PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacz workowy czy bezworkowy?



OlaK
24-01-2006, 10:53
Czy ktos moglby pokrotce opisac mi wady i zalety odkurzacza bezworkowego?

dzieki
Ola

a-k-a
24-01-2006, 19:24
witam ! też mnie to interesuje ,szkoda że nikt takich nie ma wszyscy mają centralne odkurzacze pozd ana

Yogi66
24-01-2006, 19:30
witam ! też mnie to interesuje ,szkoda że nikt takich nie ma wszyscy mają centralne odkurzacze pozd ana

A i owszem... Mam centralny- bezworkowy. Mam go od 2 miesięcy. jeszcze nie musiałem wyrzucać śmieci.
Teraz staje się to już standardem w nowobudowanych domach. Dlatego też ceny tych instalacji znacznie spadają.
Polecam

także pozdrawiam.

A wracając do zasadniczego pytania to na Twoim miejscu wybrałbym "workowy" łatwiej taki odkurzacz zachować w czystości.
Co prawda woreczki kosztują (nawet zbyt przesadnie wysoko w stosunku do ich rzeczywistych kosztów produkcji) ale coś za coś.

kksia
06-04-2009, 14:57
Podciągam temet, bo bardzo mnie interesuje. Może teraz będzie więcej chętnych do wypowiedzi, bo chyba bezworkowych na rynku przybyło.
Chcę kupić dobry odkurzacz do odkurzania podłóg twardych - panele i kafelki. Workowy miałam, ale bezworkowego nie. I nie wiem, czy nie łatwiej wymienić worek niż czyścić ten pojemnik na śmieci.

piwona
06-04-2009, 16:06
Kiedyś były tylko workowe więc odkurzałam takim. Potem pojawiły się inne, chciałam być nowoczesna i kupiłam z filtrem wodnym. Po niedługim czasie powiedziałam NIGDY WIĘCEJ! Źle się to myje, ciężkie, nieporęczne, łapy do brudnego trzeba wsadzać, wiecznie niedomyty i śmierdzi. Przynajmniej tak było u mnie bo nie chciało mi się co chwilę go pucować do usunięcia najmniejszej odrobiny brudu. Kupiłam bezworkowy, tzw. cykloniczny. Odkurzałam nim do niedawna narzekając znów okrutnie. Największe niedogodności są takie, że jak zapomnisz umyć filtry i pojemnik zaraz po odkurzaniu, to porządki potem musisz planować z wyprzedzeniem, bo dziadostwo schnie najmniej pół dnia (na kaloryferze) a najczęściej cały. Poza tym jak się zapcha, to nie ciągnie i odkurzając mieszkanie muszę go przynajmniej raz opróżnić. Trochę to niewygodne. Teraz wróciłam skruszona do workowego. Z tych trzech typów ten jest najlepszy. Ale w domu będę miała centralny- instalacja już rozprowadzona.

marecki6
06-04-2009, 16:45
potwierdzam... tez chcialem isc z biegiem czasu i namowilem zone na zakup bezworkowego electroluxa ... jak sie okazalo bardzo szybko sie zapychal kurzem a skoro sie zapycha to nie ciagnie jak nalezy wiec za kazdym razem trzeba czyscic filtry co znowu wiaze sie z niezlym syfem w lazience a pozniej trzeba to jeszcze wysuszyc ... nastepny bedzie workowy bo na bank mniej czasu zajmuje wymiana raz za kiedy worka niz czyszczenie tych zakichanych filtrow -- niedlugo allegro pojdzie w ruch no chyba ze lepiej bedzie sie sprawdzal w nowym mieszkaniu bo w moim aktualnym lokum mocno sie kurzy

DziadekZ
06-04-2009, 22:00
A ja mam dwusystemowy - do wyboru albo filtr wodny, albo worek. Kupowałem z założeniem że będę odkurzał bez worka - no i odkurzałem, może z 5 razy. Jest kilka problemów z użytkowaniem odkurzacza z filtrem wodnym:
1. Mniejsza siła ssania niż w przypadku worka
2. Kłopot ze znalezieniem miejsca na wylanie tego co zebrało się w zbiorniku (to taka błotnista, gęsta breja z różnymi większymi śmieciami). Ani do sedesu (bo ciężko spłukać), ani do śmietnika (w końcu to woda) :evil:
3. Po każdym odkurzaniu obowiązkowe mycie i suszenie filtra - kolejne kilka minut pracy, bez której odkurzacz śmierdzi niemiłosiernie.
Reasumując - odradzam zakup odkurzacza z filtrem wodnym. Być może przypadkowo wybrałem najlepsze rozwiązanie, czyli odkurzacz dwusystemowy. Na codzień worek, a w razie czego, jak nagle zabraknie worka, można awaryjnie użyć filtra wodnego.

mycha.:)
06-04-2009, 22:12
potwierdzam... tez chcialem isc z biegiem czasu i namowilem zone na zakup bezworkowego electroluxa ... jak sie okazalo bardzo szybko sie zapychal kurzem a skoro sie zapycha to nie ciagnie jak nalezy wiec za kazdym razem trzeba czyscic filtry co znowu wiaze sie z niezlym syfem w lazience a pozniej trzeba to jeszcze wysuszyc ... nastepny bedzie workowy bo na bank mniej czasu zajmuje wymiana raz za kiedy worka niz czyszczenie tych zakichanych filtrow -- niedlugo allegro pojdzie w ruch no chyba ze lepiej bedzie sie sprawdzal w nowym mieszkaniu bo w moim aktualnym lokum mocno sie kurzy

Mam też electroluxa bezworkowego i ten sam problem z zapychaniem, brudną łazienką :evil: :evil:

Pan w sklepie mi go doradził, że lepszy taki niż workowy :evil:

Nigdy w życiu takiego badziewia, ale muszę póki co się nim męczyć , bo kosztował prawie 400zł, więc do śmieci nie wyrzucę.

A odkurzanie nim trwa 5 minut i zaraz muszę go otwierać, bo tam jest taki stożek-kratka i on się zapycha i trzeba ręką wyciągać te brudy :evil:




Co do centralnego to ja nigdy u siebie w domu go nie zamontuję.

bagi69
06-04-2009, 22:14
Tylko z workiem!!!
Nigdy ZELMER GALAXY to cholerstwo tak mnie denerwuje (żeby nie uzyć bardziej dosadnego słowa)że jak tylko o nim pomyślę to szlak mnie trafia i aż nie mogę teraz pisać :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: mam Taką ochotę Pie... o ścianę że az iskry polecą!!!!!!!

Kupcie normalny odkurzacz z woreczkiem .Pozdrawiam

mycha.:)
06-04-2009, 22:20
że jak tylko o nim pomyślę to szlak mnie trafia i aż nie mogę teraz pisać :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: mam Taką ochotę Pie... o ścianę że az iskry polecą!!!!!!!


To tak jak ja pomyślę o moim :lol:

Szkoda, że ja przed zakupem swojego nie miałam kogo się poradzić, no chociaż sorry, moja mama była zła, że jej się nie zapytałam, bo ona by poradziła workowy.

OlaiPiotr
06-04-2009, 22:25
Tylko z workiem,nazbiera się śmieci wymieniamy worek 30 sek i gotowe.Mam bezworkowy i najchętniej wyrzuciłabym go przez okno :-?

Damon
08-04-2009, 16:19
My właśnie wyrzuciliśmy bezworkowy, działał dwa i pół roku, pan w sklepie powiedział że i tak nieźle, bo połowa po roku przestaje ciągnąć (mieliśmy elextroluxa). Teraz wróciliśmy do workowca i jest święty spokój.

anula00
08-04-2009, 20:58
Ja z uwagi na psa, który non stop gubi sierść posiadam workowy - taki polecił sprzedawca. Bezworkowy w tym przypadku podobno się nie sprawdza.
Co prawda worek zapełnia się dosyć szybko, ale lepiej wymienić worek niż odkurzacz :wink:

mycha.:)
08-04-2009, 23:37
Ja z uwagi na psa, który non stop gubi sierść posiadam workowy - taki polecił sprzedawca. Bezworkowy w tym przypadku podobno się nie sprawdza.


To mnie najwyraźniej gościu wcisnął bezworkowy, bo mówiłam mu, że mam psa, a on że bez porblemu będzie działał :evil:

pawlaczynski
09-04-2009, 12:01
Ale że co, od odkurzacza bezworkowego kłaki psów uciekają? Mamy od miesiące bezworkowy, Philipsa, i od 1.5 roku mamy średniego pieska za to z dużą ilością włosów. Podłogi drewniane i nie ma żadnego problemu z odkurzaniem. Mieszkamy od miesiąca, brudzi się bardzo więc odkurzanie co dwa dni i pojemnik jeszcze się nie zapełnił. Więc to jest tak, jak z większością dylematów - wybieramy co nam bardziej podpasuje i tyle.

Pozdrawiam
P.R.

marecki6
09-04-2009, 12:01
siersc i wlosy bardzo skutecznie i szybko zapychaja filtr ... ogolnie zakup bezworkowego odkrzacza to byla moja najwieksza pomylka jezeli chodzi o zakupy sprzetu

mycha.:)
09-04-2009, 12:15
Więc to jest tak, jak z większością dylematów - wybieramy co nam bardziej podpasuje i tyle.


Nie zgadzam się z tym, chyba że ten Twój bezworkowy nie ma filtra i takiego stożka z krateczką jaki ja mam .
Przez niego owszem piasek przechodzi, ale już włosy i sierść czy kurz nie :evil:

zbigmor
09-04-2009, 12:22
Mam workowy (Elektrolux 1,6kW o ile dobrze pamiętam) oraz bezworkowy 2kW (dokładnie taki http://www.allegro.pl/item597876375_odkurzacz_bezworkowy_2000w_bs_1248_c yklon.html).
Jak filtry czyste to bezworkowy trochę lepszy. Problem w tym, że taki filtr bardzo szybko się zapycha i mocno osłabia siłę ssania. Czyści sie taki filtr bardzo trudno. W workowym do czasu zapełnienia worka nic się praktycznie nie zmienia. Następnym razem gdy będę zmieniał odkurzacz to raczej zdecyduję się na dobrej klasy workowy.

mycha.:)
09-04-2009, 12:25
Tylko z workiem!!!
Nigdy ZELMER GALAXY to cholerstwo tak mnie denerwuje (żeby nie uzyć bardziej dosadnego słowa)że jak tylko o nim pomyślę to szlak mnie trafia i aż nie mogę teraz pisać :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: mam Taką ochotę Pie... o ścianę że az iskry polecą!!!!!!!



myślałam, ze mam elextroluxa, ale teraz sprawdziłam i mam własnie tego nieszczęsnego zelmera galaxy :(

czar_ni
09-04-2009, 14:06
Czy ktos moglby pokrotce opisac mi wady i zalety odkurzacza bezworkowego?

dzieki
Ola

Wady ? Nie ma siły ,żeby jednak kurz się nie wydostał z pojemnika na zewnatrz
Zalety? Nie wydajesz na worki :D

Mimo wszystko wolę workowe.

pawlaczynski
09-04-2009, 14:18
Od jakiegoś czasu nie chce mi się zagłębiać w szczegóły techniczne każego kupowanego sprzętu. Działa to dobrze. Odkurzacz też działa, filtr się nie zapchał a więc jestem zadowolony czego i Wam życzę :-)

Pozdrawiam
P.R.

kksia
09-04-2009, 15:36
Dzięki! Kupię jednak znowu workowy. Mam Zelmer Syrius i jestem zadowolona, kupuję te droższe, ale lepsze worki z flizeliny (lub czegoś podobnego). Nie przerywają się od odrobiny wody i są szczelniejsze od papierowych. Na dłużej także wystarczają (śmieci się lepiej w takim rozkładają, bo jest miękki i szczelnie wypełnia pojemnik odkurzacza)
Muszę kupić drugi, stąd pytanie.

madd
09-04-2009, 17:45
A ja mam bezworkowy i bardzo sobie chwalę.
Filter czyszcze wtedy kiedy wyrzucam smieciory, raz na kilka miesiecy traktuje go wodą.
I powiem tak - nigdy wiecej odkurzaczy z workiem.

mycha.:)
09-04-2009, 20:36
To ja jak naładuję baterie zrobię zdjęcie o jaką częśc mi chodzi w moim odkurzaczu, co się tam zapycha, bo nie o filtr mi chodzi ;)

bagi69
11-04-2009, 18:00
Witaj Mycho.
Dziś już moje nerwy nie wytrzymały.
Podziurawiłem papierowy filtr nożem :evil: i pomogło :lol: teraz dopiero ciągnie :D .Kurzem czuć nie gorzej jak wcześniej.Większe części zostaja w pojemniku .Za gapka przed filtrem papierowym założyłem chusteczkę jednorazową i niezbyt sie zabrudziła

mycha.:)
11-04-2009, 21:15
Witaj Mycho.
Dziś już moje nerwy nie wytrzymały.
Podziurawiłem papierowy filtr nożem :evil: i pomogło :lol: teraz dopiero ciągnie :D .Kurzem czuć nie gorzej jak wcześniej.Większe części zostaja w pojemniku .Za gapka przed filtrem papierowym założyłem chusteczkę jednorazową i niezbyt sie zabrudziła

to jak mnie też tak wkurzy, to już będę wiedziała jaką część odkurzacza zaatakować :lol:

EWAF
12-04-2009, 15:59
nie polecam bezworkowego - taniego, na pewno cyklonowego.
Te tanie bezworkowe mają fatalny system filtrów. Nasz odkurzacz przestał ssać raptem po pół roku. Też clatronic. Filtry mimo mycia odmówiły posłuszeństwa.

prawdziwy.anika
15-09-2010, 10:10
po recenzjach na temat bezworkowych odkurzaczy takze sie tego balam,ale po dokladnym przetrzepaniu internetu,porownaniu modeli i opinii uzytkownikow zaryzykowalam
bezworkowego dysona polecam Ci z cala odpowiedzialnoscia
gdzies tu o tym pisalam-mam ten najtanszy model,nie ma zadnego problemu z zatykajacym sie filtrem,powietrze wydmuchiwane jest bezzapachowe,jestem bardzo zadowolona
jedynym mankamentem jest glosnosc,ale to juz wszystkie bezworkowce tak maja
no i mala tzw zwrotnosc

posiadam ten model
http://www.ceneo.pl/;0152820123-10.htm

Filionka
18-10-2010, 20:17
Miałam w swoim życiu masę odkurzaczy zwykłych i tylko jeden odkurzacz bezworkowy http://www.agito.pl/male-agd/odkurzacze.1118.M.html , którym odkurzam do tej pory. I o ile worków miałam serdecznie dość, o tyle w przypadku czyszczenia filtra HEPA radzę sobie chyba nie najgorzej ;) Generalnie nie rozumiem tylko tego narzekania, że czyszczenie filtra może być uciążliwe. Jak tam swój przepłukuje pod strumieniem bieżącej wody i jakoż żyjemy. I ja i mój odkurzacz ;)

mm.olejnik
18-10-2010, 20:30
na stacji Shell dostałem za punkty (+150zł) bezworkowego samsunga, jego czyszczenie przyprawia mnie o zawrót głowy ....
wszedzie pełno brudu, czyszczenia nie ma końca !!!
Żałuje, że go wziąłem.
Ciekawi mnie, czy odkurzacze z 'wyższej półki' są lepsze w czyszczeniu ....

wenderko
29-10-2010, 16:45
Ja też dołączę swoją opinię - zdecydowanie nie lubię odkurzaczy bezworkowych. Filtr zdecydowanie za szybko się zapycha i samo wytrzepywanie nie pomaga. Trzeba taki filtr wypłukać porządnie. A to z kolei oznacza, że trzeba poczekać aż filtr wyschnie, zanim się go ponownie użyje. A różnie bywa. Moja jedyna nadzieja w tym, że się właśnie przeprowadzamy i może uda mi się nasz odkurzacz "załatwić na amen" kurzem, pyłem i takimi tam przy remoncienowego lokum. Kolejny odkurzacz
będzie workowy - absolutnie!

Lopesjus
29-10-2010, 17:59
Czy ktos moglby pokrotce opisac mi wady i zalety odkurzacza bezworkowego?

dzieki
Ola

Od miesiąca używam Zelmer Voyager (workowy i bezworkowy/cyklonowy), poprzednio (półtora roku) używałem cklonowego DirtDevila, dopóki nie zdechł. O Zelmerze na razie złego słowa nie powiem

grazi
29-10-2010, 19:54
Mialam rowniez bezworkowy, ale to porazka. Nigdy wiecej, bardzo szybko wrocilam do workowego.

Adrian1224
02-11-2013, 20:44
Witam
Zastanawiam się nad kupnem odkurzacza bez workowego,myślicie że do około 200 zł da się znaleźć jakiś porządny czy lepiej szukać jakiegoś z workiem?

PeterPet
06-11-2013, 13:45
Z tego co się orientuję, odkurzacze bez workowe są zazwyczaj droższe o tych tradycyjnych. A czy lepsze to kwestia dyskusyjna.

MassiveR
07-11-2013, 06:57
Miałem odkurzacz bezworkowy, nigdy więcej, nikomu nie polecam i nie widzę w nim praktycznie żadnych plusów, bo nawet to, że nie wydawałem na worki przy tym ile się nadenerwowałem przy czyszczeniu nie jest żadnym plusem

Sniper
07-11-2013, 10:10
Ja mam Samsunga bezworkowego i wydaje się ok. Opróżnienie polega na wyjęciu plastikowego pojemnika i przesypaniu zawartości do śmieci. Raz na 3-4 odkurzania muszę niestety wyczyścić filtr, bo paskudnie się brudzi. Nie da się go niestety wytrzepać, trzeba dosłownie oderwać warstwę przyssanego kurzu, a resztę porządnie wypłukać. Zajmuje to sporo czasu i jest dość brudną robotą, ale da się przeżyć. Nie mam doświadczeń z workowymi, więc nie porównam.

tomasz_ka
20-11-2013, 14:01
Do 200 zł to raczej ciężko. Zelmera bezworkowy model Pluser kosztuje 350 zł. Teraz jest w promocji i przy zakupie oddadzą Ci 50 zł, więc 300 kosztuje. To chyba jeden z tańszych jeśli mówimy o tych porządniejszych modelach, z górnej półki.

Me*t
29-11-2013, 08:59
Obecnie posiadam odkurzacz bezworkowy, kupiony w markecie firmy krzak. Kosztował ok. 400 zł i ku mojemu zdziwieniu jest rewelacyjny! Nie muszę często czyścić filtra, ale po odkurzeniu całego domu muszę wyrzucić śmieci z pojemniczka, co nie jest problemem. Ciągnie odpowiednio tak jak odkurzacz z workiem.
Przerzuciłam się na odkurzacze bezworkowe, bo później mam problem ze znalezieniem odpowiedniego worka. Nie raz było tak, że już przestali taki czy taki model produkować. I na co mi taki działający odkurzacz?
Osobiście polecam te bezworkowe, ale z tego co widzę, przed zakupem lepiej przeczytajcie opinie.

judyta87
09-12-2013, 18:14
Co do tych odkurzaczy bezworkowych to faktycznie swego czau była na nie nagonka, jednak nie każdy kto sie na nie skusił był zadowolony. Ja kupiłam Zelmera i jestem zawiedziona, działać działa, ale kompletnie nie da się nim odkurzacz, szybko się zapycha i przy odkurzaniu nie wciąga nawet najdrobniejszego brudu. Pewnie nieco lepsze będą te z filtrem wodnym.

marianna34
16-12-2013, 22:53
ja byłam bardzo niezadowolona z bezworkowego, wróciła do workowego, ale pamiętam u rodziców wodny rainbow był super, ale to stare czasy..

Humadi
19-12-2013, 11:56
ja byłam bardzo niezadowolona z bezworkowego, wróciła do workowego, ale pamiętam u rodziców wodny rainbow był super, ale to stare czasy..

Ja w sumie też zakupiłem odkurzacz bez workowy całkiem niedawno i muszę powiedzieć, że o ile z początku byłem niebywale zadowolony z wygody jaką osiąga się dzięki temu, że nie trzeba wydawać kasy na worki i szybko i łatwo się go opróżnia, przyszedł czas na trochę jednak rozczarowanie. Fakt, niby jest wygodniej, ale wszystkie te filtry jakoś szybko się zatykają, trzeba je czyścić, moczyć itd, ale jednak z workowym było mniej roboty - wystarczyło worek zmienić i można dalej sprzątać. W sumie nie wiem jak jest w innych tego typu odkurzaczach, bo nie testuje innych modeli, ale w moim dość często trzeba opróżniać pojemnik, co jednak jest niewygodne. Szkoda, że do starego odkurzacza nie ma już dostępnych worków, bo na pewno bym wrócił do niego.

Bangladeszcz
19-12-2013, 15:35
Ja mam workowy, wyrzucasz worek i po sprawie, nie musisz się martwić o filtry.

krzysiukirl
23-12-2013, 04:04
Witam
Mialem philipsa bezworkowego.
Nigdy wiecej. Oproznianie pojemnika to czysta robota, ale czyszczenie filtrow juz nie. Po ich wyczyszczeniu a najlepiej to wychodzi na mokro trzeba je jeszcze wysuszyc.
Teraz kupilem workowy Miele i nie zamienie go na zaden inny.

Azakiel
11-01-2014, 13:06
Też kiedyś dałem się namówić na odkurzacz bezworkowy, (wczesniej używałem bez problemów jakiegoś starego 10 letniego ZELMERA ze szmacianym workiem). Po przejrzeniu internetu wybór padł na electroluxa (nie pamiętam dokladnie jaki to był model) ale zapłaciłem za niego ponad około 400zł. Po pół roku uzywania tego odkurzacza skonczyło sie to tak że straciłem już do niego cierpliwość (dlaczego o tym pozniej) i wylądował w piwnicy i z powrotem wyciągnałem stary mocno wysłużony odkurzacz workowy.

Nie wiem być moze są na rynku jakieś naprawdę dopracowane odkurzacze bezworkowe które kosztują rozsądne pieniądze, mój egzemplarz to jakaś totalna pomyłka:

1) pojemnik na odpady zbudowany jest tak że po odkurzaniu trzeba bardzo uważac przy otwieraniu pojemnika bo wszystko moze wylądować z powrotem na zewnątrz co się czasami zdarzało.
2) cylindryczny filtr hepa który jest w pojemniku na odpady jet zamocowany i obudowany w taki sposób ze wystarczy odrobina włosów albo czegos podobnego które natychmiast sie nawijają na firt korkując skutecznie przepływ innych brudów i po chwili wszystko staje dęba i sie zatyka, jedyne co pomaga to otwarcie pojemnika i czyszczenie co wiąże się z ryzykiem (patrz pkt 1)
3) Tak czy inaczej po kazdym większym odkurzaniu trzeba otworzyc ostroznie odkurzacz i przeczyscic zbiornik i przeczyscic i umyć filtr co trwa długo i skutecznie zniechęca do kolejnego uzycia takiego typu odkurzacza.

Ja już nie dam sie nigdy namówić ani na wodny (z nimi też jest sporo zachodu) ani na zaden bezworkowy odkurzacz (chocby to nawet Dyson był), kupiłem ostatnio normalny workowy odkurzacz Zelmer Jupiter (niektórzy odradzali nowsze modele które podobna są zrobione bardziej oszczednosciowo) i jestem bardzo zadowolony, totalnie bezobsługowy (odkurzalem juz z 15 razy a nie stracił ciągu, i worek jeszcze nie zapelniony) , solidna konstrukcja, duze gumowane kółka i bardzo przystepna cena (polecam tanszy model jesli ktos nie potrzebuje turboszczotki, róznica tylko 100W mocy)

mpbud
03-03-2014, 10:33
Moją pomyłką natomiast był odkurzacz, który miał funkcję odkurzania na mokro. Na szczęście teraz mam odkurzacz, który takiej funkcji nie ma i jestem zadowolony. I jest to odkurzacz workowy.

angela_n
03-03-2014, 19:22
Witam
zastanawiałam się nad bez workowym i na szczęście kupiłam workowy Electrolux Ultra Silencer ZUS3985SB i jestem bardzo zadowolona. Posiada filtr HePA i jest cichy, moc też ma :)

mi_mała
02-04-2014, 19:23
Mam dwa koty - miałam odkurzacz bezworkowy, w tej chwili wymieniłam na workowy - zdecydowanie przy zwierzętach gubiących sierść lepiej spisują się workowe.

aleksander909
17-04-2014, 12:20
Tak jak napisała mi_mała jesli masz zwierzeta to lepszy jest workowy :) ogolnie uzywalem takich i takich i zostałem przy workowym duzy worek i wymiana co jakis czas nie sprawiaja problemu

basiek8103
23-06-2014, 09:15
to w sumie też zależy na jaki sprzęt się trafi. Ja miałam duże obawy przed kupnem bezworkowego odkurzacza, ale teraz nie żałuję. Ma dobrą moc, a że mam dywany to dla mnie ważne.

aberowski
23-06-2014, 09:21
na takie dywaniki jak ja mam to się idealnie nadaje workowy ;)

forgetit
23-06-2014, 12:35
Mam kota, przedtem miałem zelmera z workiem. Teraz mam dysona bez worka. Różnica kolosalna, odkurzanie bez problemów. Ma oczywiście wady: cena jest jednak wysoka i jest zdecydowanie za głośny. Za to czyszczenie i obsługa nie stwarza żadnych problemów.

jannek
23-06-2014, 16:50
to w sumie też zależy na jaki sprzęt się trafi. Ja miałam duże obawy przed kupnem bezworkowego odkurzacza, ale teraz nie żałuję. Ma dobrą moc, a że mam dywany to dla mnie ważne.

A jakiej marki ten odkurzacz? Dużo zapłaciłas?

basiek8103
24-06-2014, 07:07
A jakiej marki ten odkurzacz? Dużo zapłaciłas?

W sumie to miałam już stary, więc nie chciałam oszczędzać, żeby mieć już na lata. Dałam niecałe 400 zł za Zelmera. Kupiłam przez internet, ale teraz to chyba opłaca się kupić w sklepie. http://czystainicjatywazelmer.pl jest promocja, że można odebrać prezent.

DANTERIUSZ
24-06-2014, 09:25
400 zł to dużo za odkurzacz w sumie

Resoviax
24-06-2014, 12:52
no ale jakość ludzie jakość

aberowski
24-06-2014, 14:35
no tak w polsce ludzie że to jest drogie to kupie tańsze a później że się po roku rozpada

basiek8103
24-06-2014, 14:48
No tak, może to i nie mała kwota, ale ja już kupowałam odkurzacze za 100 zł i niestety zawsze kończyło się to tak samo. Po kilku użyciach było coś nie tak. A teraz zapłaciłam więcej i liczę, że będzie służył długie latka:)

Resoviax
27-06-2014, 10:51
wiadomka że wydasz więcej to się jakoś tam zwróci

hanka__
15-07-2014, 15:59
Ja mam taki, do którego mogę wkładać worek, ale i odkurzać bez worka - wyposazony jest w pojemnik. Przyznam, że opcja z workiem wygrała. Mam długowłosego psa i pojemnik po prostu nie daje z tym rady. Sierść go zapycha.

fonio
18-07-2014, 11:59
do małych powierzchni zdecydowanie workowy :)

clovi
18-07-2014, 18:00
Moim zdaniem niezależnie od wielkości najlepszy jest workowy. One teraz mają fajne filtry, dzięki czemu nie czuć nieprzyjemnego zapach itp.. Z tych bezworkowych się sypie i unosi brud, jak się zdejmuje pokrywę.

prelegent
02-09-2014, 09:47
Jeśli jest szczelny to fajny a jak ma filtr wodny to już w ogóle super sprawa. Inaczej lepszy workowy. Mycie pojemnika i ewentualnego filtra to pestka, byle by nie miał dziwnego kształtu bo ciężko szmatką będzie przetrzeć w zakamarkach. Kup sobie taki z filtrem wodnym to najlepsze co można mieć i do tego to po prostu prezent dla osoby, która ma z niego korzystać.

Kizior Syberyjski
13-10-2014, 12:26
Ja polecam workowy, mam Electroluxa, worki fizelinowe w ogóle nie przepuszczają kurzy i do tego filtry w obudowie. Zero dziwnych zapachów itp.

mackowsw
13-10-2014, 19:12
rowniez jestem za workowym :)

franelka1
13-10-2014, 19:55
Ja natomiast od wielu lat używam odkurzaczy bezworkowych i nie wyobrażam już sobie powrotu do odkurzacza z workiem. Tak więc to kwestia przyzwyczajenia. Niestety, aby się przekonać, który lepszy, trzeba wypróbować obie możliwości:-).

Kizior Syberyjski
14-10-2014, 08:54
Ja natomiast od wielu lat używam odkurzaczy bezworkowych i nie wyobrażam już sobie powrotu do odkurzacza z workiem. Tak więc to kwestia przyzwyczajenia. Niestety, aby się przekonać, który lepszy, trzeba wypróbować obie możliwości:-).

Miałem wcześniej Electroluxa bez workowego i tak jak pisał ktoś kilka postów wcześniej, stożek się szybko zapychał a w końcu odkurzacz padł po kilku miesiącach. Miał jakiś czujnik zabrudzenia filtrów i nie dało się tego naprawić i wybrałem inny w sklepie ale już workowy i działa już kilka lat.

Kasia242
20-10-2014, 09:29
Ja mam workowego Boscha najtanszy za 200 zł juz pare lat,używany sporadycznie,małe mieszkanko jest ok....ale worki drogie,dmucha kurzem mimo filra,dmucha gorącym powietrzem..to są wady ale one mi obiektywnie nie przeszkadzaja. Natomiast kiedys jak mieszkałem jeszcze z rodzicami mama kupiła odkurzacz wodny Rainbow,za grubą kasę..i powiem ze to jest dopiero moc. Ten odkurzacz zbiera puł przez chmurę wodną,wszystko idzie dowody..zero pyłu na zewnątrz,dodatkowo mozna sobie zjonizować powietrze w domu..rewelacja...No i chodzi bezawaryjnie już hmmm 23 lata....Odkurzałem nim wszystko dosłownie...tony gipsu po remoncie itd... nie do zarżnęcia sprzet.Ale to jak ktoś ma duże mieszkanie i wszedzie dywany..tak to nie ma sensu.Te pseudowodne odkurzaczyki...i bezworkowe to naprawde są słabe..albo tani workowy albo solidny wodny .
pozdrawiam

aleksks
21-10-2014, 08:09
Od 5 lat mam odkurzacz bezworkowy, nie wyobrażam sobie powrotu do worków:)
Co prawda mam jeden, nowy odkurzacz workowy ale on jest tylko na mocniejszy syf typu gładź lub do samochodów, nowy, niby dobry a nadal śmierdzi.. Poza tym u nas są sami alergicy więc najwygodniejszy jest bezworkowy.

Marek95
21-10-2014, 13:56
Witam.

Ja również jestem zwolennikiem bezworkowców. Kiedyś miałem workowy i był fajny dopóki nie zaczął się problem z workami, tzn. podczas zmiany okazywało się, że wszystkie śmieci były na zewnątrz worka. I dlatego (jak wspomniałem na początku bezworkowy odkurzacz jest OK, a szczególnie ten model MODEROWANO

Kamamia
22-10-2014, 11:21
Po prostu o worki w odkurzaczu trzeba dbać i nie czekać aż się zapcha i dopiero wymienić, tylko sprawdzać co jakiś czas i wymienić zanim wszystkie śmieci się z niego wydostaną, bo już nie mają miejsca żeby się zmieścić. Ja wolę odkurzacze workowe :)

grzeszny
23-10-2014, 12:09
Może to staroświeckie, ale też wydaje mi się, że workowe odkurzacze są lepsze... Kurz zbiera się w torbie, którą potem wyrzucasz i po kłopocie. A jakbym miał się babrać z myciem pojemnika, to chyba by mnie szlag trafił. A w sumie worków też nie wymienia się jakoś często, więc nie jest to znowu jakiś kłopot. No ale co kto lubi. Pewnie znajdą się też zwolennicy mycia...

Nancy9
28-10-2014, 11:48
używałam i takich, i takich - z obu jestem zadowolona :)

adda.g
02-11-2014, 22:05
Przy moim długowłosym psie o dziwo bezworkowy zupełnie się nie sprawdził. Filtr zapychał się sierścią wyjątkowo szybko

moje_k
07-11-2014, 17:39
Jakiś miesiąc temu też rozważaliśmy z mężem zakup nowego odkurzacza. Wybraliśmy workowy, również dlatego że miał lepsze parametry (siła ssania).

Wren
13-01-2015, 19:18
Oj, nie ma nic gorszego kobiecie jak niewygodny odkurzacz. Mam wspomnianego Zelmera galaxy. Najchętniej bym go wymieniała, do tej pory żałuję i jest to jedyny sprzęt w domu, który kupiłam bez obejrzenia ocen w internecie. Mama ma Philipsa (prawdopodobnie model Jewel). Dawno mi się tak dobrze nie odkurzało, ma on wbudowany moduł zapachowy, filtr hepa 13, jest bardzo cichy i rewelacyjnie odkurza. Co najważniejsze w rurach ma takie zabiezpieczenia ze się nie odłańczają w trakcie odkurzania (ile razy w galaxy klęłam!).
Ja marzę o takim do prania (dzieci), mam już nawet wybrany model - George numatic - na razie poza moim zasięgiem.

ekonoma
14-02-2015, 16:20
A co sądzicie o modelach na akumulator? http://www.odeo24.pl/product-pol-1898-Rowenta-RH8871-Odkurzacz-Akumulator-25V-Top-Model.html
Zastanawiam się czy by nie zainwestować!

Aska85
28-03-2015, 21:06
Ja kupowałam odkurzacz wtedy gdy były już bez workowe odkurzacze. Ale jednak wybrałam klasyk a nie nowość. Większe przekonanie mam do odkurzaczy normalnych, workowych.

Krystek2
28-03-2015, 22:12
A ja mam odkurzacz bez workowy i jest świetny. Nigdzie nie gromadzi się kurz tak jak workowych i nie trzeba wyrzucać brudnych worków.

archivi
13-04-2015, 13:59
A ja mam odkurzacz bez workowy i jest świetny. Nigdzie nie gromadzi się kurz tak jak workowych i nie trzeba wyrzucać brudnych worków.

A mozna spytać jaki model?

Jamejski
29-04-2015, 18:57
Moja matka ostatnio kupiła bezworkowego ergorapido i jest bardzo zadowolona. Nie dość że bez worków to jeszcze bez przewodów!

archivi
30-04-2015, 08:06
Ja jednak wybrałem workowca - Zelmer Jupiter i jestem bardzo zadowolony. Słyszałem BARDZO dużo negatywnych opinii o bezworkowcach przy zwierzętach w domu, szczególnie długowłosych - sierść skutecznie zapycha filtr i trzeba często wysypywać zawartość. Nie jest to trudne, ale podobno irytujące. No i gdzie czyścić filtr? Zlew czy umywalka + pędzelek, mam wrażenie, że zawsze coś dookoła się nakurzy.

Pozdrawiam

TuTomko
15-05-2015, 11:28
Bez workowy! Zero dokupowania worku, łatwość w opróżnianiu czy wydostaniu rzeczy, która przez przypadek dostała się do odkurzacza.

Liwko
15-05-2015, 11:38
Klient do sprzedawcy
-Panie, a ten odkurzacz to aby dobrze ssie?
-Ba, aż łzy lecą! :D

Św.Mikołaj
15-05-2015, 12:01
Mamy 2.
Zelmer galaxy II bezworkowy- irytujace jest jego czyszczenie, kurzy sie wszedzie, czesto zapycha sie taka krateczka i zaraz hepa, zwlaszcza jezeli sa zwierzeta w domu.
Ostatnio kupilismy workowy zelmer odysey z szczotka do parkietu( bo taka byla potrzebna) dodatkowo w komplecie jest zwykla szczotka i turboszczotka do wykladzin i dywanow.
Galaxy trafil do garazu
Ps. Dobry zart Livko:-) :-) :-) :-)

Pikol12
20-05-2015, 10:02
Moja żona bezworkowy odkurzacz nie zamieniłaby na żaden inny. Nie śmierci tak jak te workowe.

GrzesiekWachacz
21-05-2015, 10:13
[...]Nie śmierci tak jak te workowe.
To dobrze, że nie śmierci :)
Ja preferuję workowe. Zapełnia się, wywalasz worek i z głowy. W bezworkowym wtedy dopiero zaczyna się "zabawa" w czyszczenie odkurzacza, później w czyszczenie wanny, podłogi i siebie. Za dużo bałaganu. Lepsze wrogiem dobrego.

kater-acme
21-05-2015, 11:38
miałem bezworkowego Electroluxa bodajże, taki jakiś kosmiczny wygląd miał, trochę jak Dyson czy coś - niestety totalna porażka; zamiast pełen worek wyrzucić i zastąpić nowym w 30 sekund, filtr tego g...a trzeba było myć naście minut, suszyć, dopasowywać potem bo wejść nie chciał na miejsce... 1 rok wytrzymałem, potem Zelmera za 130 zł nabyłem i jazda; następny będzie centralny ale na bank z filtrem

TomaszReczkowski
29-05-2015, 21:57
Workowy najlepszy do domu, bezworkowy do ogrodu, garażu, do remontów itd.

hanias78
03-06-2015, 12:39
No ale te bezworkowe to co? Bo ja nie rozumiem ich działania...

mateuszratajczyk
06-06-2015, 09:02
Moja matka ostatnio kupiła bezworkowego ergorapido i jest bardzo zadowolona. Nie dość że bez worków to jeszcze bez przewodów!

on jest też bezprzewodowy czy mi się zdaje? Jak wygląda praca na baterii?

hpr
06-06-2015, 17:55
A ja szczerze polecam odkurzacz Zelmera aquos ze zmywalnym filterm HEPA. Łączy w sobie zalety odkurzaczy workowych i bezworkowych. Ja osobiście korzystam z wodnego odkurzania, bo przynajmniej pyłki nie latają wokoło. Do odkurzacza dołączone są bardzo przydatne końcówki. Przy dwóch futrach w domu idealnie sprawdza się turboszczotka. Jedynym jego minusem jest rozmiar.

Zdun Darek B
07-06-2015, 06:28
Zdecydowanie odkurzacz WODNY !
Aktualnie mam Bora 2 co prawda jest trochę czyszczenia/mycia zbiornika po pracy ale nie rozdmuchuje drobin kurzu jak powietrzne..

holmes12
09-06-2015, 08:54
No ale te bezworkowe to co? Bo ja nie rozumiem ich działania...

Podobna jak w workowych, tyle że kurz zbiera się w pojemniku. Po jego zapełnieniu należy go opróżnić.
Oba rozwiązania (worek i bez worka) mają swoich zwolenników. Na szczęście jest wybór - można kupić odkurzacz zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami. Bo przecież odkurzacze mają również różne możliwości.

archivi
12-06-2015, 08:16
Na szczęście jest wybór (...)

Nie kracz - bo i tu UE narzuci dyrektywy - aby chronić środowisko pozbędziemy się worków ;).


Nie wiem czy w końcu napisałem - rozważałem bezworkowe odkurzacze, ale po wieeeeelu złych opiniach na necie (bezworkowy + pies bardzo sierschiuchowaty - owczarek niemiecki długowłosy), stwierdziliśmy że bierzemy workowego zelmera jupitera. Pomimo Unijnej mocy - 1000W ssie jak Liwko wyżej napisał - aż łzy lecą... :) Jestem super zadowolony - na dzień dzisiejszy nie zamieniłbym na żaden inny... Cichy, super moc, bardzo wygodna pozycja przy odkurzaniu (człowiek wyprostowany). Jest jeden mega-minus - detale rury teleskopowej. "Cycek" który zabezpiecza rurę przed odłączeniem (naciska się grzybek żeby odczepić rurę) - w środku rury elementem sprężynującym jest kawałek blaszki na której zbierają się kłaki i inne śmieci... I w tej samej rurze, w miejscu gdzie zakłada się końcówki, jest plastikowa tuleja, która nadaje fajnego poślizgu przy zakładaniu i sciąganiu końcówek - u mnie ona się obróciła - nie przeszkadza to w użytkowaniu, łatwo poprawić, ale nie jest to do końca dopracowane. Ale czepiam się szczegółów ;).
Cena odkurzacza to 400zł - 80zł zwrotu producenta, czyli 320zł. W zestawie dostałem 8 worków gratis. A co do worków - 4 litry pojemności, wystarczają na bardzo dużo odkurzania :). Koszt worków - 2zł widziałem w sklepie z Worwo, na necie oryginalne Zelmera również 2zł z przesyłką (20zł za 10 worków z przesyłką)

Pozdrawiam

darekmroczek
15-06-2015, 09:38
Zdecydowanie workowy. Jaki by nie był, moim zdaniem jest lepszy niż bezrowkowy. Bezworkowy miałem kiedyś i nie dość, że hałasował mocno, to jeszcze nie zbierał dokładnie z podłogi. Nie narzekałem, bo to prezent był, ale w końcu kupiłem Zanussiego i jest ok. Nie wszędzie nowoczesność jest dobra.

Rakev
24-06-2015, 14:21
Jak dla mnie bezworkowy zdecydowanie lepszy. Nie trzeba bawić się w wymianę worków tylko otwierasz i wyrzucasz.

markss
29-06-2015, 13:23
Ja mam jakiś workowy Zanussi i działa bezawaryjnie tyle lat już. Do domu workowy moim zdaniem jest najlepszy.

gromg
30-06-2015, 15:14
Odkurzacze z filtrem wodnym są bardzo dobre. Używałem przez dobrych parę lat "Wodnik" od Zelmera. Ale robił się coraz słabszy i teraz mam odkurzacz cyklonowy VAX. To samo co Dyson, ale ma dłuższą gwarancję - 6lat i jest trochę tańszy. Jedynie zawiodłem się na elektroszczotce. Po wkręceniu długich włosów na wałek, odmawia posłuszeństwa. Ale poza tym ma taką moc, że podnosi mniejsze wykładziny. Do warsztatu, garażu polecam najtańszego Karchera z marketu za 230zł. Miałem Weidnera za 1000zł, a różnicy nie stwierdziłem.
Jeśli ktoś ma trochę dywanów to warto kupić odkurzacz kolumnowy Karcher lub Sebo albo inny. Obracająca się szczotka jest niezastąpiona przy czyszczeniu dywanów. Wiem bo piorę czasami dywany usługowo i posiadam takowy.

izakurek82
01-07-2015, 19:18
Witam

Moi rodzice posiadają rainbowa już bardzo bardzo długo :) chyba z 15 lat i chodzi jak burza :) z tym że z tego co pamiętam to kosztował majątek :D

PannaJoanna
06-07-2015, 15:50
W moim domu wszyscy są alergikami i odkurzacz bezworkowy, cyklonowy jest dla nas zbawieniem. Oczywiście trzeba pamiętać żeby systematycznie go opróżniać.

superiore
09-07-2015, 10:50
każdy jeden ma swoje plusy jak i minsusy , musisz wybrać sam co ci odpowiada:wiggle:

Grzegorz Broda
12-07-2015, 12:46
ja tam wole odkurzacz workowy, bynajmnije nie trzeba go myć aż tak często :) a jak się w worku uzbiera to tylko wyciągnąc i wyrzucić a nie brudzić się

intensos90
15-07-2015, 10:14
Ja wolę bezworkowe, ale słyszałam, że kiedy w domu są zwierzaki lepiej sprawdza się odkurzacz z workiem, bo taki lepiej radzi sobie z sierścią. Czy ktoś wie coś na ten temat?

mariakot
16-07-2015, 09:56
Kiedyś były tylko workowe więc odkurzałam takim. Potem pojawiły się inne, chciałam być nowoczesna i kupiłam z filtrem wodnym. Po niedługim czasie powiedziałam NIGDY WIĘCEJ! Źle się to myje, ciężkie, nieporęczne, łapy do brudnego trzeba wsadzać, wiecznie niedomyty i śmierdzi. Przynajmniej tak było u mnie bo nie chciało mi się co chwilę go pucować do usunięcia najmniejszej odrobiny brudu. Kupiłam bezworkowy, tzw. cykloniczny. Odkurzałam nim do niedawna narzekając znów okrutnie. Największe niedogodności są takie, że jak zapomnisz umyć filtry i pojemnik zaraz po odkurzaniu, to porządki potem musisz planować z wyprzedzeniem, bo dziadostwo schnie najmniej pół dnia (na kaloryferze) a najczęściej cały. Poza tym jak się zapcha, to nie ciągnie i odkurzając mieszkanie muszę go przynajmniej raz opróżnić. Trochę to niewygodne. Teraz wróciłam skruszona do workowego. Z tych trzech typów ten jest najlepszy. Ale w domu będę miała centralny- instalacja już rozprowadzona.

U mnie było dokładnie tak samo.
Myslałam, że będzie super a wyszło dni i wodorosty.

telewidz
16-07-2015, 10:35
Ja wolę bezworkowe, ale słyszałam, że kiedy w domu są zwierzaki lepiej sprawdza się odkurzacz z workiem, bo taki lepiej radzi sobie z sierścią. Czy ktoś wie coś na ten temat?

Szczerze mówiąc pierwsze słysze, zawsze wydawało mi się że zależy to głównie od mocy odkurzacza

jute
07-01-2016, 07:38
zdecydowanie workowy lepszy, bezworkowe non stop się zapychają, czyszczenie filtra jest co najmniej ohydne. (albo ja miałam takie nieszczęście do beznadziejnych rozwiązań). Zawsze miałam wrażenie, że cała konstrukcja nie jest do końca szczelna i to powietrze, które powinno zasysać do środka, ucieka na zewnątrz (o ile to co napisałam jest jakkolwiek logiczne)
Rok temu kupiłam sobie odkurzacz, który oprócz worka ma przy rurze zbiornik na "większe śmieci", wszystko jest szczelne, nic mi nie wieje po bokach. Mieszkanie 70m2 odkurzam 2x w tygodniu - przy czym mam kota więc jest dużo sierści i żwirku z kuwety - i jeszcze nie musiałam do tej pory zmieniać worka.

yaska
17-01-2016, 19:56
A samosprzątajacy jak się sprawdza? Od niedawna mam większą powierzchnię do odkurzania i ciągle brakuje czasu i chęci czasami. Może by mi taki robocik posprzątał. Widziałam w mango taki za niecałe 450 zł. Ma ktoś?

kotmelka
23-01-2016, 23:03
Bezworkowe są niestety droższe, ale chyba lepsze. Ja mam workowy i też nie narzekam. Raz na miesiąc trzeba wysypać kurz z worka

mariza344
26-01-2016, 07:49
W moim domu wszyscy są alergikami i odkurzacz bezworkowy, cyklonowy jest dla nas zbawieniem. Oczywiście trzeba pamiętać żeby systematycznie go opróżniać.

Co to za sprzęcik? Nie słyszałam o takim jak to działa?

jan89
26-01-2016, 16:56
Czy ktos moglby pokrotce opisac mi wady i zalety odkurzacza bezworkowego?
Ola

Są różne bezworkowe. Ja mam Robocleana. Jego zalety:
1. Znacznie lepiej odkurza. Ma większą siłę ciągu, której nie tłumi żaden worek czy inny filtr. Rolę filtra spełnia kurtyna wodna - bardzo małe kropelki wody, wytwarzana przez wysokoobrotowy wirnik. Dzięki temu rozwiązaniu woda zbiera praktycznie cały brud i kurz, nawet niewidoczne dla oka drobiny. Innymi słowy, po odkurzaniu nie trzeba ścierać kurzu z mebli. To ogromna zaleta dla alergików uczulonych na kurz, w tym na roztocza. Dzięki takiemu urządzeniu mogą normalnie mieszkać.
2. Pobiera średnio połowę mniej energii niż odkurzacz workowy - 900 W. W przyszłym roku wchodzi w życie dyrektywa unijna mówiąca o tym, że moc sprzedawanych odkurzaczy nie może być wyższa niż 900 W.
3. Ma dużo dodatkowych funkcji: pranie dywanów, usuwanie nieprzyjemnego zapachu z powietrza, jonizowanie, rozprowadzanie w nim przyjemnego zapachu np. olejków, doprowadzanie go do optymalnej wilgotności.
3. Ma dużo przystawek umożliwiających m.in. czyszczenie pościeli, odkurzanie trudno dostępnych miejsc, w tym np. klawiatury, pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej.
Wada: wyższa cena niż odkurzacza workowego. Ale to się zwraca, bo nie kupuje się worków, a do tego żywotność jego jest kilka razy większa od zwykłego odkurzacza.

jan89
26-01-2016, 17:00
Podciągam temet, bo bardzo mnie interesuje. Może teraz będzie więcej chętnych do wypowiedzi, bo chyba bezworkowych na rynku przybyło.
Chcę kupić dobry odkurzacz do odkurzania podłóg twardych - panele i kafelki. Workowy miałam, ale bezworkowego nie. I nie wiem, czy nie łatwiej wymienić worek niż czyścić ten pojemnik na śmieci.

Czyszczenie też zależy od modelu i zastosowanych rozwiązań. W Robocleanie bród zbiera woda, którą się wylewa. Czyszczenie maszyny zaleca się co 2, 3 odkurzania. To naprawdę robi się łatwo i szybko.

jan89
26-01-2016, 17:02
Tylko z workiem,nazbiera się śmieci wymieniamy worek 30 sek i gotowe.Mam bezworkowy i najchętniej wyrzuciłabym go przez okno :-?

Tanie bezworkowe się nie sprawdzają. Warto raz zainwestować w porządny i mieć spokój na długie lata.

jan89
26-01-2016, 17:08
ja tam wole odkurzacz workowy, bynajmnije nie trzeba go myć aż tak często :) a jak się w worku uzbiera to tylko wyciągnąc i wyrzucić a nie brudzić się

Worek powinno wymieniać się po każdym sprzątaniu. Jak się go zostawi, roztocza mają tam idealne warunki do namnażania się: ciepło i mnóstwo pożywienia, czyli kurzu. Gdy włączasz go przy następnym odkurzaniu, z drugiej strony wylatują ich odchody zawierające toksyny. To one są przyczyną uczuleń u alergików i u każdego odczuwania nieprzyjemnego zapachu. Tak więc moim zdaniem lepiej raz wyczyścić bezworkowy niż zapłacić ponad 20 zł za kolejny worek.

jan89
26-01-2016, 17:10
Ja wolę bezworkowe, ale słyszałam, że kiedy w domu są zwierzaki lepiej sprawdza się odkurzacz z workiem, bo taki lepiej radzi sobie z sierścią. Czy ktoś wie coś na ten temat?

Roboclean z sierścią radzi sobie bardzo dobrze. Gdy odkurzyłem nim pierwszy raz, to nigdy dywan nie był tak jasny, gdy odkurzałem wcześniej zwykłym odkurzaczem.

Sylwia9
27-01-2016, 15:02
Roboclean jest bardzo skuteczny. Wszystkie inne odkurzacze mogą się schować. Mam pieska i niesety byly wlosy w calym dywanie. Były i juz niema! dopiero teraz widze co to jest posprzatane mieszkanie.Rewelka!

nassw
28-01-2016, 12:53
A jaki masz konkretnie model?

Sylwia9
01-02-2016, 09:01
To S Plus. To jedyny obecnie model Robocleana, ale mozna dokupić różne przystawki.

Violeet
04-02-2016, 20:37
Ja także uważam, ze odkurzacz workowy jest lepszy.

monia1980
07-11-2016, 10:43
Mi się najlepiej sprawdzają teraz roboty sprzątające od firmy SPAM] Mam pieska, który strasznie gubi swoją jasną sierść. Dopóki miałam zwykły odkurzacz, myslałam, ze zwariuję, bo wręcz tonęłam w tej siersci. Teraz robocik jezdzi sobie po domu sam, a ja mam więcej czasu na inne rzeczy :)

even
08-11-2016, 08:40
też mamy bezworkowy i nie zamianiłbym już na inny

kinoman00
09-11-2016, 08:52
Mnie ostatnio żona namówiła na wymianę "workacza" na kosmiczny multicyklon Dirt Devila :lol2: Powiem tak... nie byłem przekonany czy to aby na pewno dobra opcja, patrząc na cenę (czego dla małżonki człowiek nie zrobi...), ale po paru przejażdżkach po domu mogę powiedzieć, że warto było :) Naszej córze też się spodobało, że nie musi sprzątać rączkami rozsypanych puzzli, tylko przejedzie w tę we w tę, a potem hop, wysypujemy do pudełka :D

BigWolf
21-11-2016, 08:58
Mam w domu bezworkowego VAXa i na pewno nie zamieniłbym go z powrotem na workowy model :no:

gettis
05-12-2016, 09:55
jak dla mnie bezworkowy odkurzacz też jest lepszy

Gwiazdka.p
08-12-2016, 12:51
Ja nawet nie wiedziałam, że istnieje bezworkowy. Mój już dogorywa, więc za rok (chcę wykorzystać wszystkie orki, ktore kupiłam ;)) czeka nas rozstanie i rozpoczęcie przygody z nowym.

weglos
13-12-2016, 10:36
również jestem zwolennikiem bezworkowego odkurzacza, jak dla mnie o wiele wygodniejszy

bogdan525
14-12-2016, 07:23
bezworkowy :) jest o wiele wygodniejszy w obsłudze, no i nie ma tych okropnych worków które trzeba wymieniać ciągle

krysiaa
05-01-2017, 12:19
Ja niedawno przestawiłam się na ten bezworkowy i jest naprawdę super! Nie spodziewałam się, że może mnie tak bardzo pozytywnie zaskoczyć, szczególnie, że już wiele lat miałam na to aby przyzwyczaić się do tego workowego.

prallinka
22-01-2017, 20:54
My zakupiliśmy workowy z tego względu, że sprzedawca bardziej go polecał niż ten bezworkowy. A tłumaczył to w ten sposób, że w bezworkowych zacinają się czujniki napełnienia. I chyba nie miał racji.

clovi
12-05-2017, 08:14
Ja mam workowy. Dla mnie ważna była moc i filtry antyalergiczne. Czytałam, że te w odkurzaczach bezworkowych nie są tak wydajne, a także, że same pojemniki nie są szczelne, nie mówiąc o tym, że przy opróżnianiu unoszą się zanieczyszczenia i się je wdycha. Mówi się, że workowe są droższe, bo trzeba kupować worki, ale ja zamawiam je przez internet tam, gdzie są najtańsze: http://www.zadowolenie.pl/agd-male/akcesoria-agd/worki-do-odkurzaczy. Cena bezworkowego jest wyższa niż klasycznego, więc w sumie długo się zwraca.

gawel
12-05-2017, 08:17
Owszem bezrowkowy ale z filtrem wodnym. Workowy czy bez to jest przeganianie kurzu z podłogi na ściany nie polecam.

wg39070
12-05-2017, 08:58
Za swojego bez workowego Electroluxa dałem ponad 10 lat temu prawie tysiąc złotych i nie wierzę, że workowe mniej syfią. Mam podwójny system filtracji Hepa (dwa filtry obok siebie) i separację cykloniczną. Cena zawsze idzie w parze z jakością.

gerreiro16
14-08-2017, 12:03
Bardzo dobre są odkurzacze z filtrem wodnym, ponieważ zatrzymują kurz. Jedyną wadą jest, potrzeba częstego wymieniania wody. Trzeba też pamiętać, żeby nie zostawić na dłużej wody w odkurzaczu.

tomaszmorek3
28-08-2017, 13:07
Ja mam bezworkowy i nie narzekam. Trzeba pamiętać żeby czyścić pojemnik i nie zapychać go na maxa. W workowym obawiałem się, że za jakiś czas przestaną produkować pasujące worki i wtedy do wymiany będzie cały odkurzacz, ale może to niepotrzebne obawy. Też słyszałem, ze filtr wodny jest spoko, ale sam się na niego nie zdecydowałem. MOże przy zakupie kolejnego odkurzacza już wybiorę tę opcję. Chyba, że do tego czasu pojawią się jeszcze jakieś inne, nieznane teraz rozwiązania :D

nie_zapominajka
18-09-2017, 07:27
Ja mam workowy, ale to już staruszek jest i myśle nad kupnem nowego, nie wiedziała jednak na co zwracać uwagę i czym się różnią bezworkowe od workowych i wychodzi na to, że chyba bezworkowe są lepsze.

Kubary
18-09-2017, 14:48
Ja też mam workowy, ale z serii (pół)profesjonalnych i worki w nim są 3 razy większe niż w tych wszystkich elfach i zelmerach. Worek łatwo się zmienia, nic się nie kurzy, podoba mi się tez fakt, że ma długi przewód bo nie muszę przepinać wtyczki i cały parter lecę na raz, a potem całe piętro. Trochę za niego dałem, ale już 3 lata bezawaryjnie działa. Jak będę w domu to sprawdzę co to był za model, bo teraz niepamiętam.

Kubary
27-09-2017, 08:25
Ja też mam workowy, ale z serii (pół)profesjonalnych i worki w nim są 3 razy większe niż w tych wszystkich elfach i zelmerach. Worek łatwo się zmienia, nic się nie kurzy, podoba mi się tez fakt, że ma długi przewód bo nie muszę przepinać wtyczki i cały parter lecę na raz, a potem całe piętro. Trochę za niego dałem, ale już 3 lata bezawaryjnie działa. Jak będę w domu to sprawdzę co to był za model, bo teraz niepamiętam.

MAM! To Numatic Henry HVR200! Wygląda jak zabawkowy ale naprawde go polecam jak ktoś ma dużo domu do odkurzania : )

Allie92
16-10-2017, 20:29
Bezworkowy, jest najlepszy. Mam go dopiero pół roku, ale już wiem, że do takiego na worki z pewnością nie wrócę.

bings
29-10-2017, 10:47
Bezworkowy, jest najlepszy. Mam go dopiero pół roku, ale już wiem, że do takiego na worki z pewnością nie wrócę.

nie koniecznie. Np. Tefal TW6886EA ma workowe i tam jest coś takiego jak Hygiene+: Worek Hygiene+ z samozamykającą się klapką to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie na rynku zapewniające najwyższą filtrację kurzu 99,99% i lepszą higienę, eliminujące chmury kurzu podczas wymiany worka.

Jeśli dobrze rozumiem w TW6886EA - worek działa jak dodatkowy filtr.

Dominique9
09-11-2017, 09:51
Korzystałam z odkurzacza bezworkowego gdy mieszkałam jakiś czas w Anglii i uważam, że czyszczenie pojemnika naraża na większy kontakt z kurzem. Nie znam innych odkurzaczy bezworkowych, ale akurat ten, który używałam nie podobał mi się. Chyba szybciej wymienia się ten workowy.

Erykaaaa
14-11-2017, 03:41
Teraz coraz popularniejsze są te odkurzacze bodajże centralne. Kiedyś o nich czytałam , to one są naprawdę bardzo praktyczne . Największy kłopot jest jednak taki , że są niestety bardzo drogie

Wojsław
12-02-2018, 19:10
FIRST odkurzacz wodny - PRZESTRZEGAM !!! Ewidentnie śmierdzi rozgrzanym plastikiem krótko po włączeniu, nie wyśmierdza się to wręcz czuć po kilkunastu sekundach i nadal wydobywa się z tzw odkurzacza. to coś stojąc w znacznej odległości od grzałki też zaczęło śmierdzieć i raczej wydzielać szkodliwe chińskie substancje. Taki sam dokładnie występuje pod hasłem sparky i dokładny znalazłem w ofercie sklepu chińskiego pod ich nazwą ... Sprzedają to to tylko na allegro i ok 5ciu sklepów internetowych, co powinno dawać do myślenia. Myli szumna nazwa FIRST AUSTRIA, na stronie int tylko formularz bez żadnego innego kontaktu, ewidentnie firma "kogucik" Rozprowadzają też sprzęt agd do kontaktu z żywnością, pytanie czy z tego samego plastiku ?? Sprzedawca, w tym przypadku PHU KOM-SAT, zwrócił tylko 250 zł z zapłaconych 312, przelewem na konto nawet bez informacji, naliczając sobie "koszt przywrócenia do sprzedaży" produkt odesłany zgodnie z ustawą o możliwości zwrotu do 14 dni (zgłoszenia + kolejne 14 na odesłania)

McPeli
28-02-2018, 11:23
Bezworkowe sa bardziej praktyczne.

rabarbar89
05-03-2018, 11:40
Jeśli macie w domu zwierzęta, nie ważne czy długo czy krótkowłose - nie kupujcie odkurzacza bezworkowego. Przy zwierzakach długo taki odkurzacz nie pochodzi, sierść skutecznie zatka wam odkurzacz, co grozi przegrzaniem a nawet spaleniem urządzenia. Lepiej zdecydować się na klasyczny workowy odkurzacz.

wg39070
06-03-2018, 12:03
Jeśli macie w domu zwierzęta, nie ważne czy długo czy krótkowłose - nie kupujcie odkurzacza bezworkowego. Przy zwierzakach długo taki odkurzacz nie pochodzi, sierść skutecznie zatka wam odkurzacz, co grozi przegrzaniem a nawet spaleniem urządzenia. Lepiej zdecydować się na klasyczny workowy odkurzacz.

Jakieś 12 lat temu kupiłem odkurzacz bezworkowy Electrolux, 2 filtry Hepa i separacja cykloniczna oraz turbo szczotka. Pracuje do dziś i powie, że żadne włosy (długie czy krótkie) mu nie straszne. No i ta moc. Ps. posiada 13 metrów przewodu zasilającego. Dodam, iż ten odkurzacz kosztował wtedy 950 zł.

kalina77
09-05-2018, 15:56
Tylko z workiem,nazbiera się śmieci wymieniamy worek 30 sek i gotowe.Mam bezworkowy i najchętniej wyrzuciłabym go przez okno :-?

Czyli nie zawsze nowości się sprawdzają.

Karol112
23-08-2018, 17:00
Moim zdaniem workowy jest lepszym wyjściem. W przypadku bezworkowego trzeba się strasznie namęczyć podczas jego czyszczenia...

ngreen
07-12-2018, 11:23
Czy ja wiem? Sam jestem posiadaczem odkurzacza bezworkowego i nie mam wielkich problemów z jego wyczyszczeniem. Mam w domu model firmy Clatronic, który kosztował mnie niecałe 200 zł i nie narzekam bo odkurzacz sprawdza się bardzo dobrze. Jak na swoją cenę ma dobrą moc oraz jest jednocześnie lekki tak więć nie sunie ciężko po podłodze. Lepiej się odkurza w domu dwupoziomowym.
Co mi sie podoba w bezworkowym to to, że nie trzeba pamietać o kupowaniu worków ( sam jestem zapominalską osobą i zdarzało mi się o tym nie pamiętać). Po drugie ma stała moc ssania. W odkurzaczu workowym dużo zalezy od napełnienia worka.

Jatamen
22-01-2019, 16:16
Nie da się powiedzieć, czy lepszy workowy, czy bezworkowy. Kumpel szukał odkurzacza bezworkowego i bezprzewodowego, bo ma mieszkanko dwupokojowe 39 m2. Normalny odkurzacz, by mu zabierał miejsce, którego i tak za wiele nie ma. z dziewczyną na promocji trafili jakiś i są zadowoleni. Z tym że, muszą co jakiś czas przepłukać filtry i wyczyścić szczotkę. Plus jest taki, że nie tracą kasy na worki. i filtry. W instrukcji była informacja że elementy odkurzacza można myć pod bieżącą wodą, więc wszystko gra. Narzekał tylko na sposób opróżniania odkurzacza. Na początku wrzucał wszystko do śmieci i wszędzie było mnóstwo kurzu. Teraz najpierw oblewa wodą, a potem resztę do toalety. Jakieś to rozwiązanie jest.

d7d
22-01-2019, 16:41
Na początku wrzucał wszystko do śmieci i wszędzie było mnóstwo kurzu. Teraz najpierw oblewa wodą, a potem resztę do toalety. Jakieś to rozwiązanie jest.
Kanalizacja to nie jest miejsce na wyrzucanie śmieci.

Odkurzacz bezworkowy jest lepszy niż tradycyjny.

Comodin
07-03-2019, 15:02
tutaj znaczenie, nawet większe, ma akumulator, czyli typ, czy odkurzacz jest zasilany przewodowo czy bezprzewodowo. Odnosząc się do tego, że bezworkowe zazwyczaj równa się bezprzewodowe, to nie warto. Akumulator będzie coraz to gorszy z czasem, a takie twory (np. pionowe, roboty sprzątające) kosztują sporo. Ja wciąż jestem za tradycyjnym workowym odkurzaczem.

d7d
07-03-2019, 18:20
Bezworkowy to nie musi być akumulatorowy.

Comodin
14-03-2019, 03:06
ale np. stojące przewodowe nie mają moim zdaniem sensu, cholernie drogie i jeszcze w większości nie da się zwijać kabla