PDA

Zobacz pełną wersję : koszty elektryczności w domu



gregory28
24-01-2006, 11:58
Zwracam sie do tych którzy do grzania wody używają prądu i w kuchni mają kuchenke elektryczną jak to wychodzi cenowo taniej czy drożej w stosunku do gazu.

Hubertus
25-01-2006, 16:00
gregory28 U mnie jest tak.... wszystko na prąd.. w łazienkach ogrzewacze przepływowe (od 18kW do 24kW), kuchnia oczywiście elektryczna. 4 osoby (2+2 małych dzieci) ...mieszkamy od maja 2005, wiec to pierwsze doświadczenia , ale ... do momentu , kiedy zaczelismy dogrzewac się matami elektrycznymi i konwektorami średnio miesięcznie wychodziło 150-160 zł za cały prąd (oczywiście mam II taryfę). Jak to ma się do gazu nie mam pojęcia... może inni pomogą.

Senser
25-01-2006, 16:16
gregory28 U mnie jest tak.... wszystko na prąd.. w łazienkach ogrzewacze przepływowe (od 18kW do 24kW), kuchnia oczywiście elektryczna. 4 osoby (2+2 małych dzieci) ...mieszkamy od maja 2005, wiec to pierwsze doświadczenia , ale ... do momentu , kiedy zaczelismy dogrzewac się matami elektrycznymi i konwektorami średnio miesięcznie wychodziło 150-160 zł za cały prąd (oczywiście mam II taryfę). Jak to ma się do gazu nie mam pojęcia... może inni pomogą.
No to wychodzi ci bajecznie mało. A jak duży dom masz??
Ja częściowo dogrzewam wodę w zasobniku 150l cwu. Za prąd płace ok. 280 m-ąc....

Aga - Żona Facia
25-01-2006, 23:11
gregory28 U mnie jest tak.... wszystko na prąd.. w łazienkach ogrzewacze przepływowe (od 18kW do 24kW), kuchnia oczywiście elektryczna. 4 osoby (2+2 małych dzieci) ...mieszkamy od maja 2005, wiec to pierwsze doświadczenia , ale ... do momentu , kiedy zaczelismy dogrzewac się matami elektrycznymi i konwektorami średnio miesięcznie wychodziło 150-160 zł za cały prąd (oczywiście mam II taryfę). Jak to ma się do gazu nie mam pojęcia... może inni pomogą.

ale ... do momentu ... było 150-160 zł. A jak się dogrzewacie matami i konwektorami to ile naprawdę wychodzi???

Hubertus
31-01-2006, 18:04
Aga - Żona Felcia "Do momentu" czyli mniej, więcej końca października. Za listopad-grudzien zapłaciłem 588 zł (plus dodatkowo grzanie w komminku z DGP)

Sensor Zima - zimą, wiemy jaka jest.... ze pare miesięcy będę wiedział, jak to kominkowo-elektryczne grzanie wychodzi. Dom mam spory bo 250m2. Jezeli poza sezonem grzanie wody, kuchnia itd będą na pozimie poniżej 200zł miesięcznie będę bardzo zadowolony :D
Co do zasobnika.... przez kilka lat w poprzednim domu mieliśmy najpierw dwa ogrzewacze przepływowe (dwie łazienki). Po pewnym czasie moja kochana teściowa z którą mieszkaliśmy, zamieniła w swojej ogrzewacz na zasobnik (chyba 120l) grzany prądem oczywiście. Efekt był taki, że rachunki automatycznie wzrosły o ok. 50-100 zł miesięcznie! Wcześniej były miesiące, gdzie płaciliśmy w granicach 150-200 zł miesięcznie (poza sezonem grzewczym), póżniej nigdy nie zeszlismy poniżej 200 zł.

Senser
01-02-2006, 15:33
Sensor?? Jest taki???

Inka1
01-02-2006, 15:49
gregory28 U mnie jest tak.... wszystko na prąd.. w łazienkach ogrzewacze przepływowe (od 18kW do 24kW), kuchnia oczywiście elektryczna. 4 osoby (2+2 małych dzieci) ...mieszkamy od maja 2005, wiec to pierwsze doświadczenia , ale ... do momentu , kiedy zaczelismy dogrzewac się matami elektrycznymi i konwektorami średnio miesięcznie wychodziło 150-160 zł za cały prąd (oczywiście mam II taryfę). Jak to ma się do gazu nie mam pojęcia... może inni pomogą.
No to wychodzi ci bajecznie mało. A jak duży dom masz??
Ja częściowo dogrzewam wodę w zasobniku 150l cwu. Za prąd płace ok. 280 m-ąc....


ja potwierdzam, dom mam 180m, wszystko elektrycznie, latem 130-180zł ( II taryfa, bojler 200l ); w sezonie grzewczym - w zimnym styczniu tego roku 700zł (wszystko, w tym ogrzewanie)

WJ
01-02-2006, 19:41
:D Hi,
My tez mieszkamy w nowym domku 250 m2 od czerwca. Wszystko na prad i zadnej rurki z gazem, ktore omijaja nas szerokim lukiem. Ogrzewanie pompeczka ciepla 14kW, hydroforek, w kuchni kompakt: plyty ceramiczne, piekarnik i zmywarka do naczyn, lodowka enego- oszczedna, pralka. Woda ciepla z podgrzewcza Climy (600W jesli pracuje i dogrzewa do 55 st.) centralna jedn odkurzacza, zaluzje podnoszone elektrycznie (10 okien), telewizor, oswietlenie - wiecej odbiornikow nie pamietam. Oczywiscie mam dwie taryfy. Monitorowalem codzienne zuzycie energii przez okragly listopad z temp. zewn. ok zera do +5. Zaplacilem (wedlug cen z tego okresu!) 320 zl. Wychodzi srednio 10,5 zl na dobe. Zaznaczam, ze gro pradu pobiera pompa i to zaleznie od obciazenia, a wiec roznicy temperatur. W domu trzymamy tylko 19 do 20 st, za to na zewnatrz, sami wiecie, jak bylo. Sadze, ze za grudzien, styczen i luty moze byc mniej optymistycznie, ale mam nadziej, ze latem sie odkuje. Ciekawe, czy srednio na rok wyjdzie 3000 zl? Zobaczymy.
Pozdrawiam, WJ.

Aga - Żona Facia
01-02-2006, 20:01
:D Hi,
My tez mieszkamy w nowym domku 250 m2 od czerwca. Wszystko na prad i zadnej rurki z gazem, ktore omijaja nas szerokim lukiem. Ogrzewanie pompeczka ciepla 14kW, hydroforek, w kuchni kompakt: plyty ceramiczne, piekarnik i zmywarka do naczyn, lodowka enego- oszczedna, pralka. Woda ciepla z podgrzewcza Climy (600W jesli pracuje i dogrzewa do 55 st.) centralna jedn odkurzacza, zaluzje podnoszone elektrycznie (10 okien), telewizor, oswietlenie - wiecej odbiornikow nie pamietam. Oczywiscie mam dwie taryfy. Monitorowalem codzienne zuzycie energii przez okragly listopad z temp. zewn. ok zera do +5. Zaplacilem (wedlug cen z tego okresu!) 320 zl. Wychodzi srednio 10,5 zl na dobe. Zaznaczam, ze gro pradu pobiera pompa i to zaleznie od obciazenia, a wiec roznicy temperatur. W domu trzymamy tylko 19 do 20 st, za to na zewnatrz, sami wiecie, jak bylo. Sadze, ze za grudzien, styczen i luty moze byc mniej optymistycznie, ale mam nadziej, ze latem sie odkuje. Ciekawe, czy srednio na rok wyjdzie 3000 zl? Zobaczymy.
Pozdrawiam, WJ.

Czyli PC też masz z Climakomfort? Jestem ciekawa jaki dostaniesz rachunek? A czy wg Ciebie +19, + 20 stopni w domu to było Wam ciepło.

WJ
01-02-2006, 22:39
:D Hi,Hi
Wiesz Aga, kazdy ustawia temperature w domu, jaka mu odpowiada najbardziej. Mamy znajomych, dla ktorych ponizej +23 w domu wydaje sie byc lodowka. Stad sadze, ze nasze warunki nie sa takie zle, przynajmniej jesli chodzi o obciazenie pompki, no i rachunkow za energie.
I nawet juz nie o to chodzi, bo przeciez najwazniejszy jest komfort, a taki odczuwamy przy tej temperaturze.
Z tymi wyliczeniami kosztow, bedzie mozna cos powiedziec po pelnym roku i to tez nie do konca bedzie prawda. Po pierwsze zalezy od kosztow 1 kWh u Twojego dostawcy energii. Z dyskusji, jaka czytalem o kosztach przy ogrzewaniu pompa ciepla, wylowilem tez wazna informacje, ze w pierwszym roku placi sie za ogrzewanie przynajmniej o 30% wiecej niz w latach nastepnych. Koszty podobno beda jeszcze spadac, az kiedys to sie ustabilizuje.
Pozdrawiam,WJ.

Hubertus
02-02-2006, 08:43
Sensor?? Jest taki???
Senser, Senser, Senser.... juz pamiętam :D :D

Senser
04-02-2006, 17:18
Sensor?? Jest taki???
Senser, Senser, Senser.... juz pamiętam :D :D

A żeby było śmieszniej...to ty w sumie sąsiad jesteś.....a jeszcze śmieszniej, ja mam na imię Hubert :lol:

VIP Jacek
04-02-2006, 18:24
Inka1 napisała:
ja potwierdzam, dom mam 180m, wszystko elektrycznie, latem 130-180zł ( II taryfa, bojler 200l ); w sezonie grzewczym - w zimnym styczniu tego roku 700zł (wszystko, w tym ogrzewanie) Możesz podać trochę szczegółów odnośnie Twojego ogrzewania elektrycznego (podłogówka,konwektory,aku.). Gdzie co masz. Czy masz też kominek z dgp i reku? Jaka ściana zew. 2w czy 3w i ew.grubość izolacji.
Zbieram wszystkie informacje i opinie na temat ogrzweania elektrycznego, gdyż sam przymierzam się to tego systemu.
Pow. mojego domu też wynosi ok.180 m2+ garaż 36 m2. Sciana 3w silikat + 20 cm styropianu. :wink:

Hubertus
04-02-2006, 21:41
Sensor?? Jest taki???
Senser, Senser, Senser.... juz pamiętam :D :D

A żeby było śmieszniej...to ty w sumie sąsiad jesteś.....a jeszcze śmieszniej, ja mam na imię Hubert :lol:


:D Tiaaaa świat to jednak mały jest.... jak patrze na mape grupy grodzisko-nadarzyńskiej to nawet najbliżej mam do Ciebie :D A co do imienia patrona myśliwych ... hmm faktycznie śmiesznie , nie ma ich zbyt wielu, a jednak można spotkać kogoś "o rzut beretem" :D :D