PDA

Zobacz pełną wersję : sterowniki do pieca na eko-groszek = czy tak naprawdę auto?



andrzej-sk
23-01-2006, 23:20
mam pytanie. a czy są takie sterowniki w piecach na eko-groszek , że po zadaniu żądanej temperatury automatycznie same sobie dobierają parametry podawanie , przerwy itp.? bo jak za kazdym razem gdy zmienia się znacząco temp. na zewnątrz trzeba ekspertmentalnie dobierac parametry to jaki to automat? w kotłowni trzeba spędzac duzo czasu na zabawę w ustawianie. Czym się więc rózni tryb automatyczny od ręcznego.
jak to jest naprawdę z tymi sterownikami? bo z tego co czytam to wszyscy mają z nimi jakieś problemy!

betan
24-01-2006, 10:37
Ja również mam podobny problem. Moja wiedza opiera się jednak, jak dotąd, tylko na teoretycznych wywodach zawartych w instrukcji sterownika GECO (dziś ma nastąpić rozpalenie pieca, to zobaczymy), w krórej potwierdza się stwierdzony przez ciebie fakt tej pozornej "automatyki", w przypadku zmiennych temperatur.
W związku z powyższym myślę o sterowniku pokojowym, który być może rozwiązałby cześć tych problemów, ale z dokładnymi zasadami ich funkcjonowania jeszcze się nie zapoznałam.

xavi
24-01-2006, 12:22
Najpierw polecałbym lekturę topiców o piecach na eko-groszek.
Wtedy wasze wywody będą bardziej klarowne, a wątpliwości mniej.

Lista znajduje się tu:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47119