PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja CO - zapowietrzanie się.



michkas
23-01-2006, 20:24
Witam,

może ktoś doświadczył podobnego zjawiska.

Otóż co około tydzień czasu moja instalacja CO wymaga odpowietrzenia (ine grzeją całą powierzchnią 2 grzejniki w jednym pionie - grzeje około 1,3 ilości żeberek).

Instalacja co około 2-3 tygodnie wymaga lekkiego dopuszczeina wody.
Nie widać żadnych przecieków lub nieszczelności.

Poniżej kilka informacji na temat mojej instalacji - może ułatwią Wam w odpowiedzi.
- piec żeliwny polski 1-funkc. około 15 letni ze sterownikiem pokojowym Euroster
- instalacja zamknięta
- zainstalowana pompa CO na zasilaniu
- dom 240 m kw.
- rury stalowe + grzejniki żeliwne (jedynie te dwa z którymi jest problem są nowe aluminiowe)
- reglex 18 litrów przy kotle na powrocie
- zawór bezpieczeństwa tuż przed reflexem

Dodam iż przed instalacją tych 2 nowych grzejników efekt był ten sam lecz objawiał się rzadziej, jak podejrzewam z przyczyny kilkukrotnie większej pojemności tych grzejników.

Będę wdziećzny za wszelkie informacje.

P.S. Jedna z pionów idzie pod podłogą w salonie, który ine jest podpiwniczony (reszta domu jest) a znajduje się na około 1 metrze ponad
opwierzchnią gruntu. Jest to jedyny odcinek rur, ktory jest niewidoczny aczkolwiek jak się domyślam nieszczelność powinna się jakoś objawiać, ze względu na ciśnienie (myślę iż byłby problem z tym właśnie pionem a jest problem z pionem praktycznie w lini prostej nad kotłem)

Dzięki

Michał

Mały
23-01-2006, 20:27
Piec 15 letni żeliwny polski...a może on po prostu już cieknie?A nie widać bo od razu odparowuje - popatrz na komin w czasie pracy czy jest sporo białego dymu (pary)?

michkas
23-01-2006, 20:30
Piec 15 letni żeliwny polski...a może on po prostu już cieknie?A nie widać bo od razu odparowuje - popatrz na komin w czasie pracy czy jest sporo białego dymu (pary)?

Ale jakby piec ciekł to poza sezonem grzewczym byłoby wilgotno lub wręcz mokro.

1950
23-01-2006, 20:32
przy odpowietrzaniu spróbuj zapalić to powietrze, tylko ostrożnie, bo to może być wodór,
jeżeli tak to problemem są grzejniki aluminiowe,
wtedy pomocą jest inhibitor korozji