PDA

Zobacz pełną wersję : porotherm 4 P+W



zientekpl
24-01-2006, 10:39
Witam
Ściana Porotherm 44 P+W na ciepłej zaprawie a na na wszystkich gniazdkach i kontaktach mam szron i lód.
Co żle zrobiłem ?

Grzegorz63
24-01-2006, 10:45
Myślę, że to prowokacja przeciwnika ścian jednowarstwowych... :-?

zientekpl
24-01-2006, 10:53
Czemu prowokacja??
Zawsze byłem i jestem za Porothermem
Kupując go nie zastanawiałem się nawet chwili nad opcją max + docieplenie ,ale stwierdzam fakty i pytam się co źle zrbiłem ??
Przy takich mrozach jakie mamy u nas na wszystkich konataktach mam szron i lód , to chyba nie jest normalne.
Może i niemam za ciepło w domu (+19 C) ale to tez nie jest powód do zaszronienia.
Na wiosne myśle o dociepleniu ponieważ sądze że przez otwory przedostaje się zimne powietrze.

jarek244
24-01-2006, 12:37
Zientekpl

Mieszkasz już w domku i pokazały Ci się takie perełki, czy w stanie surowym otwartym wyszło to na jaw?
Ciekawi mnie to bardzo, też mam 44 i zaczynam być pełen boba:-(

jarek244

Śliwiok
24-01-2006, 13:05
Póki możesz to sprawdź czy masz "zamknięte" pustaki od dołu na pierwszej warstwie licząc od ściany fundamentowej. Od strony zewnętrznej będziesz miał przewieszenie pustaka na około 3-4 cm. Schyl się i zerknij.
Potem uszczelnij puszki elektr.
Ja zacząłem od tego ostatniego. Resztą zajmę się na wiosnę.

Pozdrawiam,

zientekpl
24-01-2006, 14:21
Wszystko zagipsowane pomalowane , elewacja zewnętrzna też już wygładzona,na wiosne miałem malować.
Mieszkam od pażdziernika.Pierwszy sezon grzewczy.

Śliwiok
24-01-2006, 15:50
Wygładzona, wygładzona...
A schyliłeś się żeby sprawdzić to o czym pisałem wcześniej ?

Pozdrawiam,

radomik
24-01-2006, 19:29
Witam
Ściana Porotherm 44 P+W na ciepłej zaprawie a na na wszystkich gniazdkach i kontaktach mam szron i lód.
Co żle zrobiłem ?

Zrób zdjęcia, co byśmy uwierzyli, bo ja też nie wierzę.

Tomek_J
25-01-2006, 06:51
Co żle zrobiłem ?

Żle zrobiłeś próbując tak straszliwie naiwnej prowokacji.

Dom z PTH 44 budował mi Partacz Nad Partaczami (oby zdychał długo i w ciężkich bólach !), a mimo to nie mam takich cudeniek, jak piszesz. Ty twierdzisz, że masz w domu 19 stopni i szron i lód na kontaktach ? Nie pieprz.

Śliwiok
25-01-2006, 08:17
TomekJ,

Ja mam w domu + 20 C i oszronione szyby od wewnątrz. :lol:
Prowokacja czy nie, wiać z gniazdek może i basta. Stopień wiania zależy pewnie od jakości wykonania ( rymło mi się :P ).


Zientekpl, gadaj jak na spowiedzi - prawda to czy nie ! 8)

Pozdrawiam,

Tomek_J
25-01-2006, 08:40
Ja mam w domu + 20 C i oszronione szyby od wewnątrz.

A ja mam w domu +20 i oszronioną od wewnątrz wkładkę zamka :)
Nie zmienia to faktu, że PTH ma 44 cm grubości, a puszka elektryczna tylko kilka cm i jeśli dom jest otynkowany (a już wiemy, że jest) to nic nie ma prawa wiać - bo niby skąd ? No, chyba, że Zientek ma instalację w peszlach wielkiej średnicy, których jeden koniec wystaje na zewnątrz...

Śliwiok
25-01-2006, 09:21
Tomek_J,

Nie ma prawa ? A kto to prawo ustanowił? :wink:
U mnie też wieje z gniazdek ( niektórych ) i może nie mam szronu przy nich to jest wyczuwalny podmuch zimnego powietrza.
I powiem Ci jeszcze jedno.
Mimo,że mam porotherm 44 p+w to mam jeszcze na to wełnę mineralną ( pare cm ) i tynk i nie mam peszli takich jak piszesz. I wieje. Może to zimne powietrze nie wie o tym, że nie ma prawa wiać. :P
Tomku_J i co Ty na to ?

jarek244
26-01-2006, 07:52
podciągam

rafałek
26-01-2006, 08:06
Mam duży garaż z PH38 na zwykłej zaprawie, na suficie tylko 5 cm styropianu od spodu. Duża brama garażowa i jeden niewieki jak na taką kubaturę grzejnik i co... z gniazdek nie wieje, nie ma szronu nic nie przemarza - nawet jak było -25. Co ciekawe od dołu nie mam nic zamknięte i nie mam otynkowanego garażu. Jeśli istotnie dzieje się to co opisuje autor wątku to ściemnia z tym zamknięciem kanałów w dolnych i górnych postakach bo to jedyne miejsce gdzie może coś wwiać do środka...

marcinelli
26-01-2006, 11:37
Na ostatnich targach muratora widzialem zdjecia z kamery termowizyjnej domu budowanego z Porothermu. Nie mam nic do tego systemu ale zdjecia te PRAKTYCZNIE NIE RÓŻNIŁY sie od zdjec bloku z wielkiej płyty.
To nie żart...

rafałek
26-01-2006, 11:56
Na ostatnich targach muratora widzialem zdjecia z kamery termowizyjnej domu budowanego z Porothermu. Nie mam nic do tego systemu ale zdjecia te PRAKTYCZNIE NIE RÓŻNIŁY sie od zdjec bloku z wielkiej płyty.
To nie żart...


A kto je publikował?

marcinelli
26-01-2006, 12:09
nie pamietam nazwiska - jakis doktor z warszawy. nie byl zwiazany z zadnym producentem...badania prowadzil do jakiejs publikacji - w dodatku za granica...

rafałek
26-01-2006, 12:13
Ale jakiej ściany to dotyczyło? Bo przy "odpowiedniej technice budowy" mozna by to zrobić dla każdego materiału. Osobiście jestem bardzo sceptyczny dla takich publikacji. W końcu trochę nas mieszka w domach z tego materiału i w większości jest nam ciepło...

marcinelli
26-01-2006, 12:51
Pamietam ze sciana miala balkon i kilka okien. Naturalnie te polączenia świeciły najbardziej ale...i samo wiazanie pustaków kładło na kolana...
Podobnie dostali po uszach i inni producenci...ktorzy jakże skrupulatnie przescigają sie w podawaniu coraz to niższych współczynników U.

Uwagę zwracano w referacie nie na błedy wykonawcze a na właściwości różnych materiałów dostępnych na rynku. Sesję organizował MURATOR wiec tutaj stronniczosc raczej nie wchodzi w grę.

Ja rowniez mam znajomych ktorzy mieszkaja w domach z P i w wiekszosci sobie je chwalą. Na ile jednak to zaleta systemu a na ile ogrzewania, itd...to juz inna sprawa. Nie badzmy zatem tak całkowicie bezkrytyczni.

Pozdrawiam

mariusz waligóra
26-01-2006, 13:18
Przyłączając się do dyskusji, zapytam:
Czy nie uważacie, że przy marnej izolacyjności cieplnej ścian budynku, szron i lód winien pojawić się również na innych elementach - a nie tylko na kontaktach ? (tj. podstawowo na elementach metalowych).
Według mnie, przyczyny należy szukać nie w rodzaju materiału użytego
Ja mam Porotherm 30 P+W bez tynkowania i jest OK.
Szron (lód) może pojawić się na danym elemencie między innymi wówczas, gdy będzie znajdował się w ciepłym pomieszczeniu i jednocześnie będzie na niego "dmuchało" zimne powietrze.
Ja mam Porotherm 30 P+W bez tynkowania i jest OK.

rafałek
26-01-2006, 13:26
Pamietam ze sciana miala balkon i kilka okien. Naturalnie te polączenia świeciły najbardziej ale...i samo wiazanie pustaków kładło na kolana...
Podobnie dostali po uszach i inni producenci...ktorzy jakże skrupulatnie przescigają sie w podawaniu coraz to niższych współczynników U.

Uwagę zwracano w referacie nie na błedy wykonawcze a na właściwości różnych materiałów dostępnych na rynku. Sesję organizował MURATOR wiec tutaj stronniczosc raczej nie wchodzi w grę.

Ja rowniez mam znajomych ktorzy mieszkaja w domach z P i w wiekszosci sobie je chwalą. Na ile jednak to zaleta systemu a na ile ogrzewania, itd...to juz inna sprawa. Nie badzmy zatem tak całkowicie bezkrytyczni.


Skoro największy problem stanowiło połączenie materiałów to skąd wniosek, że to materiał do bani. Jesli między pustakami (jakimikolwiek) łączenie bądzie miało gorsze właściwości izolacyjne to automatycznie pogarszamy parametry całej przegrody. Pobuduj dom ze styropianu który połączysz zwykłą zaprawą. W efekcie te miejsca będą najbardziej przemarzały. Czy to będzie oznaczać że styropian jest złym izolatorem?

Lenart
26-01-2006, 14:16
Do mariusz waligóra
"Ja mam Porotherm 30 P+W bez tynkowania i jest OK"
Też tak mam zamiar budować i mieszkać przynajmniej przez kilka lat.
Stšd moje pytania. Jak długo tak mieszkasz?, Rozumiem że nie ma tynku od zewnštrz ale jest od wewnštrz - jaki? i na jakiej zaprawie budowałeœ
domyœlam sie że ciepłochronnej - co to za zaprawa?

Tomek_J
27-01-2006, 06:12
Nie ma prawa ? A kto to prawo ustanowił? :wink:

Chłodna Logika i Zdrowy Rozsądek.

araman
27-01-2006, 07:45
U mnie też wieje z gniazdek.No może nie mam szronu ale daje sie wyczuć powiew powietrza. Wiem że przy budowie z porothermu 44 stosowano różny sposób nakładania zaprawy ( Paski zaprawy w środku pustka lub styropian ) było o tym na forum.
Jeżeli teraz przy np ramie okiennej jest niewielki ubytek tynku a wiadomo że w takich miejscach może sie wykruszyć ( różne materiały i różna kurczliwość ) to zimne powietrze znajdzie sobie drogę i będzie wiało przez gniazdka W połączeniu zimne powietrze i wilgoć w domu mamy szron na gniazdkach.