PDA

Zobacz pełną wersję : Numer na dom, budynek



Dj wozek
24-01-2006, 11:24
Witam.
Jak wykonac samemu numer na dom jednorodzinny (na budynek) ??

Dominik!
24-01-2006, 11:50
Dość prostym i efektownym sposobem jaki widziałem jest wycięcie cyfr z grubej sklejki i zamocowanie bezpośrednio na murze. Sklejkę widziałem pomalowaną na czarno, ale wydaje mi się, że równiez ciekawy efekt można by osiągnąć malując jakąś farbą o efekcje młotkowym.

darek63
24-01-2006, 12:03
Ja na elewacji zainstalowałem plafonierę (tzn. oświetlenie) i nakleiłem samoprzylepne duże czarne cyfry kupione na sztuki za ok. 2 zł/szt w "papierniczym". Jak przyklejałem, to myślałem ... "na jak długo", bo to i deszcz i mróz ......
Myślałem i nic nie wymyśliłem - trzyma już 12 lat. :D

ania
24-01-2006, 16:46
Przez przypadek dowiedziałam się, że te piękne loga różnych firm na budynkach powstają z wycinania płyt z polistyrenu ekstrudowanego. Można go malować, jest lekki więc można go łatwo wszędzie montować. Dla mnie bomba!

Przykładowo:

http://www.giewont.info/portfolio/grafika/gamma2.jpg

NatkaB
24-01-2006, 18:43
ja zamówiłam u artysty plastyka piękny numer malowany na płytce (kafelku)

thalex
24-01-2006, 19:29
Widziałem w miarę ładne cyferki na dom w Castoramie.

AVID
25-01-2006, 02:56
Na allegro sa goście co robia fajne cyferki wraz z nazwą ulicy itd poszukaj a napewno znajdziesz.

Roobertt
25-01-2006, 07:10
Niewiem czy to prawda ale nr. powinien być podświetlony

Dominik!
25-01-2006, 07:29
Niewiem czy to prawda ale nr. powinien być podświetlony
Nie jest to wymagane przez przepisy, ale na pewno byłby lepiej widoczny. Nieraz szlag mnie trafia jak szukam jakiegoś domu wieczorem i numer owszem jest - ale nie dość, że nie podświetlony, to jeszcze zasłonięty przez gałęzie. Ja na wiosnę zamontuję podświetlany plafon, żeby ułatwić żywot gościom :D

Roobertt
25-01-2006, 07:37
U nas dzielnicowy sprawdzał podświetlenie ale niewiem jak to jest wkońcu z przepisami

Maluszek
25-01-2006, 07:59
Na allegro sa goście co robia fajne cyferki wraz z nazwą ulicy itd poszukaj a napewno znajdziesz.

avid - a jak tego szukałeś bo jakoś nic ciekawego nie mogę znaleźć

AVID
27-01-2006, 12:23
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=1030399

Inka1
27-01-2006, 12:28
Niewiem czy to prawda ale nr. powinien być podświetlony
Nie jest to wymagane przez przepisy, ale na pewno byłby lepiej widoczny. Nieraz szlag mnie trafia jak szukam jakiegoś domu wieczorem i numer owszem jest - ale nie dość, że nie podświetlony, to jeszcze zasłonięty przez gałęzie. Ja na wiosnę zamontuję podświetlany plafon, żeby ułatwić żywot gościom :D


Jest zdaje sie wymagane przez przepisy, aby był oświetlony na budynku lub płocie, nawet przy odbiorze w geodezji mam to na piśmie

Dominik!
27-01-2006, 14:20
Niewiem czy to prawda ale nr. powinien być podświetlony
Nie jest to wymagane przez przepisy, ale na pewno byłby lepiej widoczny. Nieraz szlag mnie trafia jak szukam jakiegoś domu wieczorem i numer owszem jest - ale nie dość, że nie podświetlony, to jeszcze zasłonięty przez gałęzie. Ja na wiosnę zamontuję podświetlany plafon, żeby ułatwić żywot gościom :D


Jest zdaje sie wymagane przez przepisy, aby był oświetlony na budynku lub płocie, nawet przy odbiorze w geodezji mam to na piśmie
Mówiąc szczerze nie sprawdzałem w przepisach, ale nie widziałem na prawie żadnym urzędzie czy sądzie podświetlenia, więc jakoś dziwne mi to się wydaje. Chyba, że wszedł taki przepis co do nowo oddawanych do użytku budynków.

Roobertt
27-01-2006, 14:27
Jakiś czas temu jak mieszkałem w bloku to wszystkie tabliczki zamienili na podświetlone ale i tak to nieświeci

Dominik!
07-02-2006, 17:35
Niewiem czy to prawda ale nr. powinien być podświetlony
Nie jest to wymagane przez przepisy, ale na pewno byłby lepiej widoczny. Nieraz szlag mnie trafia jak szukam jakiegoś domu wieczorem i numer owszem jest - ale nie dość, że nie podświetlony, to jeszcze zasłonięty przez gałęzie. Ja na wiosnę zamontuję podświetlany plafon, żeby ułatwić żywot gościom :D


Jest zdaje sie wymagane przez przepisy, aby był oświetlony na budynku lub płocie, nawet przy odbiorze w geodezji mam to na piśmie
Inka, możesz sprawdzić, czy dostałaś takie pismo z zdnotacją o obowiązku podświetlania numeru domu?
Bo nie wydaje mi się to możliwe raczej.
Sprawdzilem w przepisach i owszem, jest obowiązek posiadania na nieruchomości tabliczki z numerem i utrzymywania jej w należytym stanie, ale absolutnie nie ma obowiązku oświetlania jej.