PDA

Zobacz pełną wersję : [b]Biała pleśń na poddaszu nieocieplonym[/b]



pieczewo
23-01-2006, 21:31
Mam dom w którym robiłem i robię (jest trochę tego)od jesieni tynkowanie i szpachlowanie. Dom jest ocielpny a dach dwuspadowy odeskowany, pokryty papą i balchodachówką. Na deskowaniu od strony poddasza poiawiły się na początku zacieki (chyba para się skropliła pod blachą) a miesiąc temu biała pleśń. Grzeję Kostrzewą bo boję się o rury aby nie zamarzły. Prace przerwałęm. Staram się wietrzyć ale okna są zaparowane, zamknęłem poddasze, zacieki znikły ale poiawił się szron/przemarzanie.
Jak się tego pozbyć pleśni jest tego sporo.

Zukow
24-01-2006, 08:32
tak się zastanawiam czy przy takich niskich temperaturach pewnie masz pewnie +5 może +8 stopni może rosnąc jakaś pleśń
nie jestem znawcą ale wydaje mi się to wątpliwe

jabko
24-01-2006, 08:40
Mokre drzewo. Słabe wietrzenie

W garażu jak złoże mokre drzewo do palenia zaraz przed zimą to też pleśnieje.

pyrka
24-01-2006, 08:40
Pleśnie i grzyby domowe najlepiej rosną przy dużej wilgotności ,słabej wentylacji i w temperaturze od 5 do 20 stopni.

AVID
25-01-2006, 03:15
Miałem to samo:(Musisz opalić cały dach (opalarka butla z gazem i do roboty) żeby usunąc to dziadostwo a następnie użyć jakiegoś grzybobójczego super żrącego środka i przy pomocy pompki do pryskania roślin to wszystko tym "staffem" oblać nie ma innej rady .Ja myślałem że jak przyjdzie wiosna to to sie samo wysuszy ale wolałem ni eryzykować i sie rozprawiłem z tym dość szybko.

arek_s
25-01-2006, 12:11
u mnie tez pojawił się taki nalot po zeszłej zimie ale jak przyszła wiosna i lato drewno wyschło i nalat praktycznie znikł - dla spokoju sumienia spryskałem całą wieźbę preparatem grzybobójczym. Teraz po nalocie nie ma śladu.

invx
26-01-2006, 08:32
wentylacja wentylacja i jeszce raz wentylacja !
a jesli cos sie robi mokrego to i ogrzewannie

Andrzej Wilhelmi
29-01-2006, 22:31
Poddasze musi być zwentylowane! Jak wszystko wyschnie oczyść deski szczotką ryżową lub drucianą, usuń oflisy i zaimpregnuj. W przypadku gdybyś robił poddasze mieszkalne musisz otworzyć kalenicę i wlot powietrza przy okapie. Pozdrawiam.

71kkk
02-04-2006, 00:54
Miałem to samo:(Musisz opalić cały dach (opalarka butla z gazem i do roboty) żeby usunąc to dziadostwo a następnie użyć jakiegoś grzybobójczego super żrącego środka i przy pomocy pompki do pryskania roślin to wszystko tym "staffem" oblać nie ma innej rady .Ja myślałem że jak przyjdzie wiosna to to sie samo wysuszy ale wolałem ni eryzykować i sie rozprawiłem z tym dość szybko.


no wlasnie u mnie sie pojawilo- czy doradzasz skuteczny sposob???? 8)