PDA

Zobacz pełną wersję : a moze taki projekcik



yaro
23-01-2006, 11:22
Witam

Szukam projektu dla siebie i znalazłem cos takiego:

http://www.dominanta.pl/projektowanie_domow_projekt_domu_pinokio2g.html

Co o tym sądzicie?
Jakie mogą byc koszta budowy i czy widzicie jakieś pułapki????

Pzodrawiam
i czekam na opinie :D

Rezi
23-01-2006, 12:37
widze okno ze słupkiem narożnym systemowym - moze byc broblem z roletami ( przerabiałem ten problem i skończyło się na ociepleniu 20cm aby ukryć puszki) moze byc równiez problem z parapetem zewnętrzym

wielkośc tarasu - z jednej strony po co wokół domu z drugiej troszkę za mały od strony ogrodu.

w garazu jednak dałbym 2 okna - nie 1 jak jest w projekcie

patrze na rzut parteru i skomplikowany to kształt - niema czegoś prostrzego, te skosy bryły kosztuja cię utratę powierzchni użytkowej a i tak płacisz za to

wiaterwiater
23-01-2006, 17:11
w garazu jednak dałbym 2 okna - nie 1 jak jest w projekcie
Jedno czy dwa? Po co w ogóle okna w garażu?

Rezi
23-01-2006, 17:16
odpowiedx na zasadzie
2 lub wcale ..... dlaczego by nie mieć okien w garażu ?

yaro
24-01-2006, 10:08
:D

_Beti_
24-01-2006, 17:28
dom jest duży, drogi i skomplikowany jak masz dużo kasy to buduj jak nie to zapomnij i zejdź na ziemię. Ale nie ukrywam że bryłę ma ciekawą.

yaro
24-01-2006, 18:04
A na ile go wyceniacie ??

Tz budowe!!

Archtekt stwierdził ze ok 230 tys pod klucz ale mu nie bardzo wierze

Pozdrawiam

Matti
24-01-2006, 20:55
Bardzo ladny projekt nawet mnie zainteresowal bo szukam juz od paru dni :lol: tzn.od okolo roku.Co do 230.000 pod klucz sam sie zastanawiam.
pzdr.

Goni_Mnie_Peleton
24-01-2006, 20:58
Moim zdaniem wyjdzie znacznie wiecej niz 230 tys. Jak znacznie , zalezy od wykonczenia. Poza tym stosujac materialy b. dobrej jakosci to masz szanse zblizyc sie do tej sumy juz na etapie stanu surowego zamknietego.
Z wlasnego doswiadczenia wiem ze nie warto wierzyc architektom w kwesti kosztow budowy. 230 tys za 230 m2 czyli 1000zl za m2 , na tym forum nawet najwieksi ekstremisci za tyle nie buduja , a ten dom tani w budowie nie jest. 1500 zl/m2 to chyba minimum , ktore jednak bedzie ciezko osiagnac.

Domek ma ladna bryle i jest calkiem funkcjonalny.
Zrobilbym tylko garderobe przy sypialni malzenskiej 12.8 (z poddasza nieuzytkowego i z wejsciem od lazienki).
Bedziesz wtedy mial az 3 garderoby , to super wygodna sprawa miec tyle garderob.
Sypialnie sa troszke za male jak na tak duzy dom , ale wlasnie dzieki tym garderobom nie jest to wielkim mankamentem.

Pomysl tez o dobrym dociepleniu i w miare ekonomicznym ogrzewaniu ( tez koszty ale oszczedzac zbyt nie warto ) , w przeciwnym razie bedzie to tez dom drogi w utrzymaniu.[/list]

Maciek Kra
24-01-2006, 20:59
Stawiam na 260 tys, oczywiście bez żadnych szaleństw ;)

yaro
25-01-2006, 10:31
Witam

Dzieki za wszystki rady ale poprosze o kolejne

Planuje budowac z Maxa+styro(tylko jaka grubosc)
Dach z dachówki ceramicznej lub betonowej(co wybrac? koszt)
Ogrzewanie gazowe sieciowe (podłogówka czy grzejniki)

Pozdrawiam

wbrat
25-01-2006, 11:19
Moim zdaniem nie wyrobisz się w 230tys pod klucz - trzeba jeszcze ze stówkę doliczyć. Napisz jeszcze gdzie będziesz budować, bo od tego tez cena zależy.

yaro
25-01-2006, 11:57
Witam

Bede budował pod Krakowem.

Co do ceny to chce i musze zmiescic sie w 300 tys (kredyt) na gotowo

Mysle ze ta cena jest realna tz:
szwagry budowlańcy (tania siła robocza)
dwa-trzy składy budowlane mam w zasiegu 2km (konkurencja)
tartak też
betoniarnie 4 km
odchodza koszta transportu
media wszystkie oprócz kanalizacji na działce obok (bede miał szambo albo POS podobno ma byc niedłgo kanalizacja :D ) zastanawiam sie

Takie plany a co wyjdzie zobaczymy

Pozdrawiam

marpa
25-01-2006, 12:32
Witaj yaro!

Twój projekt ma wiele zalet , jest bardzo ładny od zewnątrz i funkcjonalnie rozwiazany w środku .
Ma też kilka wad , głównie związanych z rozwiązaniami konstrukcyjnymi .

Z opisu wynika że ma być wykonany w technologii ścian 3 warstwowych , stropy wylewane . Materiał na ściany + beton i stal to będzie duzy wydatek . 3 narozniki twojego domu są ścięte konstrukcja poddasza i dachu oparta jest na słupach i podciągach o duzym przekroju , które mają przenieśc obciążenia , ich zdrojenie , betonowanie i szalowanie będzie wg. mnie kosztowne .
Wystający strop będzie wymagał specjalnej izolacji , aby w pomieszczeniu nie robił się mostek i by wystająca część stropu nie przemarzała .
Okna umieszczone na ścianach pod tymi narożnikami , będą pobierać mało światła bo zasłania je wystający dach i słupy .
Okna półokragłe w lukarnach , wyłącznie na zamówienie kolejny zwiększony koszt .
Narożnik domu w który zaprojektowano okno narożne nie posiada żadnego słupka , konieczny wzmocniony przekrój okna i tak jak któryś z poprzedników pisał kłopoty z parapetem i roletami .
Schody bardzo ładne stanowią centralną część domu jak w amerykańskich serialach ale ich kosz wykonania ze względu na 2 ciągi w góre będzie zwiększone w porównaniu do ogólnie stosowanych .
Ze względu na pustkę , mogą pojawić się kłopoty z ogrzaniem domu , ciepłe powietrza będzie uciekało na poddasze , wtedy dobrym rozwiązaniem jest podłogowa instalacja .

Dom zaliczyłabym do typu "dla koneserów z grubą kasą " , jeżeli chcesz go budować to przyjęcie 2500 zł/1m2 nie powinno byc błędem w kalkulacjach .

pozdrawiam , życze udanego wyboru marpa

Matti
25-01-2006, 18:00
:lol: pozdrawiam , życze udanego wyboru marpa :lol:
Chyba juz ktos dokonal wyboru.

yaro
25-01-2006, 20:18
:roll:

zygmor
25-01-2006, 21:58
Myśmy wybrali podobmy projekcik WB-3388, ma bardziej stromy dach i jest w dwóch wersjach murowanej i drewnianej.

Matti
26-01-2006, 12:29
:roll:
Rozmawiales z architektem ,czy pytales o problematyce jaka zauwazono na forum?

yaro
26-01-2006, 12:33
:roll:
Rozmawiales z architektem ,czy pytales o problematyce jaka zauwazono na forum?


Jeszcze nie,narazie zbieram opinie

Pozdrawiam

yaro
27-01-2006, 11:46
Witam

Dzieki za wszelkie opinie

Ale jeszcze jedno,mam upatrzone dwa i z tych dówch zamisrzam wybrac

oto one

http://www.dominanta.pl/projektowanie_domow_projekt_domu_pinokio2g.
html

i drogi

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=2&sh=768
projekt Saga

Który lepszy,tańszy w budowie?????

Pozdrawiam

yaro
28-01-2006, 12:47
:(

yaro
29-01-2006, 10:18
:o

SyMa
29-01-2006, 21:00
Ja również przyłaczę się do dyskusji na temat projektów, które wybrałeś, ale pod innym katem, tzn. wygody w użytkowaniu (koszty ponosisz raz, użytkujesz lat X). Na wszystko to co piszę zwrócili mi uwagę znajomi, którzy weryfikowali znalezione przez nas projekty.
I projekt dominanta:
- żeby donieść zakupy z garażu musisz iść przez cały dom,
- antresola nad salonem wygląda fajnie, ma jeden mankament, odgłosy z dołu docieraja na górę, więc jeżeli masz dzieci to rozwiazanie może byc trochę kłopotliwe
II projekt - domowe klimaty (również braliśmy go pod uwagę):
- zwróc uwage na miejsce przeznaczone na stół, nasz architekt stwierdził, że jest za waskie, poza tym, stół wchodzi w światło wejścia do kuchni, co powoduje, że w przypadku posiadania dzieci, starszych rodziców itp. każde wejście do kuchni odbywa się przez salon.
- wejście z wiatrołapu na salon - każdy kto przyjdzie odwiedzić osoby zajmujące górę (zakładam, że dzieci), przechodzi przez salon.

Oczywiście jeżeli nie masz dzieci, połowe problemów masz z głowy.
Życzę duzo siły i wytrwałości.
:D

yaro
30-01-2006, 21:39
:roll:
Rozmawiales z architektem ,czy pytales o problematyce jaka zauwazono na forum?

Witam
Oto odpowiedz od architekta:

Witam!
Ładnie to tak dołować człowieka od samego rana i to do tego w poniedziałek??????????.
Osoby, które się wypowiadają nie znają się na technologii wykonania co powoduje strach
przed wszystkim co trochę wybiega poza standartowe rozwiązania.
Wykonanie słupów okrągłych jest teraz dziecinnie proste i zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż
murowanie czy szalowanie słupów kwadratowych. Używa się do tego specjalnych tub z tektury wzmocnionej,
które są tanie,lekkie i obecnie powszechnie używane.
Dom jest ocieplony od zewnątrz metodą lekką, mokrą styropianem lub wełną mineralną więc nie ma mowy o mostkach
termicznych.
Okna narożne są w ofercie, każdej z firm zajmujących się ich sprzedażą i nie wymagają żadnych wzmocnień. Zazwyczaj są
to standartowe okna łączone kształtownikiem narożnym. Jak dotąd nikt z naszych inwestorów się na te okna nie skarży, a osiągnięty
efekt jest bardzo ciekawy. Nie potrzeba już w salonie telewizora.
Poddasze jest przestronne i jasne ale oczywiście nigdy pomieszczenia poddasza nie będą tak "ustawne" jak pełnowymiarowe pomieszczenia bez skosów.
Mieszkam od dziesięciu lat na poddaszu kamienicy i nie zamieniłbym nigdy takiego mieszkania na "ustawne", tradycyjne mieszkanie w bloku.
Cenę 2500zł/m2 budowy PINOKIA 2 tratuję jako żart. Mamy sporządzony kosztorys budowy tego domu i cena m2 nie odbiega od ceny
za inne bardziej tradycyjne domy.

Uważam, że w tym domu udało się małym kosztem osiągnąć ciekawe efekty wnętrza, a i z zewnątrz ten dom zwraca uwagę.
Wybór domów jest tak ogromny, że każdy przecież może sobie znaleźć to czego szuka.
Ten dom jest dla ludzi z fantazją, a tych w naszym kraju jest na szczęście dużo skoro PINOKIO 2 jest domem najczęściej się
sprzedającym w naszej ofercie.


Pozdrawiam i oczekuje sugesti co dalej
:P

Bikerus
31-01-2006, 08:27
Dom jest rewelacyjny.
Moze nie jest ekstremalnie funkcjonalny jak na swoja powierzchnie ale po prostu bardzo ładny.
Duza przestrzeń na parterze.
Sypialnie moglyby byc ciut wieksze (w koncu dom ma 200 m^2) no ale garderoba wynagradza niedostatki ;)

Co do kosztów to ja bym obstawiał stan developerski na ok 300 tys zł.
Wykonczenie wnetrz ok. 100 tys zł zeby to fajnie wygladało - bo taki dom trzeba dobrze wykonczyc - on jest stworzony do tego zeby zatrudnic architekta wnętrz i dac mu wolną reke ;)

yaro
31-01-2006, 14:03
:lol:

Matti
31-01-2006, 19:40
:lol:

A co myslisz na temat tego http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=753.
To chyba podchodzi pod Twoje gusta?

yaro
31-01-2006, 20:57
:lol:

A co myslisz na temat tego http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=753.
To chyba podchodzi pod Twoje gusta?

Całkiem sympatyczny, tylko jak dla mni za duży i za drogi
Chyba zostane przy Pinokiu, narazie ten spełnia moje wymagania i jest triche inny(orginalny)

Na wsi gdzie bede budował, nie ma takich domów wiec i ja bede troche orginalny(ale to nie jest dla mnie najważniejsze :wink:

yaro
01-02-2006, 11:31
:o

Matti
01-02-2006, 11:55
Moze i ja sie skusze ale najpierw musze porozmawiac na temat kosztorysu i paru innych zmian jak np.rolet itp.Ale jak mozesz to daj mi namiary na priva ,bo jestem w tej chwili raczej pozytywnie nastawiony.
pzdr.

andrzejpi
01-02-2006, 12:16
A gdzie dokładnie budujesz koło Krakowa bo jestem krakusem na tym samym etapie czyli na starcie....

yaro
01-02-2006, 12:39
A gdzie dokładnie budujesz koło Krakowa bo jestem krakusem na tym samym etapie czyli na starcie....

W marszowicach koło gdowa

yaro
01-02-2006, 12:41
Moze i ja sie skusze ale najpierw musze porozmawiac na temat kosztorysu i paru innych zmian jak np.rolet itp.Ale jak mozesz to daj mi namiary na priva ,bo jestem w tej chwili raczej pozytywnie nastawiony.
pzdr.

Priv w stopce

Matti
01-02-2006, 17:07
Zastanawiales sie nad projektem pinokia ale z garazem dwustanowiskowym i zadaszeniem strony glownej i ogrodowej?

yaro
01-02-2006, 17:20
Zastanawiales sie nad projektem pinokia ale z garazem dwustanowiskowym i zadaszeniem strony glownej i ogrodowej?


tak

acca5
01-02-2006, 17:51
Mi ten projekt bardzo sie podoba, jest swietny, niezaleznie od krytycznych uwag.

yaro
02-02-2006, 08:36
Mi ten projekt bardzo sie podoba, jest swietny, niezaleznie od krytycznych uwag.


:lol:

yaro
03-02-2006, 17:42
:evil:

rs6000
04-02-2006, 07:43
Witaj

1. Dach nie będzie tani - jesli przykryjesz go dachówką to gąsiorów będzie około 100 mb + koszy dachowych też trochę.
2. Czy napewno potrzebujesz aż 200 m2 powierzchni ? Zastanów się bo refleksja po pierwszym sezonie grzewczym jest przykra. Ja mam 130 m2 powierzchni z 4 sypialniami i dużym salonem i dla 4-sobowej rodziny jest to aż nadto.
3. Każde okno dachowe to około 1 tyś zł. Ja gegenralnie nie jestem zwolennikiem poddaszy użytkowych więc mogę być nieobiektywny. Jednak koszt poddasza jest dużo wyższy niż domu typowo parterowego nawet pomimo bardziej "rozległego" fundumentu czy też większej ilości materiału na ściany.
4. Bryła domu oparta na takim troche ośmiokącie - może jest to ciekawe architektonicznie ale nie praktyczne pod każdym względem. Będziesz mieć problem z podstawowymi rzeczami jak np. ustawienie mebli itp. Brak kątów prostych powoduje sporo problemów przy wykańczaniu (jednak wszystko da się zrobić - kwestia piniędzy).

A tak to domek bardzo ładny.

Pozdro
Sławek

yaro
04-02-2006, 11:07
:D

Matti
04-02-2006, 19:02
:D

No to powodzenia w zbieraniu opini ,ja mam projekt i koniec problemow (z szukaniem) :lol:

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=362

pzdr.