006, 06:40
trzeba było zapytac ich - co stoi na przeszkodzie aby odkupic skrzynke wg. ich "wewnętrznego przepisu dotyczącego skrzynek ... " od kogos kto kończy budowe i ma spełniajaca takie własnie warunki skrzynke ... za 1/10 oferowanej ceny ... ? albo wrecz dostac za darmo ...
lub kupic bezposrednio u producenta skrzynek ?

Brzoza - jedno zasadnicze pytanko - kto Ci odsprzeda skrzynkę SPP? To bez sensu? To jest skrzynka docelowa - przyjeżdzają podłączają i masz ją do końca życia swego lub skrzynki więc po co ją odsprzedawać? by kupić kolejną - to co radzisz kupy się nie trzyma. Zasadnicze pytanko - mówimy o RBETKACH czy o skrzynkach przyłączeniowych i licznikowych?
U mnie w ENEA zakładają w granicy działki skrzynkę którą kupujesz od nich i tyle. Po budowe ta skrzynka pozostaje więc czym chcesz handlować? Mają model gdzie jest też plac budowy - poczytaj dokłądnie moje wcześniejsze wypowiedzi, odsyłałem też do dziennika gdzie są fotki takiej skrzynki. Model z placem budowy jest i trochę droższy, ale mozęsz te gniazda używać do innych celów więc po co zmieniać potem skrzynkę? To tak jakby po budowie przerabiać studzienkę i wodomierz na inny - tylko po co?

mery26
26-01-2006, 07:37
zapytał czy wiem co robię, że to się wiąże z dodatkowycmi kosztami, właśnie m.in. z montażem fundamentu i skrzynki
Krupiarz-jestem na tym samym etapie. Dzwoniłem do Konstancina gdyz projekt ktory mi przedstawił ZE zakladal skrzynke na scianie budynku i tamze przyłącze-a ja chce kabelek w ziemi i skrzynkę w miedzy.Zatem zaproponowalem (zgodnie z projektem umowy, ktora podlega negocjacji) że przyłącze w "miedzy" i kabelek w ziemi. Odp. byla taka jak piszesz, tj. że to duże koszty dla ZE i jak kazdy by tak chcial to ile by to ZE kosztowalo.Totalna załamka-aż taki dobry nie jestem aby martwić się o stan finansów ZE. Tym bardziej że ja tez zapłace wyższą stawkę za kW przyłącza. Co ciekawsze-podglądając sąsiadów widze ze ZE montuje skrzynki w płocie.Przeraza mnie ich argumentacja.

26-01-2006, 08:40
Brzoza - jedno zasadnicze pytanko - kto Ci odsprzeda skrzynkę SPP? To bez sensu? To jest skrzynka docelowa - przyjeżdzają podłączają i masz ją do końca życia swego lub skrzynki więc po co ją odsprzedawać? by kupić kolejną - to co radzisz kupy się nie trzyma. Zasadnicze pytanko - mówimy o RBETKACH czy o skrzynkach przyłączeniowych i licznikowych? ...

Rafałku , nastapiło nieporozumienie bo mówimy o róznych skrzynkach ...
w moim przypadku skrzynka pierwsza słuzyła wyłacznie na czas budowy - ta była wyposazona zgodnie z zyczeniem inwestora /czyli moim/ w tyle gniazd i wyłaczników ile mi pasowało ... i jednocześnie wykonana była zgodnie z zaleceniami ZE - ale nie była skrzynką docelową ... mogła stanowic przedmiot obrotu ...
druga - docelowa - nie jest skrzynką ...
jest to wneka w elewacji zabezpieczona wyłącznie drzwiczkami ...
wykonana również zgodnie z zaleceniami ZE - ale i w tym wypadku ja decydowałem gdzie ją umieszcze, jak pomaluje i u kogo kupie ...
ZE - w tym wzgledzie - nie stawiało mi zadnych zaleceń /np. czy moze być w kolorze elewacji czy musi byc pomalowana na szaro .../

pzdr

rafałek
26-01-2006, 11:06
Brzoza fajnie, że udało nam się dogadać :D

Pozdrawiam

26-01-2006, 12:11
:wink: :D