PDA

Zobacz pełną wersję : Co robicie z popiołem z kominka



wukan
23-01-2006, 10:11
Gdzie wysypujecie i co robicie z popiołem z kominka.
Jak często czyścicie kominek z popiołu.

Pozdrawiam
Wiesiek

richie
23-01-2006, 10:14
dwa razy w ygodniu yjmuję z popielnika, oraz wybieram z rusztu.
Zbiera sie tego niecałe wiadro.
Następnie na drogę.Od kiedy palę liściastym nie ma problemu, wczesniej gdy paliłem pozostałościami po budowie grane były grabie i wybierałem gwożdzie z drogi ( z wiadomych względów)

lonly
23-01-2006, 10:29
............... wczesniej gdy paliłem pozostałościami po budowie grane były grabie i wybierałem gwożdzie z drogi ( z wiadomych względów)
Napisz jeszcze gdzie to jest to będe omijać :D Ja używałem do tego magnesu z tonera od kserokopiarki a popiół wysypuje do kompostownika a kompost pod roślinki...

sylwiapsik
23-01-2006, 10:33
Niestety wybieranie popiołu to brudząca i codzienna robota!
jak się tego nie zrobi to palić się wogóle nie chce pełen popielnik tamuje ruch powietrza -cugu i (nidiabła) trudno wskrzesić choć iskierkę :evil:

A może jest to wersja tylko dla mnie! moja gorsza połowa scedowała na mnie tę pracę twierdząc że robię to najlepiej i dokładnie :-?
Nie mam co zrobić z tym popiołem i wyrzucam go do śmietnika(mieszkam w starej kamienicy)ale jaktylko będzie dom to na kompost :P

marek GL173
23-01-2006, 10:33
Witam !

Pale lisciastym i popiolu jest niewiele ( dobre wiadro w tyg.), mam bzika na pkcie ekologii (dobrze pojetej) : gdy jest slisko, to troche wysypie na droge, a reszte rozrzucam po ogrodzie lub wsypuje do kompostu (polecam kompost ! w koszu zostaje o wiele mniej smieci). A propos smieci - mieszkam wprawdzie na wsi, ale butelki plastik. zbieram (wczesniej zgniatam !), butelki szklane zbieram , pojed, baterie zbieram, a potem wrzucam do odpowiednich koszy (spacerek rowerkiem raz na 2-3 tyg. - zalezy, ile sie pije ...).

Mały
23-01-2006, 10:52
A właśnie co do ekologii - ostatnio w któryms z mediów podawali że utylizacja odpadów plastikowych następuje w temp ponad 850 stC.
W ferrumku na wylocie z dyszy po zmieszaniu z powietrzem wtórnym temp dochodzi do nawet 1500st.
To jest utylizacja czy nie?

Śliwiok
23-01-2006, 11:02
Palę drewnem liściastym.
Powstały popioł rozsypuję po działce.

Pozdrawiam,

Inka1
23-01-2006, 11:54
Ja wybrałam dopiero 3x w tym sezonie, ale kominek u mnie to nie głowne źródło ciepła. Wywalam do kosza :wink:
Nie rzucam pod rośliny, bo jest zasadowy, a ja mam rośliny kwasolubne :wink:

sebo8877
23-01-2006, 12:39
popiół pod drzewak i krzewy - popiół + nawóz organiczny - lub rozsypywac po trwaniku - na wiosne trawka na fosforze i azocie pojdzie jak malowana
Pozdrawiam
sebo8877

Piotrek1
23-01-2006, 14:12
Na droge i chodnik i wystarczy nie jest tego tak duzo , wiaderko na 10-14 dni

rml2
23-01-2006, 15:20
Raz na 2-3 tygodnie ( drewno brzoza i grab dobrze wysuszone ) - przy normalnych mrozach do 10 stopni raz na 4-5 tygodni.szyba czyszczona 2 razy do roku przed sezonem grzewczym i po nim ( mam z pirolizą i nikt mnie nie przekona ,że to jest beee ). Popiól wynoszę na śmieci bo wiosną nie chcę chodzic po czarnej trawie a popiół na sniegu nie komponuje mi się za bardzo - chociaż niektórzy to uskuteczniają nie wiedzieć czemu - trawkę raczej mozna użyźniać w bardziej cywilizowany sposób.

PS. Na droge tez nie sypie bo potem nosi sie fajne czarne błocko do domu - chyba ,że gości ktoś przebiera w kapcie ( a to jest beeee ) :wink:

abromba
23-01-2006, 16:36
Raz na 2-3 tygodnie ( drewno brzoza i grab dobrze wysuszone ) - przy normalnych mrozach do 10 stopni raz na 4-5 tygodni.szyba czyszczona 2 razy do roku przed sezonem grzewczym i po nim ( mam z pirolizą i nikt mnie nie przekona ,że to jest beee ). Popiól wynoszę na śmieci bo wiosną nie chcę chodzic po czarnej trawie a popiół na sniegu nie komponuje mi się za bardzo - chociaż niektórzy to uskuteczniają nie wiedzieć czemu - trawkę raczej mozna użyźniać w bardziej cywilizowany sposób.

PS. Na droge tez nie sypie bo potem nosi sie fajne czarne błocko do domu - chyba ,że gości ktoś przebiera w kapcie ( a to jest beeee ) :wink:

Skoro uważasz, że wyrzucanie popiołu z kominka do śmieci jest "bardziej cywilizowane" niż używanie go w ekologiczny sposób i zmniejszanie liczby odpadów lądujących na wysypisku - to po prostu boleję nad Twoim podejściem do sprawy. Niektórzy uskuteczniają "to" nie "nie wiedzieć czemu", tylko żeby nasze dzieci nie miały wszędzie wokół hałd śmieci. A ponadto to naprawdę doskonałe źródło soli mineralnych dla roślin, a przy ciężkich glebach nieco poprawia ich strukturę.


Kompostująca/segregująca/ minimalizująca odpady. Jaskiniowiec znaczy się??

Barbicha
23-01-2006, 18:00
Kompostująca/segregująca/ minimalizująca odpady. Jaskiniowiec znaczy się??

Jaki tam jaskiniowiec poprostu osoba swiadoma ekologicznie i stojaca wyzej w drzewie ewolucji :wink: :D

zi_bi
23-01-2006, 18:13
Palę drewnem liściastym.
Powstały popioł rozsypuję ....................tej zimy jest bardzo potrzebny.