PDA

Zobacz pełną wersję : zamowilem 11 kw- jakie powini dac zabezpieczenie?



m.dworek
23-01-2006, 10:17
jakie?

Grzegorz63
23-01-2006, 10:23
20 [A]

dabell
23-01-2006, 10:27
Sprawdź na stronie internetowej swojego dostawcy energii lub zadzwoń, ja wypełniając formularz wniosku o wydanie warunku przyłączy miałam na nim tabelkę z mocą i adekwatnym zabezpieczeniem.
Wg ENERGIA PRO Wrocław - zasilanie 3 fazy - moc przyłączeniowa w widełkach 10,3 KW do 12,9 KW- zabezpieczenie 20A.
Pozdrawiam

Grzegorz63
23-01-2006, 10:35
Prawie rok temu pisaliśmy (Leon też...):
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=36734&highlight=&sid=7db51d6675f5fcbc9175fc806cd21e94

m.dworek
23-01-2006, 10:45
wiem ze pisalismy
ale kurcze do dzisiaj nei wiem jaki u mnei zaloza bezpiecznik
chcialbym oczywiscie 25 A
ale nie wiem jak bedzie
dostalem juz fakture do zaplaty za zamowieone kw
chociaz zamawialem je dopiero gdzies na kwiecien???

czy ktos moglby wytlumaczyc mi jak to wyglada- kiedy sie doweim jakie sa zabezpieczenia i czy moge odroczyc zaplate za dostarczenie tych kW
i czy moge odroczyc termin przylaczeni?

przydaloby sie go odroczyc o minimum 2 lata ;)....

Jezier
23-01-2006, 14:27
25 A to na pewno nie dostaniesz. Wg mnie mozesz dostac nawet 16 jesli bedziesz mial pecha. od jakiegos juz czasu napiecie w gniazdkach to 230 V.

gregor2
23-01-2006, 14:32
wyślij pismo z prośbą o zmianę z 11 na 14 kw. będziesz miał wtedy 25A
ja tak zrobiłem.

Majka
23-01-2006, 14:39
wyślij pismo z prośbą o zmianę z 11 na 14 kw. będziesz miał wtedy 25A
ja tak zrobiłem.

dokładnie, my mamy 16kw i zabezpieczenie 25A

23-01-2006, 15:06
Ja mam11kW i zabezpieczenie przedlicznikowe 25A.
ZE Energetyczny Gdynia, ale co zakład energetyczny to inne paramtry

m.dworek
23-01-2006, 15:07
no to pozwole sobie skozystac z okazji ze rozmawiamy na ten temat

moglibyscie mi cos podpowiedziec?
skoro zamowielem prad na kwiecien
taraz mamy styczen
kiedy musialbym wyslac pismo ze chcialbym odroczyc moment przylaczenie?

i co myslicie o tym, ze juz otrzymalem fakture na zaplate za przylacze
stoi tam oplata za 11 kw

czy to normalne ze najpierw opbieraja kase a potem beda przylaczac?
myslalem, ze najpierw jest podlaczenie i placi sie od momentu kiedy uzywa sie pradu- czyli od momentu rozpocecia abonamentu???

jaki moge podac pretekst, ze chce nagle zwiekszenia mocy z 11 do 16 kW?


czy myslicie ze ZE moze robic jakies trudnosci?- skoro juz powiesil skrzynke i pociagnal do niej kabel?

mimi31
24-01-2006, 08:55
U mnie (ZE Gliwice) jest tak, że wpierw zrobią przyłącze, a potem przyślą fakturę za zamówione kilowaty.

marekf
24-01-2006, 09:07
Witam
Jezeli lubisz majsterkować np spawanie to zab 20A może byc za małe.
Nic normalną spawarką nie pospawasz.Ja płaciłem ok 120zł/kW mocy zamówionej w Łódzkim ZE.Zawsze możesz zamówić wiekszą moc ,ale to kosztuje.
Marek

laspalmas
24-01-2006, 09:17
W moim regionie [Zakład energetyczny Bydgoszcz] wraz z warunkami technicznymi dostaję się umowę przyłączeniową w której jest określone moc przyłączeniowa i wielkość zabezpieczenia przedlicznikowego [11 kw - 20 A]. wzrost zabezpieczenia przedlicznikowego wiąże się z koniecznością wykupienia wyższej mocy. U nas od momentu podpisania umowy, a więc i wystawienia faktury zakład ma 9 m-cy na realizację umowy. [45% płatne przy podpisaniu umowy reszta po realizacji umowy, niestety będę musiał zapłacić również za szafkę która jest defakto własnością zakładu i stoi na granicy działki koszt extra 500-1000 zł :evil: ]
A więc wszystko masz napisane w warunkach przyłączenia do sieci i umowie przyłączeniowej. U nas za niepodłączenie się do sieci w określonym terminie zakład energetyczny ma prawo nałożyć kary umowne za każdy dzień zwłoki. Radzę więc dokładnie przeczytać powyższe papiery.

_bogus_
24-01-2006, 09:22
To w tym ZE Gliwice macie dobrze. U mnie (okolice W-wy) najpierw płacisz - a dopiero wtedy ZE zaczyna cokolwiek robić. Np. ja zamieniałem napowietrzne na kablowe (różnica 30 zł + VAT na kW). 1,5 roku temu zapłaciłem - 2 tygodnie temu pojawił się geodeta któóry wymierzał działkę na potrzeby tego przyłącza. ZE ma ustawowe 2 lata na realizację więc jest szansa że 2 lata od zapłacenia będę miał przyłącze.

Natomiast m.dworek zwróć uwagę że są 2 opłaty:
1) przyłączeniowa
2) comiesięczna

Tą drugą na pewno powinieneś płacić dopiero od momentu zaistalowania przyłącza. I zwracam Ci uwagę że przy tzw. prądzie budowlanym opłata miesięczna ma stałą składową (niezależną od ilości zurzytych kWh) ale zależną od przydzielonego kW. W każdym zakładzie jest to inna wartość ale np. w moim za 20 kW płacę tej stałej opłaty coś koło 50 zł/misiąc.

I jeszcze ciekawostka która nie wiem czy już dotarła do waszych okolic. Otóoż mój ZE w ramach oszczędności na pensjach inkasentów wysyła zestawienia 2 razy do roku na 6 miesięcy w przód :o Dostajesz 6 faktur i płacisz je co miesiąc. Ciekawe jak to wyliczyli i jaką ewentualną dopłatę będę musiał uskutecznić w kwietniu.

Nie wiem jak jest z tym u was - ale ZE jest jedyną instytucją z którą miałem do czynienia w czasie budowy na myśl o której nóż mi się sam w kieszeni otwiera...

Pozdrawiam

laspalmas
26-01-2006, 06:35
Na szczęście u mnie [bydgoski ze] inkasenci latają co 2 m-ce, a za prąd budowlany w przyłączu 11 kw wychodzi ok. 6 zł. na miesiąc :D [50 zł to chyba bym kręcił dynamo w rowerze?]

gregor2
26-01-2006, 10:08
ZE ma ustawowe 2 lata na realizację więc jest szansa że 2 lata od zapłacenia będę miał przyłącze.


no właśnie. w umowie niby pisze, że na prośbę wnioskodawcy termin może zostać skrócony. Zobaczymy. Jeszcze umowy im nie wysłałem a chciałbym prąd w tym roku. Optymista co? :lol: